Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

sona123

Podívaná pro teenagery, která silně připomíná Hunger Games, ale i třeba Harryho Pottera. Ti mlaďoši jsou pěkní, maj svaly, různě spolu zápasí a do toho se občas zjeví Kate Winslet ve stylu Cruelly. No, snést se to dalo, naštěstí provedení mělo lehce vzestupnou tendenci, ale chuť odejít z kina jsem měla po prvních pěti minutách. ()

sosovica

Nadrbme do príbehu elitárskych manipulátorov poriadnu dávku sentimentu, prežime recyklát Hollywoodskej lásky a vychutnajme si pocit víťazstva v boji za slobodu, aby sme mohli pokojne ďalej ignorovať, že sa to reálne deje aj v našej spoločnosti. Idem si zmyť polúciu a modliť sa, nech nám Hospodin zošle nejakého divergenta, ktorý nás spasí. Hollyshitwood je viac než idea! Po opici akurát. ()

suzanne1997

Amazing! Jedině tohle slovo tenhle film vystihuje, ani jsem se nestačila nadechnout a už film končil, sice mne mrzelo, že přišla o rodiče, ale našla sama sebe, svůj život a lásku. Hodně se mi líbilo, že dokázala riskovat, jen aby zachránila Tobiase a svého bratra, samozřejmě i sebe. Já nemůžu jinak než ohodnotit tento film kladně, nezměnila bych na něm vůbec nic, líbil se mi takový, jak byl, ta pointa, kterou měl, rozhodně si ho pustím znovu a vřele doporučuju, myslím, že by si měl udělat každý svůj názor. ()

Mimomisu

Jeden z mála snímků, u kterého mi vlastně vadí, že ČSFD používá jen pětibodovou škálu. Srovnání s Twilight vůbec nebudu zmiňovat tohle totiž není straight to DVD film, jak by si Twilight zasloužil. Srovnání s Hunger Games se už ale nevyhnu. A proč taky. Podobný námět, podobně plánovaná trilogie (nebo kolik toho je) podle knižní předlohy. Tohle mi neva. Ale tam, kde mě HG příjemně překvapily (možná i proto, že jsem shlédnutí dlouho odolával), tak tady Divergent prohrává ve všech směrech. Obě hlavní postavy utáhnou celý film, to je fakt. Jennifer Lawrence byla v době uvedení o trošku známější, což samozřejmě pomáhá, ale Shailene Woodley není moc co vytknout. Zbytek ansáblu nemá co hrát, ale není to vůbec jejich chyba. Tam kde v HG fungovalo pomyslné rozdělení filmu na dvě roviny, tedy úvod a trénink vs. aréna (a pomáhala tím i opticky děj zkrátit), tak tady se nic takového neděje. Ano trénink trvá dlouho, ale onen zlom přichází nejen pozdě, ale je velmi náhlý a neočekávaný a bohužel ani ne dost opulentní, aby předchozí dvě výtky nechal v zapomnění. Milostná linka je v HG hned od začátku bez vysvětlování (svým způsobem geniální tah) a druhá se vyvrbí během děje. Tady se ovšem udá úplně náhodou a od dvou letmých doteků se přejde rovnou ke kopulaci a o pár minut později k vyznání lásky. Sorry, už ani disneyovské princezny na to nejdou takhle hopem. No a stejně náhle, jako milostná linka působí i linka tragická, kde se odehraje hned několik zásadních zvratů během patnácti minut. OK, možná reálném životě to takhle při velké smůle může být, ale film pro teeenagery by si zasloužil jinou gradaci. A ještě to má dvě a čtvrt hodiny a ne, že by nebylo co stříhat. Takže, jak jsem říkal. Škoda, že ČSFD nemá jiné hodnocení, takhle se musím uchýlit k lepším dvou hvězdám. Za výkon hlavní hrdinky, za relativně podařenou atmosféru a střídmou režii i střih a zvuk. Na další díl se kouknu, protože tohle je opravdu jen prolog. Tam už se toho asi bude dít více a přímočařeji. Snad... ()

H4ku11

Na to, že to malo vyše 2 hodín som sa nenudil a hlavne tam bola super Shailene. Nie je to najlepšia vec, čo som v živote videl, ale rozhodne to stálo za môj minutý čas. ()

Mikeel

Teda, už hodně dlouho mě žádnej film takhle nenaštval. Ne, že bych byl nějakým skalním fandou týhle trilogie, ale opravdu nemám rád, když se film tak rapidně odlišuje od knížky. A nemyslím nijaké kosmetické úpravy nebo že se něco vypustí, ale to, že se děj upraví tak moc, že hlavní záporačka málem umře už na konci prvního dílu, ačkoliv se v knížce na tom místě ani nenacházela. Vážně mě už dlouho nic nezvedlo tak ze židle. Divergence neni bůhvíjak promyšlená literární perla, ale v knížce to aspoň dává trochu smysl. Jinak je film jak knížka přes kopírák - roztahaný, k akci dojde až na konci, ale díky bohu je to okleštěný o pubertální "twajlajt" výlevy hlavní hrdinky a o zbytečnou romantiku, díky který knížka od dystopie sklouzávala fakt ke Stmívání . Jinak je to stejně přímočaré a díky tomu poměrně svižné, na jedno zhlédnutí neurazí. ()

Ricky_CZ odpad!

2 hodiny času v nenávratnu a já neviděl ani prsa... O čem to vlastně bylo? Pamatuju si jen, že to napsala nějaká mladá puberťačka na Xanaxu... Asi na tom nesejde... Ty jo, co jsem poslední 2 hodiny dělal?... Asi seděl u netu... ()

Milky. odpad!

Na tomhle filmu vidím 2 pozitiva. Ellie Goulding a Woodkida. Kdybych byl šikanovaná/citově zklamaná teenka po začátku puberty, která se probírá problémy prvních menstruací a pocity, že neví, kam patří, narval bych tomu zfleku 5* hvězdiček a vlhce masturboval nad hlavním potetovaným hrdinou. Ale každý s IQ nad 70 bodů musí uznat, že tenhle film je šílená sračka beze smyslu snad ještě horší než Hunger Games a Twilight. A bojím se toho jestli se někdy dožiju stáří. Protože jestli budeme v té době žít ve světě, kdy majoritu společnosti budou tvořit lidi, kteří v dětství vyrostli na podobných filmech a popkultuře tak pánbůh s námi. (a to říkám jako ateista). A na těhotnou bachyni Winslet bylo opravdu utrpení se dívat. Nehledě na hovna typu "jsem v přestřelce, ale někdo padl tak se rozbrečím a všichni alespoň na půl minuty přestanou střílet abych si mohla ulevit". A to jako svět existuje v jednom neoholeném New Yorku s plantáží kolem? Give me a break. A na pokračování se schválně podívám už z toho důvodu abych mu mohl legálně nasrat taky odpad, protože z podobných předloh nic lepšího vzejít nemůže. Ku*va ženské (a ostatní menšinoví konzumenti) přestaňte si už vymývat mozky podobnýma žumpama, nechápu co to je v posledních letech za módu tyhle teen-romanticko-dobrodružné šrouby do hlavy. ()

Nethar

Je to zajímavě natočené, co se týče exteriérů i interiérů, peněz to tedy asi stálo dost, ale celkově film postavený spíše pro mladší publikum. Přestřelky zpracované neskutečně naivně, postavy jednoduché a někdy nepříliš logicky jednající, hlavní hrdinka pěkná, ale se svým ztělesněným dobrem v duši až taková nemastná neslaná. Ale ukoukatelné až do konce bez trhání vlasů v pohodě. Takový jakýsi mix Hunger Games, Harryho Pottera a já nevím čeho ještě. ()

Movie Gourmet

Na film jsem se díval se zájmem a jeho délka pro mne nebyla žádnou překážkou. Sci-fi žánr je mým oblíbeným a vždy mě baví sledovat nové náměty, představy budoucího, či postapokalyptického světa či společnosti. I když jsem nebyl z filmu nijak zklamaný a doporučuji jej ke shlédnutí, nemohu tvrdit, že by s postupem času nijak nezapadl mezi ostatní filmy a zůstal něčím vynikat. Možná za nějakou delší dobu uvidím-li jej znovu, můj komentář doplním, či poupravím. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Sochorisko

film mě pohltil ze začátku. Říkal sem si, že se to bude s hodnocením hodně prát s Hunger games. Avšak si po hodině filmu mě to přešlo. říkal sem si, že bych tomu dal tak 4 hvězdy spíš ke spodní hranici ale zakončení tohoto filmu mě donutilo dát hvězdy 3, škoda, kdyby to trochu dotáhli tak v mých očích z toho mohla být i "pětka" ! ()

Stranger885

Hodně sladký film. Tak mě dlouho nic nevzalo. Maminky a tatínkové neohroženě pokládají své životy pro své dětičky, kteří bojují proti bezpráví. Možná jsem divergentní ale takové rodinné trháky hrají v sobotu nebo neděli, myslím hned ráno po tom jak skončí kreslené pohádky. Knihu jsem nečetl ale ve filmu je spousta chyb. Co se týče frakcí, života i jeho smyslu v celém filmu. Vše se tady někdy vymyká logickému myšlení jako kvantová mechanika. Jediné co stálo za to, byla hudba. Při tom z toho šlo vytěžit hodně. ()

