Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

ARI50

Další seriál který má úplně vše ke spokojenosti, příběh dokonalé zamotaný a suprový od prvních minut kde mě i žere že seriál je krátký, herecky je seriál strašně dobře vybraný a šerif se nenudí ani v přítomnosti žen no nejvíc jsem stejně žral herce Hoon Lee byl nejlepší zábavný prostě super. Prostředí málo města je bombové a zavede nás hodně hluboko, celkový seriál je super se vším co nabízí a patří mezi ty co ohromily během sekundy a proto TOP, jen říkám že bych si ho přál i delší hrozně to uteklo ale místo ve sbírce má právem. Každá postava je důležitá a skvělá, hudba je v pohodě prostě chválím chtěl bych ještě víc dílu. ()

L0ra

Nebýt neskutečně pitomých milostných dialogů, byl by to i docela obstojný seriál. Bohužel pro mě spadl do průměru. ()

TheJokerCZ

Když jsem se začal dívat na tento seriál, nevěděl jsem do čeho jdu a moc jsem od něho nečekal. Ale opak je pravdou. Je to naprostá pecka! Velmi sympatičtí herci, absolutně parádní bitky, občas nějaký ten humor a hlavně super drama. Víc takových seriálů! Největší překvapení tohoto roku. 1.série 9/10 U druhé řady jsem se bál, že si to neudrží tu laťku z té první, ale jsem rád, že jsem se zmýlil. Druhá řada je neskutečný nářez a skoro bych si dovolil i tvrdit, že se ta pomyslná laťka ještě o kousek zvedla. Zvláště po posledním díle druhé řady, ten je neskutečně kule rvoucí! 2.série 10/10 ()

Lacike

Hodnotenie po 5. dieloch. Kvalitne natocene akcne sceny vs. nesympaticke postavy sa pre mna rovna strata casu. Ale komu tie postavy sadnu, tak sa bude dobre bavit. Dobre pre vas, zle pre mna. 5/10. ()

malylada

Přesně ten seriál, jaký chce vidět fanoušek eRkových filmů. Syrově drsné, brutální s vynikající akcí a lechtivými scénami. Veškeré kladné a záporné postavy se povedlo dokonale napsat a táhnou celý seriál. Zápletky prvních tří sérií v malém městečku, které proplétá mnoho odlišných komunit prostě vtáhnou, včetně dějových zvratů a člověk dokáže odpustit některé mouchy a čtvrtou sérii.......9/10 ()

BoPo

Čisto čisté béčko. Postavy si jasné na prvú dobrú a dej prináša nekomplikované, ale rozhodne dostatočne zaujímavé zvraty, a vzťahy. Hlavnou hybnou silou prvých troch sérii boli predovšetkým Kai Proctor a Rebecca Bowman. Čím však Banshee vyčnieva je akčnosť. Nájdete tu ojedinelý mix, v ktorom proti sebe bojujú mafiáni, policajti, amišovia, indiáni, náckovia. Toľko pästných súbojov v jednom diely či v jednej sérii nikde inde nenájdete. Banshee zároveň nešetrí sex scénami a necenzúrovanou nahotou herečiek. Nenáročná, dostatočne atraktívna záležitosť, ktorej by sa však zišlo viac zaujímavejších, kvalitnejších hercov. Záverečná 4. séria opúšťa vyšľapané chodníčky a stáva sa akýmsi pokusom o detektívny seriál. Viac kecov, menej akcie. Jedna postava sa premení v "catwoman". Pribudnú podivné postavy na čele s agentkou FBI, ktorá je fetka a rajda, a všade chodí na vysokých opätkoch. V rámci béčkových seriálov určite jeden z vydarených. No inak proste len priemer, ktorý nešetrí drsnosťou. ()

MoiJe

S1: Slušné. Šerif, ktorý je zároveň vigilante a pravidelne končí celý zakrvavený, svojou či cudzou krvou. A do toho je ešte aj lovnou zverou pre ukrajinskú mafiu, ktorej bosa kedysi fakt poriadne nasral. Nie je to dokonalé, ale je pekné vidieť zase niekoho, kto sa s tým nekašle. :) // Pilot: Pozriem dalej. Trochu zarazila jedna z bitiek, viditelne zpomalena hercami. ()

evilmind

Na televizni show nepochybne misty hodne drsna podivana. Bohuzel to ponekud srazi scenaristicka bezradnost, v prvni sezone se objevi hodne veci, co nemaji logicke vysvetleni, k nicemu dalsimu nevedou, a v dalsich episodach vysumi. Navic obcas je minutaz prestrelek ala Call of Duty ponekud pretazena... Naštěstí v dalších řadách tvůrci správně poznali, v čem je hlavní síla jejich show, a Banshee tam postupně přerůstá v nekompromisní akční řežbu, kde nikdo nemá nic jistého. Ve třetí řadě umřelo snad víc postav než ve Hře o trůny (procentuálně určitě). ()

Zeebonk

Příjemně braková seriálová pecka, kterou jsem chtěl po zaslechnutí odpudivého hudebního podkresu pilotního dílu nastrouhat do salátu a předhodit divokým králíkům, naštěstí bylo po deseti minutách jasné, kdo si tu neláme hlavu nad obhroublým jazýčkem, ukazováním nahotinek a zejména soundtrack se vysápal na stupínek snesitelnosti a do konce série se ho už nepustil. Ale hezky popořadě, hlavní hrdina je pořádný kus bezskrupulózního sympaťáka s chvályhodným tvarem lebky a rozvinutým morálním cítěním, na zloděje a vraha samozřejmě, jeho zasouvačka je milá plochá panovačná čubka s gangsterským tatíkem a jeho nejlepší kamarád je jakýsi zvrácený exemplář americko-rejžožroutské transky, zkrátka naprosto brilantní rozdělení charakterů na ty zajímavě ujeté a ty, co si sem odskočily z natáčení Žhavých výstříků 4, nikdo nemůže být zklamán. Téměř každá postava navíc ovládá svůj specifický druh kung-fu a na nesmírně propracovaných bitkách také Banshee staví. V každé epizodě různící se počet mužů a žen zákonitě skončí s rozmlácenou držkou, což jde ruku v ruce s velmi odhaleným prcáním, tvrdými slovními přestřelkami a nakonec i otravnou romantickou limonádou, která se naštěstí vždy zvrtne v soft porno, dříve než si divák začne vkládat do úst hlaveň brokovnice. Můj oblíbenec je každopádně dánský veterán Ulrich Thomsen a další sérii si nenechám ujít. UPDATE: Další série si drží laťku. Nemůžu sice říct, že bych v nových sérií našel tak neskutečně kulervoucí akcičku jako tu v první sérii - hlavní hrdina vs. MMA Negr - přesto můžu s čistým svědomím říct, že se k tomu spousta akciček přiblížilo. Rovněž by bylo třeba zmínit, že mláticí akce v druhé a třetí sérii mírně ustupuje do pozadí a nahrazuje ji střílecí akce. Co ještě dodat? Snad jen, že tak svérázný a beskrupulózní televizní náser tu ještě nebyl... A jsem zvědavej, jak ta čtvrtá dopadne. ()

jahol

Hodnotím prozatím uprostřed druhé série. Neskutečně luxusně natočený scénáristický béčko s úžasným titulkovým intrem. (Mnohem) brutálnější a o dost sexuálně vypjatější než Hra o trůny. Mraky rvaček jednoho proti jednomu, popírajících výdrží aktérů všechny biologické zákonitosti (soubor mezi Carrie a bráchou byl opravdu nekonečný). Sprchy krve jednou dvakrát za epizodu. Perfektní casting, včetně výběru sexy rváček, porážejícího s přehledem první pětku České miss, čas od času perfektně zvládnutá bouračka. A taky trochu přehnaně rychlá hra na city a příliš ploché charaktery a přehrávání některých hrdinů. S věrohodnou psychologií se zkrátka tenhle seriál moc nemaže, protože mu na to nezbývá čas, i když pár hodně dobře zvládnutých konzistentních charakterů tady najdete (čínský travestita). Zkrátka brutálnější, ale výrazově prostší verze Ray Donovana, kterého bych doporučil více. Dodatek: Musím konstatovat, že během druhé a třetí série se ze mne stal totální závislák. Kašlu na psychologii postav, protože o tu tady skutečně nejde. Výrazové prostředky se rozšířily, moc se mi líbí podprahové vsuvky a takové ty krátké časové smyčky, u kterých nevím, zda je to "co kdyby" anebo "opravdu". A úvodní titulky, postupně aktualizované a zčásti přetrvávající, jsou možná ty nejlepší, jaké jste kdy viděli... ()

ConanVJ

Tak mám za sebou první sérii a musím říct, že je to peckový seriál a hodně mě překvapil. Je zde spousta syrových rvaček, přestřelek, sexu. Každý díl je zajímavý a konec každého dílu nutí diváka těšit se na další (Pozor po titulcích je vždy ještě kousek seriálu, o čemž jsem při prvotním sledování bohužel nevěděl). Herecké obsazení je parádní. Hlavní hrdina, no spíš antihrdina, je dobrá mašina na zabíjení, která se s nikým nepárá. Šerif v tomto podání mě hodně překvapil. Bývalá přítelkyně je plná překvapení....... a tak by se dalo popisovat všechny, jak dobráky tak i záporáky. Prostě hodně zajímavý, svižný seriál, který mě hodně pohltil. Za mě 1. série 100% :) Druhá série taky pecka a přijde mi, že se ještě víc přitvrdilo hlavně v krvavém násilí. 2. série 100% :) 3. série 100% :) 4.série 100% :) ()

VojinRyan

Zo začiatku som mal problém, že čo si vlastne myslieť o tomto seriály, ale po prvej sérii som hodnotenie zatiaľ nechal na 5*. Najväčším prekvapením bol pre mňa výkon Ivany Milicevicovej. Sexi bojovníčka. Tento seriál pôsobí tak zvláštnym dojmom, že to je na tom to najlepšie. Postupné vykresľovanie postáv z diela na diel Vás núti pozerať ďalej a ďalej. A stále ešte poriadne neviete, kto vlastne čo skrýva, odkiaľ je, čo sa mu stalo. Ale nie je to tak rozťahané ako u iných seriálov, len aby natočili aspoň 10 dielov. Vždy nastane nejaký nečakaný zvrat a koniec. Ale takúto pochmúrnu drámu som už dlho nevidel. 90% - 5* ( po prvej sérii ) ()

keddy79

Jasný, nejdžív všechny zmlaď pekně pěstmi a pak se ptej a pak je zmlaď víc. Dobré shrnutí ne? Ale vážně. První díl naznačoval fajn poteciál. Líbila se mi souhra náhod, jak se klaďas (i když trestanes) stane šerifem v městečku, kde tajně žije jeho dávná láska a komplic. Ale pak se ze seriálu ač hezky natočeného stala jen řežba. Ale bohužel aspirant na nového Chucka Norise to není. ()

agentmiky

Sakra. Proč to muselo skončit už po 4 řadách. Já jsem si totiž celé herecké osazenstvo zamiloval. Už chápu, proč ten seriál dost lidí velebí skoro až k nebesům. Nabídne to bezpočet kvalitních aspektů. Zejména Antony Starr tady zářil na všechny světové strany (ale až role Homelandera mu přinesla slávu....škoda)...Když to shrnu...Banshee mě uhranulo svou přímočarostí. Nikdo se tady s ničím nemaže, na seriálovou produkci místy dosti brutální podívaná. Trochu mě ale štvalo, jak autoři museli do každé série narvat tolik sexuálního obsahu. Pochopím sem tam něco, ale chvílemi jsem si říkal, na jaký žánr to vlastně koukám :D Každopádně, třetí řada asi nejlepší, indián Chayton se mi svou rolí nemilosrdného zabijáka zapsal už natrvalo do paměti. Závěrečná řada optimálně uzavřena, lépe bych to asi nezakončil. Fakt jsem za ten čas, co jsem tomu věnoval, velice rád. Za mě dávám 8/10 P.S. Job jako výřečný sidekick jedním slovem skvělý :) ()

kolda1990

Musím říct, že sem viděl hodně násilí ve filmech, potažmo v seriálech...ale to co se děje tady? to je teda sakra nářez. Tady se na pravidla nehraje. Všichni berou "spravedlnost" do svých rukou a mě to sakra baví. Cítím zadostiučinění když z těch šmejdů někdo vymlátí duši. A Ulrich Thomsen to je taky pěknej parchant:) ()

ArsenalEagle

Banshee byl seriál, o kterém jsem měl matné tušení, ale až po výkonech Tonyho Starra v roli Homelandera jsem dostal chuť. Akční drama, kterému s radostí odpustíte plot armor a pohádkovost. Všechny 4 série mě bavily a přestože ta poslední nedosahovala tak úplně kvalit těch předchozích, nejspíš z důvodu absence šerifskýho odznáčku na Hoodově hruti, tak si i tak zachoval seriál vysokou kvalitu až do úplného konce. ()

erased

Na první pohled naprosto ulítlý céčkový příběh realitě vzdálenější než příběhy z předaleké galaxie, na ten druhý nebo možná ještě pozdější pravděpodobně ta nejvíce sebeuvědomělá běžící série. Banshee je místo, kde je každej chlap a jeho pohled i hlášky tvrdší než diamant a drsnější než šmirgl a kde by každá správná ženská vyšukala mozek z hlavy i Rosenbergovi (pokud by mu ho před tím z hlavy nevystřelila nebo nevymlátila). Tomu správňáckému ztrápenému antihrdinovi pak dělá povinného sidekicka transsexuál, a to nevinné křoví krvavému běsnění dělá amišská a indiánská komunita. A pokud člověk neví do čeho jde, je první řadu potřeba rozdýchávat. Co pak ale potěší stejně jako každá perfektně natočená akční scéna je to, že jsou všechny vztahy a příběhové linie dopředu jasně promyšlené a tak tvůrci prakticky vůbec nerecyklují ani nenatahují. Efektně se prolínající realita a představy hlavních hrdinů a druhá řada spolu s jednotlivými miniepizodami Banshee Origins jsou tomu vynikajícím důkazem, který mě donutil zvýšit hodnocení na plný počet. Díl od dílu se měnící, v současnosti bezkonkurenčně nejlepší seriálové titulky jsou už jen třešničkou na dortu. Banshee je prostě macho akční zábava dotažená ad absurdum a jako taková se nedá nemilovat. ()

Remedy

Jako jo – spousta násilí, soft porna a stříkajícího charismatu hlavní postavy zcela jistě uspokojí většinu nekonvenčních diváků, kteří si v podobných samoúčelných jednotlivostech libují. V tomto případě (zase to strašné klišé) jsou ale tyto všechny prvky obohaceny o plnohodnotný příběh, jehož postupné rozkrývání je přinejmenším stejně zajímavé jako již zmíněné explicitní jednotlivosti (třeba se ve druhé řadě dočkáme i pořádného bobra). A hlavně – nebyla by to produkce Alana Balla, aby opomněla do příběhu vměstnat výstřední postavy, které jsou mimořádné zajímavé a divácky ohromným způsobem přitažlivé. Banshee je každopádně demonstrativní ukázkou toho, jak zobrazení násilí ovlivňuje celkové hodnocení a „aktraktivitu“ současné produkce. Chtělo by se mi napsat, že čím více brutálního násilí, tím větší potenciální úspěch a uznání – to bych se ale dostal k filozofování o současných hodnotách, což by bylo v souvislosti s Banshee úsměvné :)) Atraktivní zábava, bombastické postavy, supr dupr soundtrack a naprosto luxusní fighty. O tom, jakou žumpou je současný svět, Banshee rozhodně není. ()

Kaluž

Lucas Hood je televizní sympaťák roku. Dlouho jsem tenhle bonbónek odkládal, chodil jsem kolem něj s nedůvěrou (upíři z vidlákova mě dávno omrzeli), až uzrál čas a já jej nakonec zhltnul jako marcipánovou malinu namočenou do Nutelly (jo, jsem tak trochu na sladké). Prvotřídní bitky, prvotřídní šukačky, prvotřídní nářez na první dobrou. Skvěle rozepsané postavy (Kai Proctor!), slušně rozehraný děj. Epizoda s albínem THE BEST! Těšinger na druhou sérii. /// 2. sezóna /// Jo, šerif Hood je pořád sympaťák. Nekompromisní akce zabalená do úhledného balíčku vysoce šmakózní televizní zábavy. K maximálnímu hodnocení chybí už jen krůček (nebo nějaká nová obnažená bradavka)… takže nashle u třetí sezóny. /// 4. sezóna /// Šmakózní finále se vším všudy. Tenhleten béčkovej maglajz mi bude setsakra chybět. Poslední dvě sezóny to byl takovej náhul, že to zatřáslo i žebříčkem mých nejoblíbenějších TV seriálů. A to se zas tak často nestává. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno