Pahicz

Komediální klasika v pojetí toho největšího komika všech dob Louis de Funèse. Ten kdo si libuje ve francouzských komediích, tak film určitě zná a kdo ho nezná, tak by ho znát měl, protože obvzlášť v české republice patří mezi televizemi oblíbené "stálice". Myslím, že není třeba cokoli dalšího dodávat k ději, ke kterému už se dávno vyjádřili jiní. Za mě 100% ()

Stanix

První a nejlepší, přirozeně. Scénu s losováním mám nejradši: "....udělala bác! Co jste říkal?" - "Nic šéfe?!" - "Já myslel, že jste něco říkal. Teď nevím kde jsem přestal, jo udělala bác!" - "Ale to je švindl šéfe?!". ()

celticek

Legendární petanque, Fugas liskající sám sebe, 9 pokut hned po příjezdu do Saint-Tropez. Nudisti a "brutální" výcvik. Fugas a ponožky. Sem se mi dívejte, vždycky sem!:) ()

Godhaj

„Těší nás, šéfe.“ „Dlouho nebude!“ První setkání s Četníkem má v sobě nesmírné kouzlo bezstarostné atmosféry Azurového pobřeží, kde největším problémem místních policistů jsou otravní nudisté, kteří se nechtějí nechat chytit při činu. Funes hýří energií a jeho chemie s dcerou Nikol či nadřízeným Giraultem je mimořádná. Příběh je prostinký, ale scény s výcvikem četníků proti nudistům a jízdy s jeptiškou jsou ikonické. Trochu otravná mi přišla parta místních mládežníků, kteří na můj vkus dost přehrávali tu svou rozvernost a rozlítanost, ale možná je to dáno místním naturelem. Každopádně první díl z četnické série je naprostá pecka, která mě vždycky rozesměje. ()

RAFT

Skvělá bláznivá komedie se skvělým hercem Funesem a jeho nejlepší rolí co zahrál. Skvělá nestárnoucí klasika. Sem se mi dívej , tady ne sem se dívej. Dabing naprosto geniální takové dabingy se už jen tak, nedělají. Za mě 90% ()

Rattlehead

Mám slabost pro celou četnickou sérii. Možná, že první díl není ten úplně nejlepší (tím je pro mě "Četník se žení"), ani můj nejoblíbenější (těmi jsou poslední dva díly), ale přesto nejde nedat pět hvězdiček. Kultovní scénky a hlášky od začátku až do konce a k tomu nesmírně půvabná dcera Nicole, paráda. ()

maeb

Asi si to těch pět hvězd nezaslouží (trochu hloupý příběh), ale na druhou stranu, vždycky se u četníka zasměju, i když to už vidím podvacáté :-) ()

Spectacle

Pohodová 60.léta, prosluněná Provence, okouzlující Genevieve Grad a hlavně nepřekonatelný Louis de Funés. Pro mou maličkost kultovní film a příjemný životabudič. Kdybych nežil teď a tady, chtěl bych žít tehdy a tam ;-) ()

Havala

Naprosto skvěle načnutá série která vsadila na správnou kartu a naši lidé taky - FF a LdF je dvojka jako řemen. Nádherně vidíme jak se uklízí bordel na policejních stanicích, bohužel mnoho policejních stanicí by tento vítr potřebovalo. Každou reprízu v telce si nenechte ujít, ale pokud by snad slováci chtěli dabovat sami - nebo jestli už t oudělali tak si myslim že to ztrácí na svém půvabu. Dále není třeba komentáře. 85% ()

ab.dul

Louis de Funes předvádí svou životní roli a nastartování jeho dalších nezapomenutelných filmů, které jsou svérázné jeho hereckých pojetím. Funese si člověk musí zamilovat, aby ho bavily i jeho filmy. Originální humor a herecké nadání nemůže nikdo zapřít. Film je chvílemi opravdu bláznivý a člověk se celý film směje a když ne přímo směje, tak dozajista nesmutní ;-) ()

macetoma

První a nejlepší ze všech četníků. Ostatní díly již jen paběrkovaly (snad kromě dílu Četník a mimozemšťané) a vykrádaly samy sebe. Užijte si umění pána jménem Louis de Funès v plné formě. Dávám 5 hvězd. ()

Hrabovo

Četník je prostě Četník, chtělo by se říci jako parafráze židovského vtipu, kdy Žid na otázku, co je to šófar se podrbe na hlavně a řekne: "no, šófar...je prostě šófar...", protože to vysvětlit nejde. Četník je fenomén a nový druh humoru Luise de Funese, humoru, kdy akci dělá temperament, nikoliv scénář. Navíc se podařilo nemožné: všechna další pokračování až na strašného Četníka a mimozemšťany jsou více či méně zdařilé. ()

whysoserious

Jak stojí v anotaci filmu nad komentáři: Nezapomenutelný Louis De Funes v nezapomenutelné četnické sérii. Tohle je přesně ten typ filmu, který si buď zamilujete a nebo jím opovrhujete, že tento typ humoru není pro vás. Já jsem si herectví Luise de Funése zamiloval. Samozřejmě, že se v jeho filmografii najde i pár slabších kousků ( např. ne moc originální Hibernatus), ale jinak mne filmy s ním vždy příjemně naladily a rozesmály i když jsem je už viděl mnohokrát. A zrovna v četnické sérii se nedá zapomenout ani na další postavy: věčně ušlápnutý Fugas, či silně "autoritářsky založený" velitel Gerber- tato série zkrátka patří ke klenotům světového filmu. Nemohu jinak než plné hodnocení . ()

Aiwn

Dříve se mi první díl série moc nelíbil a díval jsem se až od dvojky do pětky. Poslední část je naprostým propadákem, který neslavně ukončil zpočátku skvělou a originální komedii, kterou představuje asi právě tento snímek. Po delší době jsem se na něj podíval znovu a uznal jsem jeho prvost. Louis de Funes zde hraje nezapomenutelného četníka Cruchota, do kterého vložil úplně vše. Navíc ho doplňuje jeho známý spoluherec a kolega, jenž ho doprovázel v mnoha dalších filmech, a to Michael Galabru. Nic se tu nedá vytknout, to nastává až u dalších dílů, ale tenhle spolu se slavnou hudbou zůstává starým dobrým Saint Tropez. ()

Angel30

Bez Filipovského by to nebylo ono, to víme všichni. Tenhle humor (pro mě) snad nikdy nevyjde z módy. Funes i celá povedená partička četníků jsou skvělí. ()