Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

iXtr3m3

Ďalšia zaujímavá variácia na dystopickú budúcnosť. Inšpirácia Hunger Games je jasná, hrdinovia relatívne sympatický a napr. pre mnohých nenávidený Jay mne osobne vôbec nevadil, na takúto úlohu sa určite hodil viac ako do poslednej časti Die Hard. Film hodný síce len 60-65%, ale kvôli dobrému OST dvíham na 75%. ()

klukluka

Takovej Matrix pro holčičky. Ale nebezpečnej... A blbej. Ale po pořádku. Dětem se tady například vštěpuje, že si můžou řezat dlaně, aniž by tím ohrozily šlachy. Že můžou skákat z vlaku a na vlak, aniž by tím riskovaly, že jim to ujede nohy. Že je normální, aby se kluci mlátili s holkama... :( Že je kurevsky cool, nechat se tetovat. Že je to absolutní základ, nezbytnost. A tak dál, a tak podobně. Na tuhle odnož americké kultury fakt z vysoka srát. A ty blbosti..? Ty se tady vršily po tunách. Ale ta úplně nejzjevnější spočívala v tom, že společnost, která se brání odpadlíkům (umouněnci špinaví, co nechtěli sloužit žádné nesmyslné ideologii), navyšuje nesmyslně jejich počty - počty odpadlíků, když snaživcům z jiných kmenů nedává druhou šanci. Ale tohle nemá smysl. Prostě je to sračka. V titulcích jsem zahlídnul Trapmana a Lulkina, takže nevím, co jsem od toho čekal... Jedna pecka za muziku. ()

Han22

V postapo budoucnosti lidstvo přežívá ve futuristickém Chicago rozdělené do pěti frakcí. Každý si musí zvolit frakci, jinak skončí jako odpadlík (něco jako bezdomovec). Kdo má nadání pro více frakcí je divergentní a pro fašistickou vládu smrtelně nebezpečný. Tolik výborný námět. Bohužel jsme ve sci-fi pro holky, takže hrdinkou je nehezká puberťačka, která si musí najít své místo ve světě, zvládnout těžký výcvik a ještě ji čeká láska s instruktorem. A navíc to má přes dvě hodiny! Musím uznat, že mě to ale celkem bavilo. Výcviková pasáž zakončená "capture the flag" je fajn, psychický výcvik ujde, romantiky a nudy není zas tolik a nakonec jsem té holce začal i docela fandit. Finále s vypnutím naprogramování a ultraďábelskou Kate Winslet je perfektní, čili zatím dávám opatrné 3* a budu čekat co se z toho dále vyvine. ()

Loki_Six

"I don't want to be just one thing. I can't be. I want to be brave, and I want to be selfless, intelligent, and honest and kind. Well, I'm still working on kind." ()

noby

Pitomoučký příběh pro moderní třináctileté holky, splácaný z osvědčených postupů od začátku až do konce, od scénáře po soundtrack (který se k filmu viditelně často vůbec nehodil). Už celá premisa zobrazené společnosti je zcestná, a přesto se z toho nějak podařilo udělat řemeslně povedený a až na pravidelnou dávku wtf momentů a úliteb cílovce dobře odsýpající film - a to je taky jediný důvod, proč jdu výš než dvě hvězdy. Ale…! ()

Fary

Není to tak špatný, jak se zdá. Je to natočený pro holky, to jo, ale aspoň máte na co jít s přítelkyní do kina... :) ()

LittleMonste

Jsem asi jeden z mála uživatelů, co četli i knihu a film se s ní nedává srovnávat, protože to, čeho jsem byl svědkem vidět, byl v první řadě šok. Kniha měla tempo, měla spád a nemohl jsem se od ní odtrhnout, to o tomhle přenesení na plátno říct nemohu. Většina herců se na své role absolutně nehodí - Kate(bohužel nesplňuje ani v nejmenším úlohu hl. padoucha) , Zoë, Tobby, Ansel a už vůbec ne Shailene (kterou budu muset ještě nějak přežít ve Hvězdách). Celkově to působí strašně "uměle" a stopáž přes 2 hodiny tomu taky nepomáhá. Můžu pochválit skvělou titulní píseň, pěkný vizuál a povedené akční scény. (60%) ()

ZdenoLo

V dnešnej dobe je ťažké zavďačiť sa nejakým novým príbehom. Každý sa snaží vymyslieť ničo nové čo tu ešte nebolo ale častokrát to nedáva vôbec zmysel a niekedy je to dokonca aj absurdné. Divergence je niečo medzi. Herečka vyzerajúca čo najjednoduchšie a sympatický mladý hrdina. Presne to čo potrebuje dievča v puberte vidieť aby sa vžila do hlavnej postavy, šedej myši ktorá sa za veľmi krátku dobu mení v hrdinku zachraňujúcu celú utopickú spoločnosť. ()

Ledkodlaq

Předloha výborná, zpracování snesitelné, spád většinou neuspával, jen ta Shailene Woodley mi tam nějak neseděla a dokážu si místo ní představit jako náhradu hned čtyři její vrstevnice, které by tam určitě byli lepší a film by pozvedli o řád výš a jak tu padlo, kdyby to o čtvrtinu zkrátili, filmu by to taky prospělo. Přesto to nebyl takový propadák, tak tu mnozí hnojí, a byl jsem vcelku uspokojen. ()

Kamiiik

Vůbec mi nevadí ta silná podobnost s Hunger Games. Hladové hry jsou sice lepší, ale i tohle stojí za koukání a ráda si počkám na další 3 díly. ()

Tessie

Zkusím si raději asi přečíst knihu.. Námět byl totiž vynikající, jen se Amíci velmi rádi poslední dobou vyžívají v umělém prodloužování filmů. Býti to o půl hodinu kratší je Divergence mnohem snesitelnější. ()

Milan25

Nejedná se o žádné originální dílo, ale v dané kategorii filmů to asi patří k tomu lepšímu. Děj je sice místy předvídatelný až hanba, fiktivní svět postrádá logiku a navíc film neobsahuje ani jeden silný moment. Navzdory tomu jsem se ale docela bavil a dobře se na to dívalo. Nikdy nepotřebuju vidět následující tři díly. ()

Junglista

Moje hodnocení by za normálních okolností mělo asi větší hodnotu, ale vzhledem k zaměření filmu na (promiňte mi ten výraz) slepicoidní publikum, to jinak nejde. Ale i přes to mě to chvílema i bavilo (hlavně začátek byl ok) a i očekávanej konec nebyl zas tak příšernej, aby mi způsobil krvácení z očí. Hudba povedená. Ale další filmy podobnýho ražení si nechám s klidem ujít. ()

Hanys_

Dobrý. Po zkušenostech s Hostitelem jsem byl už připraven na cokoliv, ale Divergent mě fakt příjemně překvapil. Originální to možná moc není, ale koho to v dnešní době remaků a rebootů vlastně zajímá. A navíc Shailene Woodley.. 7.5/10 ()

MaaaR@

Jediný, bohužel dost podstatný problém, který s tím mám je, že oproti knížce to postrádá tu atmosféru a alespoň nějaké vykreslení postav. Třeba takový Peter, to byl tedy hodně slabý odvar. Stejně tak trénink byl celkem odfláknutý. Na další díly se každopádně těším. ()

Neshika

Spousta lidí, který pracovali na tomhle film, se OPRAVDU snažili, aby se mi tenhle film líbil. Hraje v něm Woodkidova hudba, icesťácká dvojka z "Fault in our Stars" a celková stylizace je povedenější než celá hobití trilogie dohromady. Co ale naplat když je příběh taková klišácká sračka? ()

Ripley

Ajaj.Další trilogie podle knižních předloh ženské autorky.Mohl jsem to čekat.Autorka předlohy se pravděpodobně nechala inspirovat Hunger Games a vyplodila další knižní trilogii pro náctileté.Z komerčního hlediska to není úplně blbej nápad.Nevím jak moc se scénář drží knižní předlohy,ale je to otřesný.Každopádně už samotný námět-lidé rozdělení do pěti trakcí mě na záčátku filmu přišel usměvný a nedával mi smysl,ale čekal jsem co bude dít dál.Prakticky téměř celý film je o trénování a zkouškách mláďat a především hlavní dívčí postavy v trakci "Neohrožení".Blbé je,že trénování je nezajímavé a nudně natočené.Dialogy zvedají oči v sloup.Představitelka hlavní role Shailene Woodley je sice neokoukaná,ale její herectví je zkrátka průměrné a nedokáže vtáhnout do děje.Její akční eskapády jsem jí nevěřil stejně jako "drsnou" akci v podání mamky Ashley Judd.Taktéž musím zkritizovat interiéry a exteriéry které jsou nezajímavé.Nevím jaký měl film rozpočet,ale působí velice levně."Snové" scény zase připomínají Matrix.Alespoň tady se tvůrci mohl vyřádit.Bohužel zase nic.V podstatě jde o nezáživný dvouhodinový rozjezd pro další dvě pokračování o které bohužel po této nudné zkušenosti nemám zájem. ()

Janega

Ďalšia x-tá postapokalyptická pubertiacka fantasy. Bez originality, bez zmyslu a logiky. Hlavnými postavami sú zase nejakí vyvolení zasrani, čo musia spasiť celý svet. Taký príbeh snáď mohla vymyslieť len nejaká pubertiačka, lebo sa mi nechce veriť, že toto by mohlo byť dielo dospelého svojprávneho človeka. Samozrejme, herecké obsadenie je ako vystrihnuté z časopisu Bravo, aby dievčatká dostávali orgazmy pri pohľade na tých fešákov. Posledný diel sa zas bude deliť na 5 filmov, a aby toho nebolo málo, určite vymyslia ešte nejaké pokračovania. ()

Mazlik4 odpad!

Příběh o boji proti systému a hledání svobody, ale napsaný lidmi, kteří evidentně neví co svoboda je! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)