Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

lucky.loo

Komedií bych tento film snad ani nenazýval, celý je tak trošku smutný. Nicméně Cate Blanchett jsem její postavu opravdu věřil a je podle mne v této roli žhavou kandidátkou na ocenění filmové akademie. A tak i když mne film svým dějem zase až tolik neuchvátil tak Cate ho vyzdvihla na vyšší level. Hodnocení 79% ()

Queendom

Po Midnight in Paris bohužel další zklamání. Allena miluju, Cate Blanchett taky, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tenhle film vyšuměl do prázdna, je jaksi zbytečnej a vůbec nic by se nestalo, kdyby ho Allen nikdy nenatočil. ()

kymla

Cate hraje naprosto uvěřitelně, ale vedle ní mi ostatní herci jaksi proplouvali. Neurazí, ale ani nenadchne, kvůli Kate dávám o hvězdu víc. ()

angel.CZ odpad!

Jedna namyšlená panička a jedna zoufalá bydlí nějáký čas ve stejném bytě.. nevím proč, ale pokaždé když Blančetka otevřela psu, měl jsem chuť někomu ublížit.... a ještě to nejspíš vypadá i na druhý díl, pokud né, tak velmi otevřený konec 15% ()

srncek

Takto perfektne zahranú ženskú postavu som od Mavis (Charlize Theron) v Young Adult dlho nevidel...Cate Blanchett valí prvú ligu, ak nie rovno Champions League v tomto inak jednoduchom filme. Nesympatická až to bolí a totálne emočne vyždímaná, sprachnivená, duchom stále ešte panička z predmestia, ktorá riadne padla na hubu.. 80% ()

jafuska

Ani jsem netušila, že toto natočil Woody Allen až tady jsem si to přečetla, a pak je mě to jasné, další jeho typická práce, která je jasně daná jeho vnímavostí, ale bohužel jeho filmy mě nikdy neoslovily natolik, abyhc byla jeho obdivovatelkou, tady aspon je vidět na tomto filmu, že jsou zde postavy vykresleny jako náročné, těžko pochopitelné, a pro mě jako laika těžko uvěřitelné, ale budiž, závěr byl pro mě tak nějak divně dokončen, ale pointa dobrá a to se musí nechat, ()

kubilov

Klasicky pečlivý Woody Allen, až neuvěřitelně šílené herectví úžasné Cate Blanchett a příběh, který si po právu zaslouží přívlastek "blue". Zajímavou přeměnu zhýčkané paničky v psychicky nevyrovnanou kreaturu, která není daleko od absolutního životního dna, narušuje nelineární vyprávění a střih mezi životními obdobími, což však ve výsledku není vůbec na škodu. Film to totiž dokáže přitažlivým způsobem oživovat a přidávat mu na fascinovaném napětí, bez kterého by nebyl tak kvalitní a úderný. Samotný námět jistě originality moc nepobral, ale díky Cate, excelující v hlavní roli a pod taktovkou zkušeného Woodyho tak má Jasmine neoddiskutovatelnou atmosféru, kterou právě mistr režisér umí navodit velmi dobře. Cate Blanchett v hlavní roli tak zazářila, že si může docela v klidu začít chystat na poličce místo pro svého druhého Oscara, na kterého jí přihrával klasicky elegantní Alec Baldwin a o trochu méně atraktivní Sally Hawkins. Milý film se skrytým ponaučením, ale bez toho by to nešlo. ()

DjsVorel

Další Woodyho klasika. Přiznám se, že na rozdíl od svých pánů rodičů, já Woodyho nehltám. Nevím, jestli ještě musím na jeho filmy vyzrát, nebo jestli prostě mě jeho styl a humor nesedí. Mám pocit, že ty filmy jsou na stejný brdo. I když některého jeho filmy mám ráda, "odvařená' jsem snad z žádného nebyla. Upřímně jsem určitě ale neviděla všechny jeho filmy a především pak ty staré, takže tam si musím doplnit mezery. Nicméně k Blue Jasmine. Nezaujal mě námět, ani prostředí, nijak zvlášť herecké obsazení, ale samozřejmě celý film je pro mě postaven na ohromujícím výkonu Cate Blanchett, která je prostě fenomenální. Film bych hodnotila, tak 65% a z toho bych 60% přisoudila právě Cate. Absolutně se nedivím, že se "prohrála" až k zlatýmu panáčkovi. Zbylých 5% jsou pak pro mě dialogy, který jsou vždy na vysoké úrovni a mají hlavu a patu. To je to, co si na Woodyho filmech cením. Že tam nejsou zbytečné mezery, patosy a ty dialogy mají spád. Rozhodně bych určitě žánr komedie nikam nepsala, protože jsem snad nezasmála ani jednou. Možná postava Jasmine byla trochu úsměvná, ale tím to tak končí. Každopádně na mě film nijak zvlášť dojem neudělal. Co však musím uznat jsou moje postřehy kolem Woodyho. Za prvé si myslím, že je to jeden z mála režisérů, který dokáže již z úspěšných, velmi dobrých a známých herců vytřískat jejich životní výkony, které jsou pak i oceněny. Viz. Diane Keaton v Annie Hall, Penélope Cruz ve Vicky Cristině nebo právě Cate v Jasmině. A za druhé, pokud si všimnete, tak není mnoho režiséru, které by tady na tomto portále měli ve své filmografii téměř samé červené čtverečky. Jeho filmy jsou prostě jednoznačně nejlépe hodnoceny. Samozřejmě, že fanoušci Woodyho můžou hodnotit už z principu vysoko, ale myslím, že on si prostě drží svůj nadprůměrný standard, a i když opravdu nejsem milovníkem jeho počinů, tak uznávám jeho kvalitu. ()

nikidummie

Jsou to tedy slabší 4 hvězdičky, já miluju filmy Woodyho Allena a tenhle se opravdu výborně povedl a rozhodně se za něj nemusí stydět, ale něco mi tam trošičku chybělo, nevím co. Asi jsem zvyklá, že Woodyho filmy v sobě mají o trošku víc humoru a tenhle měl méně než jsem zvyklá. Ale moc se mi líbila ta myšlenka, že peníze člověka neudělají šťastného. Jen ho zabaví blyštivým pozlátkem, aby nad svým neštěstím nemohl přemýšlet. A ani peníze nedělají inteligenci. Věčná škoda, že to tak v našem světě vypadá a bohužel na tomto základě funguje. ()

vitac.

Woodyho filmy mám obecně rád, připadají mi jako brambůrky různejch příchutí v obalech s odlišnou barvou, ale pořád jsou udělaný z rozmašírovanejch brambor a nějakýho sajrajtu k tomu:) Tyhle koupíte v modrém pytlíku a najdete v nich figurku Cate Blanchett v parádní formě, v jedné ruce s flaškou a v druhé s taškou (nákup z lékárny:)). Ale protože ne každou příchuť mám stejně rád a Jasmína se mi líbila trošku víc než např. Poznáš muže svých snů (což je můj předchozí Woody), tak dostává o hvězdičku víc... ale jinak je to tak mezi třema a čtyřma hvězdičkama. ()

tatopulos odpad!

Zřejmě nejhorší Allenův film. A nevím, jestli by se Woody uživil psaním mýdlových oper. Zvláštní, že Allen vložil do postav tolik předsudků a stereotypů, mnohamluvnosti, ale nikam film neposunul. Žádný humor, ale ani nic silně tragického, jak je u Woodyho filmů zvykem se nekonalo. Jediným překvapením na tomto filmu je diktování šedi,povinné banálnosti, tisíckrát viděné milostné krachy. Postavy milující sex a bohatství, to je něco vskutku nevídaného. Nemůžou se postavy třeba změnit ? / kupř. Jasmínina sousedka, nebo její buranský přítel/. Není příliš pohodlná a předvídatelná Jasminina metamorfosa ?/ Čím jsou vůbec postavy ve filmu významné ? Kdyby se vyškrtaly vůbec nic by se nestalo... Bunuel říkal, že i v nejhorším filmu se dá najít alespoň jedna dobrá myšlenka, zamyslím se, třeba nějakou najdu:-) ()

zubrik66

Je mi to jasné, nebudem patriť medzi fanúšikov woodyho. Všetci tu vyzdvihujú tetu Cate, ktorá keď sa usmieva mráz mi behá po chrbte. Ale jedno musím uznať Jasmin hrá dobre, veľmi dobre, už od začiatku som mal Jasmín plné zuby a vydržalo mi to až do konca. Len škoda, že woody si nedal takú námahu aj s ostatnými postavami. Všetko je až príliš pritiahnuté za vlasy, a to mi vadí. ()

dzberry

Z nějakého podivného důvodu jsem do sebe nasypal dalšího Woodyho, ačkoliv jsem si už několikrát sliboval, že TEĎ už to bylo fakt naposledy... Jak to ten třicetikilový stařík dělá? Co člověka přinutí se dívat na něco, na co se vlastně ani dívat nechce? Jasmíniny slzy asi patří k tomu lepšímu v novém tisíciletí, i tady si ale po projekci přeju – ostatně jako už kolikrát předtím – aby Woody stihnul natočit někdy v blízkém budoucnu nějakou němou, případně mluvně velmi úspornou věc prostou veškerých neurotických paradoxů – zajímalo by mě totiž, jak by si bez otravného a roztěkaného a dost často prázdného blábolivého žvanilovství poradil... Cate Blanchett pětihvězdičková!!! ()

XXXXXXXX

Příběh o ženě, která měla vše a ztratila to. Příběh o ženě, která se z této ztráty nikdy tak docela nevzpamatovala. Příběh o ženě, která se snažila vrátit se zpět ke standartu, na který bývala dříve zvyklá. Příběh o ženě, která ztratila i to málo, co se jí po první ztrátě podařilo získat zpátky. Zkrátka Blue Jasmine. ()

mirkath1

Mohu jen vyzdvihnout úžasný herecký výkon. Celou dobu mi jí bylo upřímně líto. Dokázala jsem si vcelku dobře představit, čím procházela. Slabší osoby se holt nedokáží zvednout. Nic, co se nedá překonat neexistuje. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem