dyfur

.....úvod a prvá polovica filmu super...neskôr tie naháňačky a i ten záver už slabšie...ale stále super film. ()

William_

Dnes už "klasika" s mým nejoblíbenějším fr. hercem, která Vás pobaví a zahřeje u srdíčka i skvělý dabing p. Filipovského. ()

cariada

L.De Funes tak jak ho máme rádi. Jako majitel luxusní restaurace. Velice zabavné je jak kontroluje své zaměstnance a pak jim dává kurs správného chování. Komedie o ůnosu prezidenta se spoustou honiček. ()

MrPierc

Začátek výborný (hlavně recept), ale pak přijde zase ztřeštěná vlna té doby a film se ztrácí v chaosu, bláznivosti a nereálnosti a moc dobrých gagů se neobjeví. ()

tomtomtoma

Tak, jako mnoho dalších, je i tento film s Louis de Funèsem hojně hrán českými televizními stanicemi. Jeho humor dokáže i po letech stále pobavit a rozveselit. Sice to není výjimečné komediální dílo francouzské kinematografie, které by něčím vybočovalo z průměru hojnosti, ale i tak je sledování tohoto filmu stále příjemnou zábavou. Zábava je založená na jednom muži. Tím je náročný restauratér pro vyšší vrstvu Septime (skvělý Louis de Funès). Jako obvykle je v plné síle. Poskakuje, čílí se, umravňuje, povykuje, kárá, úslužně se klaní, hrdinně se bije v prsa, zkouší a pokouší, trestá, vystrašeně se klepe, poslušně hledá a utíká. Nezastaví se, je stále v pohybu, tančí a létá. A opět ta výbušná síla mimiky emocí! Nakonec dokáže Septime vycepovat každého zaměstnance, překonat každou překážku a slavit velkolepé a zasloužené vítězství s gurmánským povyražením. Z dalších rolí: nervózní a překvapovaný divizní policejní komisař (Bernard Blier), obětavá a oddaná prezidentova sekretářka Sophia (pohledná María-Rosa Rodriguez), prezidentův vrchní ochránce dvou rozdílných tváří Henrique (Venantino Venantini), šokovaný francouzský ministr (Noël Roquevert), rozverný, mizející a objevující se prezident Novalès (Folco Lulli), odhodlaní a zaskočení opoziční konspirátoři prezidenta Novalése (Albert Dagnant, Robert Dalban, René Berthier a Frédéric Santaya), Novalésův strážný anděl (Eugene Deckers), z míry vyváděná obsluha restaurantu (Pierre Tornade), podlézavý číšník Roger (Michel Modo), potácející se sommelier (Paul Préboist), nešťastný pianista (Roger Caccia), neústupný šéfkuchař Marcel (Raoul Delfosse), či Marcelův synovec a odmlouvající kuchtík (Olivier de Funès). Je to jedna z klasických francouzských komedií. Nevyčnívá, ale má stále dostatek sil k příjemné a odlehčené zábavě. Překvapení podniku může přivést mnoha osobám opravdovou ránu šokem. ()

Fallen_One

Jeden z nejlepších kousků co Funés mimo Četníka předvádí, obzvláště nezapomenutelný je jeho německý popis receptu a ďábelská stínohra. Ale to je spíš jen třešnička na dortu na jinak výborné komedii s mnoha zvraty. Prakticky se vůbec nenudíte. ()

gabin(a)

Moje nejmladší dcera nastoupila na hotelovou školu, tak jsem jí pustila instruktážní film o stolničení:-) Bavily jsme se obě krááálovsky, škoda, že tempo filmu nevydrží celou dobu. Souhlasím s dělením filmu na dvě části - úžasná první v restauraci a slabší druhá mimo, proto ty čtyři hvězdy. Opět oblíbená skvadra herců, dcera postupně a s radostí rozpoznávala jednotlivé četníky, mladičkého Oliviera, ředitele hotelu z Piti piti pa a mnohonásobného sluhu Paula Preboista, pasáka Maria z Policajt nebo rošťák (Venatino Venatini - to je snad pseudonym, ne?), Bernarda Bliera z Richardových komedií, jeptišku z četníků (paní baronka) a další hvězdy malých rolí, které se objevují snad v každém filmu. Prezidenta mohl hrát Michel Galabru, jehož českým hlasem zde promlouval Bernard Blier. Trénink číšníků okořeněný tanečkem ve stylu rabi Jacoba a Septimova instruktáž v německém jazyce á la Hitler jsou určitě vrcholy filmu. A dámy - to co na sobě nosila před více jak čtyřiceti lety sekretářka prezidenta, zdaleka převyšuje dnešní haute couture a z fleku bych si to oblíkla! Nádhera! ()

pufina

Louis de Funès je jedinečný herec, který dokáže film okořenit svými peprnými výrazy, pohyby - a skvělý dabing Filipovského tomu ještě napomáhá. Scénky z nacvičování servírování skutečně pobaví (jen mi vrtá hlavou odkud ta znělka je a co mi to připomíná), skutečně se člověk nemůže nesmát. Nesmírně a hned ze začátku pobaví vyprávení o specialitě bramborové kaši po ,,hitlerovsku" (objeví se Septimovi stín na obličeji, když mluví německy - stín skvěle doladí chybějící rysy a je z něho Hitler), jeho neustále komentáře a pokyny.. Ano, velký to muž gastronomie pan Septime.. ,,Musí to být pi-pi-pi, ne pa-pa-pa!" Je to můj asi dvaadvacátý film s Louisem a zkrátka se ho nemůžu nabažit, ten nikdy neomrzí :-) ()

necisty

Ze začátku to běží na úplně jiné obrátky, než se to přehoupne do druhé poloviny. Trošku nechápu, proč musí být v komedii za každou cenu nějaká dramatická zápletka, ke všemu docela trapná, ale i tak na to většina současných komedií nemá. ()

Juto

Ďalšie vynikajúce predstavenie Funesa ktorého genialita vyžaruje v každej scéne. Scéna s Hitlerom je geniálna a k tomu veľmi vtipná. 8/10 ()

zette

Souhlasim s nazorem, ze prvni cast z restaurace je vtipnejsi a myslim, ze by jen timto tematem utahl cely film. Druha cast je sice akcnejsi, ale pribeh je ujety i na Funese. Ale porad si to drzi svuj standard, na ktery jsme u tohoto francouzskeho komika zvykli. ()

WolfR

Kdyby se kapánek omezila ta krimi linka s únosem prezidenta, byla by to geniální komedie. Takhle je to "jen" lehký nadprůměr, který si ale suverénně krade de Funes pro sebe, 4 hvězdy. ()

czejny

"Bože můj, bože můj" Filmy s Louis de Funésem, se snad nedají hodnotit jinak, než podle toho jak dobrou práci odvedl sám generál francouzských komiků. I když tato komedie nepatří k těm nejoblíbenějším, rozhodně jsem se u ní bavil víc než u kdejaké současné přitroublé komedie. ()

Sabrewulf

Pro mě nejlepší komedie s Funésem. Scéna s nacvičováním chůze za doprovodu klavíru, která se zvrhne v ruský kozáček, je geniální. ()

vesper001

U Septima – s jeho vyhlášenými specialitami – by chtěl jíst každý. Pana Septima – s jeho červeným zápisníčkem („Dostal jsem velice poetický nápad.“) – by za šéfa nechtěl nikdo. A být v jeho kůži poté, co z jeho milovaného podniku někdo unese hlavu státu, také ne. Ve stejné chvíli mu totiž začne jít po krku komisař, který připomíná uzené koleno, teroristi, ostří jako chilli a sekretářka dotyčné hlavy, dravá jako štika. A monsieur Septim, alias hlavní chod, se chudák klepe jako rosol. Nechte si chutnat. ()

dr.fish

První polovina filmu je naprosto perfektní. Funes coby krutý zaměstnavatel terorizuje své zaměstnance a vede je k tzv. dokonalosti. Aby byli chloubou francouzské gastronomie. Je to skvěle vymyšleno a dohnáno do krajnosti. Pan Septim si své šéfofství náležitě užívá a většinu zaměstnanců dohání k zoufalství. Prohřešky si zapisuje a když je toho moc, shromáždí zaměstnance k společném nácviku obsluhy ve své kanceláři. Nikdo se mu nedokáže postavit. Pouze do kuchyně se bojí, tam panuje šéfkuchař. V druhé půli následuje zápletka s únosem prezidenta, ta už není tak dobře dotažená, ale pořád je to skvělé. Určitě jedna z těch lepší komedií s Funésem. Opět výborný Filipovského dabing. 85% ()

sator

Prima fuňéz tady tolik nepřehrává a víc slouží celému příběhu než sobě.. Otevřte oči když s vámi mluvím... Příběh fungoval dokud se odehrával v restauraci... Násilný přerod v kriminálku film zničil.... ()