Redaktor Viktor Bláha, hlavní hrdina veselého příběhu, si rád vymýšlí bláznivé historky a rád se baví na úkor svého okolí. Až jednoho dne narazí na roztomilou dívku, která má fantazii ještě větší než on a dokáže s ním držet krok… Komedie režiséra Martina Friče Roztomilý člověk vznikla podle románu F. X. Svobody "Kašpárek". Režisér Martin Frič do hlavních rolí obsadil tehdy již slavný originální komický pár – Oldřicha Nového a Natašu Gollovou. Byli pro režiséra zárukou vysoké herecké úrovně i diváckého úspěchu. Osvědčili se mu již v komediích Eva tropí hlouposti, Kristian a Hotel Modrá hvězda. Roztomilý člověk byl bohužel jejich posledním setkáním před kamerou. V příjemné a vkusné veselohře si s chutí zahráli také Ladislav Pešek, Theodor Pištěk, Jaroslav Marvan a František Filipovský. (Česká televize)

Tiiso

Výborně natočená komedie které vévodí tandem Nový Gollová. Svou atmosférou řadím tento snímek k podařenějším. Kvalitní scénář a plejáda herců, která se před kamerou doslova baví. Plnohodnotné dialogy, které mě bez problémů převedou do děje plného intrik a lží. A pan Nový je prostě bezkonkurenční. ()

Robbi

Max Braun, tedy Viktor Bláha, vlastně Oldřich Nový mi dokázal, že na klavír, promiňte, křídlo, lze zahrát aniž byste si k němu předtím kdykoli sedli. Což jsem na jednom nekonformním srazu učinil a dlouho se mě potom někteří známí ptali, kde své dekadentně moderní umění budu předvádět na úrovni veřejné. Nataša Gollová a její slovní palba kadence dobře promazaného kulometu, skvěle fabulující Oldřich Nový s noblesním nadhledem a zoufalý Ladislav Pešek, který už místy skutečně netuší, co je pravda a co ne. Ostatně on to kolikrát už netuší ani divák - a proto se možná tak dobře baví. Nechci to srovnávat s ostatními komediálními drahokamy, jen musím podotknout, že i tady se dokázala najít maximálně vtipná poloha a využila se do posledního milimetru. Tady k té páté hvězdičce chybí opravdu více než pověstný ždibíček. ()

Amras

Miluju filmy "Maca" Friče. Vždy, když slyším jeho jméno, si mohu být jist, že mě čeká kvalitní film. Totéž se samozřejmě stalo i s tímto filmem. Frič je prostě odborník na komedie. Takové filmy, které vznikaly v průběhu války, jsou jedny z nejlepších z české kinematografie. Obzvlášť pak komedie. Roztomilý člověk, je asi určitě nejlepší, co jsem od tohoto bravurního režiséra viděl. Už jen to obsazení - Nový, Gollová, Pešek..... To už mluví za vše. Tito herci patřili ve své době k elitě českého filmu. U filmu jsem se skvěle bavil od začátku až do konce. Jen by mě zajímalo, proč v dnešní době nevznikají takové podobné filmy, na stejné nebo podobné úrovni. Je škoda, že nejvyšší hodnocení je pouze 5 *. Tento film by si totiž zasloužil mnohem, mnohem víc (takových filmů je ale víc). ()

Rattlehead

Jako Valentin Dobrotivý je pro mě sice Oldřich Nový ještě roztomilejší, ale i tady mu role sedla. A Nataša Gollová je tu vyloženě ve svém živlu. Povedený film. ()

