Fujara777

ÁNO: Tešil som sa. A v podstate som dostal, čo som chcel. Citlivé sci-fi, ktoré však s emóciami narábalo o dosť viac, ako som očakával. Akú úlohu v našich životoch zohrávajú elektronické médiá, ako veľmi chce byť človek milovaný, aký citový vzťah máte vy k predmetom, ktoré vám slúžia na zábavu, prácu, kontakty, aký vzťah máte k ľuďom? Citlivo a umne nakrútená radosť zo života. NIE: Podivné oblečenie a fungovanie sveta naokolo. Ak uvážime, aké rôzne obmedzenia a zákazy a príkazy existujú dnes, ťažko možno veriť, že v budúcnosti len tak pominú. Vo sfére e-vzťahov, by som čakal viac rôznych hlasov volajúcich proti ich existencii. SPOILER Takto sa svet vôkol do deja zapája len dvakrát: keď Theodorovi ponúka Samanthu a keď mu ju, svojim spôsobom, berie. SPOILER. Viem, že na to, čo sa autor snaží povedať, to veľmi netreba, ale dejovo mi to tam chýba. Príbeh tak pôsobí od zvyšku sveta príliš izolovane. ()

John8

Zajímavý pohled na umělou inteligenci, její chápání sama sebe a svého okolí, je počítač schopen milovat? Stačí mu člověk? Jak daleko se může vyvinout? Stále jsem při sledování přemýšlel o ostatních filmech a pořadech s podobným tématem. Jak by příběh změnil Giliamův zákaz přemýšlet sám o sobě z Outlaw Star, pohled na věc jako na stroje (Sony u Já robot), ale hlavně následky uvědomnění si sama sebe ala Skynet :D. Jinými slovy pěkné pokoukání, ale znovu si to jen tak nepustím. ()

GOREGASM

Spike Jonze už zdaleka nepotřebuje Charlieho Kaufmanna k vytvoření nevšedního zážitku, mezi než Her bezpochyby patří. Povrchní nálepka nevšedního zážitku je ovšem více než nedostačující. Prvek odcizené společnosti dodává všem decentně futuristickým a esteticky dokonalým kulisám, včetně ústředního "ÓeSka " Samanthy, velmi reálné tvary, a přestože Jonze nikdy nedonutí diváka k slzové průtrži (což si myslím ani nechtěl, spíše jste to mnozí čekali), tíha ústředního motivu rezonuje směrem z plátna defacto pořád. Tím úlevněji potom závěrečné finále na střeše působí a svým pojetím jen stonásobně podtrhává, jak obrazově a citově podmanivý snímek Spike Jonze napsal a natočil. 90% ()

Colleague

Zajímavé zobrazení blízké budoucnosti, aspoň vidím, co nás čeká. Bohužel film neukazuje žádné rozřešení, žádný náznak toho, co s tím nebo na co si dát pozor. U některých filmů mi to nevadí, ale tady jsem čekal alespoň na náznak odpovědi. ()

Ydrosten

To byl teda sakra divný film. Plácání zamilovaného blbínka do nového iPadu, kterému jsem teda vůbec nepřišel na chť. Navíc vypadá jak sňatkový pododník. :: Budoucnost je vyobrazena zajímavě, ale to ještě nedělá film koukatelným. ()

Ladicz3k

Nestává se často abych si šel pustit film a nevěděl vůbec co od něj mám čekat, o čem vlastně bude a jen vědět kdo v něm hraje. Ze začátku jsem se do toho pozvolna dostával, ale později jsem od "Her" nemohl odtrhnout oči a i díky hudební stránce filmu, i uši. Celou dobu jsem si říkal, že něco podobného jsem ještě neviděl, že Joaquin Phoenix se pro tuhle roli narodil a nikdo jinej by se jí lépe nezhostil. To samé platí pro Scarlett Johansson, která sice tentokrát není vidět, ale svým chraplajícím hlasem ukázala, že hrát se nemusí jen tělem a vzhledem. Český dabing dle mého nikdy nevznikne pač to je naprosto zbytečné, nikdo by to zřejmě ani nedokázal tak napodobit aby měl člověk stejnej pocit jako při originálu. Sám ani nevím co o tomhle filmu ještě napsat, vyobrazená budoucnost se mi neskutečně líbila a design výtahu se snad někdy dostane i k nám, možná bych pak nechodil po schodech :) Nedostane všechny, ale mě si získal a slzy na konci filmu to jen dokazují..stejně tak i dokoukání celých titulků, kde hrála hudba, která ještě víc prohloubila můj celkovej dojem z filmu. Rozhodně ho zařazuji mezi mou Top 20 a z hlavy ho jen tak nedostanu. Aneb, když nečekáte nic světoborného a dostanete něco co se vám vryje do srdce na dlouho! Srdeční záležitost a u mě jasně za 5*. ()

burton

Vážený Theodore Twombly! Tohle je už druhý film, který s vámi vidím a kde jste totálně děsnej, asexuální a máte tolik ženských hormónů, že bych vás za odměnu nepřetáhla ani pohrabáčem, ale zahnula bych vám, rozvedla bych se s váma a vymazala všechny zálohy. ()

Lobotomas

Začátek má velice pomalý rozjezd, což vzhledem k celkove eskalaci, není na první pohled zas tolik poznat. Těžkopádný film provázeným hlasem Scarlett Johansson, který nakonec vůbec není tím, co jsi člověk představuje po přečtění úvodníku. Nemůžu jsi pomoci, ale Joaquin Phoenix mi neustále připomíná herce Matthew Rhys ze seriálu Americans. ()

michellerih

Her jsem viděla poprvé zhruba před rokem a už tehdy mě snímek pevně chytl a doposud nepustil. Fungovalo v něm totiž všechno, co od filmu vyžaduji. Absolutně nenahraditelná atmosféra jedné barevné palety, které pomohl špičkový zvuk. Tam počítám i hlas Scarlett. Ach jo, holka, fakt válíš. Ta žena má totiž tolik charisma, že ho cítíte, i když ji jen posloucháte. Ale nejen forma, dostala mě především zápletka nebo spíš myšlenky, které tak nějak plynule vedou z filmu přímo k vám. Jak to vypadá, když někdo miluje. Jak bláznivě se chováme a jednáme jinak než bychom jednali za běžných okolností. Jak vnímá protějšek ideálním, ačkoliv není ideálním ani v nejmenším, ale to přece nevadí, kdo by chtěl tělo... Jak vlastně funguje vztah na dálku, kterou nikdy nepřekonáte. Možná si i uvědomíte, že Theodor a vlastně všichni zamilovaní uživatelé OS byli co se týče výběru tak nepovrchní, až se tomu nechce věřit. A ačkoliv v celém love story vnímáte vlastně jen jednoho člověka, přijde vám to celé hrozně hezké. Něžnost s romantickou melancholií na vás tvůrci nasypou až dost. A nelze litovat, protože každému film něco dá. Třeba jen takovou hloupost a malichernost, že koukat do mobilů all the time není asi to pravé oříškové. Není to pravé ani trochu. ()

nippa

Nečakal som, že to môže takto fungovať... Ak sa človek prenesie cez základný koncept filmu dostane vynikajúcu romantickú drámu na tému "čo je vlastne láska" a navyše s trpkou príchuťou ľudskej naivity o tom ako sme práve my vrcholným a nadradeným druhom. A tak nám nezostáva nič iné len sa upínať aj na to "preceňované fyzično". ()

Eluin

Zajímavě natočené, pozoruhodný nápad, dobří herci..., ale něco tomuto dílu chybí. Možná by se to skutečně více hodilo jako rozhlasová hra. ()

RedDuck

Velmi inteligentní a citlivé romantické scifi, které ukazuje (možný) budoucí vývoj vztahů a techniky. Nedává však východiska, což spolu s neakčním dějem a vizuálem znamená film spíše pro náročnější diváky. Vize budoucnosti je umírněná a proto i zcela reálná. Dovedu si představit že většina produktů už se opravdu projektuje a kníry se svetry už se rehabilitují. ()

canucks333

Za úžasnú jedinečnosť tohto filmu sa podľa môjho názoru zaslúžilo 4 veľmi dôležitých faktorov: 1.) Hudba - príjemné klavírne či gitarové podmazy sa ľahko dostávali do hlavy a vytvárali akési podhubie pre sústredené pozorovanie 2.) Prostredie - Interiéry, exteriéry, spôsob akým je budúcnosť prezentovaná je skrátka niečo úžasné a doteraz nevídané 3.) Scenár a réžia: Napísať a previesť na plátno takto originálny a hlboký príbeh, založený prevažne na dialógoch je od Spika Jonzeho skutočne majstrovský kúsok... 4.) Joaquin Phoenix a Scarlett Johansson Obaja hlavní protagonisti (hoci Scarlett ,,len" v hlasovom prejave) podávajú tak oduševnené a uveriteľné výkony, že sledovanie snímku ma niekoľkokrát dokonca až rozklepalo. Scarlett ako hlas Samanthy je fenomenálna v každom jednom nádychu, či zatrasení sa v hlase, Joaquin zas hrá veľmi realisticky a jeho smiech, úsmevy sú úžasné... / Snímok je právom označený ako kontroverzný, ale tento titul by mal byť skloňovaný najmä v pozitívnom svetle. Prakticky jediná záležitosť, ktorá mi na filme vadila bola mierna rozťahanosť, ja osobne by som ocenil keby bol film o 15-20 minút kratší, ale každopádne nemám čo vytknúť. Krásne, sentimentálne, inteligentné, ale najmä originálne... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami -------------------- 85% ()

