Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

mat.ilda

Kriminálka bez rukavic, ostrá jak břitva a soundtrack úderný jako pádné argumenty policejní brutality a já nadšením nadskakuju nad vizí traileru, který by běžel po každých krimi zprávách na Primě tak dlouho, až by se taková šikovná jednotka zformovala i v našich končinách. Potřebovala jsem sice notnou dávku tolerance k akceptování hlavní mužské postavy (přes pupkózní erotiku jsem se bohužel nepřenesla), o to víc mě uspokojoval každičký záběr na Bena Drewa a jeho neřehlédnutelné charisma. I když se snímek řídil v podstatě všemi směrnicemi žánru, včetně odevzdání odznaku, pátrání na vlastní pěst a umístění do vazby, plné nevítaných známostí, a už dopředu dal tušit směr, kterým se bude ubírat, přesto držel a nepustil, a to ani v případě automobilových honiček, které byly jedny z nejlepších, co jsem viděla, a že je nemusím. ()

sharky

Takhle drsná kriminálka tady nebyla od doby Delona a Ventury, ale na kolena ji sraží nevěrohodné a hloupé chování postav a určitá přestylizovanost. Nicméne myslím, že režisér Nick Love by měl přesto být hlavním kandidátem na zfilmování příběhů Harryho Holea... A pro mě neznámá Hayley Atwell je fakt krásná...:) ()

MontyBrogan

Ach, tá intertextualita. Človek pozerá francúzsku kriminálku Antigang, aby následne zistil, že je to remake britského The Sweeney. Tak si kukne ešte raz to isté, s niektorými postavami a scénami menej uveriteľnými, inými viac, celkovo však s lepšou atmosférou, myslí si ale, že sa dostal ku zdroju, načo zisťuje, že ide zase len o prerábku tentokrát seriálu. A nepísal som to už niekde? ()

Roman.Ticka

Tvrďárna jak sibiřský beton. Při vzpomínce na úporné tahání kačera, nahazování motoru na trojkolce a absolutoriu v oboru žabí anatomie to musí být v teple a bezpečí obýváku učiněné chlapácké adventure. Ve výčtu plochých či chybějících iniciačních technik soudobé civilizace by se dalo pokračovat, ale vrátím se raději k filmu. Tomu v podstatě nic nechybělo, kamera, režie, hudba, zákoutí Londýna i tomhardyovský delikvent se vyvedli, ale nesedl mi dýchavičný Ray Regan. Jsem si naprosto jistá, že na míru šitou roli trestuhodně ukradli Brusi Willisi. ()

rikitiki

Snímek plný drsných chlapáckých řečí z drsného prostředí, kde přežijí jen drsoni, kteří umí rozpoutat správně drsnou akci. Slušně natočeno - hlavně honičky a střílečky - ale té drsnosti jsem nevěřila ani zbla. Naopak, chvílemi vypadala spíš jako parodie. /28. 4. 13./ ()

honajz

Mám rád oldschoolovky, mám rád Drsného Harryho, mám rád Raye Winstona, i ten modrý filtr mi občas u filmů přijde fajn. Ale tohle mne zklamalo. Hraje se to na jakousi drsnou reality show, přitom to jen bezduše kopíruje všechna již tisíckrát provařená klišé. Stačí rozjezd, a je vám naprosto jasné, kdo kdy zhebne, a kdo ne, a že vše není tak, jak se zdá, chybí jen už zkorumpovaný polda, který za vším stojí a vše nastražil. Mnohé nelogičnosti - na začátku jsou policejní vozy na místě loupeže div ne dřív než zloději; jeden policajt to dostane ze dvou sapíků, ale má vestu a přežije, ale jiný polda střelu pistolkou z dálky nepřežije (asi měl neprůstřelnou vestu z českých padáků); elitní policejní jednotka se nezdržuje hledáním stop a ověřováním informací (třeba když někdo letí do zahraničí, a vy máte pochyby, že tam letěl, stačí zavolat na letiště a vyžádat si záznam z kamery); ani se moc nechce věřit, že mladá holka poletí na starého pupkáče atd. Navíc hlavní postava je skutečně neschopná - odmysleme si Reganovy drsné kecičky a vizáž, tak co jako tak chytře policejního zvládl? Že mu dal informátor tip? Že sem tam z někoho něco vymlátí? Chybí tomu šťáva, postavám nevěřím, a zvláště ten mladý polda, co se snaží vypadat jak Regan, a dokonce se stejně hrbit, ten je směšný až na půdu. Stačilo trošku přidat, a byla by z toho dobrá parodie na tenhle žánr. Jenže to není dobrá vizitka filmu. Jo, je tu pár kapek suchého britského humoru, dokonce sem tam v obraze (britské a turecké vlajky na hlavní třídě), ale je toho skutečně pomálu. A jestli někdo pobral celkovou pointu, proč to bylo nastraženo zrovna takhle pitomě nebo proč teda vlastně zastřelili tu holku v klenotnictví, tak to klobouk dolů. Protože ať na to člověk kouká z jakéhokoliv úhlu, nedává to smysl, a pomstit se dalo daleko jednodušeji a elegantněji. ()

Pítrs85

Běžnej den v Engelandu: to si takhle jdete nakoupit pár diamantů do jednoho zapadlýho klenotnictví, ale protože asi vybíráte moc dlouho, naběhnou tam jakýsi Jugoši a střelej vás do krku, hm, smůla no. A přesně v tenhle moment vyjíždí hákovat do další šichty tady chlapci a děvčata z jakési jednotky jménem The Sweeney (o které jaktěživ nikdo neslyšel), aby vás už nikdy žádnej Jugoš do krku nestřelil... teda podle toho filmu je větší pravděpodobnost, že vás do něj střelí někdo z těch povedených detektivů, ale to je teď vedlejší, nezačínejte s tím zase, ti lidi na Trafalgar Square tam neměli co dělat, nějaký Trafalgar Square, pff, když už chci kurva střílet jak dement, tak si budu střílet, i když jsou kolem mě stovky lidí. Jo a ten polda si na tu kulku naběhl sám... dvakrát. Takže cože co? Jo, ten film je děsná pruda, pozérskej jak fanoušci Chelsea a logika tu dostává na prdel víc než otrok v SM salónu... ()

Morholt

Kombinace pálka-kvér-Winstone prostě nemá chybu. Nekompromisní kriminálka nabušená akcí a sprostejma poldama, který nejdřív střílej a pak se kolikrát ani na nic neptaj. Po dvou úletech je Nick Love zpátky v plný polní a snad bude v podobnym duchu pokračovat. 85% ()

oLí

Né že by mě to kdovíjak semlelo a byl bych z toho nevídaně unešenej, to určitě ne. Ale vážně mě nenapadá nic, co bych vytkl a za co bych vlastně neměl dát plný hodnocení... Neviděl jsem moc podobných Britských filmů, co by mě podobně bavily, tak možná i proto přimhouřím víka. Nick Love udělal od Psance velkej krok vpřed a doufám, že tohle nebyla náhoda. Ray Winstone a Ben Drew jsou hodně dobrá dvojka a jejich postavy to táhnou, hlavně díky nim z toho je cejtit testosteron víc než ze všech těhle řeznic dohromady. 9/10 ()

6thSun

Škoda, že v tom nehraje jediná sympatická postava, nikdo, komu bych chtěl aspoň trochu držet palce, což nejvíc překvapuje u jinak extrémně charismatického Raye Winstonea. 60% ()

PROROK14

3,5/5, ale prikloním sa k trom, pretože Winstoneovi som kupodivu vôbec nefandil. Ako sa už veľakrát stalo, väčšie sympatie som prechovával ku zloduchom a záverečná prechádzka hlavného hrdinu, počas ktorej stihol každému narvať do ksichtu svoj znovunadobudnutý odznak ma trocha iritovala. ()

maseer2

celkově hodně svěží záležitost v dobrém tempu, které jsem ale od oné zvrtnuvší se akce přestal věřit.. do té doby se děj totiž s přimhouřenýma očima tvářil celkem reálně, ale následná překombinovanost mi spolu s odfláknutým závěrem dojem docela pokazila.. P.S.: zdejší popis je dost matoucí.. ()

Lacike

Dejom a niektorymi scenami mi to pripomina skvely film Heat (hlavne slusnou prestrelkou, ktora je ale len jej podstatne slabsim odvarom). Len s tym rozdielom, ze tentoraz sa film venuje iba policajtom a zlodeji tu maju minimum priestoru. Zarputily hlavny hrdina mi zase pripominal Vica Mackeyho z fantastickeho serialu Shield. Winstone je pôsobivy, ale Vic Mackey by si s nim vytrel rit. A tak by som mohol pokracovat dalej. Skoro vsetky sceny, podzapletky a postavy mi tu pripominali nejake ine filmy v ktorych boli prevedene ovela pôsobivejsie. Vzhladom na rozpocet je vysledok celkom pôsobivy, ale ku zanrovym klenotom sa tento film v ziadnom ohlade ani nepriblizil. Proste len solidne becko. Ako pilot k nejakemu serialu to funguje dobre a pripadne dalsie diely nevynecham. 6/10. ()

Ouwen

Luxusní Britská kriminálka, která je doprovázená skvělou akcí a neskutečným humorem. Když jsem si film pouštěl, ani jsem netušil, o čem vlastně je, odkládal jsem ho, ale ani nebylo proč, protože jsem se královsky bavil. Námět je fakt dobrý, zpracování nemá chybičku, příběh je luxusně vygradovaný. Co se týče akce, je skvělá, působí realisticky, drsně, 2 souboje, 2 honičky a zbytek se střílí. Herecké obsazení, Ray Winstone je fakt borec, neuvěřitelně to tam kosí, O Benovi Drewovi platí to stejný, úplně žeru typ takových drsných poldů, kteří si stojí za svým, zbytek je slabší, ale jsem i tak spokojen. Kamera a celkově technické zpracování skvělé, akce přehledná a hudba fajn. Nesmím však zapomenout na ten humor, neskutečný komba do sebe parta poldů kosí, Winstone si sám ze sebe dělá prdel, směje se svému břichu, takhle to má vypadat! A jak jsem říkal, příběh je luxusně vygradován, Winstone se dostane na moment do vězení, spoustu věcí divák nečeká, kam se serou sračky s Bondem. Parádní prostředí, ve kterém se akce odehrává a ejvíc mně potěšilo, že konec působí dost otevřeně a možná se najde ještě něco, co by se dalo pochválit. // Akce mohlo být víc, ale to není zas takový zápor, soubojů je bohužel málo, ale cajk, no to je tak asi všechno, co bych vytkl, občas působí moc předvídatelně, někdy Winstone a Ben nejednají, dle mých představ. // Filmu není co vypíchnout, všechno šlape ve skvělém tempu, příběh je fakt parádní, vážně jsem nepočítal s tím, že mně film bude tak bavit, to je tím, že poldové jsou drsní, s nikým se neserou a sami ze sebe si dělají prdel. A ještě něco, Paul Anderson, který hraje hl. záporáka mi připomíná Kata z Prago Union :D, doufám, že bude cvajka. 10/10! ()

Marsik

The Sweeney? Co to je? Jo to je to anglické krimi o policejní jednotce. Ano, ten film jsem viděl, ale to je asi tak vše, co vám o tom řeknu. Zkrátka tenhle film se u mě ničím významným nezapsal. Nebylo to zlé, ale nic nového pod sluncem. Jenom vyzdvihnu hudební podkres, ten byl velmi dobrý. Nebudu to natahovat. 69% ()

SaNcHeZ_cz

Speciální londýnská policejní jednotka a recyklace všeho možného za posledních několik let. The Sweeney je šíleně neoriginální policejní akcí, která však dokáže pobavit, nabízí slušnou atmosféru a spád. Ne že by to bylo kdovíjaký zázrak, nicméně v dnešní konkurenci i tohle stojí za to ocenit. V rámci letošního roku jedna z nejsvižnějších oddychovek. [75%] ()

MartinezZ

Britové tahle syrová krimi prostě umí. A tenhle film si úplně říká o post pilotního dílu nějaké delší ságy, protože je jasné, že ačkoliv je Sweeney zpět ve hře, Haskinse to stálo dost úsilí a Reganovi bude odteď za každý přehmat šlapat jeden vdovec na krk. A tohle je Sweeney, důvodů ke šlapání bude dost. ~ Mělo to příběh, byť místy dost odhadnutelný, ale také zdravou porci akce, skvělou atmosféru a syrovost, čpící z kamerového filtru i samotného dění. Tohle se povedlo. ~~~ Celkem dobrá byla i hudba, bohužel na facku bylo "to" hned na začátku závěrečných titulků, moderní elektronický magvlajz, který si mohli autoři odpustit a nebo ho udělat alespoň poslouchatelný. ()

Ozo

Makabrózní nářez se sympatickou policejní jednotkou, která se s ničím moc nemazlí. Zatím první aspirant na film letošního roku - podobně jako loni u Zátahu jsem chvílemi zapomínal dýchat, jak jsem byl vtažen do děje. ()

Macejko

Parádny Winstone, ktorý má v pupku namiesto tuku charizmu, a parádna akcia, ktorá má šťavu a drajv aj napriek tomu, že sa neklepe ako epileptik pod prúdom. Hovorím to už dlhé roky a poviem to aj teraz: Briti sú proste machri, na ktorých môže Hollywood často iba hľadieť so slzami v očkách. ()