Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Spiker01

Setha Rogena vážně nemusím, ale čekal jsem, že mě film bude bavit. Nestalo se tak, vtipy mě ničím neoslnily a navíc jsem se nudil. Pár dobrých nápadů film sice nabízí, ovšem nic světoborného... PS : Nechápu, že se Rose Byrne upsala na takovou nemožnou krávu...30% ()

castor

Kopačky maximálně vulgární, chytrá a laskavá komedie, Dostaň ho tam krokem zpátky, který trpěl hlavně nevyrovnaností příběhu, poměrně ambiciózním Zásnubám na dobu neurčitou zase škodila i přes nesmírně svěží ústřední dvojici přepálená stopáž. Čtvrtý režijní kousek Nicholase Stollera je naopak příjemně krátký, ale to je asi tak všechno. Zřejmě je totiž z celého kvarteta nejslabší. Komedie o sousedské válce mezi mladou rodinkou (nepravděpodobní manželé Seth Rogen a Rose Byrne + extrémně roztomilá dcerka) a univerzitním bratrstvem nenabídla o mnoho víc, než vlaštovky v podobě traileru. Očividně improvizované momenty příliš nefungují, vaty je moc, spontánní replika se povede tak jedna z pěti a v mnoha případech se zatraceně tlačí na pilu, takže to dohromady zrovna moc neladí. Scéna s plnými prsy mi legrační opravdu nepřišla, výsledný dojem kazí také fakt, že i na první pohled normální postavy (policajt, děkanka) jsou tu za nevěrohodné/nepravděpodobné idioty. Prostě Stollerovi předchozí výlety měly alespoň nějaký „uvěřitelný“ základ. Když se nejen po nocích trpící pár pokouší přinést do děje trochu hloubky, je to bezzubé. Stejně jako povinný partnerský rozkol. Na dvě a půl minuty. Navíc pokaždé naprosto zbytečně tlachá o tom, co se právě děje a jak ideálně s tím zatočit. Proboha proč? O rozvedené dvojici jejich přátel ani nemluvě. Výsledkem je přesto docela příjemná oddychovka s vynikajícím obsazením. Není to málo, ale osobně jsem čekal víc. Mnohem víc. Slabší tři hvězdy!! ()

Spooner

Zábavná a podařená komedie, od níž jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Zábavných scén je až až, kulturní narážky fungují na sto procent a tempo skvěle odsýpá od začátku do konce. Seth Rogen je zase skvělý hláskující buran, Zac Efron je podruhé v tomto roce za sympaťáka a Rose Byrne také nic nezkazí. Škoda některých scének balancujících na hraně trapnosti a některých lacině vložených hádek mezi hlavní hrdiny. Jako odpočinková letní komedie ovšem naprosto ideální. ()

a.kopecka

Nejde o zklamání. Spíš jen o povzdech a touhu po nějaké "unrated" verzi na Blu-rayi (z trailerů toho chybí přespříliš a je to znát). ()

Wacoslav1

Zkusíme to na ně po dobrým! Ubalíme jim brko! Ať vidí, že jsme v pohodě... nezabralo to, přátelská domluva... nezabralo to, přivolaná policejní hlídka... nezabralo to! Ok tak je prostě zlikvidujeme! Nekompromisní a nekorektní masakr ze kterýho jsem byl místy fakt mrtvej smíchy. Neříkám, že úplně všechny vtipy se povedli, ale kadence těch vpravdě ultimátních je místy neuvěřitelná. Samozřejmě, že pokud nemáte rádi hodně sprostých slov hodně vypitýho chlastu a vyhulených brk plus nějaký ty ejakuláty k tomu, tak se tomu vyhněte, ale ono to má i poselství sakra! a to kurevský až budou zase milovníci rádoby umění něco vyřvávat. Tenhle film o střetu generací je totiž geniální v tom, že jeho hlavní myšlenka je, že ani po třicítce nejste odepsaní a můžete to těm mladým fakanům a pařanům pěkně nandat no a konec konců další myšlenkou je, že i oni časem a z přibývajícím věkem zjistí, že nejde jenom pařit, ale skutečnej život je o něčem jiným. Já vím už slyším kecy o tom, že jsem starej páprda a ať se vrátím do hrobu, ale pěkný hovno! Tenhle film mě prostě oslovil hlavně proto, že na něm cejtím jak moc je dělanej pro lidi z mojí generace. Rogen je můj vrstevník a stejně nemůžu si pomoct, že i když se ta banda mlaďasů vedená Efronem kterej mi není moc sympatickej (spíš model než herec) ale chápu, že náctiletý prcinky by asi z jeho vysportovanýho těla lehce vlhli, snaží sebevíc aby byli hrozně vtipní drsní a prostě cool tak Rogen se svou mladou a děckem který se rádo kouká na rodiče když si to spolu rozdávají je všechny nemilosrdně a z přehledem strčí do kapsy. Většinu nejvíc vtipných hlášek a situací si nekompromisně kradou pro sebe. Takže to jo tohle můžu Rogen je borec a po Apokalypse v Hollywoodu nám servíruje další lahůdku, která mi tentokrát zachutnala ještě o něco víc. Libovej film na odreagování můžu vřele doporučit. Pár dílčích chybiček by se sice našlo, jak jsem napsal tak hezoun Efron z bandou mladých výrostků se ať se snažili jak se snažili, tak mě prostě nedokázali pobavit tak jako dědek Rogen a jeho neskutečný průpovídky. Tak já teda nevím fakt už jsem starej shnilej a odepsanej? Nasrat! Sice se přiznám, že dnešním náctiletým moc nerozumím, ale to rozhodně neznamená, že bych byl nějakej zapšklej páprda kterej se neumí s chutí pobavit. Takže teda rezervy bych našel, ale tentokrát je ignoruju a pálím všemi pěti už z toho důvodu, že i když je to možná předčasný vykřikovat v půlce roku, ale já to klidně vykřiknu, tak to vypadá, že Rogen a spol si touhle sousedskou válkou po loňský Apokalypse zaslouženě připisuje další komedii roku.95% ()

Davies182

Až někdo přijdete na to, proč téměř všechny očekávané komedie končí po slibné trailerové kampani v průměrných číslech na stupnici hodnocení, napište mi prosím do pošty. Ono je to celou dobu hodně fajn a nuda nehrozí, člověka to ale jenom tak propláchne a odnese si z toho maximálně jeden, dva cool fórky. ()

pepo

Jemný komediálny nadpriemer s pár výnikajúcimi gagmi a veľmi dobrou chémiou medzi všetkými postavami. Neurazí, nenadchne, pobaví. Ale od Stollera som po Forgetting Sarah Marshall čakal viac. ()

Xmilden

Z tohodle se klidně mohl stát časem kult ve stylu Superbad. Bohužel někomu jakoby po 30 minutách došly nápady a přišlo na řadu povinné moralizování. Některé scény jsou skvělé (kondom, De Niro párty), některé (hlavně dialogy mezi Macem a Kelly) dost o ničem. Určitě bych se nejedná o nějakou bitvu o ulici. Užil jsem si každou Efronovu scénu. Od určitého momentu to prostě chtělo více pařit a méně polemizovat o smyslu života. 60% ()

juta

Forma natočení Sousedů není úplně můj šálek kávy, ale když se podívám na průběh děje, tak byl v mírném nadprůměru. Čas od času jsem se bavil, je tu celkem dost vtipných momentů a příběh má pár zádrhelů, takže z toho vyšla docela dobrá komedie, i když Efron mi tam moc neseděl. ()

Fiftis

Typická americká vulgárna komédia, natočená scenáristom a režisérom obdobných snímkov Nicholasom Stollerom, sa vyznačuje siláckymi a oplzlými dialógmi a humornými nechutnými situáciami. Celkom dobrá komédia, ktorá svojim námetom a zápletkou vyzerala veľmi nádejne. Našlo sa tu dostatok trefných hlášok a podarených situácií ako trebárs dojčiaca scéna. Občas sa mi však zdalo, že keď sa dej trošku rozbiehal, tak znenazdajky bol preložený nejakou zbytočnou, nudnou scénou, ktorá príbeh vôbec nikam neposúvala. Avšak musím tvorcov pochváliť za veľmi vtipne stvárnenú a nápaditú bitku medzi hlavnými hrdinami v druhej polovici filmu. Ak prihliadneme k takmer ukážkovej scenáristickej štruktúre a spravodlivému záveru, potom je treba povedať, že Susedia sú, celkovo vzaté, skutočne zábavnou komédiou. Skutočne zábavnou, to áno. ()

Shakers

Čo čakať od mien ako Stoller, Rogen, či Goldberg ? Inteligentnú zábavu rozhodne nie. Efron a mladý Franco sa nasťahovali vedľa tatka Rogena a Rose Byrneovej. Rogen spolu s Rose kedže majú decko chcú byť slušný a mať klud. Občas túžba po neslušnosti a odviazanosti zvíťazí, no nakoniec začína boj o ulicu. A to je vlastne hlavný ťahák filmu a pokiaľ vás ani Efron a Franco nechytia za gule, tak máte smolu. 70% - 3* ()

Pepinec

Tohle, že je špatné sousedství? Podejte mi tužku a papír, povím vám svůj příběh... Tohle je totiž leda tak špatný film, který by možná mohla zachránit rozkošná Rose a pár povedených vtípků (jako třeba bitka v podkroví), kdyby ovšem zároveň nebyl zbytečnější, než druhý jízdní pruh v jednosměrce. Tohle vážně nikam nevede. (Invercargill, NZ) ()

Big Bear

Tohle už tu bylo a kolikrát tu ještě asi bude... Vždyť vzpomeňme Samuela Lee Jacksona coby nerudného poldu a hlavně souseda v Domu na špatné adrese... Ač nebyl námět zrovna nejoriginálnější, přeci jen se dle mého ze souboje mladého páru s miminem (nepřející si večer nic jiného aby potomek usnul a měli trochu času na sebe) a studentíků (pro které každý večer byl začátkem neskutečné kalby) dalo hodně vytřískat. No nestalo se tak a vtip jsem tam skoro nenašel. Zato tam byl přehršel píchání, dojení, penisů atd... (pardon ale cituji). Nejsem žádná citlivka, ale skoro tam toho bylo na jednoho moc. Nevím jestli se Stoller zrovna nestal čerstvě otcem a potřeboval si filmem dokázat, že se nic nezměnilo. A že pokud ano, je to tak prostě lepší. Skoro bych hádal že jo. ---- Ano, život s dětma je mejdan. Ten nejlepší a nejhustší jaký si vůbec dokážete představit. Graduje od nejfantastičtějších euforií a štěstí po nejhorší strachy a břichaboly... Ale o tomto poznání by se dal rozhodně natočit mnohem lepší film, než byl tento.... Jedna čárka. * ()

Disk

Film dobrý na party a kalby, ale nikoli do kina. Řada vtipů vyplýtvána v trailerech a pak už to nemělo čím překvapit, přičemž na konci se z toho bohužel vyklube klasická moralita. Naštěstí Zac Efron a Seth Rogen jsou parádní tahouni. ()

Rosaviva

Typická americká komedie s haldou sprostých slov, oplzlých scén a šílených nápadů. Ničím nezaujme, moc nepobaví, ale těch 97 minut na to koukat vydržíte. 2* ()

Ruut

csfd projekce: dojení Rose Byrne, děkanka s novinovými titulky, židovská lest ... a potitulkový kalendář s malou. ()

Foox

Vau, tady mi Zac Efron ukázal, že není fér ho zaškatulkovávat jen do role zpívajícího metrouše z Muzikálu ze střední. Tady si se Sethem Rogenem vyloženě sedli a i jen díky nim, funguje plno menších vtipů. Sice by se mohlo ubrat na nechutnosti a pár jouků trošku domyslet, ale i tak jsem se dobře bavil. 70% ()

S.Quentin QUALE

Tuhle komedii zachraňují Seth Rogen a Rose Byrne, jinak se nejedná o nic extra zábavného. Pár funny momentů se najde, ale ten průměr, který jsem dal, je spíše ze slušnosti. Za týden nebudu vědět, že jsem to viděl. 50% ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák