Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Borrtex

Průměrná teenagererovská rádoby komedie s párty tématikou. Kromě poslední čtvrtiny jsem se u filmu příliš nepobavil, většinou šlo o nějaké chabší vtípky, které se začátkem téměř vůbec nedařily. Na druhou stranu poměrně oddychový film, který pojednává o (ne)obyčejné rodině, které vadí párty pořádané vedle u sousedů. Takže námět jako takový špatný rozhodně nebyl, a i herecké obsazení nebylo špatné. Efronovi to s Davem Francem poměrně sedlo, možná protože Franco je už tak trošku na párty zvyklý, a umí se v podobném prostřední pohybovat - 21 Jump Street. Zkrátka film jsem si užil tak na míru, nic moc extra, ale ani nic moc hrozného. 55% ()

BoPo

Projekt X rozťahaný na viacero dní. Ničím sa neodlišujúca, nevyčnievajúca komédia na téma vysokoškoláci, chlast a sex. Pekne však funguje chémia medzi Macom a Kelly, a vďaka tomu ma bavilo sledovať ich bojové ťaženie. Po dopozeraní filmu sa dostavil jeden želaný a jeden neželaný efekt. Pohodovo som zabil čas a dostal som chuť na mlieko. Kedže som už spomínanému Projektu X dal 3*, tak Sousedi dostávajú v rámci zachovania férovosti len **. ()

Terva odpad!

CITÁT - Teď poznáš velký péro, děvko...... Strašný. Komedie? Sračka! Sexuální a sprosté fóry, to má být k smíchu? Já se nesmál. CITÁT - Půjdem tam a dáme jim jointa....... Hudba příšerná, dialogy trapné a kamera obyčejná. Já se tedy nebavil vůbec a po dlouhé době dávám -odpad-. ()

Dale

Na rozdiel od iných trápnych US komédií, táto sa snaží pobaviť hlavne dialógmi. Postavy zo seba chrlia texty ako guľomet, no čo z toho, keď jediná vtipná hláška v nich nezaznie a každé druhé slovo je mrdat alebo péro. Pri tom sa môžu chichotať jedine pubertiaci. Začiatok bol celkom v pohode, potom to už nemalo hlavu ani pätu a dopozeral som to so sebazaprením. ()

JohnCZ

Pár fakt vtipných gagů (dojení, Breaking Bad) a sympaťák Seth Rogen tak nějak nezachrání dějově dost chabý a nenápaditý film. Rose Byrne a její role fuckujícího babochlapa mi moc nesedla, stejně tak velké množství nevtipných, někdy až trapných scén. A přitom ostatní Stollerovy filmy patří mezi to lepší mezi přisprotlými komediemi, v tomto případě selhává jak scénář, tak režie. ()

corpsy

Film sa stráca medzi ( hlavne slovne ) explicitne podanými americkými komediálnymi tuctovkami, ale je to tak ´´milé´´, že nejde ináč len ho odporučiť aspoň na jeden párty večer. A verte, že potom budete mať chuť žúrovať minimálne týždeň. Aj keď ste mladí ´´starci´´. ()

Torision

Když vidím jméno Setha Rogena, tak okamžitě požaduju odpočinkovou komedii jako byl Zelený Sršeň a Travička Zelená a Sousedi hrajou přesně na tu samou notu, což se mi líbí. Je to prostě prdel, co si nehraje na nic víc, než je. Nemá to moc extra děj, prostě je to asi tak od dvacátý minuty válka mezi Efronem a Rogenem, který si dělaj navzájem naschvály. Vybuchujou tu airbagy, Rogen dojí svoji ženu, kluci ze sekty prodávaj odlitky svejch penisů atp. Opravdu nahlas jsem se smál u flashbacku šikanovanýho kluka a hlavně bitky hlavních dvou protagonistů. Taky to má skvělej soundtrack a spoustu pop-kulturních narážek ("I'm Batman"). Jo a poprvý jsem viděl pořádně viděl hrát Zaca Efrona a byl tady vtipnej! ()

salisbury

Sousedi svými šarvátkami a humorem, který mi nebyl schopen vymlátit do obličeje úsměv až na pár vcelku vydařených scén, mě nijak výrazně stroboskopem neoslnil a já zůstal v nepochopení obklopen sebedestruktivní tmou plnou prázdných slov praskajících jak bublifukové horkovzdušné balóny vznášející se nad mým mozkomíšním mokem. Jako oddechovka to splnilo svůj účel neb jsem totálně vypnul a nebylo zapotřebí vůbec žádných impulzů v hmotě, která je nutna k přemýšlení. Cerebrum nechť odpočívá v klidu a pokud možno v uzamčeném pokoji. ()

PauloZ

Je to cool, teen a in. Seth je skvělý stejně jako Rose a manželskou dvojku si dávají s přehledem. Bohužel to celé nějak troskotá na místy prázdném scénáři. Chvilkama jsem měl prostě divný pocit, že nikdo z herců nemá co říct. A část vtipů je spíš trapňoučkých. První polovina je ale i tak skvělá odvázaná zábava, která ke konci lehce povoluje. Nicméně, pokud chcete přisprostlou a ujetou komedii, tak právě tohle stojí za podívání. 3,5*. ()

F.man

Představte si takový mírnější Projekt X a podívejte se na něj z pohledu sousedů. Sousedů, kteří ještě nejsou tak úplně staří na pořádnou pařbu, ale zároveň už mají i nějaké ty závazky. Když do toho přidáte velmi dobře fungující civilní dvojicí Rogen - Byrne dostanete příjemně ujetou komedii. Let's make a baby! That will solve all our problems. ()

FFilipCZ odpad!

Trapnej začátek, trapnej prostředek a trapnej závěr. Dva tři slušný fórky to bohužel nezachráněj. Nejspíš už jsem na tyhlety "kozy, péra, chlast a drogy" fóry moc starej anebo tohle byla fakt ultimátní blbost. Na nahatýho Zacha Efrona nejsem zrovna dvakrát zvědavej a na nahatýho Setha Rogena už vůbec ne! Člověk by čekal, že když se to teda celou dobu motá kolem toho studentskýho spolku a jejich "síně slávy", že to skončí alespoň nějakým mega závěrem a ne tím, že to policajti rozpustěj a po 4 měsících se úhlavní nepřátelé objímají na ulici - pro jistotu opět polonazí. Možná bych někde tu jednu hvězdu vyštrachal, ale za to, že jsem byl takovej hňup, dal si tenhle film do "Chci vidět" budíčku a těšil se na něj, si zasloužím tak akorát facku. Velký zklamání. ()

maddy

Toto mala byť minimálne podľa trailerov komédia tohto roku a nakoniec dosť nevyužitý potenciál. Mal som z toho rovnaké pocity ako kedysi z Bad Teacher. Dobrý námet, ale na celovečerný film trochu málo. Ono totiž postaviť proti sebe starú generáciu s tou mladou je síce na komédiu super nápad, ale samo o sebe to nestačí, resp. len s týmto sa celý čas pracovať nedá. Susedia sú síce fajn komédiou, ale zároveň dosť nevyváženou. Priam vynikajúci vtípky (airbagy) a úderné hlášky (hlavne Byrne) sa striedajú s trápnymi výstupmi ako z lacných paródií (scéna s dojením alebo všetky scény s vibrátormi), pri ktorých som si hovoril, či daný film točil jeden a ten istý režisér a nestriedal sa náhodou s Malronom Wayansom. Zbytočne sa tam miešajú aj vedľajšie dejový línie s osobnými problémami postáv, ktoré nie sú zaujímavé, ale hlavne v takejto pomerne vulgárnej komédii aj úplne zbytočné (dilema Efronovej postavy po skončení školy, doslovne pár sekundová manželská hádka a pod.) Dôraz na improvizáciu kvitujem a Seth Rogen s Rose Byrne film hravo svojimi výstupmi utiahnu, dokonca aj Efron mi prvý krát v živote neliezol vôbec na nervy a do podobnej úlohy sa perfektne hodí. Tých 90 minút je pre podobný film priam ideálnych (a úprimne si neviem predstaviť ani o 10 viac), takže Susedia v podstate po väčšinu času veľmi slušne bavia a z chuti a nahlas som sa smial niekoľko krát, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že potenciál tu bol omnoho väčší. Ten nápad chcelo nechať dozrieť o niečo dlhšie a vymyslieť ešte viac prvotriednych vtípkov, ktorých kadencia by sa postupom filmu stupňovala a nie len nasilu vyplniť stopáž s poniektorými zbytočnými scénami. Pri Susedoch sa tak človek raz chytá od smiechu za brucho a bolí ho sánka a vzápätí krúti očami nad prízemnosťou niektorých scén. Našťastie však vo väčšej miere prevládajú práve tie vtipné. CELKOVO: 3* (6/10) ()

