Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

WinnJets

Souhlasím se všemi, kterým černoušek do filmu nepasoval. Jenže když se musí plnit ty stanovené kvóty o obsazování černochů do kladných rolí, tak se vlastně ani není co divit... a zase je na nějakou dobu splněno. ()

StanislachKo

Podobne ako u Jack Reachera tu platí, že ak sme v časoch, v ktorých keď má thriller poctivé herecké výkony, temnú atmosféru, solídny dej plný neokukaných (a hlavne nie nasilu šokujúcich zvratov), nazveme ho retro thrillerom. A niekedy takáto stará škola príjemne osvieži to portfólio rôznych experimentov a zelených plátien, ktorých nás kŕmia multiplexy. Najväčší podiel tu ale má štandardne Neeson. Bodaj by si všetci (starnúci) herci našli polohu, v ktorej sú zakaždým tak neodolateľne sympatický... (žmurk obzvlášť na herecky absolútne chátrajúceho Cage-a a priam antipaticky lenivého Willis-a). ()

URBAN

Mělo to být trochu svižnější, ale chápu že žánr krimi moc neodséjpá, ale ve svých akčních chvilkách byl parádní. Nicméně na žánru krimi si vede skvěle a příběh s herci si také vedou dobře. ( 16.8.16/MAC ) ()

panMartin

Hodně temný, né akční, krimi film, ve kterém jde spíš o atmosféru, než o akční tempo. Přesně tohle od Liama očekávám. Tady je jako bývalý policista, který je teď jako detektiv bez licence a role mu opět sedla. Ostatní postavy jsou taky v poho a zvlášť hlavní záporáci dodávají filmu na věrohodnosti. Jednou ze slabin je nepříliš překvapující konec. Postava mladého černocha byla opravdu zbytečná ()

Deyw

Tohle me bavilo jako krava..temna krimi,skvely vrazdy,skvely silenci..skvelej neeson..proste pecka jak krava! ()

andrii

... v mramorovém souznění. Stojí sličné sousoší. Jedno jako druhé. Mrazivě výmluvné. Krvavými epitafy. Tělo se stalo součástí menu, hostinou pro netvory "čistoty." Ruce, nohy, /ob/zvlášť. Četným působištěm pojízdné čety-mačety. Vypulírované rakve černé jejich společnicemi. ()

chelseaman22

Jojo, nápad nacpání lidské fašírky do pytlíků není vůbec zlý! Sázka na uřezávání prsou či pilování prstů v kombinaci s tří minutovým procházením se po krchově nudila stejně jako kolegyně v pondělí ráno. 40% ()

Triple H

Detektívka šmrncnutá noirom jak vínko. Neeson sa prehrabáva new yorskými zapadlými ulicami, dostáva cez držku a odhaľuje pravdu. Príjemne prekvapenie, keďže som čakal len štandardný thriller. Frankova snaha o marlowovskú atmošku filmu pridáva body a zaujímavosť. Trošku si musím rýpnuť do kamery a réžie, ktoré sú miestami skôr na televíznej úrovni. Dotiahnuť v tomto smere ešte pár skrutiek, ešte trošilinku dotiahnuť aj scenár a mali by sme to za pět. Všeho-všudy sa ale jedná o natoľko solídny a poctivý film zo starej školy, že pod štyri nejdem. ()

Jizni Tlapa

Poctivá krimi po hodně dlouhé době a s neobyčejně neakčním Neesonem v hlavní roli je to příjemná oddychovka. Příběh není nic extra,ale celkové zpracování, snesitelně vláčný děj, temné prostředí a melancholický hudební doprovod dopřávají poutavý zážitek... ()

LiborGondek

Není to tak akční jak by člověk čekal, ale překvapivě to není vůbec na škodu. Ono menší zpomalení a více napětí taky má něco do sebe. Mezi náhrobními kameny není žádný extra hit, ale přesto mě film bavil a viděl jsem ho rád. To se rozhodně o všech filmem říct nedá. Velmi solidní snímek Scotta Franka, ale na Minority Report nemá. Scotty si bude muset na nový trhák ještě chvíli počkat. ()

Bobik9

Výborný kousek. Ta ponurá atmosféra je ohromující. Liam Neeson je jako stvořený pro tu roli a každá scéna má něco do sebe a baví vás. Jedinou slabinou je nepříliš překvapující konec. Jinak Scott Frank předvedl znovu parádní práci. Moc bych doufal v další díl. ()

LadyPupu

Ano, ano, ano. Tak má vypadat detektivka podle mého gusta. Lehce noir, detektiv, který přemohl své běsy, odporní záporáci. Neeson zraje jako víno. Od dob Oskara Schindlera ušel pořádný kus cesty a role looserů (myšleno dobře) mu sedí jak prdel na hrnec (pardon). ()

Sfinkter

Moderní sarkastická noirovka, ve které Neeson perlí o stupeň lépe než v jiných svých akčních rolích. Vše při závěrečných titulcích korunuje cover verze Black Hole Sun od Soundgarden. 85 %. ()

Johnny.ARN

Tam, kde ide o zachraňovanie malých dievčatok z rúk únoscov, tam nesmie chýbať Neeson. Ale neľakajte sa, nie je to ďalší akčňák, skôr noárovka, temná, pochmúrna, s dvoma psychošmi, negrom príživníkom a drogovými priekupníkmi. Miestami prvky starých dobrých detektívok z osemdesiatok, miestami nezmyselné filozofovanie a tliachanie, ale atmošku z prelomu milénií si to zachovalo a záver bol patrične vygradovaný a strhujúci. Podhoďte mi ďalší Scudderov prípad. 3 z 5 ()

Mrkvič

Šikovně a řemeslně zručně natočený krimi thriller. Říkám si, jak drsné to bylo, ale snad kromě jednoho rozbitého nosu jsem nic drsného neviděl. Akčních pasáží také moc nebylo a přes to mám pocit, že film nabídl spoustu dobrých přestřelek. S napětím jsem sledoval, jak vše dopadne, a zase šlo spíš jen o tuctový příběh s docela slabším a čitelným závěrečným vyvrcholením. Také proložení příběhu protialkoholickou komunitou mi nepřišlo nijak trefné, ale efekt to splnilo dokonale. Takřka všechno jsem od tvůrců tedy zbaštil. Snad jen toho černýho chlapečeka jsem bral jako neefektivní natahování. ()

marvan

Autor scénáře a knižní předlohy Lawrence Block je opravdovým pokračovatelem drsné školy Chandlera a Hammetta a tahle adaptace se nadmíru povedla. Jednu z hlavních rolí hraje samotný Boston, špinavé bezútěšné uličky, ztracené existence a mezi nimi stárnoucí alkoholik Matt Scudder. Pro milovníka zmíněné drsné školy aspirant na nejlepší letošní krimi. ()

terunka003

Napínavé, masochistické, depresivní, temné, bez hluchých míst, navazující. To mělo nápad tohleto! Zajímavá zápletka, nechutné praktiky, mělo to spád. Sice nějak nevím jak se postupně dostával vše věcem na kloub (ženská) a malej černoušek, aneb nebuďme takový rasisti. Jinak to mělo jakžtakž hlavu a patu. Herecké výkony dost stručné, ale do nálady filmu to zapadlo, navíc hezká hudba, trochu jako True detective. Prostě dobrá detektivka. ..napínavý jak chcanky to bylo, hlavně ten konec.. ()

elanius

(8/2015) / Poctivé krimi ktoré si postupne buduje atmosféru, postupne vťahuje do príbehu. Človek si až počas druhej polovice filmu uvedomí, ako dokonalo boli vykreslené postavy a príbeh. Záver je napínavý, perfektne zvládnutý. Neesonova rola jak vyšitá. Kvalita. (8/10) ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele