Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

kulyk

No já být Srbáč, tak v Anglii raději nepáchám. Činy. Číhá tam totiž Ronald, který má povahu, xycht i postavu poněkud buldočí. Tento detektivní akčňák vtáhl do své nenažrané tlamy snad všechna klišé, co jich subžánr kdy vydal. A přesto to funguje! Stará Winstonka se sice opírá o pár počítačových triků, neboť to občas vypadá, že i běhá, ale nikdo nejsme dokonalý, že. A za scénu, v níž se po té snesitelné buchtindě mroží a hrošákuje ve svých zářivě žlutých bombarďácích, přihazuju čtvrtou hvězdu. Zase se cítím sexy! ()

Spooner

Podobná kriminálka tady už dlouho chyběla. Drsná krimi ze staré školy, ovšem s malinko modernějším střihem, ve které se nikdo s ničím nesere. Scénáři by se sice dala vytknout jistá šablovinost, to však v tomto případě vůbec nevadí, protože vzniknul žánrově vybroušený film s bezchybnou režii, pohlcující akcí (přestřelka na Trafalgar square a okolí patří mezi nejintenivnější sekvence loňského roku) a precizní herce. Ray Winstone by svou urputností převálcoval i buldozer, Hayley Atwell je neodolatelná a Plan B překvapivě přesný. Škoda, že podobné filmy jsou podobně jako hlavní hrdina Jack Regan za dinosaury, kteří skoro vymřeli. Víc takových a američtí fušéři typu Roba Cohena by si měli tento film každý den pouštět před spaním.90% ()

Wacoslav1

Mam rad drsny Britsky akcni kriminalky a tento film mi to opet potvrdil nema to sice zadnej genialni pribeh ale podobne jako napriklad Welcome to the punch sazi tenhle film na syrovost a uveritelnost rozpocet asi buhvijakej nebyl ale nevadi akce je slusne natocena a je ji dostatek ja jsem spokojen vim co od podobných snimku ocekavat a tady jsem to doslova a do pismene dostal ()

gogo76

"Nechci mať moje ruky na tvojom krku!..." Ray Winstone je môj obľúbený herec a je smola, že ho v hlavných úlohách vídame len zriedka. Tu spoľahlivo potiahol, je drsný, svojrázny a jednoducho iný ako väčšina policajtov. Príbeh o policajnej zásahovej jednotke, ktorá neváha nabehnúť aj s basebalovými palicami, neprináša dejovo nič nové, to všetko tu už bolo, ale film je urobený dobre. Prestrelka so Srbskými lupičmi banky nápadne pripomína tú slávnu z filmu Heat a aj ostatné akčné scény majú slušnú úroveň, ale nie je ich veľa. Ľutujem jedine, že som to videl so slovenským dabingom. Ten bol síce ok, ale hlas R. Winstona je proste hlas R. Winstona. 80%. ()

Tom_Lachtan

Skvělý, dobrý, úžasný. Když chci vidět kriminálku, nebo akční drama, v poslední době šahám hlavně po filmech s nálepkou mejd in britn a ani tady jsem nebyl zklamán. Všechno tu funguje jak má a ani hlavní zápletka není natolik debilní, jak jsem se obával. Teď jen čekat na další film Nicka Lovea. Dlouho jsem se u akční kriminálky tak nepobavil [info pouze pro mě: komentáč č. 600] ()

darkrobyk

Připomenutí starých drsných francouzských a italských kriminálek a také toho, že tenhle žánr vždy uměli lépe Angličané ( i v literatuře), než Američani.Pozvolný rozjezd pomalu nabírá obrátky. První výrazné zrychlení je při honičce lupičů, kdy ještě tým drží celý pohromadě. Další adrenalin se pak dostaví v závěru. Člověk si při tom uvědomí, jak jsou současné automobilové honičky drsné, jak auta sviští maximální rychlostí a jak se při ní mohou honění i honiči zabít. Výborná hudba (anlická, že...autor je Skot) je v pomalých scénách táhle neklidná, při akci se řítí jako lavina šutráků. Londýn je snímán především jako futuristické město budoucnosti - mrakodrapy, sklo a ocel. Drsné místo, kde se odehrávají drsné příběhy. Pomsta chutná sladce! ()

Shakers

Hodne fajnový film od britov. Mám pocit, že Ray Winstone je drsnejší ako Neeson v 96 hodín. Každopádne veľké plus sú aj herci, ktorý mu sekundujú (Drew, Atwell). No najväčšie plus na celom filme je rozhodne je drsnosť, nekompromisnosť a agresivita, ktorú si Ray doslova užíva a neskutočne mu to sedí. S veľkým pupkom nemá problém zlomiť pár kostí a dôstojníkovi kefovať ženu, ktorá je v podaní Hayley Atwell brutálne sexi. Škoda len, že od polky keď Winstone a hlavne Atwell zmizne z plátna, celý film ako keby s najvyššieho rýchlostného stupňa podradil o jeden stupeň. Každopádne labužnícka a drsná kriminálka, ktorú poháňa vpred aj akčná hudba a ktorá s Winstonovým xsichtom s prehľadom môže zaparkovať medzi tie lepšie. Obľúbený soudntrack: Regan vs. Trebolt. 85% - 4* ()

TedGeorge

Liam Neeson sedí se staženým ocasem v koutě, protože Ray Winstone alias Sweeney má koule a když mu zločinci šáhnou na tým, začne parádní peklo. Modrá čísla na CSFD jsou mimo, sorryjako. ()

Pepinec

"Vidím hrdost. Vidím sílu. A vidím pořádnýho chlapa, kterej se s ničím a s nikým nesere!" To tam fakt vidím? No jasně! ()

mzss1

Mile překvapen a dost nadšen. Příběh je dost dobrý, obyčejný, ale zase hodně uvěřitelný a reálný. Opravdu film, který zaujme až do konce a kvalitu, tempo a styl filmu si zachová po celou dobu. Herecké obsazení je na tom výborně. Především vede hlavní hrdina Ray Winstone, který mě doslova nadchnul jak se dokázal vžít do role drsného poldy a sehrát skvělý herecký výkon. Ben Drew taky zaujal, sympaták. Akční scény zde byly, bylo jich dostatek - to podstatné ale není. I naháněčky s auty zde byly. Podstatné je opravdu vypilovaný krimi/drama, jak jinak to popsat. Rozpočet byl hodně malý, což se odkazuje na obyčejnost - to je minimální chybou. Ještě tak nějaké scény doladit a vylepšit konec. To jsou jen maličkosti k úplné dokonalosti. Na hraně mezi 4 a 5 hvězdou. Přesto tomu něco chybí, ale to je opravdu maličkost. Je to velmi silný snímek, který hrál i hodně na pochopení a charakteru většiny postav. Hudba hodně dobrá - zvláštní a poutavá. Toto jsem opravdu nečekal. Proto celkově hodnotím na slušných a zasloužených 89% = **** ()

sochoking

Nick Love sa tentoraz vytasil s klasickou, drsnou kriminálkou. Ja naozaj neviem, prečo som si myslel, že idem na gangsterský film. Veľmi ma prekvapilo, že z obsadenia hercov som poznal iba Ray Winstonea a Alana Forda. Ten sa tu zjaví trikrát a snád' ani raz nezafuckuje, čo ma celkom prekvapilo. Hrá tu takého chlapíka, ktorý nemá problém odšévovať doklady, zbrane a tak. Naopak, milo ma prekvapil mne doposiaľ neznámy Ben Drew, ktorý na to, aký bol mladý, tak bol pekelne ostrý! Tie dve hodiny aj niečo zleteli ani neviem ako a k tomu ešte namakanú atmosféru vytvárala bombastická muzika! Ale nenormálne bombastická!!! ()

IQ Tiqe

Dlouho jsem nevěděl, jestli to je film o křivých policajtech a jen není jasný, kteří jsou křivější, nebo o policajtech s mottem „účel světí prostředky,“ proti kterým jde ten zásadový „vše musí být podle předpisů“. Funguje akce, funguje thriller, i když bych uvítal zamotenější děj. Těžko se hledá zalíbení v hrdinech; v podstatě má film jen menší a větší záporáky. Líbí se mi, že nikdo není nesmrtelný, to u akčňáků vždy nebývá. Hudba je parádní, trochu kopie Bournea a Inception, bez ní by byl film poloviční. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 9 | humor 0 | akce 7 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

DwayneJohnson

I když nemohu v žádném případě souhlasit s některými uživateli , že se jedná o luxusní podívanou, jsem nucen konstatovat, že jsem si film v pohodě užil. Sice bych asi změnil scénář, podle mě nejslabší článek celého filmu, ale jinak jen veskrze samá pozitiva. Velmi solidní akce, střílečky, samozřejmě Ray Winstone, tomu tahle role opravdu sedla jako přišitá. Vydařená kriminálka se známými britskými herci a škoda jen toho scénáře.... ()

nascendi

Asi bude najlepšie nezdržiavať sa písaním komentára, prihlásiť sa ku komentáru môjho obľúbenca Radka a iba hodnotením vyjadriť, že to bol podľa mňa pozerateľný film nakrútený zrejme bez vyšších ambícií, čo sa tvorcom aj podarilo. ()

klerik

Parádne krimi o drsnom inšpektorovi, ktorý sa nebojí použiť baseballovú pálku. Akcie dravé, hlavný hrdina skvelý (nechápem načo mu chcú najnovšie dávat ksicht Jeana Rena - NEMILOSRDNÍ), femme fatale okúzľujúca. VOJNA POLICAJTOV a MR73 možnože pôsobili realistickejšie, ale mne sa všetky tieto odlschoolovky páčili asi rovnako... ()

SeBig

Nudná táhlá kriminálka s houslema co jeli nonstop jako doprovod, nadhera. Postavy mi byli ukradený, nějaký zábavný či aspon zajímavý dialog jsem ani nezaznamenal (pobavil mě jen salát s vlašskými ořechy), celý to působilo jak nějakej seriál co běží každej den v TV před televizníma novinama a vůbec nudil sem se neskutečně. Táhlo se to jak celej den v práci. Tu jednu dávám za aspon nějaký pokus o akci, kterou už sem viděl asi tak tisickrát v jiných filmech (např: Heat a Město bylo totálně vykradený timhle skvostem). ()

korbitch22

Cervenak by se měl už konečně probrat, občas mám pocit, že by někteří uživatelé na ČSFD potřebovali injekci filmového vkusu, nebo aspoň malých filmových znalostí.Typicky chladná a svým způsobem poctivá anglická práce, která ztroskotává na retardovaném scénáři a unylé režii mizerného Lova.Jednotka namachrovaných nesympatických cajtů v čele s obstarožním, nabubřelým a při pokusu o běh i notně komickým Winstonem.Scénář dělá z jendotky absolutní kretény, kterým dojdou některé souvislosti tak pozdě, že by je předběhlo i děcko s Dawnovým syndromem.Žádná postava nemá absolutní šanci získat si nějaké divácké sympatie, snad jedině Ben Drew, jinak si celá jednotka říká od základu o nekopromisní vystřílení.Scénář se vleče jak regionova z Horní Počernice a když si Love totálně neví s ničím rady, nechá velitele Regana udělat tolik kolosálních čurákovin, že vedou jedině k zoufale předvídatelným a tragickým událostem a ten debil si snad myslí, že z toho divák padne na prdel a začne tomu obstarožnímu kreténovi držet palečky nebo co, naopak, strašně sem si přál, aby celá ta jednotka šla do píči a toho nesympatickýho mamrda někdo v lochu vojel ocelovou trubkou.Málo akce, dialogy podle rutinní šablony bez šťávy, scénář sračka, konec unylý, mizerný a nudný jako celý film.Nemůže se to pyšnit ani výraznou syrovostí, nekompromisností či brutalitou.Totálně průměrná práce, která je sražená dolů nulovým scénářem, nevděčnou a zbytečnou rolí pro jediného pořádného herce Lewise, předvídatelností a naprostým pohrdáním morálních hodnot policejního velitele, za jehož "povedenou" práci při loupeži bych ho nechal uklízet policejní parkoviště a ne že mu ještě na konci vrátěj odznak, až na pár malicherných pozitiv mě to nejen nebavilo, ale dokonale nasralo, sračka. 35%.Tohle mě může po zhlédnutí tisíců filmů jenom rozesmát. ()

Chrustyn

Drsná britská krimi s příchutí akce, snažící se (popravdě marně) přiblížit a v mnoha směrech možná i kopírovat klasiku "Nelítostný souboj" a jí podobné snímky. Winstone je fajn ale příběh je v mnoha směrech nedotažený a akce je daleko méně, než se z trailerů může zdát. Slušné, rychle zapomenutelné. ()