Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

kotrlak

Chlazení mezi pohrobky je strhující, temná sračka, které může dát více než dvě jen naprostý buzerant. Tedy pardon, zase ten roztomilý překlep, chtěl jsem samozřejmě říct „jen fantasticky hloubavý a nesmírně erudovaný troglodyt“. ()

raru

Rozťahané ako guma v červených socialistických trenkách a akcie tam je naozaj málo.Ale cez to všetko je to poctivá,pochmúrna kriminálka s osvedčeným Liamom v hlavnej úlohe,ktorých sa točí čoraz menej. ()

pepca72

Velice dobrý film, způsob vyprávění příběhu mi připomělo staré dobré detektivky s Phillem Marlowem. Neeson perfektní, jako vždy v takové roli. Napínavý, příjemně temný thriller. ()

flouny8

Po akčním tatíkovi Neeson tentokrát hodně zklidnil tempo, místy až na hranici usnutí. Atmosféra dobrá, příběh místy pokulhává, zbytečné začlenění náboženství v závěru a celkově zklamání. ()

snupko13

Neesonovi to stále svedčí a predstaviť si ho inak ako chladného chlapa, ktorý vie čo robí, si ho už pomaly ani nedokážem. Darebákom, únoscom a úchylom neostáva nič iné len dostávať poriadne "na držku". Tento film vás však osloví silnou atmosférou, akú ste mohli zažiť počas filmu V bruggách alebo pri severských kriminálkach. ()

Snakefinger

Nečekal jsem akční thriller spíše psychologický nářez s promyšlenou zápletkou. Bohužel, ani jedno ani druhé. O to více jsem byl probuzen po shlédnutí předchozích filmů s Liamem. Mně to přišlo takové ani pěšky ani za vozem..... ()

kacudzde

Neeson se pro tyhle role prostě narodil. Roli drsného soukromého detektiva, bývalého policisty a alkoholika mu uvěříte bez problému. Zápletka s úchylnými sériovými vrahy, temná atmosféra, to vše o.k. Rušila mě akorát zbytečná linka s černošským chlapcem. Doporučuji v originále - zejména kvůli scéně, kdy Liam hovoří s únosci po telefonu... ()

Primus tesla

Oproti 8mm to není tak depresivní. Když jsem viděl 8mm bylo mi z toho fyzicky zle. Tohle je hodně dobrá žánrovka s pěknou zápletkou, skvělou noir atmosférou, příjemným tempem. Pro mě osobně byla dost podstatná ta pozitivní stránka věci, vztah s tím mladým černochem a ta sebereflexe na konci. Je to jako ta šerifka ve filmu Fargo která tak moc polidšťuje Fargo oproti Tahle země není pro starý. Jsem rád, že jsem ten film viděl. Liamovi role sedla. S Takken 2 se to nedá srovnávat. To je úplně jiný sport. ()

BeeKay

Konecne Neeson po Taken natocil nieco ine ako plochy a lacny mainstream. Dobry film, ak si bol ok s 8mm tak urciteeee :) ()

Big Daddy

Pro lepší hodnocení schází víc originálních překvapivých prvků. Takto jde jen o solidní krimi snažící se budovat temnou atmosféru krvelačností hlavních padouchů, která probudila spícího anděla pomsty z letargie v protialkoholické léčebně. To už tu bylo mnohokrát a často i lépe. ()

Skunkiee

Temná kriminálka s působivou atmosférou, která se zaryje hluboko pod kůži. Nečekejte efektní akci ani módní vršení zvratů, tohle je prostě oldschoolová kriminálka v dobrém slova smyslu, která mi v tom nejlepším připomněla doby Charlese Bronsona. ()

Mraxis

Mnohokrát viděné ještě jednou, ale že to za to opravdu stojí. Klasická Temná detektivka s drsným protagonistou v hlavní roli... Děj je napínavý, záporná strana osazenstva je správně zvrácená. Tenhle žánr miluji, je to přesně to pravé ořechové Sem tam je to trošku nedotažené, ale když nejste puntičkáři, tak vám to nevadí. 85% Bezvadně strávené 2 hodiny. Neeson by se měl v takových filmech vyskytovat častěji. ()

Allein4

Skvělá jízda. Sice bez zvratů, ale i tak to byl akční thriller nejvyšší jakosti. Liam je jako obvykle naprosto výtečný, ale nebyl jediný, kdo ukázal, že umí hrát. Příběh samotný nebyl zbytečně zamotaný, ale šel od svého začátku za svým cílem velmi zpříma. Chápu, že pro někoho tato jednoduchost může být mínusem, ale v dnešní době s tolika složitými filmy (že se v nich nakonec nedá orientovat) toto působí jako velmi příjemné osvěžení podstaty filmů - a tou je zábava, nikoliv zavaření šroubů a matic v hlavě. 85 % ()

OndysH2O

Liam Neeson tak trochu jinak a přeci on. Akce minimální, na to je na trhu filmů mnoho. Z jiného soudku přichází Mezi náhrobními kameny. Temný, depresivní příběh je zpracován bez jediné chybičky. Během filmu se skutečně nenadechnete. Rozhodně bych nedoporučoval slabším povahám, dá poměrně zabrat vyhoupnout náladu zase zpět k normálu. Jedinečný Liam si nenechal ujít film jako stvořený pro jeho tvář. Bez úsměvu, vždy vážný, upřímný a moudrý. Jistě mnozí z vás budou hledat chyby co se "fér" obsazení týče, podtextové až přímo řečené ponaučení, a ne jedno. Bez toho všeho by to nebylo ono. Soundtrack je vymyšlený na míru, tedy skoro žádný, což rozhodně nevadí. Hudba by přeci jen vyrušovala. A na závěr potěší doprovod k titulkům, trochu pomůže. Dávám 4 hvězdy, ale myslím, že přesnějších 80% je lepší. Doporučuji, najděte si ale vhodný okamžik. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele