poster

Eso es

 • Francie

  L'as des as

 • Západní Německo

  Das As der Asse

 • anglický

  Ace of Aces

 • Československo

  Eso es

 • Československo

  Eso všetkých es

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Západní Německo, 1982, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tahit
  *****

  Opět skvělý film s Jean Paul Belmondem. Zastavím se na chvilku u jeho hereckého typu. Hraje obvykle to samé, i když v jiných postavách. Jeho gesta, řeč, které umí rozehrát, nikdy neztratily typicky belmondovský šarm. V jeho filmech najdeme spoustu nápadů, které sám vytvořil. Nedá mi to, abych jednu vynikajicí scénu komického výstupu nevzpomněl. Jean Paul Belmondo podává knihy esesmanovi a ten hřímá, Brecht - zakázanej, Hemingway - zakázanej , Freud - zakázanej, Hitler ten je taky zakázanej a třískne s Mein Kampf o podlahu. Situační a slovní vtip prostě Belmondovi sedí. Takový je film Eso es. Kdesi jsem četl ve francouzských novinách, že o svých rolích říká: „Chtěl jsem bavit lidi, aniž bych si kladl špičkové umělecké cíle a to se myslím podařilo.“ A pro úplnost zbývá jen dodat, že je velká škoda, že některé údajně jeho skvěle zahrané filmy jako třeba http://www.csfd.cz/film/32441-bud-hezka-a-mlc/ není možno u nás spatřit.(11.7.2010)

 • Renton
  ****

  Scénář: Gérard Oury, Danièle Thompson .. Zdařilá kombinace předválečného Hitlerovského Německa a Belmondova šarmu střiženého sportovním přístupem a nezbytnou porcí akčně kaskadérských výstupů. Košer zábava.(12.5.2009)

 • Kimon
  *****

  Že se jedná o film inteligentně humorný a optimistický, na to jsme u Jean - Paul Belmonda už zvyklí. A na bezpochyby vynikající ztvárnění jeho rolí ve filmech také. Zaměřím se tedy spíše na zpracování českého dabingu. Osobně si ho dovolím ohodnotit známkou nejvyšší především také i za vynikající dabing. Vůbec si totiž nedovedu představit v roli CZ dabéra J. P. Belmonda nikoho jiného, než Jiřího Krampola. Jsem příjemně potěšen, že mu tato práce byla nabídnuta, a že Jiří Krampol dabing přijal. Ten zázračně "uchraptěný" hlas patří výhradně k Belmondovi stejně, jako ten Filipovského k strážníkovi. Bohužel, ne vždy daboval u "Belmondovek" Krampol. Jednu drobnou vadu ovšem tato CZ dabovaná verze má. Bohužel v originál francouzském provedení filmu (ve francouzském znění), které v tomto případě bylo použito, byl užit v dialozích i německý jazyk přeložený do francouzských titulků v obraze (nevypínatelných). V tomto CZ provedení byly však dabovány všechny dialogy, včetně těch německých a tak se občas v některých okamžicích filmu mluví česky a současně se objevují původní francouzské titulky překládající původně německý jazyk. Budeme to muset brát jako takové malé nutné zlo v tomto tak pěkném filmu. Jiná, lepší možnost při přípravě CZ verze asi nebyla. Plné hodnocení si dovoluji udělit za příjemnou podívanou s dozvukem dobré nálady.(31.1.2009)

 • B!shop
  ****

  Jako celek to zas takova super sranda neni, na to tu jsou nejaky ty hluchy mista, jenze misty tu je tak ultimatne brutalni scena, ktera vzdy perfektne rozesmeje, at uz to je knihkupectvi, olympijska pochoden nebo treba chata z Hitlerem. A navic je celej film trosku jako road-movie, takze se dej nikde nezdrzuje a spolu s tradicne perfektnim Belmondem a chytlavou hudbou to je paradni zabava za lepsi 4*.(20.12.2008)

 • Lynn
  ****

  Kromě výtečného "U konce s dechem" jsem J. - P. Belmonda nikdy moc nemusela. No ale teď mu postupně začínám přicházet na chuť. Rozhodně i díky této nenáročné dobrodružné komedii, která mile pobaví.(25.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace