Eso es

• Československo

Eso všetkých es

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Západní Německo, 1982, 100 min

Můj nejmilovanější film s Belmondem po Zvířeti. Snad je to tou hudební vložkou nebo tím, jak to natírá nacistům.Buď jak buď. Dle mého je to 2.nejlepší Belmondova komedie.90%!(4.12.2009)

Gérard Oury dokázal již ve "Velkém flámu", že umí udělat úžasně vtipnou komedii v době a prostředí, které má k jakékoli legraci daleko. "Eso es" si se svým o šestnáct let starším bratříčkem nic nezadá. Vtipných situací je ve filmu nadbytek (za všechny např. ta v knihkupectví), ovšem dojde k napínavým i dojemným situacím (a že jich není málo), které ovšem ani na okamžik nezabřednou do sentimentu. Všechny složky jsou skvěle vyvážené a ve výsledku máme vynikající dobrodružnou komedii, s vynikajícím Jean - Paul Belmondem. Ať chcete nebo ne, svým ostrovtipem, šarmem a dobráckým úsměvem vás opět dostane. TV Prima při upoutávce ke sledování "Rodinných pout" nadmíru užívala sloganu: "vychutnejte si svou dávku emocí". K "Esu es" se podle mého nic nehodí lépe. 100%.(16.2.2009)

Eso es má fantastický příběh, který Belmondovi hraje příjemně do karet. Jenže jemu by se dařilo i se špatným příběhem, protože takový šarm jako on má prostě málokdo. Jako u komedie jsem se já hodně pobavil. Jsem rád, že občas objevim nějakou starou francouzskou komedii, kterou jsem neviděl a tak příjemně se u ní pobavim. Pět hvězdiček je prostě jasných. Od začátku do konce se nenudím, s tou hlavní tváří co tam pobíhá celý film to ani proste jinak než za pět v tomto filmu nejde. On je tam naprosto senzační. Sice kolem sebe nemá kopu ženskejch, má jenom jednu, ale i tak si bohatě vystačí. Eso es je parádní komedie, na kterou se kdykoliv rád znovu podívám.(10.7.2008)

Belmondo jako bývalý bojový pilot chrání za druhé světové války malého chlapce a dělá si srandu z Němců a Adolfa Hitlera. Škoda, že ve flmu není více scén jako byla třeba povedená auto-motocyklová honička to by pak bylo hodnocení ještě vyšší.(9.2.2009)

Belmondovi tieto role vždy sedeli a tak 20-30 rokov dozadu bola väčšina divákov spokojná rovnako ako ja. Z dnešného pohľadu a repríze po dlhých rokoch na mňa film až taký účinok nemal a beriem ho ako priemerný film a nadpriemerným Belmondom. 60%.(3.8.2016)