Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

laik_60

Na to ako o seriáli hovorili moji známi som čakal od neho viacej. Kým oni pozerali po častiach ja naraz štyri a päť častí. Celý seriál je určený predovšetkým milovníkom krvou postriekaných tvári a vojnových sekier, "zatínaním do živého". Scenáristicky to bolo stále "kto z koho" intrigy" a bitky. O tom sú Vikingovia, ako to všetci poznajú z histórie. Trocha zmysluplnejšie bol druhy a posledne dva diely serie. Prikláňam sa k trom bodom ze krásne zábery z mora a fjordov , ta púť do Upsali bola nádherná. ()

cubajz

druhá série zvedá hodnocení na maximum - vizuálně skvělé, krásné exteriéry, surová a historicky přesná stylizace, pecka. ()

Cheeter

Na seriál jsem narazil prakticky náhodou. Jako studenta historie mě zaujal jeho název. První díl si mě okamžitě získal a já se pro seriál nadchnul. V současné době, kdy běží pomalu celý ve stejné době jako GoT, se na něj každý rok těším víc. A to zvlášť teď, když jsem u GoT přečetl knihu a děj se o něj značně odchýlil. Ano, seriál se zakládá na historických událostech, ale nedrží se jich pevně. Potkávají se lidé, kteří se nikdy potkat nemohli. Děj je tak do poslední chvíle pro diváky neznámý. A nečekané zvraty jsou stejné, ne-li lepší, jak už u zmiňovaného GoTu. Od seriálu Řím asi nejlepší historický seriál, které je možné vidět. ()

Desgenais

Ze začátku mě to bavilo, ale těch historických nepřesností a nelogických zvratů začalo být časem příliš. The Last Kingdom lepší. ()

C0r0ner

Hezká krajina. Nuda. Realističnost. Dobrá řežba. Nuda. Nezajímavé postavy. Nuda. Kde je nějaký příběh? Nuda. Nuda. Parádní historické reálie. Nuda. Absolutně nezajímavé linie v Británii a Francii. Špičkové obléhání Paříže. Nuda. Nuda. Nelogické chování charakterů. Nuda. Kde je smysluplný děj? Vždyť to nikam nesměřuje, nic se tam neděje... 60% ()

Kempe

Já si nemůžu pomoct, ale lepší seriál o něčem v minulosti jsem neviděl. A nemyslím si, že by kvalita nakonec rapidně klesla.(za mě nejslabší 5.série) Linky v 6. sérii se podle mého názoru dobře uzavřely a já jsem spokojen. Za mě pocta Ragnarovi, Ubbemu a Hvitserkovi. Skål ()

Wormboy

Krasna priroda, dlhovlasi fuzati chlapici vypadnuti z oka metalovym partakom zo Svedska 20.-21.storocia a miestami katastrofalny strih....to su tri dojmy, ktore si beriem z prvej serie Vikingov. Ano, je to (pseodo) historicke rozpravanie o vikingoch a ich zivotnych peripetiach, ale zas nic zasadne sa tam nedeje a neviem, ci sa vobec niekedy dostanem k druhej serii, ak uzrie svetlo sveta. ()

Martrix

Skvělá kamera, herci velmi dobří, výprava fajn, bitky realistické...jenže co z toho, když je příběh "prohnaný Hollywoodem", tzn. šablonovitý, s téměř nulovou pravděpodobností, že by se aspoň z deseti procent mohlo něco takového kdysi dít. Takže ano, jako velmi dobře udělaná zábava fajn ale pro mě je to jen výpravná soap opera po Vikingsku. Přidaná hodnota není bohužel ve scénáři, ale pouze v provedení a to mi v dnešní době, kdy se stream hemží seriály s dobrými nápady, nebo kreativním zpracováním, příjde málo. Jenže i tak, to v součtu ty 4* dá. I když mají všechny cípy pěkně vyholený ()

Andre3000

První série docela šly. Ale pak už mě to přestalo bavit. Oproti Last Kingdom je to chabý odvar, kde čekáš dvě století na nějakou pořádnou bitvu. ()

papaJA21

Kvalitní seriál čerpá ze skutečné historie a severských mýtů. Výborné obsazení a poutavé exteriéry. Ale klidně by to mohlo být ještě syrovější a špinavější, třeba jako Valhalla Rising :). ()

dr.fish

Není těžké definovat, proč se mi seriál nelíbil. Vadil mi především novodobý přístup k věci. Postavy v tom filmu se chovají a uvažují jako dnešní lidé. i c tehdejší době vítězil ten, kdo byl schopen předvídat, taktizovat, abstraktně myslet. Ragnar tyto schopnosti sice má, ale chybí mu charisma lídra, které Vikingové rozhodně vyžadovali k následování svého velitele. Ragnar by jako introvert neměl naprosto žádnou šanci. Travis Fimmel je vhodný na pozici romantického milovníka, ale ne Vikinga. Pořád se culí jak měsíček na hnoji. A tím vším taky ztrácí důvěryhodnost seriál jako celek. Film vyzdvihuje kontrasty, které by měly být naznačovány jaksi mimoděk, vše je prvoplánovité a nic za tím. Žádné spletitosti, myšlenky, pomalé tempo, bezradnost. Celkově je obsazení vedle jak ta jedle. Ve věcech, kde by měla být intrika není nic, a ve věcech, které bývají jednoduché, se zas patlají ve složitostech. Motivy jednání postav jsou jedním velkým tajemstvím. Tři díly mi stačily k tomu, abych už nic neočekával. 50% EDIT: K seriálu jsem se vrátil v roce 2020 a viděl osm dílů první série. Svůj názor jsem nezměnil. Je to jen drahá telenovela. Doporučuji seriál Last Kingdom, který má hlavu a patu a je na velmi podobné téma. ()

Larushka

Spoilery: Třetí série byla parádní. Zvedám hodnocení na pět hvězd. Velmi mě ten seriál baví, tak čau za rok. Highlighty: Athelstanův pekáč, Ragnar & Floki/Athelstan bromance, Kevin Durand!, Lagertha, Siggi :(, Floki/Gustaf je borec, střet náboženství byl skvěle vykreslen. ()

animaxis

Na Vikings mě velmi zaujalo, že v jednom jediném díle se tu většinou stane několik zásadních událostí. Tím pádem opravdu není pravděpodobné, že byste se během sledování tohoto seriálu stihli nudit. Život Vikingů je tu zobrazen dost drsně, ale zároveň bych řekl vcelku realisticky, i když tu občas taky jsou klišé pro seriály typická. Dalším plusem tu je, že během pár sérii tu uplyne několik let, takže jsem měl po chvíli pocit, že zdejší postavy znám už dlouho a možná i proto jsem si dost z nich oblíbil. Herecké výkony tu jsou dost dobré a to ještě vylepšuje dobře napsaný scénář. Velmi mě tu zaujala i hudba od Wardruny, která nemohla být využita lépe. ()

okkac

Season 1: 90%. Takový ten typ seriálu, kdy každý následující díl je lepší, než ten poslední a vy jen zíráte, kam se to oproti prvnímu dílu posunulo směrem, kterým jste opravdu nečekali a postavám se zde chová stejně krutě a opuštějí nás taky nečekaně jako v Game Of Thrones. Navíc soundtrack tomu dodává nebývale hutnou atmosféru, takový ten dark ambient s občasným použitím hudby od kapely Wardruna (znalci vědí, že tuž tak hutná atmosféra houstne ještě více). A předposlední díl v Uppsale, no nedá se to ani popsat. Nezbývá, než se těšit na druhou sezónu společně s Game Of Thrones. ()

