AgnesDee

Až na potrhlé střihy, otravnost fotografky a občasné vynechání originálního zvuku kvůli dabingu je to velmi originální film, skvělá komedie, u které se zasmějete i po letech a po celou délku filmu se nenudíte ani na chvíli. ()

kirmakX6on

nostalgická odpočinkovka, vhodné i pro děti. Komediální jen lehce, především díky neurotičnosti a grimasování Lois de Funèse. "Akční" scény natolik podúrovní, že je to až milé - a člověku jsou bližší, protože hlavní protagonisté nepředvádí nic, co by nezvládl kdokoliv průměrně fyzicky zdatný. Všechny tři díly jsou kvalitou zhruba nastejno s tím, že první je více napínavý a má o něco větší spád - pozitivní důsledek úvodního seznámení se s Fantomasem 45% ()

JosefTomas

Jean Marais, Louis de Funès v životních rolí, ale hlavně Marais. Skvělá kriminální komedie, se skvělým zloduchem a hloupým policistou. 100% ()

PlayEasy

Postrach všech tvůrců pozdějších fr. komediích (které tento fantom(as) s přehledem zastínil), kult a nesmrtelná zábava.... To je přesná definice filmu "Fantomas". Snad ještě stojí za zmínku geniální nesourodá dvojice Marais (ve své dvojroli) - Funes. Zkrátka a dobře, klasika z dětství, která nás ovšem doprovází a také bude doprovázet bude po celý život. I když druhý díl je snad ještě o kapku zdařilejší :) 85% ()

johnny01

Příběh i zápletky jsou vynikající, ale místy je to strašně dlouhé a pomalé (zejména "honičky"). Kdyby se to pořádně prostříhalo a zkrátilo, bylo by to mnohem lepší. Rovněž se nepovedla hudba, která připomíná nějakou grotesku. ()

ostravak30

Fantomas je opravdu klasika, která nestárne. Jednak díky geniálnímu Louis de Funèsovi. Pak samozřejmě i díky Jeanu Maraisovi a krásné Mylène Demongeot. Především je to však výborná komedie. Následně úžasný fantasy film. Na šedesátá léta rozhodně. A v neposlední řadě téměř dokonalá hudba. Hudba, která se stala prakticky nesmrtelnou a legendární. Z dnešního pohledu mi pak už přijde jen zvláštní, jak třeba vrtulník hned nachází auto prchajícího Fantomase, ač ten utíká o mnoho hodin dříve a nikdo neví, kterým směrem se vydal. Totéž se týká i komisaře Juvea a novináře Fandora, taktéž pronásledující zločince. Těm se dokonce Fantomas ztratí, ale stejně vcelku rychle zjistí, že šel na pláž. No, zbývá jen dodat, že tehdy si asi lidé - a právem mysleli, že dnešní zločinci budou podobně loupit a terorizovat města. Pomocí moderních technologií. Vize se splnila jen částečně. Moderní hackeři to skutečně umí, ale úplně jim nejde o lup. Jinak ale novodobí zloději používají veskrze jedinou technologii a tou jsou právníci. ()

George8

Jean Marais a Funés by toho Fantomase mohli chytat, pátrat po něm dodnes, ale je to marný, je to marný, je to marný ... výborná francouzská komedie! ()

OJan

Na francouzských komediích je zajímavé, že fungují pořád a tento film není výjimka, vtipný, zábavný, bez jediné slabší scény. |100%| ()

Pitryx

Nestárnoucí komedie, která zaručeně pobaví při každé příležitosti. U mne už je trošku slabší, ale to je asi tím, že už ji znám. Přesto se sem tam mrknu znovu. ()

hrumsrt

Legendární zlotřilec z říše pohádek pro dospělé, v přesitosti homuru a takového až bondovského nádechu. Příběh je jednoduchý hon policejního komisaře Juvea na lupiče a kriminálníka v tajemné masce. Jenže kriminálník, skrývající se pod maskou říkající si Fantomas, je daleko nevyzpytatelnější, než běžný zlodějíček. Obcházení zákona má na denním pořádku a ve svém repertoáru má řadu vynálezů, za které by se nemusel stydět kdejaký zločinec v Bondovkàch. Právě s touhle značkou se nabízí nejlepší porovnání. Pohybujeme se zhruba v podobné době, taktéž honíme zločince, jen ve francouzském pojetí je to daleko osobitější. Každý to vnímá jinak, ale já se nebojím říct, že Fantomas je pro mě funkčnější značka. Právě kvůli univerzálnějšímu vnímání a že u něj se i přes dalekosáhlé napětí musíte pobavit. Z postav logicky tyčí dvě jména - Jean Marais a Luis de Funès. Každý tomu přidává něco ze svého umění. První kousek svého charisma a druhý dává přes svá gesta a výrazové projevy celému filmu tvar a s velkou pravděpodobností i ono samotné kouzlo. Inu ne, bez francouzského hereckého génia de Funèse by šlo o takřka poloviční zábavu i kvalitu. I přesto, že jde spíše o komediální snímek, nechybělo mi patřičné napětí a kousek dramatizace. Závěrečná poklona již jen legendárnímu hudebnímu doprovodu, jehož dramatické vsuvky dodávají správnou atmosféru. 80% ()

subic

Fantomas je pro mě především skvostný Louis de Funès a až potom ve dvojroli Jean Marais, který už tu měl 50 let, ale tady jako akční hrdina běhá a skáče, jak kdyby mu bylo 30. ()

adamix

Legendárny francúzsky triler s geniálnym zločincom, ktorého nikdy nedolapili a ktorý prechytračil všetkých, ktorý mu išli po krku. Komédia je to viac-menej iba preto, že tu hrá božský Luis de Funés, ale pod humorným kabátom je to zarytý triler, bondovsky ladený s lúpežnými prepadnutiami,  naháňačkami na vlaku, motorkách, aute a v neposlednom rade aj ponorka je tu zakomponovaná. S odstupom času vnímam toto ako najlepší diel série. ()

tavvva

Je potřeba přimhouřit oko nad několika nesmysly (např. jak policie s helikoptérou našla auto s Fantomasem), ale jinak je to solidní akční komedie. ()

Seuata

Louis de Funès je dobrý herec, ale nějak mi ty jeho filmy připadají všechny stejné. Spousta vtipných scén. Pokud má na tohle téma, aneb právě na tohoto herce náladu, tak proč ne. Co se týká Fantomse, nijak mě nenadchl. Dávám slabší 3 ()