Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

JJ.Gibson

Hvězdnými jmény nabitý snímek, který přesahuje jmény svůj obsah, což je neskutečná škoda. Ze začátku to vypadá na jasných pět, ale postupem času se chuť hodnotit tak vysoko vytrácí. Především stále hloubáte, co vlastně Michael Fassbender je zač, protože na to že mu všichni důvěryhodně říkají konzultant, tak zrovna moc rad nerozdává a je právě spíše bezradný. Nevím proč, ale mám pocit, že Ridley Scott to vzal trochu "tarantinovským" stylem. Spousta hloubavých rozhovorů vlastně o ničem, ale narozdíl od Tarantina to Scottovi, zas tolik nejde. Spousta odboček příběhu, které příběh nijak nerozvíjí. Dejme tomu. Co se mi, ale u Scotta líbilo, bylo vykreslení jednotlivých postav, každá měla svoje vlastní kouzlo a hvězdné obsazení jim dodalo nebývalý šmrc! Plus zde bylo kladeno velký důraz na detaily a vše působilo velmi promyšleně a dobře natočeno to bylo, bych řekl. Kvůli tomu všemu se mi Konzultant líbíl, ale druhá strana filmu se mi již tolik nezamlouvala. Především příběh na mě působil tak nějak poslepovaně a jednotlivé scény, podle mě netvořily celek a právě proto ani brutalita některých scén sem moc nezapadala. Závěrem bych řekl, že jsem to čekal lepší... ()

Mr. Filuta

Dá se filmu, který si očividně zakládá na nedotaženosti scénáře vytknout, že má nedotažený scénář? Já to rozhodně udělám, protože to plytké tlachání, na které se vsází po tom, co bylo z příběhové linie ořezáno všechno ostatní tady rozhodně nefunguje. Těžko chápat záměr člověka, který dal světu Blade Runnera a Vetřelce. Ridley bud vsází na svoje renomé a chce si konečně odbýt projekty, které by ho pohřbili, kdyby se s nimi vytasil dříve, nebo už to prostě nezvládá. ()

O.Peta

Měl jsem za to, že se tu Konzultantovi trochu křivdí a nepřipouštěl jsem si, že bych se přidal na stranu kritizujících. Bohužel ale i já spadám do této početné skupiny. Strašně moc jsem chtěl film nějak uchopit a vidět v něm pomalu i něco, co tam není, ale to je prostě tak nečitelný, že si nejsem jistý, že je vůbec něco mezi řádky skryto. Vlastně ani nevím, o čem to bylo, jako bych film ani neviděl. Scéna se sumečkem pobavila, ale je to jediný zářný moment. 50% ()

GodComplex

Zajimave to urcite je a stoji za videni. Brad Pitt a jeho Bolito je narez. Jen mi prijde, ze se to cele snazi hrat na neco vic, nez cim to je, ale zaroven se to uplne zbytecne utapi v explicitnich blabolech a prihodach Javiera Bardema. 6/10 ()

erased

Zase jednou si u McCarthyho připadám jako filmový amatér bez schopnosti pobrat třeba jen polovinu obsahu filmu. Věřím, že se mi podařilo pospojovat veškeré "povrchní" (tedy příběhové) linie i jejich motivace, stejně tak i jakž takž zmapovat vzájemný význam jednotlivých epizod a jejich konverzací. Ale na to, abych se prokousal přes to jednoduché krásné pozlátko a dostal se do hloubky postav, jejich motivací a všech metafor jsem nestačil. Neskutečně rád se o to však znovu a znovu budu pokoušet Spolupráce dvou zkušených kmetů, jednoho neortodoxního vypravěče, a druhého autora vizuálně podmanivých obrazů, se totiž po všech ohledech zúročila, každý do výsledku přispívá svou troškou a díky tomu vznikl tak svěží, neprvoplánový a nejednoznačný thriller, jaký tu nebyl od... mno, jak jinak než od No Country for Old Men. ()

kaylin

Pánové Scott a McCarthy se snažili, o tom žádná, ještě víc se snažili herci - všechny známé tváře zde předvádějí naprosto skvělé výkony - ale nakonec je to přece jen scénář, který ve Scottově režii selhává. Je to místy hodně drsné, překvapivě i celkem úchylné, ale některé postavy se zjevují tak, jak scénář potřeboval, divák většinu času nemá vůbec tušení, o co vlastně jde. Celou dobu jsem si říkal, že jako kniha to může fungovat skvěle, ale u filmu prostě nemá divák čas se nad tím zamyslet. Budu si tu knihu muset někdy sehnat. ()

vorheese

Nápad to byl dobrý...výsledky nebyly dobré. Aneb jak se mohla originální myšlenka spolu s partou skvělých tvůrců a herců proměnit ve skvělé dialogové drama, nebýt té drobné maličkosti, že se McCarthy rozhodl zasadit děj do paralelního vesmíru, kde i ten paralelní mexický barman v paralelní zaplivané hospodě mluví zásadně v jinotajích a pseudofilozofických moudrech. Ve výsledku jsem já, obyčejný buran tohoto světa, nepochopil přes polovinu dialogů a ve své ingnoranci jsem nucen dát jednu hvězdu. ()

Alementina

Co to jako melo byt? prehlidka strasne dulezitych bla bla bla bla bla bla ... co se tvari jako velka moudra.... bla bla bla ... cely jsem to nejak asi nepochopila, unikla mi pointa a vlastne cely dej... Jediny,co stalo za to, byl sexy hlas Fassbendera a s hruzou jsme zjistila, ze veskere puvaby Cameron jsou davno v tahu, tak osklivou a starou jsem ji jeste nevidela. ()

movieband

Současnost je plná intrik, sexu, nedůvěry, chamtivosti a jiných dobrých vlastností, které člověk dokáže vcelku dobře produkovat. Myslím, že Konzultant (konkrétně McCartyho scénář) se divákům snaží sdělit, že v dnešní době přežijí jenom ti nejsilnější. Podle mě to, ale šlo udělat bez zbytečného natahování, parafrázování a nesmyslného filozofování. Konverzování o sexuálních úchylkách a jejich praktikování si mohl Scott i s McCarthym odpustit. Náznaky by stačily (ano narážím na Diazino ojetí čelního skla toho Ferrari). První půlka filmu je jenom frázování o sexu, smrti a o bizarní smrti člověka. Druhá půlka filmu už je o něco zajímavější, kde se řeší ztráta 20 milionů a záchrana svého života i života ostatních. Atmosféra nabírá na ponurosti a houstne do samotného závěru. Herci se skvěle ponořili do svých rolí a Fassbender to zahrál perfektně! (nejsem jeho zarytý fanoušek, ale tady to zahrál fakt dost věrohodně). Film je o lidských chybách a myslím, že současnost vystihuje vcelku dobře. V dnešní době se slušností a ctnostmi člověk umře a je skoro společensky odepsaný. V současnosti vládne zhýralost a touha po penězích. Ve scénáři jsou občas díry a někdy je tam čistá návaznost skoro neviditelná, ale film se dá pochopit. Na filmu je jen pár plusů. Perfektní herci, podařený soundtrack, atmosféra a v poslední řadě děj, který je občas děravý, jak prošlapaná bota, ale je varovný a myslím, že i vcelku výstižný. Sice mě film v některých věcech zklamal, ale i tak si myslím, že to není až tak špatné.V McCartyho světě přežijí jenom ti nejsilnější. Nejsou žádné ideje, pouze moc. Viděna SE verze. 63% ()

Maq odpad!

