Redaktor Viktor Bláha, hlavní hrdina veselého příběhu, si rád vymýšlí bláznivé historky a rád se baví na úkor svého okolí. Až jednoho dne narazí na roztomilou dívku, která má fantazii ještě větší než on a dokáže s ním držet krok… Komedie režiséra Martina Friče Roztomilý člověk vznikla podle románu F. X. Svobody "Kašpárek". Režisér Martin Frič do hlavních rolí obsadil tehdy již slavný originální komický pár – Oldřicha Nového a Natašu Gollovou. Byli pro režiséra zárukou vysoké herecké úrovně i diváckého úspěchu. Osvědčili se mu již v komediích Eva tropí hlouposti, Kristian a Hotel Modrá hvězda. Roztomilý člověk byl bohužel jejich posledním setkáním před kamerou. V příjemné a vkusné veselohře si s chutí zahráli také Ladislav Pešek, Theodor Pištěk, Jaroslav Marvan a František Filipovský. (Česká televize)

WANDRWALL

0.Nový dokázal do českého filmu vnést šarm a státi se roztomilým člověkem. Roztomilý je, a nejen pro své herecké kolegyně.***(8.10.2010) ()

dopitak

Ve válečných letech se čeští filmaři vraceli ke staré látce... píše se na začátku filmu. Chápu to jako alibismus, protože pár vtipnějších a lepších filmů pro pamětníky už jsem viděl. Ne že by Olda ze sebe nedostával to nejlepší, ale námět mi nějak pokulhává, je příliš dětinský, a ani jako satira na senzacechtivou společnost to nestačí. ()

honajz

Dokonale spletený uzel nedorozumění a výmyslů, ale i pravdivých situací, jež vypadají neuvěřitelně. A co když se vedle sebe ocitnou dva notoričtí lháři? Vynikající scénář s dokonalými herci, vypointovanými scénami a příjemným humorem, jenž šlape i po letech. ()

claudel

Viktor Bláha alias Max Braun je přesně typem člověka podle mého gusta, skvěle doplňovaný Poldou v podání Nataši Gollové rozehrává kolotoč zamotaných situací, v nichž si utahuje z malého ducha maloměšťácké smetánky. Roztomilý člověk patří podle mě k nejzdařilejším českým komediím ze čtyřicátých let dvacátého století. ()

Ilicka

Konverzační screw-ball komedie počesku. Všechno šlape jak má, Nový, Pešek a Gollová jsou herci na správných místech, jen z těch šílených mystifikačních konstrukcí po určité době začne bolet hlava. Konec je ale parádní. ()

Blofeld

Naprosto dokonalý scénář s tím nejlepším myslitelným hereckým obsazením - výsledkem je jeden z nejlepších českých - co českých, světových! - filmů té doby - co té doby, všech dob! ()

NinonL

Poměrně dobrá komedie, přiměřeně ujetá, ale vše ještě v normě. Nataša Gollová bohužel nikdy nebyla můj šálek čaje. ()

Pierre

Roztomilá konverzačka dle mého gusta, která měla rozveselit diváky ve strašné válce. Povedlo se, pocítil jsem půvabnou prvorepublikovou atmosféru. Po protektorátu ani stopy. Tohle snad překonává i některé filmy s Vlastou Burianem. Mystifikací, záměn a omylů je tady nepočítaje a na hluchá místa nezbude čas. Kdybych lépe pochopil Bláhovu motivaci, dal bych možná i pět. ()

ABLABLABLA

"Já jsem abstinent, ale když je ta svatba...." Parádní kombinace komediálních výkonů Nového a Gollové a samozřejmě i všech ostatních. Frič prostě věděl, jak natočit parádní filmy, i přestože neměl moc ne výběr co se týkalo témat. ()

topi

Největší film v historii lakování!!! Co tady se děje, to je geniální!! Olda Nový jede a nejde zastavit!! Vždycky, když se chytne za kravatu, tak začne lhát (roztomile lakovat). Já to napočítal zběžně 24x. Tenhle film miluju a těch hlášek se nikdy nemůžu nabažit!! Jeden z nejlepších filmů pro pamětníky.... ()

stration

Nejlepší Nový a nejlepší Gollová. Navíc je film velice vtipný i po téměř sedmdesáti letech. Honem ke klavíru, je tady Max Braun. ()

Skip

Lhaní je špatné, ale když se to tak skvěle umí, pak je to vyloženě roztomilé. Parádní komedie, která mě vždy pobaví. ()

*Elfík*

,,Nazdáreček!'' ,,Co prosím? Saze! Patrně z lokomotívy!'' ,,Tady se totiž všeobecně povídá, že jsi nervózní a cvičíš v kruzích. Je to pravda?'' ,,To je skutečně zvláštní úchylka.'' ,,Cožpak já někdy lžu? Dělám pouze roztomilé žerty... To se nedoporučuje!'' ,,A cvičí v prádle?'' ,,To když jsem se já vdávala, to byla ostuda!'' ,,Nebýval váš manžel sokol?'' ,,To se vám nedivím a víte, že je to roztomilý člověk?'' ,,Ať improvizuje, ale z hlavy!'' ()

dyfur

moja zajímavosť-najskôr uznaná,neskôr znárodnená:14.5.2013 10:27 Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Roztomilý člověk (1941) byla právě schválena. Děkujeme za přispění. Text tebou zaslané zajímavosti: Nataša Gollová získala za tento film Národnú cenu . Zdroj:Kniha:Otomar Korbelář vzpomína... z roku 1999 strana 147 ()

rakovnik

Humor, při němž se měli odreagovat lidé v těžkých dobách. Naivní, občas přihlouplé, ale duo Nový - Gollová šlape. ()