Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (CinemArt)

RAFT

Wau ,tak konečně po čtyřech letech, tu máme zese další díl ,bláznívé série Mission impossible pátý díl.No co k tomuto filmu jenom dodat Tom Cruise zraje jako víno ,ne vážně pátej díl se dost dobře povdl je sice fakt že co díl to jiní režiséři i když tento rejža je spíše scénárista ale budiž .Vyšlo mu to se vší tou parádou ani na chvíli sem se nenudil ,konečně nějaké pořádné honičky na motorkách dávám jednu hvězdu k dobru.A klobouk dolů hlavně herci tomu cruisovi ,který herec by si dovolil dělat akční scény bez kaskadérů viz nějakéto letadlo k dobru ,to by sem vážně nedal .I jeho 3 minuty pod vodou ,to vážně bralo dech,to vážně bylo něco.Akční kousky sou zde zvládnuté na jedničku.Mile mě překvapila scéna ve vídni -v opeře nebo co to bylo ,vážně u některých scén bylo ,tak trochu málo k smíchu.Simon Pegg a jeho kousky plné smíchu ani ve filmu nenudil.Konečně dostal více ,prostoru herec Ving Rhames ne jako to bylo v minulém díle.80% ()

DD

Spokojená osmička a velmi povedené zakončení blockbusterového léta. Abrams je furt nej, ale po roztříštěném Birdovi určitě posun správným směrem (i když mi ty M:I filmy už dost splývají do sebe). Díky za Rebeccu Ferguson, ne-dík za absolutně generického (jak motivací tak vizáží) záporáka. ()

Domca94

Myslela jsem si, že série MI ztrácí dech, nicméně po čtvrtém díle jsem si říkala, že jsem se přeci jen pletla. Po dnešku, kdy jsem viděla Rogue Nation musím přiznat, že jsem se pletla totálně. Po celou dobu mne zajímalo, co se bude dít dál. Ačkoliv mi přišlo, jako by jsem už něco z toho viděla již v předchozích dílech. Herci jako vždy skvělí, nicméně pro mne byla příjemných překvapením Rebecca Ferguson, její postavě jsem fandila od první minuty, co se na plátně objevila. Tenhle díl je pro mne jednoznačně tím nejlepším "zatím" (pokud jsou zvěsti správné, tak nás již brzy čeká šestý díl). ()

AshT

Nové Mission Impossible je rychlejší, akčnější a příběhově propracovanější. Christopher McQuarrie zvládl scénář a režii na výbornou. Akční sekvence jsou velkou devízou tohohle snímku a honička na dálnici je zlatým hřebem. Dále hlavní představitel Tom Cruise na sobě pořádně zamakal v 53 letech dosáhl vrcholné formy. Simon Pegg do filmu vnáší pořádnou dávku humoru a na Rebeccu Ferguson se přinejmenším dobře dívá. Bohužel oproti minulému dílu je dán menší prostor Jeremy Rennerovi a Vingu Rhamesovi. Záporák v roli Seana Harrise je chladným bezkompromisním padouchem a do série vnáší něco nového. Jediné co by se dalo filmu vytknout je posledních 15 minut, které byli řádně natahované. Což je opravdu škoda, protože filmu k dokonalosti chybí opravdu málo 80%. ()

joelly01

A co bych nevpalila pet hvezd, ja vpaluji pet hvezd, neb jsem se bavila prevelice! Poctiva zanrovka ktera se dnes jen tak nevidi. Desne se raduji, tohle se Klenotovi opravdu povedlo (listky koupil jako prekvapko). Ja to tedy nechci zakriknout, ale tahle serie ma, na rozdil od drtive vetsiny ostatnich, vzestupnou tendenci. Tak, jak my skopcaci rikame "Weiter so!" ()

playboy_05

Pokud Ghost Protocol dostal 4*, Rogue Nation musí jít na 5, byť ne uplně čistých...oproti svému předchůdci je příběhově i psychologicky daleko vyspělejší, není to jen našplapaná efektní (byť efektivní) střílečka plná explozí a parkouru, spíše pomalu odhaluje příběh a skvěle pracuje s postavami. McQuarrieho styl je hodně znát, a to co začal v Jacku Reacherovi, který se mi mimochodem velmi zamlouval, tady dotáhl téměř k dokonalosti. Suma sumárum je Rogue Nation špičovým novodobým špionským thrillerem a v rámci žánru podle mě to nejlepší, co bylo za poslední léta natočeno a Tom Cruise jako Ethan Hunt prostě nestárne...jak odpoví v listopadu Spectre? ()

Marty7CZ

Tomáš neumí šlapat do ho*en jako jedinej z Hollywoodský enklávy a je to stoprocentně jediná ultra mega star power!!! MI opět petelice, skvělej příběh, brutozní technický vychytávky, adrenalin jak 5ti metrová vokurka a jeho honička na motorkách, to je exklusiv!!!!! 90% ()

Gromit

Hned po jedničce nejlepší díl Mission: Impossible. Christopher McQuarrie potvrdil svoji pověst vycházející režisérské hvězdy a natočil parádní špionážní thriller, ve kterém nechybějí překvapivé dějové zvraty, dechberoucí akční scény (zejména ta, která se odehrává ve vídeňské opeře, je jedním slovem fantastická) a zajímavé politické paralely. Tom Cruise coby Ethan Hunt navíc předvádí neskutečné kousky, na rozdíl od Craigova Bonda tak ale činí s velkým šarmem (ten věk bych mu vážně nehádal) a sympatickým nadhledem. Kdybych mohl, vyrazil bych klidně do kina znovu, protože něco takového, jako je pátá Mission: Impossible, se moc často netočí. A už teď se upřímně těším na šestý díl! ()

john.h

Ale jo, zabavilo to. Nebylo to tak esteticky pěkné na pohled jako Dubaj ve čtyřce, kdy tady jsme koukali na ošklivé londýnské ulice (no dobrá, Opera ve Vídni byla OK), ale bylo to sakra zábavné. Scénka pod vodou, honička na motorkách, ale i ty ukecanější scény, vše fungovalo na jedničku. K úplné spokojenosti mi něco chybí, něco, co jsem ještě předtím neviděl jinde, nějaká kultovní scéna (i když je fakt, že scéna držení se za letadla, která proběhla v reálu bez zelenýho pozadí je fajn a opravdu to dostává novej rozměr, když člověk ví, že to není udělaný ve studiu). ()

Rimland

Mám k tomu jen jednu zásadní výtku, a sice že Jeremy Renner působí drtivou většinu času jen jako "administrativní křoví", což je vzhledem ke schopnostem jeho postavy ukrutná škoda, neřknu-li přímo zločin (po zhlédnutí druhých Avengers si říkám, jestli na tom nenesou vinu). Jinak nevím, co se mi líbilo víc. Nápaditá a skvěle natočená scéna v opeře, kterou mohlo (mělo!) mít onehdy Quantum of Solace (jemuž je to v tomhle případě vyloženě vztyčený prostředníček), snad ještě lépe natočená auto/moto honička, kaskadérské kousky obecně (ať žije minimum CGI!), Elswitova kamera, nebo finální londýnská třetina, ze které musí i le Carré blednout závistí? (aneb jak natočit oldschoolový špionážní thriller pro 21. století – při přítomnosti McBurneyho jsem se prostě neubránil vzpomínce na TTSS) McQuarrie (znovu) potvrdil, že je schopný scénárista i režisér, vyvaroval se chyb z (jinak sympatického) Jacka Reachera i chyb předchozích dílů MI (konkrétně tu není žádná pasáž uprostřed filmu, která by jasně zastiňovala zbytek) a navíc prolomil „prokletí“ posledních dvou dílů co se epilogu týče (tj. žádné křečovité rádoby emotivní scény), i když při tom, přiznejme si to, docela okatě vykradl Skyfall. Navíc přivedl na scénu dost možná nejlepšího záporáka série v podobě (opět skvělého) Seana Harrise. (miniSPOIER) A vzhledem k tomu, jak to skončilo, doufám, že se s panem Solomonem Lanem uvidíme i v budoucnu. (konec miniSPOILERU) Jo a pak je tu ještě skvělá postava (myslím tím hlavně ten herecký part) Rebeccy Ferguson, že jo? On vůbec letošek akčním hrdinkám přeje (ahoj, Charlize!). ()