topi80

Když jsem tuto veselohru viděl v dětství poprvé, byl jsem tím gejzírem gagů nadšen. Když jsem ji viděl nedávno, něco mi tam nehrálo, vlastně mi tam něco až vadilo. Ale co to bylo? Vždyť Oldřich Nový je ve své neschopnosti přestat svým žvaněním přivádět do trapasů své okolí i sebe samého naprosto vynikající. Stejně jako jeho zoufalý, leč nakonec vždy na pomoc přispěchající kámoš Ladislav Pešek. A pak jsem na to přišel. Slabinou jsou věty, které scénáristé dali do úst Nataše Gollové. Ta je sice ve svém hereckém projevu tradičně rozpustilá a neodolatelná, ale jakmile scénáristé nechávají slečnu Poldu dokončit nějakou mystifikaci Viktora Bláhy, spadne celá recese i dialog o několik levelů níže. Což je velká škoda. Udělat to lépe, bylo by to na 5 hvězdiček. Tento absolutně nedoladěný "detail" to však sráží dolů, obávám, se o více než tu jednu, co jsem strhnul já. ()

maeb

Z komedií s Oldřichem Novým mám tuto asi nejraději. Perfektní crazy komedie, založená na brilatních dialozích, která rozhodně ani dnes neztratila nic ze svého kouzla. ()

Cikinko

Film prekypujúci humorom a s výbornými hereckými výkonmi. Rozhodne sa je načo pozerať . Hodnotím za 5*. Jednoznačne som sa bavil. ()

elleyne

Komedie,která opravdu nemá chybu.Dokážu se u toho zasmát,i když to uvidím posté.Samozřejmě na tom mají kromě scénáře největší zásluhu hlavní představitelé Oldřich Nový a Nataša Gollová.Nejraději mám tu část,kde se Viktor Bláha s Poldou setkají. ()

Hermione02

Jeden ze slabších filmů dvojice Nový - Gollová. Film má zajímavý námět, ale je v něm vidět snaha autorů dát do 104 minut co nejvíce scének. A některé bohužel nemají logiku... ()

Olafson

Bombastický film o ulhaném redaktoru Bláhovi, který je vlastně tak trochu hudebníkem Maxem Braunem, o slečně Poldě Krušinové, která nosí puntíkovaný šatek, Ing. Molendovi, který zásadně spí v kruzích, Vitališovi, který když se oholí, vypadá jako slon bez chobotu a Valterovi, který nemá příliš atraktivní sestru. A pak, že lhát se nemá. ()

ostravak30

Výborné spojení Oldřicha Nového a Ladislava Peška, které nebylo časté. Bohužel, řeklo by se, neboť jim to perfektně klapalo. Komedie skvěle paroduje drby, pomluvy a fake. Nevím zda v té době už existoval bulvár, ale dnes by se herečtí představitelé asi divili. I v práci se asi každý z nás potkal s tím,kdy se drby rychle rozšíří, přestože každý slíbí, že bude mlčet. Oldřich Nový se do nich zaplete a nás všechny skvěle pobaví. A Nataša Gollová, to prostě byla rozená komediální herečka a jedna pro mě z nejsympatičtějších hereček první republiky. ()

Pitryx

Jedna z nejlepších komedií se skvělým obsazením a s panem Novým. Ten není sice můj favorit, ale tady by to bez něj asi nešlo. Role je šitá přímo pro něj. Jedno jediné hluché místo v tom vlaku se dá lehce překonat. ()

PetraMishka

Geniální crazy komedie s Novým a Gollovou v rolích dvou výtečníků, kteří milují rozruch a strašně rádi lžou, což vyvrcholí ve scéně, kdy jednou na svatbu a bojí se, že pro davy nedojdou k oltáři, aby našli jen jediného hosta, protože jim tu svatbu nikdo nevěřil. ()

jungewolf

Famózní crazy-komedie, kde opět (jako v "Eva tropí hlouposti") zazářili N.Gollová(Hodáčová) a O.Nový : 5 * a 89 % . Legendární hlášky - VIZ komentář "Sarkastic" . ()

E.T.Martin

Oldřich Nový a Nataša Gollová v Roztomilém člověku - jedna z nejgeniálnějších komediálních dvojic v dějinách české kinematografie. ()

vlasta 7

"Lež se mně hnusí! Já nelžu, já jen dělám roztomilé žerty!" Na tuhle komedii můžu koukat pořád dokola! Oldřich Nový je borec a ve spojení s Natašou Gollovou... Super ()