SaNcHeZ_cz

Soused proti sousedovi, rodič proti studentovi, Rogen proti Efronovi. Sousedi ani zdaleka nenaplňují potenciál, který podobně podaná látka skýtala a docela nepříjemně často sklouzávají k obvyklým až prcičkovským rekvizitám, nicméně i přesto a fakt, že si scénář místy vybírá hodně slabé chvíle, se jedná o rozhodně zajímavou komedii, která prákrát upřímně pobaví a ve výsledku je vlastně docela fajn i přes svoje chybky. [65%] ()

kareen

Jasně, je to přesně takový ten druh komedie, od které bych čekala, že v tom bude hrát Seth Rogen. Takže spousta sexulních narážek, sprostých slov i nějakých těch tělních tekutin, ale do úplného průměru bych ji zas neházela, nejen že to mělo své chvíle, kdy jsem se opravdu s chutí zasmála, pár bodů musím přidat za celkem životné postavy, žádné komediální karikatury, které bych tady normálně očekávala. Ta úporná (a samozřejmě neúspěšná) snaha Maca a Kelly, zůstat i přes své rodičovské starosti stále mladí a cool a stejně urputné lpění na fiktivním světě i pravidlech studentského spolku ze strany jeho presidenta Teddyho, to všechno loserovství je tak nějak polidšťovalo, takže jsem s nimi vlastně i soucítila. A zajímalo by mě, kde sehnali to děcko, roztomilejší jsem snad ve filmu ještě neviděla. Lepší tři. ()

Lukrecie odpad!

Neskutečně umělý - nepřirozený, uřvaný a trapný film. To, co herci předvedli jsem jim absolutně ani minutu nevěřila. Pro mě ztráta času v kině a pro příště poučení, že budu lépe vybírat, na co půjdu. Jediné pozitivní bylo to pěkné přirozené dítko (zajímavý kontrast s tím, co se dělo kolem něj), které podalo uvěřitelný herecký výkon. zajímavý komentář bagetka007, Flatplayer - cituji: "Tohle by napsal Troška po ránu na záchodě." :) ()

Soundtrack

Nebylo to vyloženě špatné, ale kvůli rutinnímu zpracování a absenci něčeho, co by aspoň připomínalo příběh, to určitě nikomu doporučovat nebudu.. spíš naopak. Zítra už si ani nevzpomenu. Lepší 2*. ()

Praxis

Taková trochu přisprostlá komedie o střetu dvou generacích. Mě osobně se tohle téma dotýká docela dost, protože ze všech stran se rodí spolužákům a spolužačkám děti, takže pro ně je to komedie jako dělaná. Vždyť ještě nedávno jsme kalili na vejšce, a dělali kraviny, a teď máme na krku děcka, a řešíme jak správně odstříknout mlíko z totálně nalitýho vemene. Osobně jsem moc nemusel neustálé dohadování a řešení krávovin ústřední dvojice. Mnohem více mě bavila linka s naprosto úchylným Efronem, který se totálně vyřádil a bylo vidět, že ono utržení ze řetězu prostě funguje. Už nebude zaškatulkovanej herec pro holčičky, ale herec, který si pro "fuck" nejde daleko. A že tam bylo hodně hulení, koz a dicků? No a co. Je to přece typická mainstreamová komedie jako tucet dalších. Z nápadu šlo vytěžit rozhodně o dost více. Škoda, ale zasmál jsem se. 65% ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák