surprise

Přistoupíme-li na ztřeštěnou hru, která nemá s realitou nic společného, a přistoupíme-li na přitroublost a panovačnost hlavního hrdiny, která je nám k smíchu, pak je to všechno ok. Lokace a výprava filmu jsou na svou dobu maximální, takže se na to dá i po letech koukat. ()

quinnman

Film s naprosto rozdílnými částmi. Ta první je skvělá a zaslouží si pět hvězdiček. Ta druhá, detektivní, je ráda za tři. Celkově tedy jen čtyři hvězdičky. Ale doporučuji! ...UND MUSKATNUS... ()

AlfrédHič

Je léto 2007 a na ČT1 běží každý čtvrtek večer komedie s Louisem de Funésem, obrovská trefa do černého té nové programové ředitelky - a "Le Grand restaurant" patří k těm nejlepším. Slušná zápletka (i když druhá polovina filmu s detektivními a akčními vložkami přeci jen trochu nudí...) ale hlavně Funésovy gagy, xichty a vtípky. "Bylo mi šestnáct, když jsem poprvé vkročil do kuchyně..." ()

iamblichos

Film, ktory sa sklada v podstate z dvoch odlisnych polovic. Prva, az po zmiznutie prezidenta z restauracie patri k tomu najlepsiemu od Funesa, s nespocetnymi gagmi a skvelymi scenami /pre mna nezabudnutelna najma scena s vysvetlovanim receptu nemeckemu hostovi policajneho komisara „ Muskatnuss, Herr Mueller!“, kvalita mineralky podla bubliniek a rozoznavanie hukaciek hasicov a policajtov podla kvart a tercii, Paul Preboist ako vecne naliaty somelier.../ zatial co akcna druha cast je o poznanie slabsia, ale i tak sa tento film radi k Funesovym Best of- ()

LOBOtomy

Jak už bylo mnohokrát napsáno. První část filmu odehrávající se v restauraci pana Septima, dky terorizuje své zaměstnance (až na jednoho samozřejmě :-)) je vynikající, ale jakmile to sklouzne do špionážní detektivky, film okamžitě ztratí své kouzlo a stává se průměrným. ()

jaffarski

Žáner pri tomto filme je napísaný špatne. To nie je komédia, to je funesovka. A v tejto sa zo Septima stane skutočný hrdina :-) Scénku s muškátovým orechom tu predo mnou spomenulo 9 hodnotiacich. Niet divu. ()

cmman

První půlka v restauraci excelentní - vtípky na účet Hitlera, školení číšníků - paráda! Ale od okamžiku, kdy se ze Septima stala volavka, se z filmu stal mírný nadprůměr. Kvůli druhé části nižší hodnocení než maximální - 85% ()

Tomrou

Jedna z nejlepších komedií s Funésem, za které moc trestných bodů udělit nemůže a kterou si musí každý užít. [90%] ()

viax

Když jsem byla malá, tak mi to připadalo směšnější. Teď jsem si sice užila vybrané scény - popis receptu Herr Müllerovi, cepování personálu, pozornost vůči hostům - a zbytek byla jen funèsovská obvyklá taškařice. Za mě za tři. No, ať nežeru, jednu přidám jako adoraci sladké Francie a šatiček, jejichž střih už je zase moderní. P.S.: Je třeba dodat, že bez nesmrtelného Františka Filipovského by hvězda Ludvíkova nezářila na českém a slovenském nebi tak jasně. ()

Jirkacek

Snímek z roku 1966 Grand restaurant pana Septima se na TV obrazovkách objevoval docela často, stejně jako většina filmů z francouzské produkce. Když byl tedy minulý režim pozitivně nakloněn počinům ze země galského kohouta, nebylo divu, že jsem většinu z nich viděl už v dobách mého mládí. Grand restaurant pana Septima jsem nicméně shlédl asi jen jednou, více se mi líbila série četníků, filmy s Belmondem nebo komedie P. Richarda. Proto jsem si před psaním tohoto komentáře Grand restaurant pana Septima pustil ještě jednou, abych jej co nejspravedlivěji ohodnotil. Začátek se odehrával přímo v restauraci, kde šéfoval pan Septim v podání výborného Louise de Funèse, který se podílel i na scénáři. Tato část filmu byla naprosto excelentní a ohodnotil bych 10/10 kdyby to šlo. Seznámili jsme se s jeho despotickou a přísnou postavou majitele drahého podniku v Paříži, kterou Funés bez problému zvládl a to ve svém obvyklém stylu uštěkaného člověka. Věru nechtěl bych mít v práci takového pedantského šéfa, pozorujícího pořád své zaměstnance a vyčítajícího sebemenší chybku. Vše prostě muselo být naprosto dokonalé. Nicméně bylo zábavné sledovat jeho chování a nejvíce mne pobavila snad už legendární scéna, kdy přivítal skupinu hostů od policie. Mezi nimi byl i jeden Němec Müller a Septim mu vysvětloval recept na bramborovou kaši...“und Muscatnuss Herr Müller!!"Ein kilo Kartoffeln," nebo snad: "Ein Volk, Herr Müller? Pikantní bylo, že během líčení postupu výroby na Septimovu hlavu dopadl stín a tak vypadal jako Hitler, čemuž nasadil korunu podobný hlas od našeho vynikajícího dabéra Františka Filipovského. Dále se mi hodně líbila scéna nacvičování servírování se zaměstnanci, z nichž se někteří objevili v sérii o četnících. Mezi nimi vynikal patolízal Roger, který si to od kolegů pěkně schytal. Svou důležitou úlohu sehrál také klavírista, hrající hostům luxusního podniku. Zkrátka tato polovina filmu byla na 100% dokonalá, takže jsem velmi litoval, když skončila s výbuchem slavnostního dortu, určeném pro prezidenta fiktivní země spřátelené s Francií. V té chvíli začala obyčejná, nijak nápaditá a určitým způsobem i nezábavná druhá půlka, v níž Septim spolu s policií hledal únosce i prezidenta, aby zachránil čest svou i vlastní republiky. Závěrečná honička ve francouzských Alpách už nemohla nic změnit na průměrné kvalitě filmu, což byla škoda. Kdyby to tak šlo přetočit a věnovat se pouze problematice v restauraci, kde by se vše odehrávalo, pak by to byla BOMBA. Takhle to bomba ve flambovaném dortu jen pokazila, ale i tak musím film doporučit - dne se jedná už o francouzskou klasiku. Sečteno podtrženo, Grand restaurant pana Septima ode mne získal tři restaurační hvězdy ***. ()

mistr97

Další povedená komedie s mým oblíbencem. Za vyzdvihnutí stojí především scény v restauraci, třeba proslulé popisování receptu v němčině je naprosto dokonalé. I další restaurační scény stojí za to. Poté už se film spíše dohrává, vzhledem k jeho délce a výkonu Funese ale na nudu rozhodně nedojde. ()