Dvanáct měsíčků

(TV film)
  • angličtina Month's Rulers (více)
TV spot

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky až na Maruščinu nevlastní sestru Květu. Maruška sama o Karla neusiluje, protože jí zpočátku přijde namyšlený. Jenže je Macechou nucena pomáhat s plněním úkolů Květě. Žádná z nich však netuší nic o tajemných Měsíčcích a jejich možnostech. Přesto není náhoda, že se Maruška k Měsíčkům dostane a ti jí pomohou. Karel si totiž záhy, přes veškeré Macešino a Květino nadbíhání a lhaní, přece jen Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Macecha ale Marušku drží v šachu. Vše navíc zkomplikuje Karlův bratr Nosek, který se pod vlivem kouzla vdechnutého do fialek žertujícím měsícem Dubnem, beznadějně zamiluje do Květy. Měsíčci se neúspěšně pokusí patálii odčinit dalším kouzlem, jímž očarují jahody. Tím ale jen spustí další nečekaný zvrat událostí, které ukážou pravou povahu Květy. Dokáže teď Maruška pro Květu splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň na rynku? A co si Karel počne, když se nakonec bude muset oženit s dívkou, kterou nemiluje? (Česká televize)

topi odpad!

Co čekat od režiséra paskvilů jako byli Snowborďáci a Rafťáci. Tohle bylo tak strašný, že jsem nevěřil vlastním očím, co se děje! Otřesné efekty, hrozné dialogy a jako třešnička na dortu je macecha v neskutečně hrozném přehrávání Veroniky Žilkové. To byl teda výkon, za kterej by měla spadnout na spodek herecké žumpy. A to nemluvím o dalších " hereckých " rolích. Fuj, tohle už bych nerad viděl někdy znovu! ()

stration

Nebylo to tak hrozné. Je pravda, že už před začátkem jsem si lámal hlavu nad tím, jak celkem prostý děj natáhnout na hodinu a půl, ale díky řekněme půjčení si pár motivů z jiných pohádek to celkem vyšlo a nenudilo. Dvanáct měsíčků obsazených dobře, hlavně díky z a poslední Brzobohatého roli. žilková ukázková můra i s filmovou dcerkou, Maruška sympatická a Vojtek je Vojtek a vůbec, mohlo to dopadnout daleko hůř. ()

džanik

Maruška je zde opravdu Maruška! Bylo by to tak za 2,5 hvězdy (vskutku fantasy načichlý ochotnický mix Popelky a Mrazíka). Za mě tak blízké Valašsko a hezké podhorské scenérie nakonec subjektivní 3*** ()

Helo

Tak jsem opět neopomenul tradici a na Štědrý den jsem se s rodinou koukl na pohádku o dvanácti Gandalfech. Epická hudba, na český film epické efekty, epicky sympatičtí klaďasové a epicky na nervy lezoucí Květulililililililililinka. ()

CageDepp

To jsem se těšil na novou a originální pohádku a ono tohle. Mrazík a tři oříšky v jednom. Aspoň, že ta Žilková tam zahrála dobře jinak by byl odpad. ()

togaf

Tahle pohádka tak nějak nefunguje, herci přehrávají, nápadů se nedostává a tak si filmaři "půjčují", kde se dá. Sami vládcové měsíců měli potenciál, ale nikdo ho nevyužil. Navíc herci vypadjí v kostýmech a parukách jako parodie sebe sama. No jo, štědrovečerní pohádka se nepovedla. Snad za rok. ()

Falconica

Tykokso, Vojtku, no ty máš teda ránu, ty bohatýre:-D Pohádky nějak ztrácej kvalitu. Zvláštní. Pohádkovej filmovej průmysl v ČR nějak pomalu uhnívá od kořenů. I papundeklový pohádky z doby soudruhů byly lepší než to, co se točí teď. ()

mae-geri

Ty štědrovečerní rodinné chvíle u nové pohádky jsou čím dál tím náročnější... Toto byl snad špatný vtip. Jedna hvězda za Měsíčky, kteří aspoň těch pár minut, co se na obrazovce objevili, dokázali pobavit. ()

Aleee89

Člověk na Štědrý večer zjihne, a proto asi leccos odpustí. V pohodové, rodinné atmosféře pak pohádka jako Dvanáct měsíčků vyzní lépe. Několikrát jsem se pobavila, něco bylo moc, sem tam herci přehrávali, ale ve výsledku je to vcelku milá, nenáročná zábava na sváteční večer, která snad neurazí. Bohužel je jasné, že srovnání s klasickými pohádkami z 50. až dejme tomu 70./80. let nedopadne úplně nejlépe, že se z této pohádky nestane kult jako z jiných, ale úplně odsoudit tento počin nemůžu. Ani nemám důvod. Dávám takových 60 %. ()

kajas

Upoutávka na novou pohádku mě docela zaujala, takže jsem neváhala si ji nahrát. Když jsme ale s rodinou na Štědrý večer zahlédli posledních pár minut, byli jsme z té kombinace Mrazíka, Popelky a kdovíčeho ještě docela rozmrzelí. Přesto jsem Janákovi dala druhou šanci a pohádku jsem si pustila celou. Žilkovou nemám ráda, ale její macecha byla naprosto famózní. Nadšená jsem byla z Měsíčků a zvykla jsem si i na představitelku Marušky. Vojtek pořád vypadá mladistvě, k Marušce se celkem hodil, ale divák má zkrátka pořád pocit, že by mohl být pomalu její tatínek. Takové role přece dostával tak před deseti lety. Pohádku jsem si ale oblíbila a posledních pár let patří mezi moje vánoční stálice. Jo a Brzobohatého hudba v kombinaci se zpěvem Ondry Rumla, to je taky pohádka :). ()

hygienik

Karel Janák je B-kový režisér. Zato má ale nos na projekty, ktoré ešte dlho po ich vzniku oslovujú TV divákov svojim vtipom (Cuky Luky film, Snowborďáci atd.) Zároveň sa ako 1 z mála zameriava na filmy pre deti a mládež. 12 mesiačikov je 1 z jeho lepších počinov. ()

L_O_U_S

Sledoval jsem to jedním okem a pár věcí šlo mimo mě, nicméně se mi to líbilo. Až mi chvílemi přišlo, že tohle přece nemůže být ta typická současná vánoční pohádka z ČT, u kterých platí, že méně je někdy více (rozuměj: méně pohádek = klidněji strávené a filmově lepší Vánoce). Je to dobře zahrané, scénář není špatný, má to takový ten zdravý nadhled a Maruška v podání Marie Majkusové je docela sympaťanda. Vysoké hodnocení vychází jednak z toho, že místní průměr mi přijde docela nefér, zároveň jsem si to ale fakt užil. (1 283.) ()

Moena

Jedna hvězda za Maruška, druhá za parádní měsíčky. Jinak je to hitpárada pitvoření, ječení a vykrádání českých i nečeských pohádkových klasik. Štědrovečerní utrpení místo klidných chvil. Achjo, snad zítra Strach překvapí... ()

Chrysopras

Příjemné překvapení, od Janáka dvojnásob. Velmi dobře vybraná Maruška a snad ještě lepší Květulilinka s vděčnou úlohou, která pěkně pohádku osvěžila. Žilková dobrá semetrika úlisná. Snad jen měsíčci byli trochu moc infantilní. Vojtek je sice pořád spíš panáca, ale tady se to hodilo... ()

Kopik

Jako pardon, ale co na tom bylo tak spatne? Velice prijemna, misty i velice vtipna pohadka. A uz vubec nevim co na tom bylo tak zle, ze tomu da nekdo dve a mene. Pro me na Stedry den velice obstojna pohadka, prumer beru, ale jedna a mene hvezdicek je malo. ()

ibeh

Bohužel zase jedna nová nudná česká pohádka. Herecké výkony nemastné neslané, paruky a líčení slečen jako v Mrazíkovi, no toto? Chybí zde zdravý český humor a nadhled, jedině snad občasné vtípky 12 měsíčků a sympatická Maruška si zaslouží pár hvězdiček. ()

dyfur

….kto vymýšlal účes a celkový styling Romana Vojteka?....originál bambulo.....rozprávka - znesiteľná-skôr áno ako nie.....hlavne exteriéry tá zima -fajn.... ()

easaque

je vidět, že se pohádky od loňska zlepšili, i když bohužel ne o tolik. Příběhově se mi to i líbilo, ale jak vidím, tak nejsem jediný kdo si všiml podobných scén z Mrazíka a Popelky. Od trapnosti to zachraňoval humor zejména ve scénách Macechy a dcery. Takže víc než 2 hvězdy to nemůžou být. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Na televizi ucházející zimní pohádka. Vizuál a efekty super, kromě beznadějné dobroserky Marušky (která vlastně svou nelogickou snahou se pořád obětovávat zhoršuje životy lidí kolem sebe) všichni herci hrají správně ulítle, jak se na pohádku sluší. Trochu mě ale vyděsila podobnost s nenáviděným Mrazíkem, když vesničané začali juchat a výskat. Pokouším se taky zapomenout na příšerný unylý kytarový song, odpovídající odpadovým šlágrům z reklamy ala "Mercí je mé děkuji", neobejde se proboha novodobá pohádka bez takových sraček? ()