Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

TheDarKnig

Vždycky jsem si říkal, že Vikingové by si zasloužili konečně nějaký výborně zpracovaný film a že bych za to dal dokonce všechno možné, no a History přišla s celým seriálem a dokonce lepším, než bych si dokázal představit ve svých nejdivočejších vikingských snech. Travis Fimmel je dokonalý, jeden z těch herců, kteří téměř okamžitě přesvědčí o svých hereckých kvalitách a člověk okamžitě ví, že bez něho by seriál ztratil velmi velkou část sympatického obsazení. A pak je tu Katheryn Winnick - ta štítonoška z těch divokých vikingských snů. 1. série - 9/10 - Mystika, duchovno, kultura, střet kultur, nájezdy, plenění, boj o moc, neočekávané přátelství, manželská krize - vše tak dokonalé, jak jen může být, snad jen ty bitvy trpí nedostatkem rozpočtu. 2. série - 8,5/10 - Mnohé z minula se zintenzivňuje, přidává se výborný anglický král, méně zajímavý vikingský král, zrady, rozkol a orel. Jen finále je nějaké slabší než minule a děje se tu až moc nedovařené politiky. 3. série - 8/10 - Rozpačitá první polovina série s nudnějším dějem a několika hloupými místy je naštěstí plně vynahrazena válkou proti Francii. Epizody s Paříží jsou to nejlepší, co lze najít v televizi. ()

TeeAge

Seriál, ktorý si buduje vnútornú silu postupne, na prvý dojem neohúry, no graduje crescendo z piana až do forte. V niektorých momentoch až dychberúce, len miestami statické. Nespočet výpovednej hodnoty, a zmyslu pre detail. Príbehová i výpravná lahôdka, ktorá sa derie na popredné priečky mojej seriálovej top10. S01-S04: 95% ()

Eliott

Vikingové nastartovali jako vynikající seriál z něhož první a druhá série byly naprosto neuvěřitelné. Třetí již byla trochu slabší, ale stále dobrá, pak už se to štábu bohužel všechno postupně hroutí. Nejsou schopni diváka dostatečně zaujmout. Bojové scény jsou čím dál tím ubožejší a zejména v těch finálních sériích už jsou dočista zmatené, nesmyslné a nebo dokonce uzoufání nudné. Tvůrci nám tímto způsobem neustále dokazují svoji neschopnost zrealizovat funkční, zajímavé krveprolití čítající více než 20 účastníků na jedné straně. A mimo to, jelikož se také obvykle pokouší o něco uměleckého, tak do vřavy vkládají různé velice rušivé elementy jako flashbacky, metafory a jakési ,,tripy" vize. Nic uměleckého jim však nevychází a tak maximálně vlastní neschopnost ještě zvýrazní. To činí jako poslední koukatelnou sérii tu čtvrtou (druhá polovina je asi lepší). Ragnarem to však končí. Dále jak se seriál rozpadá, je děj čím dál méně promyšlený, filmové chyby se hromadí a dějové zvraty začínají být čím dál více předvídatelné a to přestože mnohdy dočista nedomyšlené. Navazující pátá a šestá série dokoukány již jen ze setrvačnosti a zvědavosti. Za moc však nestojí a pouze uráží inteligenci diváka i hlavních postav jelikož se tam hromadí šílenosti všeho druhu: nepochopitelně odpuštěné a nebo spíše zapomenuté zrady, nelogičnosti, rozporuplné chování, teleportace, či dokonce nejedno zmrtvýchvstání některé z postav. PS: Byla to zajímavá jízda, ale pokud nejste dobrodruh jako já, je dobré vědět, kdy se sledováním přestat. Celkově hodnotím 60% ()

berg.12

Vzdal jsem to po první scéně, která vypadala, jako když se bikeři probouzejí po nočním flámu. Ale thumbs up, že tam nebyly rohy. ()

NinadeL

89/89 Začalo to docela nenápadně. po Camelotu Hirstovi věřil už jen málokdo. Navíc kdo by sledoval cosi, co zprvu vypadalo jen jako hraný dokument? Inu, chyba lávky. Z ničeho na neznámé televizi vzešla podívaná, jakou jsem ještě nezažila. I kdyby to celé existovalo jen pro možnost nájezdu na Paříž, tak by se to celé vyplatilo. Plus svou cenu má samozřejmě výlet do 9. století a tehdejší legendy. ()

Kaka

Epické. Trochu k zamyšlení jaký trend nastavily jednička, dvojka, trojka a jak série nakonec zakončila svoji pouť (ne úplně pozitivně), přesto je však kvalitativně velmi vysoko. Srovnání s GOT si zaslouží, ačkoliv v některých detailech je trochu jiná. Více náboženská a primárně delší z hlediska časového záběru. Zatímco v GOT se jedná o roky (víceménně stejně jako roky herců hrající hlavní charaktery), zde se jedná o dekády. Tzn. to vše se promítá v ještě širších možnostech scénáristů tvořit ještě větší veletoče. Využité je to tak napůl. Po klíčovém obratu (hlavní hrdina) jdou přes všechno úsilí kvalitativně jednotlivé díly trochu dolů. I tak je ale zcela jisté, že se na Vikings bude dlouho vzpomínat a velmi pravděpodobně si tak, jako v GOT, každý našel tu svoji oblíbenou postavu, na kterou nedal dopustit. Ačkoliv fanouškovská základna tady bude oproti konkurečnímu spektáklu přece jen o něco tenčí. ()

Jezinka.Jezinka

Špína, jedna dračí loď, krev, nejlépe rozmazaná po ksichtu, objevování kouzla mořeplavby, celkem paráda. Občasné odkazy na klasickou literaturu mě nerušily, proč vikinskému válečníkovi nevložit do úst něco z Kupce benátského. Tím posledním dílem to ale podělali, nemyslím "kostky jsou vrženy", myslím tu Královnu koloběžku první, pizizubou ke všemu. Ragnare, chcípni! ()

*CARNIFEX*

Komentár obsahuje SPOILER: Vikingovia sú veľmi solídna “historčina” ala “Hry o tróny”, akurát bez drakov. Po 4 sérii a pár epizódach z piatej to ale balím. Môj záujem poslednými časťami opadával, a tak si nechcem pokaziť celkový dojem, ktorý vo mne tento seriál vyvolal. Príbeh - nepríbeh, všetci “dôležitý” pokapali, ostala osádka na úrovni “Back Street Boys”, a s tým súvisiace aj hádky na úrovni: koho mala mama radšej, koho mal otec radšej, koho je tamtá hračka, koho je hentá frajerka, a to už mi príliš “Vikingovské” teda nepríde. Rozhodol som sa zaujať stanovisko: “v najlepšom treba prestať” - napíšte mi niekto ako to dopadlo - DÍKY. ()

kulyk

Hovnotit po šestém dílu mi snad povolí i ultrapřísný verbitch! Takže - dost dlouho jsem hledal důvody, proč sundat resumé na čtyřku, abych nevypadal jako nějaký spartakiádní nadšenec. Zklamal, nenašel. Možná by mohl historický kanál přisypat nějaké ty love, aby Norků bylo v záběrech povícero a Brit nevypadal jako beznadějný sirotek. Zkrátka trochu té epiky. Jenže mé já vlastní atrofovanou sadu fantasie, pročež si i u hrátek s malými kašpárky představím Borise Godunova. A u řadové osoby ženského pohlaví domyslím fešný xycht. Jsem šťastný člověk. Kurva šteluňk, to je ale sympatická banda, ti znásilňující a vraždící bezvěrci, co? Snad jim tam onen kněžourek nezačne zesírat životní návyky. .....Ne že bych byl velikým znalcem severských popěvků, ale neměl Ragnar nejprve napadat Francii, než se juknul k pihatým křivozubcům na ostrovy? To je jedno, s úsměvem příslušníka národa bez mořského pobřeží radím jen - kuchni je všechny, frajere! ...... Vysvětlení pro píchače do mé hnědi - zajisté že vím, co značí pojem ,,atrofovaný". F tom byl ten ftip, né? Taky už nevím jaký... ()

Spooner

Hutná vikingská nálož s exceletní atmosférou, asi tou nejlepší, jakou kdy jaký film či seriál o Vikinzích měl.Vše je náležitě špinavé a místní obyvatelé vám spíše zaseknou sekyru do hlavy, než aby si s vámi podali ruku. S Ragnarem a jeho partou byste se prostě potkat nechtěli a ani jejich ženušky zde nejsou žádným pátým kolem u vozu, které by jen vytíraly krev po bitvách. Příběh si to po malinko pomalejší úvodu žene nemilosrdně dopředu a Michael Hirst nás opět dovede několikrát překvapit. Postavy jsou výtečně napsané a bitvy a souboje jsou i přes evidentně malý rozpočet výborné. Navíc mě hodně potěšilo, že tvůrci nespoléhají na nějakou přehnanou brutalitu alá Spartacus či GoT (nic proti nim) či odhalená prsa a bohaté jim stačí ona hutná atmosféra. I když na druhou stranu, Katheryn Winnick se svléknout mohla. Škoda, že po několika nabušených dílech tvůrci malinko zvolní a přípravují si již evidentně příběh a postavy pro druhou sezónu, Hutná a ke konci možná až příliš depresivní atmosféra zde ovšem nadále zůstává i tak.80%+ ()

tahit

Dlužno přiznat, že jsem to chtěl vzdát už po prvním dílu, nicméně asi i díky tomu, že mě zajímá severská historie, dal jsem tomu ještě příležitost a neskrývám spokojenost. ()

2Pac

Minimalne na konci, je serial tak slovansky, ze som si dal kerku kolovratu, gordickeho uzla a Slovenskeho dvojkriza…”skol” ()

Davies182

Po pilotu zatím celkem velká spokojenost. Naštěstí se moc dobře kouká nejen na tu úchvatnou krajinu, ale i na výtečné herce. Fandim History Channelu! ()

petero

S01E01-E09. Tak a máme tu koniec prvej série výborného seriálu Vikingovia. Spočiatku mierny rozjazd od tretej časti už aj nejaké boje. Vikingovia sa časť od časti zlepšujú a odkrývajú svoju kultúru, jednotlivé charaktery a veľkoleposť. Parádna atmosféra, výborné herecké obsadenie a skvelá znelka Fever Ray – If I Had A Heart. Môže zamrzieť akurát tak len mierna krvavosť. ()

Tom_Lachtan

Skvělý úvod do onoho mystického světa ve znamení meče, vran, lodí, vousů a seker, u kterého se člověk snaží intenzivně zapomenout co všechno o Chlupatý Holenici ví... "historických" pramenů přitom není tolik, aby si autoři nemohli přimyslet nějakou vedlejší linku, tu s polomagorem (ale geniálním, dokonce i s vlastní valkýrou) Flokim, tu s zas s Jarlem, nebo brůdrem Rol(l)em (ano, nevím jak se to píše). Dost fajn je, že seriál si drží svoje tempo pořád, i když se střídají díly agresivní, často bojové (Anglie) a intrikářské (u Ragnara, ať je to kdekoli, blíže nelokalizováno). Poslední dva díly sice tempem trošku ztrácí, ale oba mají bohatě čím vynahrazovat. Historická věrnost (sic ne úplná, stále dost velká) a vynikající obsazení jsou třešnička na dortu. Po druhé sérii: opět nářez, tentokrát bez slabého závěru, jen trošku zamrzí překombinovanost některých dějů (koukám na vás, Jarlové a králové), nebo nejasnosti ohledně toho, co sakra chtějí s tou kterou postavou udělat (koukám na tebe otočný konvertito). Odine!! Thore!! Freyo!! ()

CrypzzXD

Po první sérii zavládly menší rozpaky, po sérii druhé mě ale pohltily pocity ohromení a nadšení. Nekompromisní jízda s vynikajícím castingem v čele s Travisem Fimmelem, který jako Ragnar Lothbrock válí bezkonkurenčně. Edit: Zvýšení počtu epizod v jednotlivých sériích tomuto, mnou v minulosti milovanému, sériálu vůbec neprospívá... Postupně mě Vikings začínají ztrácet. To, že mají zatím poslední tři série dvacet dílů, je snad špatný vtip... (5.6.2019) S01: 6/10 S02: 9/10 S03: 10/10 S04: 7/10 ()

Fiftis

Naozaj jeden z najlepších seriálov celkovo. Prekvapivo ma prvé diel nejak extra neoslnili, dokonca to vyzeralo dosť lacno a Bčkovo. Dokonca tam bol nádych hnusnej britskej produkcie. Našťastie som pozeral ďalej a ono sa to vykľulo na veľdielo. Obzvlášť keď vyrástli synovia hlavného protagonistu. Tu by som vám odporučil pozorne sledovať nenápadných synov v prvých sériách, pretože od takej štvrtej série budú zrazu hlavnými hviezdami. A to doslova. Neviete ktorému viac fandiť, každý je iný. A práve od štvrtej série je to fakt bomba. Dosť písania, určite sa na to mrknite. (4.7.2021) ()

Shakers

1. Séria - 70% .Herci ,výprava, kostýmy, dobová atmosféra a úvodné titulky. Tu sú predovšetkým hlavné dôvody prečo ma tento seriál bavil. Nie je to zlé, o Vikingoch sa človek len tak vo filmoch nedozvie a musím povedať, že aj keď síce neviem ako to v skutočnosti bolo verím, že chalani s History Channel to majú naštudované. Veď kto iný by mohol vedieť viac. Čo sa týka príbehu, tak nie je zlý, ale príde mi trochu naťahovaní a akcie by mohli byť tiež trošku nápaditejšie. Prvá séria celkom fajn. 2. Séria - 80%.O niečo lepšie a akčnejšie. Predovšetkým akcia sa zlepšila, ktorá je nie len lepšia, ale je jej aj viac. No najväčšie plus sú postavy a ich vzťahy, ktoré sú oveľa zaujímavejšie a lepšie namiešané. 3. Séria - 95% Jeden s mala seriálov, ktorý ma stúpajúcu tendenciu. Zatiaľ čo prvá séria nás zasvätila do sveta Vikingov, druhá už zlepšila akciu a postavy a tretia to už len zdokonaľuje. Je vidno, že tento seriál je úspešný. Tretia séria je nie len naj-akčnejšia, ale hlavne výpravnejšia. Tu sa už nedobývajú maličké Anglické osady, ale Ragnar, ktorý je podla legendy potomok Odina, rovno zaútočí na samotný Paríž! 4. Séria - 75%.. Slabšie oproti predošlým sériám. Sem tam nejaký konflikt alebo akcia to trošku zdvihla zo sedadla, ale inak to dosť padá na nevýraznej postave Ragnara a vedľajšie postavy to s blata nevytiahnú. Po tretej výbornej sérii, veľké sklamanie. 5. Séria - 60%. Prvá polka piatej série je ešte celkom stráviteľná, ale ta druha je neskutočne naťahovaná a nudná a skutočne len zopár dielov s tých 20tich stojí za to (finále). Veľké sklamanie a hlavne nuda, kde sú tie časy Ragnara, toto je len zívačka a naťahovaná nudná prechádzka po škótsku. 6. séria - 65%. Už som to spomínal a budem sa opakovať, ale od štvrtej série je to zbytočne naťahované a dlhé. A znova to platí aj pri poslednej sérii. Finálna séria tejto Vikingskej ságy, mi prišla o chlp lepšia ako ta piata, hlavne v druhej polke a aj keď je tu vypráva stále pekná, akcie furt drsné a krvavé, lokácie pôsobivo natočené, chýba tomu strhujúcejší príbeh a taktiež chýbajú tomu lepšie postavy a lepší herci, ktorý by to utiahli. Takto mi bolo celý čas jedno, kto umrie a ako to skončí. Finále s časti fajn, s časti sklamanie. ()

Boogeyman

Nejlepší na celým seriálu je, že ti hlavní hrdinové jsou fakt barbarský primitivové, ulhaný, zákeřný, serou během jednání a naprosto se s nikým a ničím nepářou. Sice se jim těžko drží palce, ale rozhodně to působí věrohodně, nezvykle a naprosto nepředvídatelně. Po první sérii 4/5. ()

Madsbender

Michael Hirst je na poli historických seriálov už starý harcovník, a jeho skúsenosti vidno aj na zbrusu nových Vikingoch. Malé odchýlky od reality sa dodnes nebyhli nijakému historickému filmu či seriálu, a ani tento nie je výnimkou. Úprimne, mne to vôbec nevadí, pretože sledovať osudy mojich obľúbencov Ragnara Lothbroka, drsného Erika a mierne trafeného Flokiho, krutú vikingskú režbu a intrigy v pozadí, ako aj stret odlišných národov je zaujímavé a poučné, ale hlavne veľmi zábavné. A čo sa pohanskej mytológie týka, je vykreslená tak neskutočne pútavo, až nepochybujem, že by som na ich vieru, ak by som mal tú možnosť, prešiel sám. Nemôžem sa dočkať ďalšej sezóny. 1. séria: 90% ////////// 2. séria: 90% ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku