Gezi94

Byl jsem tady,příjdu zas...na tenhle film se můžu dívat pořád a neomrzí mě. Skvělí herci ( Jean Marais ve své úžasné dvojroli a samozřejmě též Louis de Funes jako nezapomenutelný komisař Juve), je to dostatečně akční i vtipné. Prostě francouzská klasika. ()

Acrobat

En samblé výbornych hercov, gagov, deja, akcie, mraziveho fantomasa (este ked som bol mladsi) bol a bude vzdy vitanym dovodom, preco neustale nuti divaka zapisat si cas kedy to vysiela TV. Rodinna udalost, ci oddych a relax po skuskovom obdobi, travenie vianocnych sviatkov alebo iny vhodny cas vyplnilo vzdy radost nad moznostou zhliadnut a pobavit sa. Aura filmu spadajucemu niekde do 60. rokov sa neuveritelne prenasa na divaka aj v sucasnom svete jednoznacne pokrocilejsich technologii. Jednoduchost, ale originalnost vypravania deja vyzera to tak ze filmom svedci. Kaskadery robia akciu cistokrvnou. Funes, Marais a Mylene je podareny trojlistok, ktora taha od zaciatku celej trilogie. Nepochybne znamenal fantomas mensiu revoluciu vo vtedajsej francuzskej kinematografii svojou výpravou a zložitosťou pripravy. Znamena to aj pre nas, v sucasnosti, lebo zabudnut na toto ultove dielo nemozno. Tazko pisat pocity na film, ktory som videl nespocetne krat, ale v poslednych rokoch ho akosi opominaju slovenske a ceske televizie. Myslim si, ze je ale cas vrhnut sa na romany Pierre Souvestra a Marcela Allaina a pozriet sa na to z mozno inej strany. ()

swiss

Tohle je jeden ze tří mých nejvíce oblíbených francouzských filmů. Další dva jsou další dva díly této vyrovnané trilogie. Ano jsem to já..... ()

Armin82

Kult,tak slavný,že se jím nechal inspirovat i pan mistr Vorlíček v seriálu Arabela--->Fantomas. Dva ze tří nejslavnějších francouzů v dějinách filmu(ten třetí je samozřejmě Belmondo) v parádní komedii,kde hlavní roli sehrál jeden geniální padouch a jeden ztřeštěnej komisař. Legendární Jean Marais ve své nejslavnější dvojroli představující charisma,herecký um a pan Funes v kombinaci s panem Filipovským, nám zase dodává nadmíru legrace a vtipných scén...super komedie,která rozhodně nenudí--->90% ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: lamps, Fawkes, topi ... Celou sérii jsem viděl mnohokrát a vždycky mě napadne, že věta "Ano, jsem to já, Fantomas." je kultovní hláška inspirovaná další kultovní hláškou "Jsem Bond. James Bond." Tentokrát to ale není "ten hodný", ale ten "nejšpatnější ze špatných", ten který tvrdí: "Jsem povahy veselé. Když náhodou zabíjím, tak vždy s milým úsměvem." Ale samozřejmě série o Fantomasovi není o zabíjení, ale o hereckém koncertu týmu Jean Marrais a Louis de Funes, kteří vytvořili snad nejslavnější filmovou komedii všech dob. Fantastická komedie, které ani čas nevzal kouzlo. Jistě, mnoho scén dnes budí spíš nostalgické pousmání, ale přesto je to pecka. Hodně povedený je i český dabing. Kdysi jsem zaslechl (nevím, co je na tom pravdy), že i sám Louis de Funes pochválil Filipovského dabing jako nejzdařilejší a prý je hlas komisaře "Živa"v dabingu ještě lepší, než jeho vlastní. To, co tvoří nerozlučnou dvojku s příběhem, je hudba. Řekl bych, že hudba k Fantomasovi, je jednou z nejznámějších filmových melodií. Prostě radost vidět (a slyšet ...) věčný boj dobra a zla v podání nejlepších francouzských herců, kteří v sérii perfektních scén a situací řeší, jak dostat nepolapitelného padoucha. Nesmím zapomenout - perlou filmu je nepochybně Mylène Demongeot, která rozzáří každou scénu. Nelze hodnotit jinak než 5 hvězdičkami - 100%, neboť "kdo poznal květy zla, má rád květ mladosti" ... a Fantomase ... ()

ZnalecH

Dokážu si představit doby, kdy tento film trhal rekordy, ale dneska už je to jen taková nostalgická vzpomínka na ty staré časy... ()

danny_21

Spolu s Vinnetuem a Nekonečným příběhem další z nezapomenutelných vzpomínek na léta dětská. Funes, ač ho jinak nijak zvlášť nemusím, protože minimálně 40% jeho výkonu tvoří geniální dabing Filipovského, ve své nejvýraznější roli bláznivého komisaře Juva, kterého výtečně doplňuje charismatický Marais ve své nejpovedenější dvojroli novináře a maskovaného zloducha - první díl za 90 % ()

Inozuka

Jako děti jsme z Fantomase uchcávali, obdivovali novináře Fandora a byly naštvaní kvůli neschopnosti komisaře Juva. Je zajímavé, jak se člověku po letech mění preference ... Novinář Fandor je ve skutečnosti kretén jak noha, Juve je stejně potrhlý jako dřív, ale člověk mu to nějak nemá za zlé, protože je alespoň lidský a novinářova snoubenka je sice pořád stejná pipka, ale alespoň jí to sluší. A tak největším sympaťákem je Fantomas, jehož nihilistický přístup k lidstvu je prostě super a člověk je ve finále nadšený, že to celé tak šťastně dopadlo. ()

rublik05

Krimi komedie, na které se ani zub času nepodepsal, neboť je to pořád perfektní snímek plný skvělých scén a v neposlední řadě skvělých herců. Vše dokonale podbarveno výtečnou hudbou. Louis de Funès ve své ikonické a troufnu si tvrdit, že i v jedné z nejlepších roli po boku elegána Maraise jsou sice nesourodá, přesto dokonalá dvojka. Sice mně osobně přijde druhý díl krapet lepší, ale to nic nemění na faktu, že se první Fantomas povedl a je to ten typ komedie, která nikdy neomrzí a vždy pobaví, i po letech. 10/10. ()

gemi

16. 7. 2020: Nevím-kolikáté-zhlédnutí, ale neviděl jsem to snad čtvrt století... Takže dnes v rámci popkulturní edukace svého syna znovu po hrozně dlouhé době. A užil jsem si to (a on taky). Ano, některé scénky jsou už poněkud vousaté. Ano, některé věci jsou naprosto nelogické (na konci šílené honičky Fantomas do vysílačky prohlásí, že "vše jde podle plánu", přitom jeho zajatci uprchli a výsledkem celé jeho akce je pouze to, že je dostal na svobodu a oni ho pořádně prohnali). Jenže je to film z roku 1964 a je to místy neskutečná sranda. Funés je génius, který to celé táhne (ostatně jako každý film, ve kterém hrál). ()

junxi91

To je ta skvělá francouzská komedie, na které vyrůstali mí rodiče, a pak také já. Fantomas je univerzální podvodník, zloděj a charismatický záporák, který nemá nouzi o peníze, ani o hezkou ženu. A také si umí nějakým zázračným způsobem vyrobit obličejovou masku přesně ve tvaru obličeje vybrané osoby. Inspektor Juve je z něj úplně na větvi, a neustále se dušuje, že toho zloducha dostane. Povede se mu to v tomto filmu, nebo jsou na to zapotřebí nějaká ta pokračování?? ()

TomJ

Neprekonatelna komedia s neprekonatelnym Louis De Funes. ...ale hlavne uvolnene, uvolnene a nenapadne, nenapadne, aby si vas nikdo nevsim! ()

bond77

Tento film, který jsem poprvé viděl v rané dětství, se nekompromisně se zapsal do mojí filmové databáze. Má skvělé postavy: Fandora, Fantomase a předevší komického instektora Juvva. Je to ale také, proto že se mi líbili Funésovy filmy. Tato klasika je spíše povinnou četbou v oblasti komedie. ()

Edit13

Charismatický Fantomas ani s časem nestárne, stále má šmrnc a zachoval si své tajemno. Herecký um Funése a Maraise by mnoho herců mohlo dnes jenom závidět. Nesmrtelná klasika. ()

Alojs

Nechápu tu jednu "jednu hvězdu" v pravém sloupci (musím si rejpnout :)). Skvělý film ze skvělé filmařské doby. Funés válí, sekýruje a vynikajícím dabingem jej pohání pan Filipovský. Fantomas je standardně v předstihu. Moje oblíbená taškařice, kterou následují neméně kvalitní pokračování. Za plný počet. ()

IronRocky

Naprosto dokonalá komedie, která patří mezi nejlepší Funesovo komedie. Spousta skvělej scén u kterých jsem se smál až mě bolelo břicho. A na filmu je nejlepší Funes a jeho kolega Bertrand, kterého skvěle zahrál Jacques Dynam. ()