Dvanáct měsíčků

(TV film)
  • angličtina Month's Rulers (více)
TV spot

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky až na Maruščinu nevlastní sestru Květu. Maruška sama o Karla neusiluje, protože jí zpočátku přijde namyšlený. Jenže je Macechou nucena pomáhat s plněním úkolů Květě. Žádná z nich však netuší nic o tajemných Měsíčcích a jejich možnostech. Přesto není náhoda, že se Maruška k Měsíčkům dostane a ti jí pomohou. Karel si totiž záhy, přes veškeré Macešino a Květino nadbíhání a lhaní, přece jen Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Macecha ale Marušku drží v šachu. Vše navíc zkomplikuje Karlův bratr Nosek, který se pod vlivem kouzla vdechnutého do fialek žertujícím měsícem Dubnem, beznadějně zamiluje do Květy. Měsíčci se neúspěšně pokusí patálii odčinit dalším kouzlem, jímž očarují jahody. Tím ale jen spustí další nečekaný zvrat událostí, které ukážou pravou povahu Květy. Dokáže teď Maruška pro Květu splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň na rynku? A co si Karel počne, když se nakonec bude muset oženit s dívkou, kterou nemiluje? (Česká televize)

tomasfuck

Viděno po několikáté a pokaždé moc dobré. Žilková naprosto skvělá, atmosféra dokonalá, měsíčci roztomilí. Zařadil bych mezi nejlepší novodobé české pohádky. ()

adaben

Dobré. Povedli se měsíčkové, trošku méně možná dění na vsi, Žilková se svoji dcerou mi možná až příliš připomínaly mé nemilované scény ze sovětských (ruských) pohádek, ale budiž. Líbili se určitě Majkusová a Komínek. ()

radek72

Pohádka, která ani neurazí ani nenadchne. Pohádka je tak trochu prefabrikovaná. Žilková neskutečně přehrává a výkony mladých a podstatně méně zkušených herců jsou o level lepší. Zřejmě hraji jen do výše svého platu. Ale jestli s jejím výkonem byl spokojený režisér a producenti, tak nic. Nevadilo mi se na pohádku podívat, ale znova vidět ji netoužím. Proto ji hodnotím jako mírně podprůměrnou. ()

pumlic

Při sledování letošních pohádek musí zpětně dát 3 hvězdičky. Jediné co mi trošku vadilo byl až moc afektovaný výkon Ivany Korolové. Myslím, že jdou natočit pohádky bez šišlání, ječení a křiku. Taky paruka Romana Vojtka k němu moc neseděla, mohli vybrat o trochu mladšího "mládence", jinak dobrý, ráda na ní koukám. ()

NikoKovac

Mně se to líbilo. Hlavně zajímavé herecké obsazení, takovej mix mezi mladší generací pro diváka ne příliš známých herců, a klasiky. A je to takové laskavé. Absolutně nepochopím, proč tohle má 55% a zrůdnost typu majora Zemana atakuje vysoká procenta, když žánrově a ideologicky to je humus na entou. My jsme falt divnej národ.... ()

andydufrsn

Tradiční téma v nijak zajímavém zpracování, snad by mohlo být zajímavé to, že tvůrci určitě ujíždí na Mrazíkovi, protože inspirace Sovětsktou klasikou z pohádky přímo tryská! ()

horskejvlk

Snowborďáci ve skanzenu, hudba hrůza, pojetí pohádky je hysterické pořád tam pobíhají po lese, Žilková postavu paroduje, Škoda psát více. ()

axelson

Mně osobně se pohádka moc líbila. Zejména herecký výkon Veroniky Žílkové byl excelentní. Asi se dá napsat, že si zahrála vlastně sama sebe-tedy starou štěknu ()

milos.bradik

Vojtek je příšerný jako vždy a to soupeření o ženicha z ciziny je trapné, stejně jako on. Ovšem hlavně je celá pohádka příliš Janákovitá. Nevzpomínám, že by se mi někdy nějaký film, který režíroval, líbil. Jsou to vždy trapárny, takže se ani moc netěším na letošní vánoční pohádku. ()

Zeuska

Mám tuhle pohádku ráda a vždycky se na ni s chutí mrknu. Baví mě macecha i Květulilinka, obě herečky jsou výborné. Maruška je půvabná a nehezkou paruku hezkého Vojtka přestanu po chvíli vnímat. Měsíčkové jsou zábavní a pohádce prostě není co vytknout. ()

Lukke32

Brutální Žilková! Příjemná hudba, fajn Maruška i parta měsíčků... a to je tak všechno. Jestli si ale nějak představuju macechu, tak tu v podání Žilkové! ()

kavralajka

Roztomile zábavná pohádka pro celou rodinu. A Květulililinka je řádná pí.... Přesně jak bychom od téhle postavy čekali. ()

GrooteLulu

..Popelka Maruška z podhor a 12 ogarů... Žilková a Korolová jsou skvělí a Majkusová je šikovné děvče až z toho oči přechází.. je to zkomolenina, ale v hezkém prostředí, všude sněhu po kolena a poslední role Brzobohatého.. 3,5* ()