Tiiso

Fantomas po právu patři do zlaté poličky, která obsahuje jen ty nejlepší klenoty, co se kinematografie týká. Snímek je spolehlivě prověřen časem. Každý divák, který má v srdci touhu po dobrodružství, a který nezapomněl jak chutná dětská chuť objevování, myslím nemůže film zahodit do propadliště dějin. Kombinace dobrodružného děje, výběr hlavních aktérů a francouzského citu k filmování, z obyčejného námětu dokázala udělat něco více, než jen nějaký snímek. Mezi řádky je cítit to posvátné něco co se nedá popsat, ale co dělá z filmu umění. Každý tvůrce se pokouší, to něco na filmový pás zachytit a tomu komu se to podaří, patří vždy věčná sláva. Fantomas a jeho následníci toto nepospané obsahují a tudíž na ně lidstvo jak je vidět nezapomíná. Každá projekce potěší a pobaví mé unavené filmové oči. Zasloužené čtyři silné hvězdy. ()

Marfab

Nápad kde je padouch s maskovanou hlavou jako plesnivé vejce v baráku plného prima hraček,je na tu dobu prostě jedinečný.a louis de funes?nemá cenu ani ho řešit,je prostě neprěkonatelně fantastický :)) ()

kyLuke

Fantomas je strašná klasika a jedna z těch nejlepších Funesovek !! Je toho hodně , co bych mohl vychválit , takže zmíním pouze skvělého Funese , Jeana Maraise jako Fantomase a skvělou hudbu . Na dokonalý film to stačí !! ()

topi80

Namíchat dohromady ztřeštěnou komedii, kriminálku, akční podívanou a ještě vše okořenit pořádnou dávkou mysterióznosti? Nevím, v kolika případech by takový mix dopadl koukatelně, ale zde se všechno prolnulo geniálním způsobem. Na automobilových honičkách je vidět práce s ubíhajícím plátnem, ale i přes tuto průhlednost si dodnes zachovaly napětí. Působivá je celá tajemná Fantomasova družina zakuklených žoldáků, stejně jako změť podzemních chodeb, které vedou úplně všude. Ač se děj točí kolem novináře Fandora, tady si své království rozdělili Fantomas (s působivými proslovy a nezapomenutelným smíchem) a samozřejmě komisař Juve. Chvála dabingu. ()

Knor

Klasika, která nestárne. Zábavná a nápaditá krimi-komedie s oblíbeným nervákem Funesem a jedním s nejlepších padouchů filmovýho plátna. ()

papadoce

Fantomas je klasika môjho detstva. Meno Fantomas bolo v období tretej možno štvrtej triedy základnej školy najskloňovanejším medzi deťmi. Fakt je, že je to krimi špionážny film svojej doby. Pri nízkom hodnotení som však zohľadnil fakt, že po tých rokoch ma už nedokázal zabaviť po celú minutáž v porovnaní s inými klasikami. Ale stále je to zločinec číslo 1. A ešte jedna vec, ktorú si neodpustím, pretože bola šialene krásna. Nádherné vztýčené bradavky blond Mylène pod červenými šatami. Je také niečo možné zažiť naživo ? ()

Clark_Kent

Poprvé když jsem viděl Fantomase, měl jsem z něj v kalhotech. Ta maska je opravdu úžasná a Fantomasova vychcanost jěště o něco lepší. Jinak rozhodně, výtečná komedie k pokukání. ()

Spectacle

Celý svět byl paf z Jamese Bonda, ale Francouzům byl ukradenej. Měli svého elegantního zločince a jeho neschopné pronásledovatele. Perfektní film, u kterého i pokračování stojí za to! ()

Havala

Fakt skvělý začátek do serie. Odpich, jak má být, neuvěřitelné množství momentů nezapomenutelného talentu Funese, jeho posuňky a úšklebky, no nádhera. scénky ve vlaku, na jeřábu, na moři, na to se nedá zapomenout. Prostě filmová klasika z Francie. 87% ()

Aiwn

Jeden z přelomových filmů celé historie kinematografie jsem neodsoudil nikdy. Ani když jsem jej viděl poprvé, ani na základní škole, ani v současnosti. Fantomas se rázem stal komedií, která je u mne zapsaná s pěti hvězdičkami. Nejen, že zde exceluje Louis de Funes, Fantomase samého stvárnil Jean Marais, ale zároveň děj samotný má spád, je v něm obsaženo vše, co by v komedii s místy dobrodružným dějem nemělo chybět, a také se u něj nenudíte ani po opakovaném shlédnutí. Co se týče výše zmíněných hlavních herců, tak Louis de Funes hraje opravdu bezchybně. Většina jeho filmů je dobrých, ale Fantomas je myslím nejlepší. Jeho nezapomenutelné grimasy doplňuje navíc Jean Marais, který filmu také hodně přidal. V dnešní době asi ne, ale když Fantomas běžel v komunistických kinech, tak si lidi museli Fandora představovat jako akčího hrdinu. Když všechno shrnu dohromady s nezapomenutelnou hudbou, tak Fantomasovi dávám bezmála 85%. ()

N3O

Funes a Marais. Dnes již legendární film o hře na kočku a myš. Fantomase si nikdy nenechám ujit. Taky mě u toho tak napadá, že Fantomas je nejslavnější fanoušek naší hokejové reprezentace :) ()

anyonecek

Začátek světoznámé komediální trilogie. Tohle je jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl. Sedí mi na ní doba, herci, vtipy, prostě uplně vše je tady dokonalé. Z těchto filmů o modrém zloduchovi Fantomasovi jsem si oblíbil zejména Funese, který mi předtím byl úplně neznámý. ()

helrohir

Klasika francúzskej kinematografie o jednom z najnezabudnuteľnejších filmových zločincov. Ako dieťa ma to bavilo viac, ale stále sa na tom dá zabaviť, hlavne teda na Louisovi de Funés a jeho mimike. ()

DADOVAN

z fantomasa som si robil vždycky srandu ked mi o nom rozprával otec,ale ked raz doniesol dvd s fantomasom po pozretí filmu osm sa musel ospravldlniť.Fantomas je výborne sci fi pri ktorom sa bavíte celý čas. ()

kubilov

"Ano, jsem to já.. Fantomas!" Je to nejlegendárnější zlosyn, kterého kdy kdo vymyslel, má neomezené finanční prostředky, geniální mysl a na slovo poslouchající černo oděnou mini armádu. Fantomas je pro mě ten naprosto nejkultovnější a nejlepší padouch, to mi nikdo nevymluví (ne, není to jen kvůli 323 x PNZK). Jean Marais i Mylène Demongeot jsou sice fajn, ale na komisaře Juvea v nenapodobitelném ztvárnění od Louise de Funèse nemají ani omylem. Nejlepší díl z trilogie a plných 100 minut francouzské dokonalosti. ()