Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

vteco

Od úchylárnami prolezlého Setha Rogena a čím dál lepšího Zaca Efrona bych čekal mnohem šílenější nálož pubertálního humoru. I když podobný styl vtípků je velmi specifický, tak pro mne je naprosto ideální, ale bohužel ne vždy jsou celý film na vysoké úrovni. Tudíž zde často lepší části střídají ty o poznání slabší a vše se veze jak na horské dráze. Škoda, že trailer ukázal téměř vše vtipné, ale stejně Sousedy nelze úplně potopit. /55%/ ()

misterz

Setha Rogena mám ako komika veľmi rád, sedí mi jeho štýl aj celkový herecký prejav. Aj v tejto komédii si svoj herecký štandard udržal, len čo z toho, keď je scenár plochý, nezáživný, bez fantázie a bez nápadu? To sa potom ťažko predvádzajú gagy a rôzne komické skeče, keď vlastne v scenári ani neexistujú. Netvrdím, pár zábavných vecí by sa tu našlo, ako napr. dojenie alebo scénka s airbagmi. Od Rogena však čakám viac, toto bolo veľké sklamanie. S prižmúrením oboch očí, zalepením uší a so zlomenými prstami na rukách aj nohách slabučký priemer, ale to naozaj iba z ľútosti. 50/100 ()

kingik

Mít za sousedy početnou partu v jednom kuse pařících studentů říkající si bratrstvo PSI Delta, je opravdu peklo. Své o tom ví rodičovská dvojka Mac a Kelly, která přesně tuhle vypečenou partičku vyfásla do těsné blízkosti svého domu, a která už se bujarých večírků dávno zřekla ve prospěch výchovy své malé dcerky, i když jim občasné hulení v soukromí žíly netrhá. Kdysi poklidná ulice s příchodem nových nájemníků se rázem změní na tu nejhlučnější, kdy kravál z celonočních pařeb hned za humny prakticky nedává sebemenší šanci na poklidný spánek. Jako jediné řešení se nabízí bud se k partě přidat, což se zpočátku děje, anebo připravit odvetné akce, které arogantnímu bratrstvu a jeho vůdčímu floutkovi jednou provždy zatnou tipec. Cesta vede přes odvázané noční kalby, policejní hlídku a rušení nočního klidu, což pochopitelně vyústí k vzájemným škodolibým naschválům, které neustanou, dokud ten druhý nebude definitivně na lopatkách nebo smetený na lopatce. Nedá mně to nevzpomenout při té příležitosti na komediální tvorbu Adama Sandlera, která je téhle komedii nejblíže. Kdysi z nenápadného Setha Rogena vyrostla slušná konkurence, kdy má stagnující Sandlerova tvorba co dělat, aby nabrala zase vítr do málo nadutých plachet. I tak u mě vyvstal pocit, že Rogen svému kolegovi frnknul o nějaký ten komediální sáh. No není to hodný žánrový soused, protože by na svého kolegu přinejmenším ze slušnosti počkal. To, co tenhle film markantně povyšuje na nadprůměr, je jeho experimentální forma, kterou je z větší části natočen. Film se vzpírá, jak zařazení do škatulky typické komedie pro teen publikum, tak zrovna tak nepodléhá ani klišoidním podívaným pro celou rodinu. Debutující scénáristická dvojka i režisér Nicolas Stoller se mezi sebou dohodli, že to pojmou jinak, a tak se i stalo. Většina scén je neotřelá až originální a natočená na solidní technické úrovni. Herecké obsazení je zajímavější, než by jeden čekal. Rogenovi se atypický táta od rodiny dá věřit, Rose Byrne byla nezvykle komediální, výrazná a dodala své postavě zvláštní sexappeal a Zac Efron, ačkoliv už pomalu odrůstá studentským létům, občas vykazoval a často i balancoval na hranici nesympatického sociopata. Slabinou je pro mě závěr, který není úplně dotažený a padl tam, kam se filmu celou dobu nechtělo. A to se nabízelo více řešení, jak to celé zakončit. Tvůrci se rozhodli příliš nic nekomplikovat a vyšla z toho taková ta úlitba či chlácholivé vydechnutí pro všechny, kteří věří, že každý vyhrocený spor se dá urovnat, i když to vypadá jakkoliv zle. Osobně bych volil jiný závěr. Třeba Efrona putujícího za mříže nebo tak něco. Zkrátka něco extrémního, v rámci divácké katarze. V každém případě, nehledě na podivně nenápaditý závěr neslučující se s celým předchozím pojetím, se jedná o kvalitně zábavnou komedii s neotřelým námětem občas balancující na hraně sociální satiry, či do jisté míry, pracující s jejími prvky s množstvím jednotlivě originálních scén, které do sebe úplně plynule nezapadají, a tím pádem vyznívají o kapánek lépe, než celek. Případný návod na urovnání sousedských vztahů v něm raději nehledejte. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