TSZ

Z předchozí režisérko-herecké spolupráce McQuarrie Cruise (Jack Reacher) jsem byl o dost nadšenější, ale přesto je Národ grázlů zřejmě druhým nejlepším MI počinem (Ghost protocol byl o kus výš). Dvě hoďky utekly jako voda, děj odsýpá opravdu hodně rychle a pokud se Váš mozek odebere na dovolenou, užijete si tuhle akční jízdu zcela bez připomínek. Sluší se však poznamenat, že kdyby snímek skončil např.mimozemskou invazí nebo nastolením vlády létajících potkanů, dávalo by to asi stejný smysl, jako většina dějových zvratů, které film nabízí. ()

Oudee33

Je to až dětinsky hravé, taky občas celkem přitažené za vlasy, ovšem stačí zapojit fantazii a probudit v sobě malého Jardu a krom první poloviny kdy se to místy trochu vleklo tady máme parádní jízdu plnou zvratů... V druhé půlce jede akce na plný pecky, nechybí humor a je pečlivě vygradováno na 75%. Herecky jak se to vezme, rozhodně mě z toho nemrazí, ale dali to tak nějak všichni zůčastněný. ()

hospoda96

Super akční jízda se stěžejními scénami v opeře a honičce na motorkách Cruise na to, že mu je 53 si to dává s přehledem, takže za pár let si s chutí dám Nesplnitelnou Misi už po šesté :). ()

alldo.raine

Bez debaty nejlepší MI. Akce střídá akci, z nejlepších bych určitě vybral Vídeňskou operu, kdy jsem ani nedýchal (podtržená parádním Turandotem s Nessun dorma), akce ve vodě, která je opravdu brilantně natočená, a určitě honička na motorkách, která je bezchybná a kroutíte se u toho jak žížala:) TC opět nezklamal a ukázal, že ještě zdaleka nepatři do starého železa a má stále mnoho co nabídnout. Jinak MI letos nasadilo laťku velmi vysoko a uvidíme, jak se s tím Craig na podzim popere. Suma sumárum nejlepší akčnák letošního roku so far. ()

Maniik88

Mission Impossible sa stala hodne silnou značkou. Takmer po 20 rokoch dostávame piaty mission a dosť možno ten doteraz najlepší. Skvelý scenár, výborné akčné časti (vyzdvihnem najmä bitky v divadle s útekom a výbornú, priam lahôdkovú naháňačku motoriek), perfektný záporák, fungujúce dialógy, chémia medzi postavami a napätie až do konca. Proste špionážna topka po všetkých stránkach, kde som sa ani chvíľu nenudil. A najlepšia bola postava dvojitej agentky v podaní Rebecci Ferguson. U tej bol človek na pochybách až niekde do konca. Cruise stále dobrý a udivuje ma ako si vie super vyberať filmy v ktorých hrá a ako sa udržuje na vrchole skoro 30 rokov. A prečo som dal len 4*? Nejako to bolo na mňa až moc prekombinované, občas nejasné, nelogické a hlavne, jediné čo si pamätám z minulých mission je vysiaci Tom na lane 5 cm nad dotykovou podlahou (preto mám hodnotenie asi len na 2 aj keď som pravdepodobne videl skoro všetky, no proste si ich nevybavujem), asi im dám raz druhú šancu. ()

TommyDiamond

Etan Hunt po páté a celkem úspěšně.... I když Cruise v žádném případě nepůsobí vizáží ani čímkoliv jiným jako protřelý, akcí ošlehaný agent, tak musím uznat, že si bez něho Mission Impossible prostě neumím představit... Pátý díl Rogue Nation mě příjemně překvapit a v mnoha aspektech dokázal předčít prakticky všechny předešlé díly. Do karet všemu hraje hlavně to, že tvůrci pátého dílu rozhodně neponechali nic náhodě a precizně přeskládali jednoduchý příběh do komplikovaného děje, kde měl každý čin svůj důsledek. K promakané dějové linii bylo navíc zvoleno vhodné množství akce a musím vyzdvihnout i perfektně obsazeny vedlejší role (R.Ferguson, A.Baldwin, J.Hulten).... Nezbývá než udělit krásné čtyři hvězdy.... ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru