Petroff

Zvláštní, že jsem dlouhou dobu měl shlédnuty jen 2 díly "četníků". Sain Tropez a Mimozemšťany. První a poslední. Semtam to nejspíš reprízovali, protože na to mám z dětství celkem jasný vzpomínky. Docela rád bych se dozvěděl, proč tenkrát dávali právě jen tyhle dva díly a ty další potom až zpětně později? ... Nemá někdo podobný dojem? ()

easaque

nostalgické -4* Kdo by neznal Louis de Funèse jako četníka ze Saint Tropez? Otázka je samozřejmě pro dříve narozené, pro které to před sametovou revolucí byla jedna z nejznámějších a nejčastějších zahraničních postav televizní obrazovky, a to i kvůli dabingu Františka Filipovského. Francouzské bláznivé komedie byly oblíbené a my starší na nich vyrůstali. Proto není divu zdejšího vyššího hodnocení. Z dnešního pohledu po obsahové stránce samozřejmě nepřinášejí nic světoborného, ale byl to únik od každodenní reality. Prvnímu dílu a mému nejoblíbenějšímu dílu o mimozemšťanech nechám nostalgické čtyři hvězdičky a ostatním, které jsem viděl několikrát, přiřadím o stupínek horší známku. Možná si je časem zopakuju, ale tím pádem budu už kritičtější. Takže zatím takto. [ PŘÍBĚH1 /// SMYSL0 /// ATMOSFÉRA2 /// TEMPO2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA3 /// ART0 /// STYL1 /// CASTING2 (3*MAX) ] ()

lekr

Nehorázná šílenost. Nová Funesova parta mi prostě nesedla!! Místy jsem se sice bavil ale ten konce je něco tak nehorázně blbýho!! Když jsem viděl první díl nikdy ale opravdu nikdy mě nenapadlo že někdy vznikne něco takovýho!! Pravda je že to teda mohlo být horší ale opravdu žádná sláva. Kdžy se podívám na tohle a na první díl chce se mi brečet!! ()

Martin741

Ja viem, ja viem - slabota, prvy diel je najlepsi, ostatne uz nestihaju, herci hraju hovno, nie je prepracovana psychologia hlavnych postav, a podobne dristy bla bla bla. Pre mna vsak De Funes, Spencer a Hill tvorili neodmyslitelnu filmarsku zabavu, na ktoru nejde zabudnut. 95 % ()

kaposlav

Na to, že som film pozeral po niekoľkí krát, tak stále sa dá na tom zabaviť. Títo herci vedeli vtedy výborne používať mimiku a nemyslím tým len Funesa, ale aj ostatných četníkov. ()

starbrejkr

Ty poslední dva díly už neměly vzniknout.....ten scifi nádech přináší do série něco nepřirozenýho a co se týče humoru, tak už je to jen vývar... ()

tomtomtoma

Celkem vtipné pokračování četnické ságy, které vtipně reagovalo na vlnu sci-fi filmů. V hlavní roli opět hlavní strážmistr Ludovic Cruchot (Louis de Funés). Samozřejmě nemůže chybět rotmistr Gerber (Michel Galabru). Bohužel už chybí strážníci Merlot a Fougasse. Zůstali pouze Tricard (Guy Grosso) a Berlicot (Michel Modo), ale ti byli vždy méně výrazní. Doplnil je Taupin (Jean-Pierre Rambal) a především Beaupied (Maurice Risch). A ani partnerku v tomto díle neměl stejnou (Marie Mauban). Jinak četníci bojují proti invazi bytostí z vesmíru. Sice přicházejí v míru, ale jejich zdánlivá nezničitelnost a schopnost měnit podobu a také strach z neznáma donutí četníky k akci, která trochu srandovně krkolomným způsobem vede k vítězství. A Cruchot prchající před chycením od svých kolegů a přestrojený za jeptišku je velmi povedená pasáž. Film také vtipně reaguje na rostoucí a masivnější podíl reklamy v normálním životě. Stále kvalitní zábava o četnících. ()

C0r0ner

Mně se tahle stupidita celkem líbila. Ono se nic převratného nedalo čekat už podle názvu. Chápu, že milovníci prvního dílu asi budou dost zklamáni, ale mě Cruchot nikdy zvlášť nenadchnul, takže jsem nemohl být ani následovně zklamán. Takže nakonec proč ne. 70% ()

Cheeter

Pro mě asi nejoblíbenější díl, byť se dostáváme z "normálního" dění v Saint Tropez. Byť téma je vytržené z reality, tak mě neskutečně bavilo se na komedii znovu podívat. Je to vůbec první film s Funesem, který si pamatuji, že jsem kdy viděl. Proto má u mě zvláštní místo. A mít bude. ()

Fallen_One

Moje nejoblíbenější a tím pádem v mých očích nejvtipnější četníkárna :-) mimozemšťani v Saint Tropez? To je skoro jako kdyby Džejára unesli z Dallasu Jehovisti na loď Aštara Šerana. A frantíci to dokázali natočit :-D ()

MarekT

Bez některých již zde nevyskytujících se herců se nám stává z filmu průměrná podívaná už jen stojící na Louisovi. A ten není i přes chatrnější zdraví nijak špatný, čímž se dá na jinak klišovitý děj v klidu koukat. ()

gabin(a)

Mně se tenhle díl náhodou moc líbí, i když mi tam chybí Claude Gensacová jako Ludvíčkova manželka. Určitě k tomu připspívá i to, že jsem film sledovala se svými dětmi, když byly malé, a jim se to moc líbilo, hlavně talíř a smuteční pochod hraný na duté hlavy nad torzem mimozemšťana. Takže jsem vždycky trochu sentimentální...Ale stejně, pochodující recitující četníci, všechny scény s Cruchotem-jeptiškou, scény s panem plukovníkem (Všichni jste pošukaní parchanti!) a zvláště scény s lichocením nadřízeným (Teda šéfe, jestli jste taky tak chytrej, jak jste krásnej!) mě vždycky dostanou. No a samozřejmě Michel Galabru, třeba když přesvědčuje četníky, že hospůdka zmizela (Měl jsem ragúúúúú....fakt!) ()

pufina

Příliš mě to nenadchlo, ale očekávala jsem od toho něco jiného, přesto nakonec jsem byla i překvapená, že to nebylo tak špatné a Louis de Funès opět zazářil, stejně jako ostatní herci četníků. ()

pakobylka

Četník ... myslím, že měl zůstat v výslužbě - když už tam jednou byl. Jenomže nezůstal - a v tom je právě ta potíž. Co si budeme nalhávat: NENÍ ve formě. Potácí se od scény ke scéně, marně hledá tu pravou četnickou tvář - a jeho problémy s vlastní identitou rozhodně nezpůsobili mimozemšťané. Příběhu nijak nepomáhá částečná obměna osazenstva četnické stanice ani přeobsazení poměrně klíčových rolí manželek neohrožených strážců zákona. Celá ta záležitost s nenadálou návštěvou z vesmíru je zkrátka víc než problematická - bylo by lepší, kdyby jí četníci a vůbec všichni obyvatelé Saint Tropez zůstali ušetřeni. ()