CyriC

Vlastně docela ptákovina, která je hodně cringeworthy. Phoenix hraje jako drak - odpudivého týpka s knírkem sňatkového podvodníka, který si najde svoji AI Waifu, která mezitím provozuje sex po síti s tisíci dalšími lidmi. Základním tématem k diskusi je, zda je možné se zamilovat do někoho, kdo je jen kód uložený na cloudu a nemá fyzické tělo. ()

MickeyStuma

Romantických snímků na bázi umění je jako šafránu a tak tento vskutku působí jako zjevení. Dějovým projevem je citový vztah osamělého muže s virtuální realitou. A ten tkví v tom, že má v osobním smartphonu operační systém, který obsahuje intuitivní bytost. Umělou inteligenci s ženským hlasem k nerozeznání od živé bytosti. Projevy jsou tak živé a zásadní, že vznikne veliké osobní pouto, které nakonec přejde až ve vážný citový vztah. Když se to vezme kolem a kolem, tak v dnešní době při pohledu jaké všemožné aplikace se vyvíjejí, by to už nemuselo být ani výmyslem. Citové projevy jsou tak hlavní devizou příběhu a nutno uznat, že takto zpracované mužské touhy a přesvědčení snad ještě natočeny nebyli. Po vizuální stránce je souhra budoucnosti s retrostylem. Všude tzv. chytré přístroje, ale móda a vkus dob minulých. Tempo vyprávění nikam nespěchá, vše má podmanivou atmosféru za doprovodu jemné převážně klavírní hudby, do které je vsazena smysluplná filozofie melancholického příběhu o odcizení a vztazích mezi muži a ženami, při kterém vzniká otázka, kde je hranice virtuálního robotického pocitu a vědomí. Dokáže umělá hyperinteligentní bytost povznést člověka k tak radikálnímu citu jako je láska? Snímek je svým rozsahem určen snad jen pro filmové fajnšmekry, neboť citová stránka věci z každičkého obrazu jenom přetéká. Vrcholem všeho je sex. Už jsme měli možnost něco podobného vidět v akčním snímku ´Demolition Man´ (ano, ony helmy), ale tady jde skutečně o něco jiného. Není to však žádný výmysl. Tak jak je to tu prezentované dnes skutečně existuje na nahrávkách a jedná se o erotickou relaxaci. Takže jak to ukončit. Jedná se o romantický a skutečně citově založený artový počin, který je jen pro zasvěcené. Ostatní se budou děsuplně nudit. ()

Olík

Tak tady fakt nevím. Za originální téma nebo chcete-li námět a jeho pointu rozhodně palec nahoru. Problém u někoho však může nastat u jejich ztvárnění. Ačkoliv hlavní "podivín" Joaquin Phoenix dotáhl svoji nadrženost až k dokonalosti a souloží s operačním systémem, žádná efektní sci-fi jízda se nekoná. Melancholická, šedivá knírkárna, která spíše poukazuje na osamělost jedince, než by znázorňovala jakoukoliv futuristickou vizi. Bohužel se musím přiřadit k té skupině, kterou způsob vyprávění příliš nenadchnul. ()

sgt.paper

Film s tolika klišé romantickými scénami, že by se vám za normálních podmínek chtělo zvracet. Ale v rámci tohoto příběhu všechny ty klišé situace, všechny ty hluboké myšlenky a hovory o vztazích fungují dokonale. Vztah AI a lidské bytosti je zde udělán s neuvěřitelnou citlivostí, něhou a lidskostí. Film nikdy nezklouzne k laciné snaze být "fucked up", jako to dělá několik podobných projektů. Nemůžete se zbavit pocitu divnoty a úchylnosti celé situace a zápletky, jenže film vás do tohoto pocitu netlačí. Žádná z postav není přehnaný lůzr. Hlavní hrdina (Joaquin Phoenix se zde výkonem drží svého neuvěřitelně vysokého standartu) je normální chlápek, který se nachází v části života, ve které se svým způsobem nachází každý. Ale i tak je uvěřitelné, že by dokázal spadnout a sklouznout do situace, do které se dostal. Hlas Scarlett Johansson (výborná volba hlasu) je slyšet bez jakýchkoliv ruchů a vy se tak částečně cítíte, jako byste byli hlavním hrdinou. Film někam nepádí, ale nenudí. Možná, že 15 minut navíc by mu i prospělo. Jeden z nejlepších romantických filmů dekády. Od začátku do konce civilní, úchylné, romantické, smutné a něžné najednou. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz