Eso es

• Československo

Eso všetkých es

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Západní Německo, 1982, 100 min

Ačkoli mám Belmonda velice rád, tento film byl docela zklamáním. Vtipné kousky nestačily hrozný zápletce a přespříliš zamotanému ději.(12.5.2009)

Scénář: Gérard Oury, Danièle Thompson .. Zdařilá kombinace předválečného Hitlerovského Německa a Belmondova šarmu střiženého sportovním přístupem a nezbytnou porcí akčně kaskadérských výstupů. Košer zábava.(12.5.2009)

75% Belmondovská vlastní verze Velkého flámu, méně vtipná, ale za to víc akční, napínavá a se skvělou Hitlerovou sestrou, škoda že na ní filmaři v ostatních filmech zapomínali, zvlášť, když mu byla tak podobná;)(12.4.2010)

Ano, zdá se to nemožné...bláznivá komedie na tak vážné téma. Ale Gérard Oury a Jean Paul Belmondo? S přehledem to zvládli. Z dětství jsem si tento snímek pamatoval jako velkou legraci a u toho zůstalo. První část je fraškovitá a u druhé, i přes přítomnost "Hitlerovy sestry" vás nepříjemně mrazí v zádech. Film má příjemnou podobu road-movie a milou hudbu Vladimira Cosmy a la Uprchlíci...jo, ano, tohle můžu v každou denní i noční hodinu!(2.5.2003)

Belmondo jako bývalý bojový pilot chrání za druhé světové války malého chlapce a dělá si srandu z Němců a Adolfa Hitlera. Škoda, že ve flmu není více scén jako byla třeba povedená auto-motocyklová honička to by pak bylo hodnocení ještě vyšší.(9.2.2009)

• - Film zlomil v Paříži rekord při otevíracím týdnu, když se prodalo 463 028 vstupenek. (Caszidy)

• - Jean-Paul Belmondo se kvůli nízké výšce při "výstupu" z letadla nechal zastoupit kaskadérem. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jean-Paul Belmondo, který ve filmu hraje trenéra boxu, se v mládí sám boxu věnoval. (Georgex)