daniel.98

"Ein kilogram Kartoffeln, ein liter Milch, ein Eir, 29 gram Butter, salz und und Muskatnuss, Muskatnuss Herr Muller! Haben Sie verstanden Herr Muller?" Funes byl prostě geniální herec a komik, který se hned tak nenajde a jeho "role" Hitlera je jedna z nejlepších které od něho máme. ()

Stanmi

Pan Septime (Louis de Funès) je majitelem jedné z nejlepších restaurací a v jeho Grand restaurantu se scházejí bohatí a mocní, aby ochutnali to nejlepší z francouzské gastronomie. Na večeři zde příjde také prezident spřátelené země, který je však v průběhu večera unesen... Louis de Funès je v roli despotického majitele restaurace tradičně ve svém živlu, což má za následek hned několik legendárních scén, kterých se dočkáme především v úvodu tohoto snímku (Septimův recept v němčině, inspekce v přestrojení nebo školení číšníků). První polovina snímku je tak naprosto skvostná, v té druhé polovině už to taková sláva není, ale pořád je to více než solidní zábava, navíc okořeněna zajímavou pointou. Samotný film byl debutem francouzského scénaristy a režiséra Jacquese Besnarda, který tak zažil velice úspěšný start své kariéry a je celkem škoda, že se jednalo o jeho jedinou spolupráci s Louisem de Funès. Stejně jako v ostatních filmech slavného francouzského komika i zde je tradičně silné herecké obsazení, kde nechybí taková jména jako Bernard Blier, Venantino Venantini nebo Paul Préboist. Grand restaurant pana Septima je tak dalším z řady skvělých francouzských komedií s Louisem de Funès, které dokážou i po takřka padesáti letech skvěle pobavit. ()

Gig

Další výtečná komedie v čele s Luis de Filipovským. Opět Funes coby milovník dobrého jídla. Nezapomenutelná scéna, kdy vysvětluje papalášum, jak připravit jistý pokrm. "... Und muskat nuss, herr Miller!" Kombinace němčiny, arogance, přísnosti a stínu a duch vůdce je opět přítomen. ()

harycek

Jeden z prvních filmů který jsem s Funésem viděl ,pouze se mě nelíbil tehdejší dabing kdy byl Funés dabován hercem Jiřím Tomkem, což tedy nebylo to pravé ořechové!! ()

Víteček

Louis de Funés opět hrající tu samou postavu. Tentokrát dokonce ve dvou filmech najednou. Druhém (špionážním) horším než prvním (restauračním), ale ani jedním opravdu dobrým a vtipným. 40 %. ()

Valenta28

Já krucinál vůbec nevím, proč se to muselo stát, ale muselo... Musel jsem dát (dost oblíbenému a populárnímu) filmu s Funesem jen tři hvězdičky. PROČ? Jedna hvězda = Funesův výkon. Bomba bombastická, jako u drtivé většiny jeho známých komedií. Hlášky, momentky, parádní. Druhá = Šíleně vtipné postavy. Dokonale doplňují vtipnost hlavní role. Jejich situace, hlášky... Třetí = jedna (nerad spoileruji) dokonalá, krátká mimická scénka, díky které si tento film pamatuje mnoho lidí. Ta z něj dělá nezapomenutelnou záležitost. Ne vážně... Ten, kdo ví, chápe, ten, kdo ještě neví, velmi rychle pochopí a bude si ji rozhodně opakovat... Spolu s hvězdným dabingem mistra Filipovského je to dokonce jedna z mých nejoblíbenějších komediálních scén vůbec. Ale zbytek? Mno, krom toho, že je film dokonalý třemi faktory, které jsem ohodnotil výše, tak u zbytku děje se transformuje do chladného, místy až nudného politického námětu, který mě úplně odradil od dokonalého úvodu do filmu a totálně mi zdevastoval náladu. Je to pouze můj dojem, mnoho lidí tento film zbožňuje celý a já jsem za ně rád. Nicméně... Sto lidí, sto chutí. ()

Skeevee

Tenhle film mi prijde naprosto nevyvazeny. Prvni pulka plna humora a na te druhe to tak trochu ustrne... mozna jen muj dojem.. ()

Amaranta

Škoda přeškoda, že po první, nápady přetékající části v restaurantu, následoval ten otravný hon. Nebylo vůbec nutné komplikovat děj detektivní notou. On ten děj tam vlastně ze začátku vůbec nebyl, že... a jak to pěkně klapalo! Stačila by jen malinkatá zápletečka a zbytek by dotlačil de Funès sám. ()

Joke_47

Naprosto perfektní první polovina...druhá dost pokulhává, ale na genialitě mistra to ubrat moc nemůže. "Milý rogerek nám předvede, jak se to má dělat!" ()

MUNRO

První plovina naprosto geniální,natřískaná klasickým Funesovským humorem,druhá polovina akčnější a prakticky bez humoru.Průměr. ()

Aidina

Kdyby se celý film odehrával v kuchyni - dávám 5*. Scénka nácviku lekcí stolování, kdy Septim trénuje své podřízené, je nepřekonatelná. Pokud zjistí, že jeho číšníci udělali nějaký prohřešek, uděluje jim trestné body, a jako trest pak kromě již zmíněných cvičení s talíři, musí opisovat denní menu švabachem:-)) ()

zigy

První půlka za šest hvězd, druhá za čtyři..:) chválit Funese a Filipovského by bylo nošením dříví do lesa...zde rovněž taneční vložka, a to geniální kozáček s rozbíjením talířů....mimochodem.trestání podřízených opisováním menu švabachem je skvělý nápad....."Und...Muskat nuss, Muskat nuss Herr Muller!!!!! "Rád bych se zeptal, jestli umíte psát švabachem." Bože můj, bože můj".....:):):) ()

Saxos

Takovou namátkovou kontrolu své restaurace by měl provádět každý majitel restaurace povinně. To by se dozvěděl věcí. Skvělý film komika tělem i duší Louis de Funèse samozřejmě spojený se stejně skvělým dabingem Františka Filipovského. Škoda nepovedeného závěru. Scény: objednávka minerálky, přednáška receptu na bramborovou kaši spojená se hrou stínů, nácvik obsluhy s rebelující personálem za trest, Bože můj, bože můj. ()