Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

L.O.T.R

Po prvých 4roch dieloch musím znať že to má čo do seba. Hlavný herec je naozaj perfektný a táto úloha mu úplne sedí. Hlavne cením autorou seriálu za to že točia niečo o vikingoch, pretože o nich som zatiaľ nič takto bravúrne nevidel. Uvidím zatiaľ ako sa to vyvinie ďalej. PS: Slovenský dabing neskutočne potešil každá jedna postava má prsne taký hlas aký má mať takže za toto dabingovému štúdiu ktoré vyberalo dabérov veľké +. ()

obrobr

Syrové , špinavé , drsné , úchvatné...tento seriál zaujímá první ligu a pokud se do něj ponoříte , tak vás odmění tím , že při sledování jakéhokoli dílu zapomenete na starosti všedního dne , a strávíte desítky minut u Vikingů v jejich drsné době.... ()

xyran

Co víc napsat? Nádherný a drsný sever - atmosféra, exteriéry, kostýmy.. hltám díly a nějak se zdají až krátké.. ()

Lenakf

Pro mě ze začátku trošku nuda, nemohla jsem se prokousat prvními asi 5 díly, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a zdárně dokončila Vikingský maraton :) Poslední díl druhé série byl třešničkou na dortu a nemůžu se dočkat další série, doufám že z toho nebude hořké zklamání a další série bude stejně kvalitní, né-li lepší. ()

Conriocht odpad!

Absolútna nuda bez dynamiky, atmosféry a severskej drsnosti. Neskutočne zlý casting, toto jednoducho nie sú "Nordi", ale len metrosexuálne buzny čo sa hrajú na tvrďákov. Rovnako desný výber prostredia, neviem kde to točili, ale Škandináviu to nepripomína ani náhodou. ()

Elanornegra

Prva seria zacala zaujimavo, vyborna hlavna postava, ale postupne padala na tempe, dej vyrazne stagnoval a v kazdej stranke to bolo o lvl horsie ako GoT. 70% Druha seria uz to bolo o nieco lepsie, pomerne slusny final boj v ENG i ked neprehladny, zaver tiez slusny 80%.. pocas oboch serii az prilis tlacia na pilu s tymi nabozenstvami... no dufam ze uz prestanu :D 3.seria je u konca, prve epizody slabsie, ale odkedy zacal rezonovat v pribehu Pariz, zacalo to naberat na obratkach. Bitka o Paris, tam bol citit vacsi rozpocet, chlavabohu vyborne spracovnae, zaver ma taktiez dostal..... Ragnar opat dokazal prekvapit. Nie je to na 5* ale rozhodne tento serial nestagnuje, skor dozrieva. 85% ()

Paradax

V současnosti jeden z nejlepších seriálů, nechybí příběh, akce ani napětí a dějové zvraty. I výprava se zdá být poměrně historicky věrná. Seriál je rozhodně jednou z nejlepších sond do života Vikingů. Velmi se těším na další sérii. ()

Prokop23

Už samotný text úvodní písně hodně o povaze vikingů (ne jen o jejich) vypovídá. Začátek parádní, kostýmy super, beze srandy, čekal jsem helmy s rohy. Myslím, že se tvůrcům moc povedlo vykreslení povahy Ragnara a vůbec motivů jeho konání, což je u vikinga asi oříšek. Sem tam vystříkne nějaká ta krev, obnaží se nějaká blonďatá seveřanka. Tím by celkově výčet kladů seriálu skončil. Vyvrcholení celé první série totiž přichází dva díly před koncem, ty pak působí jako vata, kterou jsme nějak postříhali s nezařazených záběrů, či jako velikánská příprava pro sérii nadcházející, které je bohužel ještě neslanější nemastnější. Ragnar se tak nějak motá po Anglii...od ničeho k ničemu, během toho musí uplynout moc moc roků, protože scénáristům tak nějak dochází, že by se nemuseli dostat ke svému velkému finále, které nám všem vytře hledy...tedy k tanci Ragnara Lothbroka v jámě s hady v nějaké Odinem zapomenuté prdeli v Anglii...hups spojler....ale ten byste věděli, kdyby jste načetli trochu té historie. Pořád však do toho zbývá potrollit pár anglických králílů, vypálit Paříž. Tu nám scénáristé zcela zajisté vymyslí několik vedlejších nesmyslných zápletek a pokusí se ještě na pár sérií umírající příběh natáhnout. No, můžeme jim to mít za zlé? Taky byste se asi dobrovolně z práce nevyhodili že....hlavně když se penízky sypou....no tím se vlastně dostávám zpět k úvodní písni seriálu. ()

Brumo

Prvních pár dílů bylo pro mě hrozně zvláštních, nevěděl jsem co mám čekat a pak to všechno začalo. Moje nová úchylka. Kam se hrabe GoT, Suits, BBT, HIMYM a další z věcí co koukám / koukal. Příběh, místo, atmosféra, souboje, intriky a hlavně náboženství je to co mě nesmírně baví. Vikingové a je jejich náboženství mě dostali na plné čáře. Výsměch křesťanství (ve velkém) je jen sladkou tečkou v pro mě ZATÍM perfektním seriálu. A abych byl upřímný, to že občas něco nesedí časově nebo podle reálu je mi u prdele. Nejsem učitel dějepisu, ámen. 3x jsem viděl obě série. První série zlehounka 90%, druhá 100% ... No musím uznat, že třetí série nastartovala ve velkém a s dalším dílem se seriál zlepšuje. Po s03e08 mě můj názor, že Vikings jsou lepší než GoT, ještě víc utvrdil. Vikingové jsou můj nejoblíbenější seriál a po 8mi dílech už teď 100%za třetí sérii! Poslední díl 3. série je u konce a teď opět začíná to dlouhé čekání. Poslední epizodou jen History Chanel podtrhl své pro mě mistrovské dílo. Ragnar to opět vymyslel a uvidíme jak se to dál vyvine. 100% za třetí sérii a to BEZDEBAT. ()

mad.dog

Opravdu kvalitní seriál z období, které je mému srdci nejblíž. Atmosféra je hustá, casting je naprosto přesný a celkově absolutně nic nemám, co bych (zatím) mohl vytknout. Opravdu se mi líbí konfrontace mnicha se severskou vírou a Ragnarova touha po všeobecném přehledu. S tímhle seriálem jsem nadmíru spokojen. ()

maxi_tom

Tento seriál postupne zreje ako víno, čo sa okrem kvality prejavuje aj v zvýšenom rozpočte. Bojové scény sú perfektné a hlavne reálne, postavy sú dostatočné charizmatické a aj dej je zaujímavý. Prvá séria 4* (7/10), druhá séria 5* (9/10) a treťou sériou ( bol odvysielaný prvý diel) majú Vikingovia nakročené k titulu najlepšieho historického seriálu posledných rokov. Bravo History Channel!!! Update po tretej sérii: Tak moja predpoveď po slubnom začiatku tretej série sa nenaplnila. Možno jednoducho skonštatovať, že 3. séria je nie len pre mňa pomerne veľkým sklamaním. Táto séria jasne ukázala ako môže scenár zprzniť kvalitný atmosferický seriál. 3. séria za 3* (6/10) a celkovo slabšie 4* (7/10). Historické seriály mám rád takže si nenechám újsť ani 4. sériu. Čakám, ale výrazne scenáristické zlepšenie. ()

Zsir

Výborný a hlavně originální serial. Každej musí zkouknout. 1 serie nebyla tak skvělá, ale 2 fantasticka, 3 - začala ještě líp jak 2. ()

vlajad

Výborně natočené, žádné zbytečné přikrašlování, všechno pěkně syrové. Sympatičtí herci, zajímavý děj, který leckdy překvapí (třeba závěr třetí série mě narposto dostal). ()

Beetlejuice

... a nejšílenější na tomhle seriálu je, že si postavy fakt zamilujete. Budete se o ně bát, budete s nimi plakat, budete se s nimi radovat. Budete si říkat, že se někdo definitivně zbláznil, zároveň budete doufat, že se nezbláznil a spolu s tím vším se budete divit, jak mohlo tak nudné náboženství, jakým je (zde vyobrazené) křesťanství, přežít až do dnešních dnů... (S1+S2 = 100%) ()

Wifinus

Bomba. Postavy nemají chybu a nejsou rozlišeny černobíle. Herci úžasní. Zvlášť jsem si oblíbil ty anglické krále. 85% Nemůžu se dočkat 4. série. Kdo chce skončit ve Valhalle, tak se na to musí podívat. ()

Triticum

Obcas klise, obcas predvidatelne (nie len z historickeho hladiska), obcas bojove sceny ako zo zaberov naboru karate tretej triedy ZS, ale celkovo super. No a ano, alfa viking je z Australie. No a co - kedze ide o sucasny serial, ocakaval som tam minimalne Jarla Samuela L. Jacksona a Kinga Morgana Freemana. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku