MickeyStuma

Louis de Funès opět famózní a excelentní každou sekundou. Jako majitel luxusní vyhlášené restaurace dbající na chod a pořádek je jako obvykle nezapomenutelný. Vtip a humorné situace jsou vygradovány do krajnosti a v jeho podání se prostě nelze nezasmát. Příběh je rozdělen na dvě poloviny a obě části se tak značně liší. V té první se jedná o události v restauraci a byť jsou veškeré scénky takřka přirozené, jejich komediálnost k pobavení je neoddiskutovatelná. Druhá polovina už přesahuje do detektivního thrilleru a byť i zde humor neustává, už je to přeci jen dramatičtější, tudíž atmosférou zcela na jiné rovině. Tady už je toho humoru daleko méně, ale to by nebyl Louis, aby nám i zde nevyvolával úsměv na tváři. Snímek tak svým pojetím připomíná film ´Fantomas´, kde se taktéž mísí drama s komedií. Nezapomenutelná nestárnoucí klasika, která pobaví za každých okolností. ()

Joeey

Louis de Funès coby majitel jednoho velkého restaurantu. Tradiční funèsovský humor - třeba kdy dá Septim klavíristovi pokyn, aby přepsal státní hymnu, kterou hraje celý orchestr, pro tři muzikanty. Za to, že se toho úkolu zhostí, mu pak přivře ruce do klavíru... Souhlasím, že první polovina je lepší (to je jedna perla za druhou - Pojďte sem a napište mu trestné body! nebo Za trest opíšete ?krát menu!!). V té druhé jsou některé scény přehnané (jízda autem po střeše). A ta pointa mi také neseděla. ()

igirazor

Louis de Funès - Perfektný herec. Zaujímavé je, že nechcel nechať režiséra, režírovať niektoré jeho scény. Dokonca si písal sám scenáre. Najlepšia scéna, ktorú si práve on napísal je, keď mu tien padána tvár a podobá sa na nemenovaného vodcu a z jeho francúzskej nemčiny sa vzápetí stáva dokonalá nemecká:D ***** ()

foundation

Funesa zboznujem ale zda sa mi ze tento film nebolo to prave orechove. Bolo tu niekolko velmi podarenych forov. Funes ala Hitler alebo jeho nezabudnutelna hlaska pri policajnej stanici :Hele pojdte sem. Delejte jakoby nic a jenom se kouknete na zadni sedadlo jestli tam neni terorista. Urcite tam bude :D :D Este niekolko dalsich by sa tu naslo ale aj tak mam pocit ze Funes v tomto pripade ostal akosi nevyuzity. V jeho pripade totiz plati jedna vec. Herci sa obvykle prisposobuju scenaru, rezii a podobne. U Funesa to byva tak ze scenar, rezia a cely film sa vlastne prisposobuje jemu. Mam pocit ze tu bolo az moc inych veci ktore zbytocne film tahali do inej sfery ako komedie a tym padom Funes akokeby nedostal tolko priestoru naplno sa prejavit. Priznam sa ze takuto vec som vo filme v ktorom hra videl poprvy krat. Mozno sa mi to iba zdalo ale po skonceni filmu bol ten pocit naozaj vyrazny. Ale urcite sa da na to pozerat a bez vacsich problemov sa na tom da aj dobre zabavit. Nicmenej Topiaci sa stebla chyta a Grand restaurant pana Septima povazujem za 2 najmenej podarene Funesove filmy ale za toto moje ohodnotenie sa hanbit v ziadnom pripade nemusia pretoze co je u Funesa priemer u inych by bolo siahanie skoro na vrchol svojich hereckych schopnosti. ()

tranquill

"Parádní mužskej jsem široko daleko já!" Jedna z nejlepších Funesových komedií. K jeho tradičním grimasám a skopičinám se připojuje i velké množství akce v krásných zimních horských exteriérech, až mi to připomenulo některé Bondovské filmy. No a já bych plný počet dal už za toho kozáčka :-)) "Bože můj!" ()

Ozzy2

Francouzské komedie s Funésem strašně zestárly.Už čeho se kdysi diváci váleli smíchy, dnes se sotva pousmějí.Snad jen Velký flám se dá sledovat pořád, protože Bourvil tam Funése v podstatě zasklil. ()

Torgal

Prvú pol hodinu skvostná zábava - sledovať Funésa buzerujúceho zúfalý personál reštaurácie by ma neomrzelo celý film, škoda že potom sa rozbehne zamotaná akčná detektívka, ktorá je jednoducho... blbá. Ani ten Funés tam už nemá čo predvádzať a tak som sa len chytal za hlavu, ako mohli takto skvele naštartovanú komédiu pokaziť tým nelogickým zmäteným blábolom. Škoda a nebyť geniálneho LdF, tak si na tento film už dnes nikto nespomenie. 6-/10 ()

chlebos

Nezapomenutelná je scéna v restauraci kdy na Funese dopadá stín a však to všichni znáte.Tohhle je prostě klasika francouské komedie. ()

Zevon

Kterak za pomocí minima kulis natočit skvělou komedii-bylo by zajímavé, kolik by stálo natáčení dnes. Ne, že bych si přál remake s nějakým ušišlaným Stevem Martinem, to ne :-( Dobře, že prostor dostali kromě Funěse i jiní a zvládli to na výbornou. Vemte si to, čtyřicet ! let a dalo by se říct, že stále aktuální, které komedii se tohle podaří? ()

mdouglas

Klasický snímek, s výborným Funesem :) Z tohole snímku pocházi i pro mě několik nezapomenutelných a tím i nesmrtelných scén. Třeba "Muskatnuss, Herr Mueller" nemá chybu :) 80% ()

Nocturno culto

jestli můžu volit mezi klavírem a chřipkou,volím raději chřipku :-) to mě pobavilo..vůbec celá ta jeho "tajná návštěva"vlastní restaurace byla úžasná....dám si ředkvičku...nééé všechny,já chtěl jednu,ředkvičku..nůž,nemám nůž..tady prosím...hmmm,nepotřebuji ho...:-D ()

sisimiut

Vypadalo to,jako hodně slibná Funèsovská komedie,která měla myšlenku a originální humor. Ale konec je vysloveně useklý,je vidět,že se film snažili tvůrci pokud možno co nejjednodušeji a nejrychleji uzavřít. Jako kdyby to snad tvůrce zničehonic přestalo bavit. 55% ()

Armin82

Opět výborné pobavení na pochmurnou Neděli...zajímavý příběh a tak jako obvykle, bezchybný Funes i pan Filipovský ...80% ()

Psycho.R

Septima jsem měl půjčenýho od sousedů na VHS začátkem 90´asi desetkrát. Skvělá zábava s francouzskou odlehčeností. ()

Wyrdas

Tak tohle je velice zdařilé dílo, ale stejně mi tam tak úplně nesedí ta druhá část filmu. První část, kdy je pan Septim ve své restauraci je dokonalá, ale potom? Honičky po zasněžené silnici, zdlouhavé scény v autě s rádiem na zadní sedačce... asi to sráží filmu nejméně jednu hvězdu dolů, ale scéna s "Muskatnuss" dala mé bránici zabrat natolik, že v kombinaci s úctou k mistru Funèsovi ponechám plný počet. ()

E lan

Funésova klasika jak se patří. Začátek filmu je vynikající komedie, druhá polovina je trochu moc akční. Přesto z nostalgie za čtyři. ()