Tsuki

"Let's make a baby." "That'll solve all our problems!" Má očekávání nebyla moc vysoká, ale kupodivu mě film docela pobavil. Jako celek to byl sice spíš průměr, ale mělo to pár povedených momentů a taky docela dobrý hudební výběr. Na zvednutí nálady a jednorázové pobavení skvělá volba. ~(3,7)~ ()

Frajer42 odpad!

Bohužel bude třeba být opět malinko zlý. Snímek se sice snaží být brutálně vtipný kompletní stopáž, ale jeho snaha je těžce kontraproduktivní. Celé to působí jako Rogenova one man show. Když se sem tam objeví vedle Efrona, tak krásně vynikne, jak ubohý herec Zac Efron je. Ukázalo se, že 6 odpadů z 6 filmů, ve kterých se zjevil, rozhodně není náhodných. Dalšímu už se pokusím v budoucnu vyhnout. Z filmu je cítit, že se v době jeho vytváření všichni zúčastnění herci i pěkná řádka komparzistů rozhodně velmi solidně bavili. Bohužel se ani kapičku nálady nepodařilo přenést na diváctvo. Současných 55 % je zcela výmluvných. Jestli se mi během sledování dvakrát pohnuly koutky, tak přeháním. Celý příběh je neskutečně skutečná nudírna, která nemá konce. Odpadem tomuto nesmyslu lichotím. ()

boshke

Klasická rogenovka. Tráva, chlast, párty, sex, skvělé momenty, vtipné narážky, nechutnosti. Není to úplně ideální koncept, ale očividně, alespoň na mne, stále fungující. Lisa Kudrow jako děkanka byla příjemným zpestřením... 70% ()

Kothy

Docela povedená komedie. Čekal jsem to horší. Seth Rogen mě jako prudící soused celkem pobavil. A Rose Byrne jako jeho žena taky nebyla špatná. Po tom, co se k nim přistěhuje Zac Efron se svým bratrstvem začnou problémy. Neustále si dělají naschvály a situace nemá konce. Některé scény byly opravdu hodně vtipné. Vynikající Christopher Mintz-Plasse mě jako jeden člen bratrstva taky celkem pobavil. Objeví se tam i Phoebe z Přátel. :) "Co to má být? Robert De Niro party." :D ()

Dzeyna

Americká klasika. Ke zhlédnutí mě donutilo jen to, že je natočen druhý díl. Čekala jsem něco zajímavějšího, ještě když připočtu fakt, že v tom hraje přiteplený Zac Efron. ()

swamp

Čistokrevně průměrná komedie, ve které je takový lehce neuvěřitelný pár Rogen / Byrne obtěžován bratrstvem, kterému velí Zac Efron. Jak říkám, nejedná se o nic, co musíte vidět, ale pár věcem se zasmějete (a některé jsou naopak neobyčejně trapné a nudné). ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Mladý manželský pár koupí dům na předměstí a těší se, co za sousedy se přistěhuje do vedlejšího prázdného domu. Když se ale ukáže, že v sousedství si zbudovalo hlavní stan středoškolské bratrstvo Delta Psí, které vyznává nikdy nekončící párty za styl života, začíná neskutečně zajímavá sousedská válka. Ano! Je to velice velice trapné a téměř nikdy nekončící monology Setha Rogena mnohdy nudí, než aby bavily, ale já se kupodivu bavil a občas jsem vyprskl smíchy. Je vidět, že v dnešní době se zkrátka lidé rádi zaplácnou tímto stylem fekálního humoru pro prvoky a mnohobuněčné organismy, ale "pokrok" nezastavíme. Uvítal bych méně vulgarismů, póz, debilních dialogů a alespoň krapet hereckého umění, ale to už by nebyl ten film, který jsem naprosto čekal a možná by to dopadlo s hodnocením ještě hůř. Tohle si zkrátka na nic nehraje a je to přesně tím, čím to má být. Tupý film pro masy.. 70% ()

silentname

Musím predsa len priznať, že som sa pri sledovaní tohto filmu pobavil. Z amerických komédií, ktoré využívajú tento typ humoru musím povedať, že som sa skutočne aj zasmial a užil som si film s ich protagonistami. A môže za to najmä veľmi dobrý výber hercov, no rovnako je podľa mňa aj príbeh celkom dobre napísaný a má to v sebe takú oddychovú chuť. Je to zvláštne, lebo väčšinou mi tento typ filmov nesedí, ale v "Neighbors" to podľa mňa celkom funguje. Takže ako ľahká oddychovka je to podľa mňa fajn. Zabavte sa tak, ako som sa zabavil aj ja. Hodnotenie: B ()

SeBig

Tak tahle komedie byla naprostá bomba! Smál jsem se skoro od začátku do konce. Pecka.. miluju komedie s Rogenem. ()

klerik

Miestami (zámerne) otravné, miestami absurdné (snaha pritlačiť na komediálnu strunu). Predovšetkým však vizuálne zaujímavé, dobre zahrané a vo svojej podstate opäť film zo života, o hodnotách manželského spolužitia. Apatow je len jeden (KOMICI), Smith je len jeden (CLERKS), Goldberg je len jeden (PINEAPPLE EXPRESS). A Stoller je v tesnom závese... ()

Chrustyn

Vypadalo to, že by mohla po dlouhé době vzniknout povedená, svým způsobem docela chytrá a hlavně zábavná komedie, která se nebojí přitvrdit. Bohužel skutek utek a film tak překvapí jen slušným Efronem, který je sice pořád barbínou, ale už umí i hrát. Na druhou stranou otráví Rogenem, který od začátku své kariéry, ani trochu nezměnil nic ze svých kreací a režisér nedokáže přijít s ničím, co by se dalo nazvat vtipem, nebo zábavou. To co pak divákovi zbude je jedna velká, nezábavná a trapná křeč. ()

Arsenal83

Seth Rogen opätovne potvrdil, že je špecialista na najtrápnejšie fóry na zemeguli. Zdá sa, ale že má svojich fanúšikov, ktoré sa vedia naladiť na jeho "intelektuálnu" dĺžku. Hovna, chcanky, grcky, kondómy, to je fakt neskutočne novátorská téma, to by sa nejeden popukal. O čo horšie, Efron ho herecký ešte dokonca podliezol. ()

heyda

Jen škoda, že do každé takové jinak fajn komedie musí nacpat nechutnosti. Zde jich naštěstí nebylo tolik, ale určitě bych se obešel bez stříkajícího mléka, blití do bot a podobně. Takový humor pobaví možná 12 leté pubertální děti, ale podle mě takovéhle filmy mají být točené pro dospělé (případně studenty) a tak by se k tomu taky mělo přistupovat. Takže ano, natočeno je to solidně, herci ujdou, víceméně jsem se bavil, ale mohlo to být i mnohem lepší, kdyby tvůrci přišli s inteligentnějším scénářem a realističtějšími scénami. 55% ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 8.5.2014) Sousedi je pěkná ostrá, místy lehce brutální, ale i tak stále vcelku vtipná americká komedie, která má sympatické herecké obsazení. Co se příběhu týká, tak je to místy klišé, nicméně i tak si tento snímek drží laťku celkem vysoko. Bitka Efron vs. Rogen neměla vážně chybu. I když nejsem zrovna otcovský typ, který by se rozplýval nad malými dětmi, tak musím uznat, že Stella byla vážně roztomilé bambíno. Zkrátka film, který člověka neurazí, ale ani nepřekvapí, prostě pro mě čistý průměr. ()

rollman1

Ale jo, dobrý. Smíchy jsem si sice trenky neroztrhal, ale některé vtípky stojí opravdu za to a oba protagonisté zahráli na jedničku. Nejlepší scény, jsou sice vidět v traileru, ale i ty které nejsou jsou docela cool. Na těch 70% to asi bude, ale pořádnou chlámu nečekejte. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák