Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

joehot

Konzultant je jako ta cisterna, která v něm hraje jednu z hlavních rolí - trocha toho opojného prášku v hektolitrech sraček. A na vině je především McCarthy, jehož scénář dojíždí na svou literárnost - dialogy jsou nefukční nejen ve smyslu logickém, ale takové věty živí lidé zkrátka nepouštějí z huby. Nehledě na to, že působí, jako by jednotlivé věty od sebe někdo rozestříhal a pak škodolibě pomíchal jejich pořadí. Až jsem místy nestíhal kroutit hlavou. Postavy nemají pořádně dané motivace, takže není patrné, proč dělají, co dělají - ostatně, není ani jasné, co nám vlastně chce film říct (a jak se v něm říká - Člověka nejlépe poznáš tak, když zjistíš co chce.). Pokud je to tvrzení: Lidi jsou chamtivé, nenasytné, a všehoschopné kurvy, mohl to říct i jinak, než zabalením takové kokotiny do šokantního kabátku. (Nebo se snaží Scott urputně šokovat, aby zakryl debilitu scénáře?). Obstojí snad jedině slušná kamera, hudba a herecké výkony. Scénář, střih a režie však těžce zklamává. Nehledě na nelogičnosti typu - natáhnu lanko přes silnici, abych sejmul motorkáře, který tudy za několik hodin (!) projede - že by snad před ním projelo nějaké auto, nehrozí. Konzultant=nebrat. ()

Zeebonk

Přestože jsem z McCarthyho písmenkové plantáže přelouskal pouze dvě třetiny pohraniční trilogie (Všichni krásní koně a Hranice) a Krvavý poledník, tak jsem přesvědčen, že jsem jeho dílu přišel na kloub dostatečně na to, abych ze sebe mohl zvrátit následující moudra. Takže, ehm, ehm... Dle mého skromného soudu jsou tři základní složky, které ho definují jako romanopisce - geniální dialogy, barvité popisy přírody a explicitní násilí. A co kurva říct víc? Že je jeho čtení žrádlo? Že mě ničí smrt každé postavy, kterou zabije? Že ho platonicky a nezřízeně či nezřízeně platonicky miluju? V tom nejheterosexuálnějším slova smyslu. I když takový dovětek by napsala jenom pravá buzna. Konzultant rozhodně není pro všechny. Není ani čistě pro jedince holdující McCarthyho poetice. Konzultant je pro všechny ochotné použít zasraný mozek! Pokud nedokážete překousnut krutopřísnou hloubku dialogů, pokud vás děsí už samotná představa, že vaše lebeční náplň začne pod náporem čehosi jako myšlenek bublat kadencí prdu ve vířivce, tak si vložte palec do úst a za jejich konstantního mlaskavého pohybu směle odkráčejte do prdele. Hlupáci! Špinit tak ryzí, precizní, myšlenkově bohaté dílo by se mělo trestat nastrouháním bradavek do kebabu! Je to po všech stránkách skvostný snímek a že jste všechen ten filosofický přesah nevstřebali napoprvé? Nezoufejte, mistr McCarthy je přece běh na dlouhou trať! ()

Skrk

Jestliže ode mne dostane film tři šance, musí jít o něco vyjímečného. Takové šance ode mne dostal Scottův Konzultant a všechny "promrhal". Příliš suchý, příliš brán / hrán vážně. Neobjevil jsem zde (jak někteří zmiňují) obrovský přesah, ale režisérovu tvůrčí senilitu a McCarthyovu sebezahleděnost. A tak výborný film to mohl být. 5/10 ()

Padme_Anakin

Velice zdařilá věcička, drsná a krvavá, přitom stylová a elegantní, se spoustou zajímavých dialogů, či lépe řečeno monologů. Obsazení Bardem, Fassbender a Pitt naprosto úžasné. "Poutníku, jsou to Tvé kroky, co tvoří cestu." Aneb jak se dostat do úplného hajzlu snadno a rychle. Otázkou zůstává, kdo pojede s dlaní plnou diamantů do Hongkongu a bude se učit čínsky... ()

prsvl

Už dlouho jsem z filmu nebyl tak zmatenej, jako teď. Nevim o čem to bylo, nechápal jsem motivace, nevyznal jsem se v postavách. Spousta scén byla uplně mimo a zbytečná (dialog o psím žrádle a dietě, historka Bardema v baru, gepard u bazénu s rodinkou...), některé situace potřebné alespoň k základnímu pochopení mi naopak chyběly úplně, nebo se ztratily v moři keců zbytečností. Snaží se to být o všem, ale je to o ničem, protože se na nic nesoustřeďuje pozornost (a když už, tak na nějakou roztáhlou debilní historku nesouvisející naprosto s ničím). Posledních deset minut ušlo, protože se konečně něco začalo rozehrávat, ale to už bylo pozdě. Škoda. Příště mín mluvit a víc ukazovat. ()

Hoyt

Velice silný a chytrý film s neskutečnou sestavou herců i v té nejmenší roličce. Ridley Scott odvedl kvalitní práci ve všech směrech a je opět silně nepochopen. Ve filmu se skrývá spoustu myšlenek s obrovským přesahem a vybroušenými dialogy s takovou hloubkou, že je většina ani nemůže pobrat. Už jen za telefonát Fassbendera s šéfem kartelu si to zaslouží plný počet. Takto bravurní scénu po všech stránkách jsem už dlouho neviděl. Absolutně plný počet. ()

kleopetra

Tak rozporuplný film... Nevím, co si o něm mám myslet... Dokázala jsem se smát i nudit zároveň. Trochu moc filozofování... Určitě na něj nezapomenu, i kdybych chtěla... :-) ()

salisbury

Cunnilingus prologově započal chvějivý příběh pln hamižného chtíče a touhy po stále větších porcích dolarového kreditu. Javier Bardem zde krom svého nekřesťansky skvělého hereckého umu předvedl opět atraktivní účes z kterého závistí pobledl kdejaký bodlinami oplývající ježura. Několik opravdu povedených scén a výrazné herecké obsazení vyzdvihlo film do výše našich očí, kde bohužel bylo mírně za nohavici staženo k našim ramenům zbytečně dlouhými monologovými proslovy. Sumeček, ale zůstane jistojistě napevno zachycen v mé nemravné paměťové síti. ()

Marsik

První půlka - průser. Téměř 70 minut se seznamujeme s postavami, kde se jenom blbě žvaní. Druhá půlka to naštěstí celé zachraňuje, a to nemluvím jenom o filmu, ale i o renomé Ridleyho Scotta a dalších hercích. Některé scény jsou v druhé polovině opravdu výživné, hutné, husinu nahánějící a konečně je na co se dívat. Hra se napínavě rozjíždí a jen málokdo zůstane bez újmy na zdraví. Škoda, že podobný náboj neměla i první sedmdesáti-minutovka. Viděl jsem prodlouženou verzi a tuším, které scény v té kratší verzi mohly chybět. Myslím však, že bych to bez nich také zvládl. 138 minut celkem uteklo a já na závěr jen konstatuji, že to mohl být celkově mega propadák, který se za pět minut dvanáct otočil o 180 a nakonec při přimhouření obou oček přisuzuji těsné 4 hvězdičky. 70% (with J.) ()

PauloZ odpad!

Co to KU*VA mělo být? Megalomanštější pitominu bez sebemenších kvalit nepamatuju! Natočit tohle kdokoliv neznámý, tak to chytá odpady ze všech směrů, o to smutnější, že tohle zplodil Scott! Film narvaný tunou sračkoidních prázdných keců, že by to ani ty největší braky neustály s příběhem tak prdel lízajícím, že to snad ani neni možné. Závěr je pak čirý výsměch někoho, kdo si to vzhledem ke svému jménu může dovolit, ale rád bych mu za to nakopal do xichtu! Do závěrečné tmy nemáte jasno o co šlo i když to tušíte, ale to co je možno vidět je maximalistický WTF!! ()

Tryskomyš

Tak tohle je největší blbost, jakou jsem za poslední dobu viděla. Hrozný, nezáživný děj. Ani Cameron, Penélope a Pitt to nevytrhli. I podle hodnocení zde je to nejhorší Ridley Scott. Mimochodem můj nejoblíbenější je Hannibal a Vetřelec. ()

schizmo

Špičkově obsazený a velmi přísný thriller o faktu, že pokud se vám chamtivost vymkne z rukou, často vás to může stát hlavu. A to doslova. Nota bene, pokud se zaplétáte s mexickým drogovým kartelem. Tématicky hodně podobné s filmem Traffic: Nadvláda gangů, jen možná více zaměřen na herecké osobnosti (musím uznat, že všem ty role sedly skvěle!) a celkový dopad na diváka. ()

maddy

Všeobecne v zábavnom biznise platí, že dobrý spevák sa zákonite nerovná dobrý herec a presne opačne. A taktiež platí, že dobrý spisovateľ sa automaticky nerovná dobrý scenárista (a presne opačne!). Takže v tomto prípade nebudem nijako haniť réžiu Ridleyho Scotta, aj keď sa jedná o jeho suverénne najhorší film a nikdy by som si nemyslel, že dokáže sfilmovať až takúto nudu. Celý podiel viny tu totiž nesie Cormac McCarthy (The Road, No Country For Old Men). Nech ma nikto nechápe zle. Jeho beletristickú tvorbu bezpodmienečne uznávam (na Vysokej sme ho dokonca čítali POVINNE!), ale ako scenárista jednoducho napísal jeden vykonštruovaný, pseudofilozofický film, ktorý navyše pôsobí veľmi povrchne. Jedná sa v podstate o nekonečnú líniu kvázi inteligentných dialógov, počas ktorých každá postava hovorí v metaforách a na pozadí toho by sa mal odohrávať akýsi krimi thriller. Rozhovory postáv však vôbec nefungujú, pôsobia vykonštruovane, nereálne (takto sa medzi sebou vážne nikto nebaví!) a navyše im chýbajú dostatočne vykreslené motivácie. Dialógové výmeny tak nemajú žiadne opodstatnenie v ďalšom vývoji deja. Respektíve on sa ani ten samotný dej absolútne nijako nevyvíja. Príbeh je o akomsi obchode s drogami, pričom sa len veľmi povrchne dozvieme kto, ako a prečo je v tom vlastne zaplatený. Nie, vážne nepotrebujem všetko polopatisticky vysvetlené a pochopil som aj základnú kostru deja, ale celé to neskutočne „šuští papierom“, nevyznieva dôveryhodne a tá snaha o filozofický film sa míňa účinku. Film sa silou mocou tvári, že má hĺbku, ale v skutočnosti v ňom žiadna nie je. Filozofovanie, stavba príbehu, vykreslenie motivácii mu vôbec nejdú, a tak jediné čo film tiahne sú herecké výkony a prvotriedne technické prevedenie: vizuál hýriaci farbami, efektné kamerové zábery dokázal Ridley už tradične sprostredkovať na vysokej úrovni. Herecká elita sa snaží: Michael Fassbender má charizmy na rozdávanie, Cameron Dian s Penelope Cruz sú sexuálne bohyne, Javier Bardem je správne potrhlý a poteší aj umiernený Brad Pitt. Všetci sa síce tvária, že hrajú v najkultovejšom filme tohto tisícročia (a z papiera to tak vyzerať aj mohlo), ale čo z toho keď samotný snímok nestojí ani na tých najchabejších základoch. Konzultant tak nie je prehrou samotného Scotta (po technickej stránke je natočený dobre), ani hercov (zahraný taktiež dobre). Celú vinu bez ostychu zvaľujem na McCartyho – je do seba zahľadený do takej miery, že mu jeho súčasný status „najlepšieho žijúceho amerického spisovateľa“ prerástol cez hlavu a púšťa sa do vecí, v ktorých NIJAKO nevyniká. A pritom, filozofiu mám veľmi rád, ale pravda je taká, že z celých vyše dvoch hodín Konzultanta si odnesiete menej ako z prečítania synopsie o dĺžke troch viet uverejnenej na jeho plagáte, a to vypovedá o mnohom. A jedna zapamätania hodná scéna (Cameron Diaz doslovne ošuká auto) za ten čas nestojí. McCarthy nech sa radšej naďalej venuje knihám, kde dokáže napísať fungujúce dialógy, ktoré svojim vyznením naozaj nútia k zamysleniu. V tejto rovine o ňom nemôžem napísať krivého slova, ale nech sa viac nepúšťa do scenárov. Jeden krát si to vyskúšal a stačilo. Nenapísal totiž ani dobrú drámu, ani dobrú kriminálku, ani dobrý thriller a už vôbec nie dobrý film. Možno som teraz až nadmieru kritický s udeleným hodnotením, ale ja túto vyprázdnenú, namyslenú, do seba zahľadenú, pseudofilozofickú, pseudointelektuálnu NUDU nedokážem ohodnotiť vyšším počtom hviezdičiek (ani s prihladnutím na hercov a réžiu) a razantne v nej odmietam hľadať niečo viac (nebodaj ju ešte raz vidieť). () (méně) (více)

NinonL

Já jsem ve filmu tu takřka dokonalost našla. Film je neuvěřitelně vzrušující od počátku do konce, nemá žádná hluchá místa ani nelogické sekvence. Není krutý bezúčelně, jen pro efekt. Svět drogové mafie jedná tvrdě a Scottův film není v tomto směru přehnaný. I ty sáhodlouhé Bardenovy proslovy mají smysl. Aneb ani sebejistý mafián nemá nic jistého. Vždycky existují mafiáni, co jsou o krok napřed. ()

RasputincZ

Pro někoho nekonečná palba dlouhých dialogů a hrátek s filozofií, obzvlášt s existencionalismem spojeném s Marinettiho oslavováním války. Pro jiné (McCarthyho prózy znalé) výrazný otisk autora scénáře. Konzultant je prošpikovaný McCarthyho typickými motivy - nevybíravé, přesto nikdy bezúčelné zobrazování násilí, četný symbolismus, koketování s náboženstvím, smysl pro zvrácenou ironii osudu, stejně jako fascinaci pohraničím mezi Mexikem a Spojenými státy. Velmi mě zajímalo, jak se McCarthy vypořádá s ženskými postavami a kupodivu Cameron Diaz jako femme fatale/gepardice je naprosto parádní. Nejlepší McCarthy na plátně zůstává Tahle země není pro starý. Už jen z důvodu, že Wolski má po kvalitativní stránce k Deakinsovi přeci jen daleko. A bohužel Scott vůči Coenům také... ()

-Ravee-

Konverzační pojednání o střetech světů jednotlivých akterů a jejich vzájemném ovlivňování, jenž nejvíce trpí prkennými dialogy a jejich nevěrohodností. Nesouhru mezi McCarthym a Scottem již velmi trefně popsal uživatel DaViD´82, a tudíž už jen odkáži k jeho komentu.. ()

MartinezZ

Herci zahráli v rámci možností celkem dobře. Mohl to být zajímavě gradující thriller, kdyby to nemělo tak zmršený scénář s hromadou imbecilních replik. Děsná nuda a další zářez pro skupinu "Hodně známých ksichtů ještě neznamená dobrý film". ()

javak810i

S Ridley Scottem to jde poslední dobou nějak z kopce. Tím rozhodně nechci říci, že by jeho poslední režisérské počiny byly špatnými filmy, ale když se člověk ohlédne na takové pecky jako Vetřelec, Gladiátor, či Black Hawk Down, tak zde je vidět určitý posun... A teď o "The Counselor", no jméno režiséra a herecké obsazení slibovalo mnohé a vlastně nemůžu říct, že bych byl nějak zklamaný. Herecké výkony byly asi tím nejlepším z celého filmu - společně ještě se Scottovým filmařským rukopisem. Bohužel scénář mi přišel místy tak trochu mimo a konec byl lehce neuspokojivý. Možná by se dalo říct, že film byl "vo hovně", ale mělo to styl a já se bavil. Za mě lepší 3*. ()

Asgy

Natočené to bylo hezky, ale je vidět, že ani se skvělými herci se debilní scénář vykompenzovat nepodařilo. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)