Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

ywo666

Ale dosť pozerateľná vec. Spraviť dobrý thriller je dnes celkom ťažké. A Anderson to po Mechanikovi dokázal aj na druhý krát. Halle ešte stále vyzeá celkom dobre aj po 45ke. Film odsýpa. Je napínavý. Pár nelogických chýb kazí dojem. Ale zas to zachraňuje dobrý koniec. Eklind sa narodil pre rolu záporáka. 70%. Veľmi slabé 4*, ale stále dôstojná zábava. ()

Luk80

911 a tím začíná milé překvapení v podobě tohoto tepujcího thrilleru. Trefný a slizký únosce to tady nemá až tak jednoduché, jak je občas zvykem a o to lépe to působí. Hali Beli v roli Jordan pěkně vykonává svou praci před monitorem a za monitorem? No rozhodně to není agentka Starlingová......The Call je každopádně skvělý. It is already done ()

Tomasso001

Závěr ustřelil celý film do zcela jiného hodnocení než by si zasloužil... Poslední Saw bouchnutí dveří tomu dalo korunu, ale jinak celý film svižně utíká a je dobře natočený ()

venison

Až na pár logických nesrovnalostí a technických faktů se mi tenhle thriller, od kterého jsem nic moc neočekávala, nadprůměrně líbil.. Halle Berry mě dokázala přesvědčit o své "profesní labilitě" a rozhodně jsem nechtěla přijít o Abigail Breslin.. Michael Eklund byl fakt děsnej slizák a pošuka vystřihl skvělého.. Napětí a gradace děje fungovali naprosto perfektně.. A za konec jsem jim chtěla normálně dát medaili :-D ()

Pavlínka9

Hmm....zkušenosti na lince mám taky, ale takovýhle bych mít nechtěla...Film má rychlý spád a zajímavý pohled na situaci z úhlu pohledu člověka, který s danou situací nemůžu téměř nic udělat...Z tohohle hlediska je to zajímavě postavené a řešené. Abigail Breslin nám podle mého názoru dospěla do "dospělejších" rolí a přestože ji mám radši jako malou holčičku, tak i tady si mě získala :) Sadistické scény jsou zde bez detailů a divák si pouze může domyslet, co tak z dané osoby zbylo či jak se ten předmět zaryl, například...Hlavně rychlý spád, žádné zbytečné průtahy a poukaz na "aktuálnost" - to je to, co drží film pohromadě. Ale rozhodně bych neřekla, že je to Halle Berry. ()

uiu

A víte vy co, mě se mnohem víc líbilo Cellular s Chrisem Evansem a Kim Basinger, které fungovalo na úplně stejném principu - unesená osoba se dovolá druhé osobě, která jí jen pomocí telefonu radí a pomáhá, prožijí spolu na drátě pár perných chvil, aby se nakonec setkali osobně. PS: Netvrďte mi, že call centrum 911 v Americe, se takto věnuje každému volajícímu :) ()

Pajkenzi

Napínavý thriller od začátku až do konce. tenhle žánr to vystihuje, přesně tak to má vypadat. Sedět přibitá a čekat co bude a nebude. Nahoru dolů. Když už si myslím že to bude dobrý v tom nejlepším přijde něco a pokazí se to a to je to co thriller naplńuje tím jak dokáže být napínavý dramatický vzrušující až nebezpečný. Tenhle film byla bomba fakt. Nemám slov. ()

Sany33

Pútavý príbeh, ktorý dokáže udržať pozornosť po dobu celého filmu. jediné čo mi vadí na filmoch podobného typu je asi demencia hlavných hrdinov typu: "Aha, našla som na opustenom poli šachtu v ktorej je na 100% sériový vrah, ja som neozbrojená a nezavolám pomoc, radšej sa naňho pôjdem pozrieť" a podobné množstvo kravín. Halle Berry perfektná až na ten účes :) ale dokázal som sa s tým vyrovnať a pre mňa je to dobrých 70%. ()

VanTom

Marně jsem doufal, že na zhovadilý hollywoodský "tváří v tvář" konec nedojde. Slušně napínavá a odsýpající hodinka stopování a nahánění výstavního psychopata se tak dočkala značně béčkového vyřešení, korunovaného ještě nečekaně absurdní tečkou. ()

Mishqo

Prekvapil. Originálny námet, dobrá hudba, dávka näpatia a správne nechutný sériový vrah. Tento sa vydaril. ()

Narya89

Dá se každý den poslouchat zoufalé výkřiky o pomoc bez toho, aby člověk ztratil svůj klid? Dá se nebrat osobně, když kvůli vám někdo zemře, protože jste mu nepomohli včas nebo jste zrovna nevěděli, jaká správná slova zvolit? Ne na všechny situace se dají použít šablonovité postupy, které tísňová linka nabízí. Při této práci je nutné zapojit všechno, co v člověku je, protože jde o lidské životy. V každou chvíli každého dne. Do zhlédnutí tohoto filmu jsem se nikdy nezamýšlela, jak taková práce může vypadat a díky němu jsem tuto možnost získala, za což jsem velice vděčná. Jsem také ráda, že jsem mohla vidět ženskou schopnou aktivní hrdinku, která je empatická, ale věří svému úsudku a následuje ho i přes všechna možná nebezpečí. Potřebovali bychom víc takových vzorů. ()

JohnSmith

Řekli byste, že je to klasický thriller s prvkem osobního selhání. Na tom není nic špatně, ale Andersonovi se podařilo natočit film velice svižně a realisticky, k tomu měl výborného úchyláka Eklunda a hlavně bravůrní konec. ()

fefee

Množstvo nelogickostí a klišé vyvažuje skvelá hudba a neustála línia napätia sprevádzaná celý film. Trocha uzdy fantázie by si naozaj zaslúžil záver filmu. ()

Autogram

Jednoznačne thriller roka, aspoň pre mňa. Treba vidieť samozrejme v noci a v úplnom tichu na sluchátka, každý šelest, nádych a cinknutie je dôležité. Na Halle Berry s afro-účesom nenatrafíte hocikde, iba v call-centre. Napätie nastupuje hneď od začiatku a plusom je aj svieže tempo a priamočiarosť, diváka nenechá vydýchnuť okrem pár krátkych pohodových rozhovorov. Netradičné prostredie je na jednej aj druhej strane linky a viem odpustiť pár logických prešľapov alebo náhod. Nechýba americká vlajka, ale tu zohrá celkom inú úlohu, nebude to klišé symbol hrdého národa. Často kritizovaný záver mi dokonca ulahodil. –– It's already done. ()

MI-380

Thriller plný frázovitých dialogů, okoukaného traumatu i motivu, nelogického chování a špatné pointy. Přes to všechno to bylo pěkně napínavé: 60% (jsem hodnotící 5137, dosavadní průměr je 73%). ()

NoFiction

Hloupé, dlouhá stopáž, naprosto předvídatelné a hlavně typicky americké. Hlavně z toho neudělejte další pokračování. Btw: Verbal se opět zbláznil. ()

ghatos

Snaživá dynamická jízda s výborným Michaelem Eklundem. Tento herec se narodil pro role zvrácených čuňat. Zasloužil by si šance ve velkých áčkových filmech, kde by vynikl jeho talent. Celkem mě to překvapilo...69%. ()

Ravi

S tímhle koncem ať jdou do háje. Dlouho jsem neviděl horší zakončení celkem slibně se vyvíjejícího thrilleru. 73%? To je fór? Pominu posledních dvacet minut. Snímek je v podstatě slušně natočený thriller založený na stresovém prostředí horké linky 911 a volajících. Oproti například vynikající Telefonní budce ale nemá ani zvraty, ani překvapení. Záporná postava je packal, kterému se od prvního zabouchnutí kufru věčně nic nedaří a jediné, co v tomto filmu skutečně stojí za zmínku je perfektně vyobrazené stresové prostředí horké linky na příkladu volající unesené a operátorky navrátivší se ke sluchátku. Vše ostatní uvidíte v každé kriminálce, takže dle mého měl film spoléhat na zvraty, záporáka a hlavně na konec. Ale ani jedno z toho pro mě nefunguje, takže co s tím ...? Za vynikající výkony dvou hlavních hrdinek dávám 40% = 2/5 ()