Zlá věc. Dvouhodinová přehlídka soudobé popkultury. V obsahu i účelu. Opulentní rituál mentální idiocie. ()

slunicko2

Nepřehledné s neuspokojujícím koncem. Vše, co nabízí tento film, lze vidět někde jinde v lepší podobě, včetně hvězdných herců a hereček. ()

Kaluž

Působivě podané drámo ze zákulisí drogových kartelů s chladnokrevnou femme fatale (a její vlhkou roznožkou), rozčepýřeným Bardemem, připosraným Fassbenderem, dekapitovaným Pittem, neotřelým tempem vyprávění a nekonečnými dialogy (McCarthy je magor!). Ta tečka s doručeným DVDčkem je naprosto famózní. HOLA! ()

Remedy

Lehce v „o. russelovském“ duchu ukecaná konverzačka, která velmi pozvolna utahuje všechny šrouby a je věru geniálně vypointovaná. Po sakra dlouhé době dost slušná role pro Cameron Diaz. Vůbec celý casting se nadmíru povedl a sledovat všechny v akci je náramně opojné. Ridley Scott vyrukoval s trošku jinou verzí exkurze do světa narkotik a mafie, u které vsadil na někdy až nepřirozeně šroubované dialogy s mnohdy filosofickým podtextem. Až na výjimky tu absentují výraznější akční scény a v podstatě to skoro celou dobu působí tak nějak mdle a nevýrazně. Na druhou stranu mi přijde, že právě na tomhle je z větší části založené kouzlo celého filmu a ta hra s divákem opravdu spočívá v tom, kdy si povětšinou říkáte: „Tohle je super, správně úchylný a zajímavý dialogy, ale kdy teda něco přijde nebo kdy se něco pořádnýho stane…?“ V určitém momentě (skoro to působí až mimoděk) se ale opravdu začnou ty šrouby utahovat a dojde i na celkem husté explicitní scény. Sečteno, podtrženo – The Counselor určitě není pro každého, je to vlastně dost specifická (možná i lehce experimentální) látka pro fajnšmekry. Za žádného fajnšmekra se přitom nepovažuji a i tak se mi to velmi líbilo. ()

Philcze

Z hlediska diváckého zážitku nejméně vyrovnaný film letošního roku. McCarthy je v tom cítit na sto honů, ale Ridley ho na rozdíl od Coenů bere smrtelně vážně a jeho kartelová historka moc napětí a vzrušení nepobrala. Na druhou stranu precizní režie, labužnické herecké výkony, podivně ospalá atmosféra a vyloženě nasírací závěr dělají z Konzultanta dosti nekonvenční podívanou, která pro leckoho bude neo-noir masterpiecem. Jen tý Cameron Diaz role femme fatale vážně brutálně nesedí, přitom je vidět, jak moc jí McCarthy chtěl udělat ikonickou. 70% ()

de_FACTO

SE verze celkem k ničemu, když se přidávaj jen šestákový vtipy z hospody ("vtip" o dietě), příběhy, co se vypráví minuty, ale můžeš je říct třema větama (Bardem v klubu), diskuze o kulturách apod. The Counselor je McCarthy; Bůh, lovci, zlo a oběti; cynickej film (buď máš hlavu chladnou anebo hlavu žádnou). Problém je, že tohle není literatura. Filozofickej mouder postavy vystřelí víc, než je ve filmu vystřelenejch kulek, přičemž některý z nich dokonce trefěj terč, a nadprůměrnej filozof je ve filmu každej (až na Penelope Cruz, která je jediná nevinná, a opakem toho světa, do kterýho Counselor padá). Pitt vede, když v patnácti minutách, co je na plátně, stvoří plnokrevnou a zajímavou postavu, pod kterou divák tuší víc. Jinak je to film, kde drug byznis rozhodně neni ústřední ani vedlejší téma, je to jen forma, do který se zasadí McCarthyho trademarky. Ta dnešní země už neni skoro ani pro mladý. ()

beran-ek

Vyšel jsem z kina s až nepříjemně divným, prázdným pocitem.. Chtěl bych, aby se mi ten film líbil, ale nemůžu najít důvod proč.. ()

Aiax

Hromada pseudochytrých rádobyfilozovických žvástů o ničem, upozaděná Scottova režie a fantastické výkony všech zúčastněných. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)