Phorbo

Hunger Games mě baví víc. I přes to, že to není nic převratného, je to lepší podívaná. Divergence není zase takový velký rozdíl od HG. Frakce, někomu se něco stane, z odpadlíka je frajer... A překvapivě se zde koná revoluce, kterou kdo jiný než hlavní hrdinky musí zabránit... Já jsem milovník scifi a různých dystopií, ale někdy mi to hodně postrádá smysl.. Předpokládám, že v posledním HG se Peeta z čisté lásky ke Catnis probere z hnusnýho agresivního spánku a bude zase normální a Donald Sutherland si bude moct jít konečně vytřít zadek... Přesně tak, jak to udělali tady... ()

Ant_Antony

Equilibrium překopáno na Bravo Girl... První hodinu se na to dalo i koukat - až na akční scény, u těch se směje snad i batole, jelikož všechno, co se Kris učí, už dávno umí. Druhá půlka je pak jen sesuvem, sestupem a strmým pádem do podprůměru. ()

Rufete

"You're different. You don't fit into a category. They can't control you. They call it Divergent. You can't let them find out about you." Komentář může obsahovat spoilery. První část filmu (zahrnující výcvik, popis jednotlivých frakcí, osob do nich patřících a závěrečná zkouška) se mi líbila. Sice si hlavní hrdinka vybrala frakci z naprosto nepochopitelného důvodu (asi je to důležité pro pokračování nebo si to autorka zvolila proto, že Neohroženost jde popisovat nejlíp), ale i přesto mě provedení zaujalo a bavilo. Teda až na úplně prvotní zkoušku, ze které se nedá vyčíst absolutně nic. Knihy bych si přečetl asi jen z toho důvodu, abych se víc dozvěděl o ostatních frakcích, jinak mě to neláká. Takže jak už jsem říkal: první část byla super, jenže pak přišla Revoluce. Co to jako mělo být? Provedení nulové, popis takřka žádný a i když je tohle téma omílané v každé druhé teenagerské knížce (např. Hunger Games), tak jsem čekal aspoň něco. Tohle byl otřes, nedalo se na to dívat. Shailene Woodley je asi jediný klad na celém filmu, řada herců byla nevýrazná, včetně Kate Winslet, které tahle role nijak zvlášť nesedla. Nicméně jsem zvědavý na pokračování a pokud to bude tragédie, tak rád zvednu hodnocení alespoň tomuhle dílu. ()

Jaro_slav

Šmarja, nebejt toho vizuálně zajímavýho Chicaga, příjemnýho hlasu Woodleyový a damperů VOLVO, asi bych to nevydržel. Je to podobnej odpad jako The Maze Runner nebo The Giver. Možná, že v knížce (kerou číst nebudu) je dovysvětleno kde co, ale ve filmu se moc věcí děje prostě protože proto - ať už ta šíleně nepravděpodovná společnost, nebo ta zbytečná a stejně šíleně nepravděpodobná love story. Tohle vážně můžou žrát jen holky na základce. A z nich jen ty duševně tupější. ()

Marys

Normálny režisér, herci a scenár a bol by z toho aj zaujímavý film. Námet je super, no prevedenie nehorázne kríva a pôsobí strašne béčkovo. Určite boli sci-fi, ktorým chýbala myšlienka, no film bol veľmi dobre spracovaný. Divergent je tomu opak. Najmä tie neustále sa opakujúce tínedžerské dotyky mi vrcholne liezli na nervy. Neviem, kde to pán Burger pochytil. ()

Zombi

Celkem snesitelná distopie pro mladé, i když některé věci jsou silně úsměvné. Člověk holt nesmí moc nad prezentovaným světem přemýšlet, jen by mu vybuchnul mozek. Jako relativně zábavná jednohubka se to ale určitě dá. ()

WayDott

Rozhodně zajímavý film. Rozdělení do pěti frakcí trochu naivní, a tak nějak mi přišlo trapný jaká byla snaha převzít moc :-D Film je o mnoho koukatelnější díky 4, protože Theo James je fakt sexy chlap. ()

Yardie

Takových 70%. Výborný námět a nápad. Líbila se mi ta mytologie, mám tyhle postapokalyptické filmy rád. Co mě trošku znejistilo a myslím, že i celkově to trošku ubírá takové síle a vážnosti filmu, jsou mladí hlavní hrdinové. s tím samozřejmě vyvstává spousta otázek a možných nelogičností filmu. A hlavně to film degraduje do té kategorie filmů určeným pro teenagery. Ale tak s tím jsem se musel srovnat. Každopádně, děj je zajímavý, a i když člověk ví, jak to bude probíhat dál, co se stane a jak to asi celé dopadne, tak baví, občas je člověk i napnutý a dočká se malých překvapení. Kulisy na mě působily trošku levně, možná bych zde uvítal trošku velkoleposti, působilo to na mě trošku televizně. A možná bych dodal trošku více temnější a chladnější atmosféru. I přes to všechno mě to bavilo a líbilo se mi to. Nutno ještě podotknout, že je to takový mix Hunger Games a Labyrintu, ale co už. Byl jsem spokojen a těšil jsem se na pokračování - ale to hlavně proto, abych věděl, oč jde. Howgh! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)