Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

jojinecko

Asi tri poctivé výbuchy smiechu vs. pár scén totálne silených až tak trápnych, že človek má chuť to sa na to vysrať. Zvyšok je všetko to, čo sme videli aj inde, čiže klišé...ako oddychovka po celodennej "šichte" padne vhod, nič viac nič menej. ()

VášaVF

Klasický komediální scénář pro Setha Rogena: v popředí tráva, narážky na slavné filmy, sex a nebrat žádný věci vážně. Snímek Sousedi je podle mě jedna z těch vydařenějších amerických komedií tohoto půlroku. Nečekejte nic inteligentního a jděte se prostě zasmát sousedskému souboji dvou generací. ()

BMW12

Velice dobrá komedie o tom, že se do čtvrti nastěhuje vysokoškolské bratrstvo a za sousedy mají starší pár s malou dcerkou. Velice zajímavý nápad, bylo to vtipné, vyskytlo se tam i pár trošku slabších scén, ale většina filmu je fakt vtipná, pořád jsem se smál. Co se týče hereckých výkonů tak Sethu Rogenovi komedie prostě jdou. Rose Byrne byla v roli jeho manželky také dobrá. Dave Franco si mě získává čím dál víc, už se mi hodně líbil v 21 Jump Street a v Podfukářích, tady mu ta role opět sedla a patří mezi mé oblíbené herce. Co se týče Zaca Efrona tak podle mého názoru mu čistě komedie tolik nesednou, mnohem více se mi líbí v romantických dramatech. Škoda, že Christopher Mintz-Plasse nedostal více prostoru, ale on kromě Kick-Ass hraje jenom vedlejšáky no. ()

Roman.Ticka

To zas byla kardinální krávovina,víc se snad ti dnešní ujetí Amíci ztrapnit ani nemohli. Svatá prostato, ještě že bydlím tolik x-kilometrů daleko, čili mě tak snadno nenapadne tuto vygumovanou lůzu navštívit, třebas jen po sousedsku. ()

Ivoshek

Od srdce jsem se zasmál asi dvakrát, takže dvě hvězdičky a víc ani ťuk. Možná ještě půl bodu za odkaz na sloního muže, zde zvaného assjuice. ()

Thomick

Hluchoty víc, než jsem čekal... Stoller by ty komedie měl spíš sám psát, ne si je nechávat psát - to je stoprocentně ta nejhorší z variant. Nicméně když už nic jinýho, Rose je pořád puma jako blázen a dokonce i unikátně poučný hlášky se tu najdou, hehe... --- "There's no president of United Nations." ()

HellFire

Seth Rogen pijící, kouřící trávu v práci, polykající houbičky, rádoby vtipný, sající mléko, vedoucí válku proti vysokoškolákům. Tyhle opilecké komedie mě opravdu nebaví. ()

hansel97

Celkem zručně natočený průměr s originálním námětem, dobrými hláškami a skvělou partu herců, hlavně díky které to tak dobře funguje. Rozhodně jsem překvapen tím, že jsem se tak bavil. ()

TheEvilTwin

Tahle komedie mi sedla jak ušitá. Rogenovky jsou většinou 50 na 50 - někdy to vyjde, jindy je to trapnější a slabší kousek, ale tohle se prostě povedlo. Sekundující Efron, Rose Byrne a mladý Franco dodávají filmu šťávu, humor je nekompromisní, málem jsem se válel na zemi smíchem a větší meme movie aby člověk pohledal. Všichni si zde stěžují, ale já jsem nadšený. Pro milovníky Rogena povinnost a možná jeden z jeho nejlepších, ne-li úplně nejlepší, snímek. ()

claudel

Jedno z největších zklamání tohoto roku. Všechny nejlepší scény jsme viděli v upoutávce a zbytek filmu je kombinace trapnosti a nepovedených vtípků. Seth Rogen a Rose Byrne jsou navíc velmi nesourodý pár, Zacu Efronovi ta role celkem sedla. Rose by neměla ztrácet čas s takovými blbostmi, to raději mohla natočit šestou sérii Damages... ()

eraserhead666

"Dodělám se!" Vcelku trhlá až generační komedie v níž se Rose Byrne naprosto utrhla ze řetězu. Škoda, že Seth Rogen nedokáže být ve svých rolích výraznější, vždycky ho převálcuje i kdejaké křoví. Taky by u něj už konečně mohla začít převažovat komičnost nad trapností. Ale Rose Byrne nandává i za něj, takže v pohodě. ()

ARI50

Party začína a zábava je cítit na prvním kroku, herci šli do toho po hlavě a šlo to vidět bavil jsem se hodně ale příště to chce držet hladinu a nebo přidat chvilkama sousedi přestavali bavit a hledaly příčinu proč ale uspělo. ()

luka4615

Neighbors měl rozhodně velký potenciál stát se další komedií po This is the End od které nikdo nic moc nečekal, a nakonec překvapila ve velkém stylu. Bohužel, většina gagů ve filmu je jen nakousnutá a podle mého názoru nedotažená do konce. Když se ve filmu objeví nějaký vážně povedený vtípek, režisér z blíže nespecifikovaného důvodu zatáhne za ruční brzdu a Neighbors rázem spadnou do mezí průměrnosti. Ze snímku po celou dobu stopáže doslova prýštil nevyužitý komediální potenciál Setha Rogena potažmo i Zaca Efrona, kteří vlastně dohromady ani nemají moc co hrát. Neighbors je oddychový film u kterého se občas zasmějete (party ve stylu Robetra De Nira), bohužel za srdce však nechytne a za pár dní zapomenete, o co že tam vlastně vůbec šlo. „He puts his dick in your mouth while you were asleep, bitch!“ ()

Morholt

Typicky uřvaná rogenovská komedie. Dva sousedské domy, které proti sobě vedou válku, nabízely širokou škálu naschválů, ale ty v tomto případě zůstaly zcela nevyužity. Plusové body za Rose Byrne a Lisu Kudrow jako ředitelku školy, ale jinak mě tahle komedie příliš neoslovila. 30% ()

Lucasion

U amerických komedií je to většinou jako ruská ruleta. Můžete se trefit a dostat výbornou komedii s vychytralými gegy. Nebo alespoň průměrnou komedii, na kterou si občas zavzpomínáte. No a nebo film jako Sousedi. Moc nerozumím pro koho je film přesně určený. Záchodový humor, sexuální narážky a to vše zabalené do toho nejnudnějšího kabátu. Přitom herecky je to obsazené hezky. Seth, Rose, Zac i Dave jsou všichni talentovaní herci a samostatně obstojí prakticky kdykoliv. Ovšem Sousedi je střela vedla. Dlouho jsem neviděl takhle zbytečný film. Některé scény mi přišly už vyloženě přes čáru. (28 %) ()

Kamca_

Asi jsem od toho čekala moc. Dějově nuda a mohli si odpustit ty trapný a nechutný scény. Tohle přesně ve filmu nesnášim. Zaca Efrona mám ráda, ale v téhle roli se mi nelíbil ani trochu. Hrozná kravina to byla a chvílema jsem myslela, že to snad ani nedokoukám, ale nakonec jsem se přemohla. Dávám 40% a to si myslim, že jsem ještě mírná. ()

Handle

Slabé 3* - ani ne proto, že je to nereálná blbost (což se dalo čekat), ale spíš proto, že těch povedenějších vtipů tam není zas tak moc (přesto se člověk sem tam zasměje). Ovšem i z takto debilní absurdity se podle mě dalo vytěžit víc... :) ()

ScarPoul

Niektoré vtipy podarené. Hlavne finálna mlátička a celá De Niro paródia. Alebo aj tie airbagy. Rogen a Byrne sú strašne v pohode. Takých susedov by som si želal. Hulili by sme trávu a kukali na americký Office. Efron znova obstojný a Dave Franco menej odpudivý ako v iných prípadoch. Celkovo je to pekná oddychovka. Postavená je na dobrom nápade, ale po určitom čase začne byť jednotvárna. Ako keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť či tlačiť na pílu, alebo nie. A preto je to v konečnom dôsledku také nemastné-neslané. Pritom taká scéna dojenia je doslova epic. Stoller je bohužiaľ rutinnér. Jeho Sarah Marshallová ktovie prečo fungovala na výbornú a všetky ostatné diela začínajú byť počas sledovania pomerne nudné. A aj keď sa vyhýba tak typickému americkému pátosu na konci, musím priznať že v tomto prípade by mi sedel viacej ako kecy ľudí nad vecou, ktorý očividne nad vecou celý film neboli. Inak haluz. ()

maseer2

v jedné či dvou scénách opravdu hodně vtipné, místy lehce zábavné a často naopak dost nevkusné nebo vyloženě trapné.. na poli současných přisprostlých komedií šedý průměr a za mě slabé 3*... ()

Borrtex

Průměrná teenagererovská rádoby komedie s párty tématikou. Kromě poslední čtvrtiny jsem se u filmu příliš nepobavil, většinou šlo o nějaké chabší vtípky, které se začátkem téměř vůbec nedařily. Na druhou stranu poměrně oddychový film, který pojednává o (ne)obyčejné rodině, které vadí párty pořádané vedle u sousedů. Takže námět jako takový špatný rozhodně nebyl, a i herecké obsazení nebylo špatné. Efronovi to s Davem Francem poměrně sedlo, možná protože Franco je už tak trošku na párty zvyklý, a umí se v podobném prostřední pohybovat - 21 Jump Street. Zkrátka film jsem si užil tak na míru, nic moc extra, ale ani nic moc hrozného. 55% ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák