Redaktor Viktor Bláha, hlavní hrdina veselého příběhu, si rád vymýšlí bláznivé historky a rád se baví na úkor svého okolí. Až jednoho dne narazí na roztomilou dívku, která má fantazii ještě větší než on a dokáže s ním držet krok… Komedie režiséra Martina Friče Roztomilý člověk vznikla podle románu F. X. Svobody "Kašpárek". Režisér Martin Frič do hlavních rolí obsadil tehdy již slavný originální komický pár – Oldřicha Nového a Natašu Gollovou. Byli pro režiséra zárukou vysoké herecké úrovně i diváckého úspěchu. Osvědčili se mu již v komediích Eva tropí hlouposti, Kristian a Hotel Modrá hvězda. Roztomilý člověk byl bohužel jejich posledním setkáním před kamerou. V příjemné a vkusné veselohře si s chutí zahráli také Ladislav Pešek, Theodor Pištěk, Jaroslav Marvan a František Filipovský. (Česká televize)

Kozlowski8

Viktor Bláha působí jako velice roztomilý člověk. Ve skutečnosti je však chronickým lhářem, který se baví tím, že rozsévá kolem sebe dezinformace. Své pozvání na svatbu dávného přítele si hodlá v tomto směru náležitě vychutnat... Scénáristicky zajímavě zpracované dílo s nepřeberným množstvím příjemných dialogů. Z herců exceluje především "roztomilý" Oldřich Nový a Nataša Gollová jako Polda krušinová, která Viktorovi v jeho hře výmyslů a polopravd zdárně sekunduje. Skvělá zábava. 85%. ()

Desmi

Pokud o dialozích moc nepřemýšlíte a nevadí vám na chvíli vypnout logické myšlení, budete se dobře bavit. ()

parazit

"Pamatuj si jednou provždy, že já nikdy nelžu. Lež se mně hnusí. Dělám pouze roztomilé žerty." Pozor na Oldu, když si pohladí kravatu ;)) Pro mne filmová klasika, na kterou se kdykoliv ráda podívám znovu a znovu. Olda Nový s Natašou Gollovou ve dvojici jsou zde k pomilování! Každý mluví ve spojitosti s Oldou převážně o Kristiánovi, nicméně Roztomilý člověk je dle mého názoru nejlepší Oldův výtvor! Kéž by se i dnes točili takové veselé a vskutku ROZTOMILÉ komedie, které pohladí na duši! ()

PTuranyi

Roztomilá komédia, ktorá určite v svojej dobe vyvolávala salvy smiechu. Mne už Viktor Bláha ako roztomilý nepripadá hoci nápad klamára, ktorý klame "jak když tiskne" nie zlý. Horšie je, že samotné scény sú trocha kŕčovité, takže herci v nich nie sú presvedčiví a všetko akoby bolo ušité horúcou ihlou. ()

saaaky

Opět jeden z těch nejlepších československých filmů. Pan Nový v hlaví roli je předznakem zábavy po celou dobu sledování a po shlédnutí nemohu říci nic jiného, než že jde o opravdovou třídu. Navíc herecké obsazení - Pešek, Gollová, Pištěk .. to vše je myslím dosti velkým lákadlem i pro nepříliš velké milovníky starého československého filmu jako jsem já. ()

jonnybe

Chemie mezi Oldřichem Novým a Natašou Gollovou funguje náramně. Nonšalance Nového a komediální talent Gollové jdou sakra k sobě. Je neuvěřitelné, vymýšlení je takhle skvělé (ale jen takhle neškodné). Gollová byla nejen krásná. Ne jako žena-vamp, ale tak nějak jinak. Uměla být velmi ztřeštěná tak, že to bylo snadné uvěřit. Nový byl prostě gentleman u kterého lhaní bylo naprosto v pořádku. Ano Vitališi. ()

slovacke

Jeden z mála filmů té doby, jehož vtip působí stále svěže a není jen vzpomínkou na zašlé časy. Scénář má spád a herci mají co hrát - suverénní Oldřich Nový či roztomile popletený a naivní František Filipovský nebo Novému sekundující a především i dnešního diváka okouzlující Nataša Gollová. Přesto film není jen o jednotlivých výkonech, ale působí velmi kompaktně jako celek. ()

the_weaver

Nezábavná, priam nudná veselohra. Hrdina si podľa potreby vymýšľa tvrdenia, ktoré sa klebetením šíria, aby sa časom vrátili a spôsobili mu nepríjemnosti, ktoré hádže na svojho kolegu z práce. Problém je v tom, že tie situácie sa možno zdali smiešne zopár babkám v 40. rokoch, ale dnes to pripomína úroveň slabších telenoviel.↵  Snáď jediným svetlým zjavom je oduševnelý a živelne veselý výkon Nataše Gollovej, ktorý poteší aj dnes. ()

zeromen

Sice o něco slabší než jiné klenoty z té doby ale pořád lepší než dnešní kokotiny. Část nejlepších hvězd stříbrného plátna. ()

sehnalkakac

Já tomu Novýmu sežeru každou roli i s naviákem, ten měl talent od boha, tak velkej, že si myslím, že ho pro Česko bylo škoda, ale co bych bez filmů kde hrál dělala fakt nevím. Strašně kvalitní snímek. ()

ABC1

Moc pěkná ztřeštěná komedie s noblesním Oldřichem Novým - mám pocit, že takoví muži se už nerodí, bohužel...a výbornou Gollovou. Proč už se takové filmy netočí...bych také ráda moc věděla...!!! Těch příšerných hloupých, nudných až přitroublých komedií bohužel českého původu za posledních deset let už mám fakt plné zuby. ()

hostivít

Po Kristiánovi 2.nejlepší film O.Nového, kde mu to s Gollovou velmi sluší. Nádherné příhody, trošku připomíná Když Burian prášil, ale to nevadí. Hodnotím velmi vysoko. ()