sir-dave

History Channel to pojal po svém, více dokumentárně než příběhově. Za první sérii urazili Vikingové poměrně dlouhé časové období a došlo k několika změnám. Od všeho něco ale na nic nebyl kladen větší důraz. Trochu mi zde chybí zápletka, děj, záporák,... Zatímco se změnilo vedení, rozehráli se nějaké cesty na západ, příp. východ, někdo poumíral, tak mi to stále připomíná, jako bych sledoval úryvek osudu Ragnara Lothbroka a tehdejších Vikingů, což zase taky není úplně na škodu. Jako plus je pravděpodobná autenticita prostředí, obleků apod. Prozatím zaokrouhlím nahoru a počkám na další sérii. /// 2. série tu první o stupeň převyšuje. Více zvratů, více napětí. Nájezdy na Anglii, boje, Intriky v samotném rodišti Ragnara. Takhle nějak to má vypadat. /// 3. série je zase levelem někde jinde. Zvedám na plný počet. Jestli bude seriál gradovat tímto tempem, tak už mi pochybí hvězdičky a stane se seriálem dneška. Třetí série se zaměřila na dobývaní Paříže. Výborný poslední díl! Nemůžu se dočkat dalších dílů a sérií. /// 4. série Plnohodnotná série o 20ti dílech. Strop třetí série nepřekonala, ale stále vysoko. Přinesla opět pár šokovaných smrtí. (hodnocení za 1. - 4. sérii) ()

wendelin9

Skvělý seriál, který jsem si i navzdory pomalejšímu (a možná i lehce nudnému) začátku oblíbila. Děj je možná oproti jiným seriálům hodně jednoduchý, ale přesto mu nechybí nečekané zvraty a hlavně charakterem překypující postavy. Do toho ta krásná krajina, naturalistické záběry a krásná nahá těla - radost pohledět :D... Dokonce jsem si po první sérii koupila i knihu o Vikinzích, takže jo, hodně se mi to líbí a nedočkavě vyhlížím další řadu. ()

Noviik

Po druhé sezóně stále velmi vyrovnané a vyvážené. Přesto si nejsem jistý, jestli potřebuji další sezonu... ()

Radiq

Po první sérii - není to špatné, ale čekal jsem to lepší. Dost zbytečné mi tam přišly ty mysteriozní prvky, jako divnej věštec nebo vidiny bohů. A takovejch drobností je tam víc. Taky bych řek, že tam mohlo být trochu víc krve a nahoty - tady je to vše jen tak na oko - na oko nenáročného diváka. Ale obsazení solidní - Travis Fimmel je sympaťák na první pohled (a proto mu to jeho vikingské řádění někdy moc nevěřím). Ale série skončila slibně, tak uvidíme, co bude dál... S druhou sérií příchází tak trochu rozčarování z toho, že se tam objevují dost nesympatické nebo blbě napsané postavy a některé postavy se chovají divně. Ale třeba takovej král Wessexu v podání Linuse Roache je zas pravej opak a vyloženě tam ční. Taky začínám mít takovej pocit, že Travis Fimmel, i když je to sympaťák, tuhle roli hraje tak, jak bude hrát vždy a všude jiné role. Ale třeba se pletu. Na druhou stranu s krví se trochu přitvrdilo. No, zatím mě to neodradilo. Po třetí s tažením na Paříž pořád stejná kvalita, i když Ragnarovy křesťanské stavy a jiné podivné nálady mě moc nepotěšily. Oceňuju, že tvůrci se nebojí nechat umřít i důležité postavy... ale na druhou stranu ty úplně hlavní zas přežijou všechno. Pobavilo mě useknutí ruk/prstů při popravě jarla, kterej si vyžádal držení vlasů a pak cuknul, chch. S krví je to obecně lepší. Ale abych tento seriál tady bůhvíjak vychvaloval, na to nemám chuť. Je to zatím takovej lepší průměr. Čtvrtá sezóna mě překvapila svou délkou, ale v podstatě v polovině mě to moc nepotěšilo. Nově nastupující generace potomků už vůbec není tak chytlavá. Opět se tu setkáme s nedostatkem krve, ale na kvalitu děje to nemá zásadnější vliv. Ivar mi přijde jako dost neuvěřitelná postava + několik dalších taky a opět se to tu hemží různejma mysteriozníma prvkama, které mi kazily dobrej pocit ze seriálu. Takže: první polovina ok (i když Ragnarovi z těch drog a všeho už dost mrdá v palici), druhá polovina jakž takž. Chtělo by to trochu přitvrdit, ale je to jen můj osobní názor a věřim, že se to ostatním bude líbit. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku