Torgal

Funés málokedy zlyhá a dokáže neuveriteľne potiahnuť aj slabší námet - tento film je toho dôkazom. Súboj medzi michelinským kritikom a fastfoodom bol síce vyťažený solídne, čo mi ale prekážalo bol Funésov cirkusantský syn, ktorý bol dosť nesympatický a mimo. 7/10 ()

Razzor_82

"Myslím, že mě poznali." Mistr Funès, jako nekompromisní obránce francouzské gastronomie. Ve svém souboji s protivníkem nepřipustí aby vyráběl levné šmejdy. Snímek nahrával Louis po infarktu, takže není tak energický. Nechybí fantastické grimasy a mimika. Bláznivé situace na kulinářských výpravách. Nadčasové téma o gastronomickém průvodci. Parádní porce kvalitní zábavy...jo a já raději stehýnko. 8/10 ()

Odpadlik

Jedna z nesmrtelných komedií a také jeden z nejlepších Funesovských filmů. K tomu továrna firmy Tricatel - opravdu klasika. ()

Trixi

Někoho takového bychom na naše restauratéry potřebovali také. S humorem, ale tvrdě na ně......moje řeč. ()

Sosak

Zábavná komedie s hlavní rolí legendárního Funese, tentokrát z prostředí degustátorské branže. Vcelku zajímavý. Jinak Funes tu hraje roli, jakou hraje celej život, i když v různých filmech - malý, vzteklý, cholerický a ztřeštěný vedoucí něčeho (restaurace, četníků, panského dvora...). Trochu mi vadila typická ujetost, kterou francouzi často neudrží na uzdě. zajímalo by mě, jestli jim pobíhání a mumlání nadávek připadá pořád ještě vtipný, že ho cpou do každý svojí komedie. ()

alonsanfan

Film postavený na živelném herectví Louise de Funés, který se tentokrát představuje jako gurmán a hodnotitel prestižních francouzských restaurací, které se ho zaslouženě velmi obávají. Veškeré scény Louise v restauracích (maskován převleky, aby nebyl poznán) nebo v kombinaci s jídlem jsou opravdu rozkošné a dokazují Funesův vřelý vztah k poživatinám. Naopak poněkud rušivě působí vedlejší dějová linie nezdárného syna, který místo aby převzal po otci rodinný podnik, vystupuje v cirkusu a dokoha obehrává jedno číslo. Šarm a krásu francouzských žen dokonale prezentuje švédka Ann Zacharias. Mezi nezapomenutelné scény patří devastace chuťových buňěk gurmána umělým jídlem v pochybné knajpě i Funésovo rozpoznání vína pouze na základě pohledu. ()

E lan

Slušný návrat de Funése na filmová plátna po zdravotních problémech. Je na něm trochu odpočinku a zchřadnutí znát, ale přesto je jeho projev paradoxně více sympatický než v nejbláznivějších létech sebestředné produkce. ()

Colour

Možno v danej dobe mohla zápletka dýchať sci-fi, no dnes sa to dá chápať ako krásna satira toho, aký hnus a odpad jeme, no hlavne, že je to lacné. Neviem si pomôcť, no mne sa atmosféra "sladkého Francúzska" páči, humoru je síce poskromne (na Funesove pomery), no je to vynikajúca príjemná oddychovka na ktorýkoľvek čas, i keď sa na konci nejednému gurmánovi vysoko zdvihne žalúdok. 75% ()

Wyrdas

Když budu upřímný, tak nejlepší byla první část filmu. Převlékací schopnosti Ch. Duchemina jsou přímo brilantní! Ať už Funès zahrál starou dámu, nebo amerického turistu, vždy to bylo s grácií a naprostou brilantností. Pak ale přišli scény s jeho synem a do bezchybného humoru se nám vmísil cirkus. Ačkoli chápu příběhový význam, docela dost dobře nerozumím, proč to pan Zidi nějak lépe nezaonačil. A proč roli Gérarda nedostal někdo více nadaný pro tento žánr. A scéna s továrnou na jídlo mě také zrovna dvakrát neoslovila. Tomuto snímku za mě uděluji čtyři hvězdy, ale jsou to slabší čtyři. Méně nedám asi i z úcty ke stárnoucí filmové hvězdě a mistru komedie, panu L. de Funèsovi. ()

Inozuka

Jako děti jsme moc nechápali o co pořádně jde, dnes už je to jasné... klasické restaurace versus McDonaldizace pohostinství. Výborný nadhled a satirický humor střihnutý klasickými groteskovými gagy. Záběry z fabriky neskryjí inspiraci Chaplinovou Moderní dobou. Nejvíc mě baví degustační scény v restauracích, škoda, že jich je tak pomálu... Navíc parádní dabing. ()

Armin82

Těžko hodnotit film S Funesem, když ho nenamluvil František Filipovský. Nicméně, když pominu tohle velké mínus, tak je komedie vcelku zábavná. Funes jako vždy výbornej, u jeho filmů se nelze nesmát, ale mám radši jiné jeho filmy. Každopádně účel snímek plní, takže 80% ()

rublik05

Jeden z mých velmi oblíbených snímků s Louis de Funèsem v hlavní roli. Ztvárnil zde gastrokritika a odborníka na francouzskou gastronomii. Jeho herecký duet s Coluchem vyšel nadmíru přesvědčivě a dokázali vytvořit perfektní dvojici otec-syn. Samotný děj je plný vtipných a ztřeštěných scén, dočkáme se i zvratů či vážnějších scén. Komedii nejde prakticky co vytknout, jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, v čem Funès hrál, a i když byl po infarktu, což se zde projevuje zejména na té fyzické aktivitě, dokázal vytvořit perfektní postavu s jeho legendárními grimasy a protáhlými obličeji. 10/10. ()

junxi91

Ze všech filmů s Louisem de Funésem, které jsem zatím viděl, je tento podle mě jeden z těch slabších. De Funés hraje celkem milou a kladnou postavu a chybí mi tam ty jeho klasické trampoty a pikle. Charles Duchemin je redaktorem mezinárodně uznávaného průvodce po restauracích, pro kterého osobně navštěvuje a testuje restaurace, a to s pomocí různých převleků, aby jej personál v restauraci nemohl odhalit. Nyní je ovšem jmenován členem Francouzské akademie, a rozhodne se odejít z redakce a předat žezlo svému synovi Gáraldovi. Géralda však mnohem více zajímá jeho skutečná vášeň - práce klauna v malém cirkuse, který spoluzaložil a který finančně podporuje. Prostě ho více baví rozesmávat děti než obrážet restaurace a kritizovat jídlo. Charles se dozví, že jistý Jacques Tricatel, majitel společnosti, která masově produkuje nekvalitní potraviny, se snaží převzít spoustu dobrých restaurací, které Charles sám ocenil mnoha hvězdičkami. Charles se bojí, že zákazníci budou jíst blafy v restauracích, které on tak vysoce ohodnotil. Krátce nato vstoupí do jeho kanceláře tajný agent převlečený za topenáře, který má ukrást téměř hotového průvodce restauracemi z letošního roku. Charlesovi a jeho kolegům se povede agenta oklamat - ukradne loňská data, a poté Charles s Géraldem sledují, jak předává soubory Tricatelovu asistentovi Lambertovi. Charles se rozhodne bojovat proti Tricatelovi. Nejprve se nechá po dlouhém naléhání pozvat do slavné talk show, pořádané Philippem Bouvardem, ale pouze pod podmínkou, že tam bude pozván také Tricatel. Nařizuje svým zaměstnancům, aby sehnali kompromitující informace, které plánuje použít proti Tricatelovi v talk show. Charles začíná dlouhou cestu po restauracích, aby mohl dokončit letošního průvodce. Cesty se účastní nejen Gérald, ale také Charlesova mladá a velice atraktivní sekretářka Marguerite, ze které je Gérald nadšen a ona z něj kupodivu taky, ačkoliv je tlustý, plešatý a nosí brýle. Dokonce s ním chce spát na jednom pokoji! V cirkuse se rozhodnou, že budou následovat cestu Ducheminových, protože bez Géralda nemůže cirkus fungovat. Gérald se musí představení účastnit tajně, jednou v noci je však pronásledován asistentem Lambertem, který o tom poté referuje Tricatelovi. Ten poté informuje Charlese, který se potají zúčastní představení - sedí na židli, pokrytý holící pěnou, Gérald jej poleje vodou a ke své hrůze zjistí, že to není žádný inspektor, ale jeho otec! Představení má hořký konec - Charlesovi se nelíbí vášeň jeho syna a propustí jej. Charlese pak čeká nepříjemný zážitek v hotelové restauraci - je konfrontován manažerem, který byl kdysi majitelem restaurace, kterou Charles zdiskreditoval, odebral jí hvězdy a restaurace tak zbankrotovala. Musel svůj podnik prodat Tricatelovi, který nyní dodává nechutné jídlo, které se podává v jeho restauraci. A tak nutí Charlese se zbraní v ruce, aby jedl všechny blafy, které vaří, až z toho znechucený Charles onemocní. Další den se Charles zotavuje v nemocnici a přitom zjistí, že ztratil chuť. Lambert o tom řekne Tricatelovi, který plánuje ponížit Duchemina během talk show tím, že ho přiměje provést ochutnávku jídel naslepo. O Charlesově stavu se dozví také tisk, který jej obtěžuje v nemocnici. Charles tedy znovu najme Géralda, podaří se jim lstí uniknout novinářům a ukryjí se v Géraldově cirkusu. Otec a syn se následně vydají do Tricatelovy továrny na nechutné průmyslové potraviny, aby získali nějaké kompromitující důkazy. Žrádlo se zde vyrábí z petroleje a gumy. Všimne si jich však ostraha, a dostane se to až k Tricatelovi do televize. Ten nařídí svému asistentovi, aby je nechal oba v továrně zabít. Prostě se vyrobí o pár plechovek guláše více! Charles to však naštěstí prokoukne, se synem oklamou ostrahu a uniknou. Na poslední chvíli dorazí do studia, kde se nejprve Gérald a poté Charles ukáží jako skvělí znalci jídla a vína. Tricatel musí zase ochutnat vlastní jídlo ze své továrny, které mu samozřejmě nechutná a je z toho pěkný trapas, navíc se divákům ukáže záznam, na kterém Tricatel nařizuje zabití Ducheminových. Prostě to dopadne dobře - Gérald ve firmě zůstane, a to díky mladé Marguerite a starý Charles najde během inaugurační večeře do Francouzské akademie svoje hodinky, které ztratil v Tricatelově továrně. Nakonec to nebylo úplně špatné, ale stejně si myslím, že Louisovi více sluší ty zápornější role. () (méně) (více)

Astrebleue

Nádherný příklad toho, co nám nabízejí supermarkety za pochutiny..Je libo gumová rybička, nastříkána z obou stran na zeleno..nebo gumový salát?Vyberte si, možností je nepřeberné množství.Tak ohromné gastronomické vizionářství jinde nenajdete:-D ()

Tiiso

Průměrná komedie která mě sice neurazila, ale také nenadchla. Funes předvádí své klasické psí kusy jako vždy. Akorát v jiném ději a prostředí. Ve svém projevu je originální, v totmo případě ale z hlediska všeobecného nikoliv subjektivního, vztahující se na snímek režiséra Zidiho. Děj je mírně podrůměrný a zápletka z gastronomického prostředí mě nijak zvláště neuhranula. Ostatní postavy se také nevyjadřovali nějakým více neobvyklým způsobem a tak mě po skončení filmu děj brzy z mysli odešel. ()

_aandyy_

Komedii Křidýlko nebo stehýnko absolutně nechybí svižnost, přestože je to první film po Funesově infarktu. A já se přiznám - i kdyby film byl nic moc, dala bych 4 - 5 hvězdiček už jenom za to, že Louis herectví nevzdal a bojoval ve své kariéře až do konce... A tato komedie rozhodně průměrná není. Přestože je agresivita pana Duchmina umírněná oproti četníkovi, Saroyanovi a dalším, jeho mimika je přes vráskami protkaný obličej pořád jaksi svěží a komik dále předvádí co umí... Nemám v podstatě žádnou výhradu, skvělá zápletka, skvělé kostýmy... prostě skvost. ()

DadysGirl

Louis byl jenom jeden... Tady má starosti se synem a svojí prací... Jeho převleky a projev prostě nemají chybu... Už v roce 1976 upozorňovali na umělé nekvalitní potraviny!!! Bohužel, teď se to stalo standardem... ()