ArtStyle

Úplně bezchybný snímek, který se nedá zapomenout. Každý rok to pouštějí v televizi, a já nevynechám jediný den. ()

x_ander

Naprostá klasika francouzských komedií a vrchol Funesových filmů. Na "četníka" se s chutí podívám kdykoliv znovu a první díl je, jak už to tak většinou bývá, ten nejlepší. Pátou hvězdičku přihazuju za Cruchotovu nááádhernou dceru Nicole. ()

Kahovcii3

Jeden z nejlepších filmů s Louisem de Funesem v hlavní roli. Řekla bych, že v tomto filmu předvedl svůj životní výkon. Za zmínku stojí i vhodné nadabování "Ludvíka" panem Filipovským, který se k němu velmi hodí. Celý film působí velmi vtipně a herci hrají přirozeně. Myslím, že filmu není co vytknout, je to opravdová klasika. Na četníka se můžu koukat pořád dokola a neomrzí mi. ()

Skytavka

,,Jéé hele šéfe! Šéfe hvězdice!" ,,Fugasi ty ponožky vám nejdou" Jedna odpravující scéna za druhou! Tohle je prostě best! ()

MIchael90

Naprostá klasika žánru, dnes již legendární, megaúspěšný první film ze série Četníka Cruchota (Louis De Funes) nezklame ani při opakovaném schlédnutí, ani po tolika letech od své premiéry (za dva roky to bude už 50 let!). Scény, které jsou dnes již kultovní záležitostí, to samé hlášky a humor sršící na všechny strany.. Co více napsat? Jasných 5/5 hvězdiček! ()

DR.SZ

Lesk tomuto filmu dodává jak hlavní představitel Louis de Funes, tak jeho český dabér František Filipovský. Je zde zachycena sice krásná krajina, ale hlavně tu jde o ryzí francouzskou zábavu a o spoustu barvitých bláznivých scén a skečů. Jediné, co bych k tomuto snímku špatného dodal je rozporcování příběhu na spoustu okamžiků, a to se občas nevyplácí, neboť průběh děje kolísá! Jsem rád, že jsem se tak skvěle zabavil u kultovního filmu a už nemusím shlédnout podřadnější volná pokračování. 85% ()

martins

Vrchol Funésovy tvorby, první a nejlepší četník. Společně s trilogií Fantomase nebo Oskarem jsou tyto tituly nezapomenutelné. Nebýt této role a komisaře Juva nikdy by se Funés nestal hvězdou, sice už měl za sebou slušné filmy, ale spíše epizodní role(Ďábel a desatero, Výhodná koupě atd..), ale teprve tento film mu otevřel cestu na vrchol. Totéž platí i o kolegovi MIchelovi Galabruovi, ten měl za sebou také spíše epizodky(např.Knoflíková válka), takže největší hvězdou byl spíše Jean Lefebvre, ale po úspěchu filmu už to neplatilo. Naopak úspěch uškodil Genevieve Grad, která po četnících už žádný trhák nenatočila. Vynikajícíc český dabing, stačilo málo a Funése daboval Bohumil Bezouška, dokonce i část filmu nadaboval, ale režisérka Barešová nakonec roli přeobsadila Filipovským a udělala dobře. ()

lobo87

Prvý žandár nastavil latku veľmi vysoko. Girault stvoril nesmrteľnú postavu, ktorej vdýchol život fantastický de Funés. Cruchot je jeho životnou postavou. Jeho skvelý výkon spolu s krásnym prostredím a uvoľnenou atmosférou prímorského mestečka 60-tych rokov vytvorili nezabudnuteľnú komédiu... 80% ()

Stanmi

Strážmistr Ludovic Cruchot (Louis de Funès) příjíždí do slunného Saint Tropez, aby posílil místní četnický sbor. A jako každý správný ochránce zákona hodlá ve městě nastolit řád a pořádek.. V roce 1964 se v kinech objevily hned dva snímky, které byly přelomové pro kariéru Louise de Funès, tím prvním byl Fantomas a tím druhým právě Četník ze Saint Tropez a asi není třeba dodávat, že oba snímky měly velký divácký úspěch a Louis de Funès se stal jedním z nejpopulárnějších herců (nejen) své doby. Ale zpátky k Četníku ze Saint Tropez, ten zůstává i po více než padesáti letech vtipnou a svěží letní komedií, tak jako v době svého vzniku. O scénář a režii se postaral jeden z předních francouzských komediálních tvůrců Jean Girault, který už s Louisem de Funès dříve spolupracoval na několik filmech (a v dalších letech se prakticky stane jeho dvorním režísérem a natočí pět dalších četnických filmů). Tak jako v jiných francouzských filmech i zde je velmi silné herecké obsazení a kromě samotného Luise, který je zde ve své tradiční úloze malého cholery, si jeho kolegy četníky zahráli Michel Galabru, Jean Lefebvre, Christian Marin, Michel Modo a Guy Grosso a zmínit je třeba také sympatickou Geneviève Grad v roli Cruchotovy dcery Nicole. V souvislosti s hereckými výkony je na místě vyzdvihnout také velice povedený český dabing v čele se skvělým Františkem Filipovským. A v jako každé správné komedie i zde na diváka čekají vtipné hlášky, záměny, gagy a humorné situace a to vše v krásném prostředí francouzské Riviéry. Četník ze Saint Tropez je tak naprostá komediální klasika, která snad nikdy neomrzí. ()

Gig

"Dulju dulju dulju dulju sant tropez....". No pane Fergusone, tedy Ludvíku, ty to tedy válíš. Kdo jiný by měl hrát střeštěného cholerického četníka než Luis de Funes. A když se k tomu přidá ještě lepší hlas na na pozadí v podání Františka Filipovského, zrodí se komedie par excelanc.... A Fugasi, ty ponožky vám vážně nejdou :) ()

chrustie

Je třeba si uvědomit, že v originálním znění ten Funes není taková hitparáda. Půl filmu dělá p. Filipovský. V českém znění ale slušná zábava :) ()

Facillitant

Osoby, které ve filmu hrají "mládež", mi připadají starší než postavy, které mají představovat. Působí na mě, že je jim aspoň třicet. Herečce, která ztvárnila Nikol, bylo v době uvedení filmu 20 let, což je méně, než jsem čekala, ale přesto předpokládám, že Nikol mělo být tak šestnáct, sedmnáct. ()

Joe16210

Dnes již letní klasika, která odstartovala sérii komedií s partou francouzských četníků z přímořského městečka Saint-Tropez. Jedna z nejznámějších rolí Louise de Funese a Michela Galabrua a jejich ikonických českých hlasů Františka Filipovského a Soběslava Sejka. Je to skvělý a zábavný úvod do série, která má lepší i horší díly, tenhle rozhodně patří k těm lepším. Nikdy mě neomrzí se na něj podívat znovu, skoro pravidelně každé léto. ()

freeeeedom

Funes skrátka patrí medzi moje srcové záležitosti. Nie je to humor ktorý sadne každému ale ja ho proste zbožňujem a určite nie som sám. A majstrovský dabing pána Filipovského patrí rozhodne k tomu najlepšiemu čo vobec kedy bolo nadabované. ()