Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Eawy

Knižnú predlohu som nečítala, takže to neviem posúdiť z tohto aspektu. Čo sa týka príbehu, hm, čistý priemer. Herci sú tiež priemerní, efekty, sú lepšie ako som očakávala, koniec je otvorený. V každom prípade som sa celkovo pobavila. Scenár síce nie je nejaké "úžasné" literárne dielo, ktoré ma dostalo na kolená a úprimne si nepamätám žiadnu "hlášku" z filmu, no nemôžem povedať, že by som sa nudila. Osobne sa mi to páčilo viac ako Hunger games ( viem, že pre mnohých, to bude prekvapujúce, lebo fanušíkovia HG na to nedajú dopustiť, no ja si nepomôžem). Obaja hlavní hrdinovia sú omnoho príjemnejší, ako nabúchaná HG. Ale aby som to neporovnávala, ako samostatný film to má celkom príjemný sountrack, pekné exteriéry, slušnú (síce nie dokonalú) prácu s kamerou, mladých hercov, na ktorých sa dá pozerať, lebo pre mňa to nie sú nejaké zaškatuľkované osoby. Hodnotím to čisto priemerne 50%. ()

nash.

Jistě, představený svět by se dal logickými argumenty rozmetat, své slabiny má i výprava a scénář, ale přesto, počínaje Hunger Games konče Hostitelem přes všechny ostatní variace tohoto tématu, se mi Divergent líbil nejvíc. Režie je velmi dobrá a přes všechny vady tematu dokáže být i strhující, velmi dobře fungují zkratky kterými načrtává fungování světa i jednotlivé charaktery. Některé nenápadně nahozené otázky jsou ve druhém plánu tak nečekaně aktuální až mě to překvapilo a některé jsou dokonce nečekaně osobní. Ovšem hlavní zásluhu na vydařeném výsledku má především hlavní postava Tris a její představitelka. Hezká a především nesmírně sympatická. Její přerod z šedé myšky, její touha roztáhnout křídla, je podán tak, že jsem ji nejen rozuměl a dokázal s ní její emoce prožít opravdu silně, ale také mě donutila držet jí palce. A pak. Ona mi tak hodně moc připomínala mou dceru, vzhledem, některými gesty, ale také tou umanutou odhodlaností, odvahou i dalšími povahovými drobnostmi, že jsem ji prostě v Tris viděl. O to víc jsem si film dokázal prožít. ()

silentname

Očakávania tu isté boli a musím povedať, že film bol lepší ako som čakal, že bude. Má to zaujímavé nápady, ideológia je fajn, výber hercov sa myslím tiež celkom podaril a sledovať príbeh sa dalo celkom fajn. Všetko to má len jeden veľký problém a to sú postavy, ktoré sú podľa mňa tak neskutočne nudné, tak otrepané a tak maximálne rýchlo identifikovateľné, že to stráca akúkoľvek chuť, ktorú to mohlo mať. Viete odhadnúť všetky postavy, viete čo z toho bude smerovať, nie je to zaujímavé a len to neskutočne nudí. A robí to príbeh alebo skôr by som povedal jeho smerovanie veľmi priehľadné a veľmi jednoznačné. Nie sú tu žiadne prekvapenia, ktoré by tomu mohli niečo dať. Osobne som si film síce užil, ale bolo to skôr pre všetko čo sa dialo okolo. Lebo nie je tu ani jedna postava, o ktorej by som povedal, že by filmu niečo dávala. Stačí sa na ne len pozrieť, a je vám všetko jasné. A to pre mňa bohužiaľ nie je silná stránka. Práve naopak. Ale po prehodnotení faktu, že som si sledovanie užil a celkom ma film aj navnadil na pokračovania, tak mu zvyšujem jeho hodnotenie. Myslím si, že si to zaslúži. A rozhodne je na ňom vidno, že v rukách Neila Burgera bol dobre zrežírovaný.Hodnotenie: B ()

jarous

Jedna, dva, tři, čtyři, pět frakcí, musí to tak být? Musím do některé zapadat? V budoucnosti možná, ale ani tak to nemusí platit a proto to ještě není nutně špatně. Je to o rozhodnutí, kdo jsem a kam chci patřit. Co když se některá frakce rozhodne vládnout a co hůř, chce ty ostatní ovládat? Film mě překvapil spoustou zásadních myšlenek, ale ne tak nepodobných dnešku. Možná, že by se i dalo souhlasit, ale jedině za předpokladu, že si všichni opravdu budou rovni, což se snad ani nemůže stát, protože jsme "jenom lidi" a máme své světlé stránky, ale i temné. To a i podstatně více, se nám film pokouší sdělit. Rozhodně nekončí žádným šťastným koncem a jednoznačně naznačuje, že by mělo být pokračování. Za svoji osobu dávám za 5*, protože filmu s myšlením a zamyšlením fandím. ()

Arsenal83

Vlak prichádza zďaleka a na nikoho nečaká. Zachmúrený vodič sype uhlie do diery a osadenstvo moderného dobytčáku na stanici vystupuje za jazdy, lebo oni sú tí odvážni. Ale kto je rušňovodičom? To sa nikdy nedozvieme, pritom postupom času je to to najzaujímavejšie z celého komplikovaného a prekastovaného filmu. Ešte aj v Indii to majú z tými sociálnymi triedami jasnejšie a pevnejšie. A táto slečna Vúdley ani nevie kam patrí, zatiaľ čo Winslet zobrala rolu pre slušný honorár, inak absolútne nehodné jej postavenia. Začína to trochu zaujímavo, nakoniec sa však ukáže, že scenár, ale asi aj knihu, napíše priemerná umelá inteligencia, čo má načítané rôzne tie hladové hry a aj kvôli ich úspechu vlastne toto celé vzniklo. ()

Claw odpad!

Bože, za co mě trestáš takovýma sračkama jako jsou "Hladové hry", "Divergence" a další její pokračování… Tohle je jeden z těch filmů, které jsou tak špatné, že se donutíte vydržet až do konce, jen abyste viděli, jaká směšnost přijde příště. Tento film je NUDNÝ, předvídatelný, klišovitý, špatně zahraný, přehnaně holčičí, nesmyslný a dějová linka je tenká jako papír. Připadal jsem si, jako kdybych sledoval projekt, který dali dohromady středoškoláci, kteří náhodou měli slušný rozpočet. V téhle sračce není ani špetka kreativity nebo inteligence. No příšerná kravina pro děcka, nehorázný mainstream k zblití přes 2 hodiny nonstop... Tohle NE!!! (Jo!! Asi jsem "divergentní", když jako jediný hodnotím tuhle sračku, jako sračku!!) /10%/ ()

Happens

Asi dávám tři hvězdičky hlavně za trailer, který mě tak nadchnul, že jsem se neubrál zklamání. Smutné je, že do filmu není vložena určitá dávka serioznosti (Vyměřený čas), tím a těmi vycpanými dialogy se film posouvá do kategorie B. Škoda, je tam substance s daleko vyšším potenciálem. ()

eLeR

Takéto filmy sú teraz veľmi módne, ale nie každý sa vydarí. Nič prevratné, nič ohromujúce ... a úplne súhlasím s užívateľom Vitason! ()

Larrysbride

Vždy když vidím film jako tento, vzpomenu si asi tak na stovku snímků, které bych ráda viděla, ale nikdy neuvidím, jelikož "na ně nebyly finance"... Co je k*rva tohle a kde na to kdo vzal prachy?! Příště až mi někdo začne tvrdit že prequely Star Wars váznou hlavně na scénáři, pošlu mu se srdečnými pozdravy tuhle #&£!%^¥~ na DVD... ()

Chrustyn

Přesně ve stopách "Hostitele" či "Hunger Games" další nevýrazná, rádoby velkolepá podívaná o mladých, pro mladé v prostředí nepříliš zářivé budoucnosti. Nudné, zbytečně dlouhé a natahované, nevýrazné, herecky velice špatné a ve výsledku ze za celé skoro dvě a půl hodiny, nic výrazného nestane. Nejvíce mě mrzí, že se nechala talentovaná Shailene Woodley přemluvit, do takové nevýrazné, komerční s*ačky. ()

klerik

Divergencia sa radí k tým lepším, ako boli MRTVÍ A NEKLIDNÍ, SOM ČÍSLO ŠTYRI či HRY O ŽIVOT. Ak prehryznete takmer dementný úvod s behaním a skákaním (a v podstate aj záver, kde sa len tak wtf naskakuje do okoloidúceho vlaku) dostanete slušnú dávku zábavy (na hony vzdialenú HOSTITEĽOVI). Shailene Woodley je lepšia herečka ako Jennifer Lawrence... Stále však ide len o young adult limonádu, ale pokračovanie by mohlo byť zaujímavé, ak by prinieslo viac dospelého pohľadu na svet... ()

korbitch22

Nesympatická šprtka s Dawnovým syndromem zachraňuje sklízeče mrkví ve scífku napsaném pro čtrnáctiletý pipinky co si ještě ani jednou nešáhly na kundu.Naprosto ultra debilní scénář ze kterého se mi chtělo co minutu doslova zvracet.Hádám, že Verča Rothů je stará zahořklá panna, co zažila sex jednou a to když jí pudl jejich rodičů lízal z kundy burákový máslo.Rozdělení do frakcí dávalo smysl jako novoroční projevy Miloše Zemana, ono totiž když chcete být ten odvážný, nebo jak to bylo, budete potom vesele jako opička lézt po mostech a pilířích, skákat jak mentálek po mrtvičce a pořád se tvářít hrozně hustě, jako Gay Country co v každým záběru vypadal, že ho právě vypenetroval postarší upocenej negr.Zajímal by mě teda test v jiných frakcích, předpokládám že ty sklízeči ovoce se předháněj v tom, kdo vytáhne špičatější karotku a kdo první zařve až si ji budou rvát do prdele vyhrkne 'au' bude muset z kola ven.Když se ta nesympatická dvojka plazí na ruský kolo, bylo úplně vidět jak se při dotyku dotyčné nesympatické šptky zvlhly kalhotky a protekla skrz na skrz až to káplo tomu bukanýrovi na čelo.Twajlajt je proti týhle břečce neskutečný majstrštyk a třeba takový Labyrint napínavá sci-fi pecka.Z týhle mentálně retardovaný břečky pro kretény a nanynky co si každej večer mastěj káču u plakátu Edwarda z bravíčka si musíte dělat jedině prdel a to, že jsem se u filmu celou stopáž neustále tlemil a sypal ze sebe hlášku za hláškou dám dvě milomrdný *, scénáristická břečka v líbivoružovoučkém hávu.35%.S knížkou bych si nemilosrdně vytřel prdel. ()

Marze

Vnitřní svár výlučnosti je sice zajímavý, ale děti ho sotva uhrají, zůstávají u tradiční vzpoury. V Hunger Games měla rebelka luk a šíp, zde její kolegyně projde tvrdým výcvikem včetně boxu, střelby, šplhu a bodování jako na letním táboře, o první lásce nemluvě. Kdyby necedili krev, mohli by náctiletí z Divergence nosit heslo Překonej sám sebe a vytrvej! Jenže ve skutečnosti jde víc o ryze akční adrenalin skoků z jedoucího vlaku než o boj se systémem. ()

Scalpelexis

Silný průměr až podrůměr. Dejme tomu, že to začalo poměrně zajímavým nápadem a dalo by se na tom něco stavět. Nicméně..teď si nejsem jistý, jestli nadávám i předloze nebo špatně zpracovanému filmu..nápadu chybí jakékoliv silnější rozvití. Tento svět je totiž naprosto plochý a drobný, nedozvídáme se o něm vůbec nic a divák má tolik otázek: Proč? Jak? Vždyť to nedává smysl? Příběh je monotóně rutinní, aneb ohraná klasika "From zero to hero" ještě jednou a poxté stejným způsobem, mix jiz zmiňovaných Hunger Games + Harry Potter + Twilight davá vzniknout paskvilu vhodné pro tu hloupější část náctiletých slečen a při úplně hrozivém závěru už musím vztyčit bílou vlajku a odpískat předčasný konec. Hvězda za ok kameru a druhá za nějakou malou snahu s nadějí, že příští díly půjou v šlápějích lepšících se Hunger Games. ()

rollman1

Budoucnost ve filmech už není to, co bývala, ale v tomhle případě se to dá vydržet. Na další film, kde se bojuje proti systému a kde být jiný či vyjímečný znamená být hrozbou jsem se moc netěšil. Musím říct, že jsem docela překvapen. Pochválil bych určitě výborné prostředí celého příběhu a město vypadalo opravdu hezky. No, co se týče hlavních postav nechybí samozřejmě lovestory, která zde není až tak řešená jako třeba ve Twilight, takže mě to nějak neiritovalo, protože hlavní ústřední dvojce mi byla vcelku sympatická. Co se týče ostatních postav, tak hlavní ZÁPORAČKA Kate se moc neukázala, ale jde vidět, že bude ještě dělat problémy.(Jiného záporáka jsem tak nějak nepostřehl, protože potetovaný týpek mi nepřišel jako záporák). Dalším plusem pro mě byl trénink rozdělený na DVĚ fáze, kde se testovala fyzická a psychická stránka. No, celkově je příběh takovou standartní pohádkou pro adolescenty a vrší klasické očekávatelné situace, ale na to, že to má skoro dvě a půl hodiny jsem se nenudil. Jen nečekejte nějak převratný či evoluční film, všechno tu jsme viděli už jinde, ale bavit by to mohlo. ()

heyda

Viděl jsem tam velký potenciál, který byl naplněn asi jen z poloviny. Ke konci už se to moc vleklo, nicméně oči a pusa Sheilene Woodley se mnou děsně manipulovaly. No nic, suma sumárum 3 hvězdy. Na vyšší level to prostě nemá. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 9.4.2014) Jelikož jsem nečetl knižní předlohu, tak jsem spoléhal zejména na to, co mi ukázaly trailery, které mě opravdu navnadily. Osobně mám velice rád žánr sci-fi a zbožňuju Kate Winslet, takže jsem musel Divergenci bezpodmínečně vidět. A musím říct, že jsem dostal vcelku solidně natočený snímek se sympatickým obsazením, dobrým příběhem a nepřeslechnutelným soundtrackem. Zkrátka film, který mi dal přesně to, co jsem od něj očekával, takže jsem byl spokojený. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)