Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Borrtex

Určitě to stojí za zhlédnutí. Docela zajimavá myšlenka a hodně zajimavá forma natočení. Jsem docela ohromen, protože jsem nikdy nic podobného neviděl (Hunger Games prý podobný je ale to mám v plánu na zkouknutí až v budoucnu..). Velmi příjemná akční scifi podívaná, která je hodně originální a skvělí mladí herci plní ambicí tomu jen dodávají tu správnou atmosféru. 60% - bohužel nic to ve mně nezanechalo a pravděpodobně to zapadne do těch ostatních průměrných sbírek filmů, co u sebe mám.... ()

GeusX

Relativně zajímavé utopistické sci-fi o "dokonalé" společnosti, kde jsem stejně očekával, kdy se to z toho vylíhne akční zápletka. Frakce bohužel nedostaly pořádně prostor, aby se předvedly svou odlišností v myšlení a jednání. A nakonec z toho přece jen byla střílečka. ()

MoiJe

Toz tak ucelove jednanie postav, aby sa pre autora dostali z A do B, sa len tak nevidi. Ale vacsinu casu nenudi a niekedy cez vikend v telke by som aj zapla. Trochu spoileroidne: Najvacsi strach strasna blbost pre niekoho ako ona. Dlho som bola v presvedceni, ze halucinacia pokracuje aj vsetkym tym dalsim dejom a teda ho brala trochu netrpezlivo, ze dobre, podme uz na real, ale chvalim, ze tymto smerom nesli. ()

Johny_fork

Kdyby mi bylo třináct, tak je hodnocení určitě dvojnásobné. Pro dospělého diváka je nutné při sledování snímku moc nepřemýšlet nad nelogičnostmi. Pokud to dokáže, může být Divergence příjemnou a vcelku napínavou zábavou. ()

Terva

Sečtělí, Mírumilovní, Upřímní, Neohrožení a Odevzdaní (Škroby). CITÁT - Všichni vědí kam patří. Kromě mě............ Mě to připadá hodně depresivní a celý ten systém spolužití hodně fašistický. Příběh je smutný, bez jakéhokoliv humoru nebo odlehčených scén. Chvilkama jsem se i nudil. Příběh je vizuálně hezký, ale obsahově nevyrovnaný. ()

JohnCZ

Pokud se přenesu přes fakt, že vůbec nedokážu vysvětlit, jak by tohle rozdělení do frakcí mohlo v reálu fungovat (ve filmu se v tom radši moc nenimrali), tak jsem nadšený jak ze samotné myšlenky, tak ze samotného filmu. Tvůrci, potažmo asi i Veronica Roth ve své předloze, se snažili formou metafory převést film na soudobou společnost, což se jim bezesporu daří. Co se týče filmu samotného, po herecké, vizuální a hudební stránce nemám prakticky co vytknout. Hunger Games je obsahově trochu podobný, ale srovnávat Divergent s Harrym Potterem nebo Twilightem? To je úplně mimo. Akční je to dostatečně, napínavé to je místy opravdu hodně a romantiky je přesně tak akorát - prostě hollywoodský standard. A na pár epických scén také dojde. ()

corpsy

Som len rád, že som sa nedočkal nejakej priteplenej, sladkokyslej love story na pozadí utopistického príbehu. Aj keď je to klasicky podané YA ( Young Adult ) dielo - rozumej tým to, že nevybočuje extrémne z módy filmov pre dnešnú mládež - je podané pomerne dospelo a možno sa bude viac páčiť mužskej časti divákov, ako tej nežnejšej. Nechýba akcia, veľkolepá výprava a sympatické herecké obsadenie. A ak budú nasledujúce časti v nastúpenom trende smerom k akčnosti a emocionálnosti pokračovať a budú minimálne tak dobré, ako časť prvá, úprimne sa na ne teším. A možno časom, v rámci celej série, povýšim snímok na 4*, ktoré by si možno zaslúžil už aj teraz. ()

Lama.Lama

Jeden z filmů tohoto žánru (v poslední době hojně rozšířeného), který podle mě stojí za zhlédnutí. Neplácá se to v nějaké teen romanci, ale má to spád, trochu i nějakou hloubku a dobře se na to kouká. ()

salisbury

Divergence byla pro mě velká neznámá, od které jsem nečekal mnoho a toho mála se mi také ve své nicotnosti dostalo. Asi bych měl být ukolébán v říši spokojenosti, ale není tomu tak. Příběh táhlý a dlouhý jak pnutí nekvalitní žvýkací gumy, který je hoden pohledu spíše nařasanému očku pubertální dívky toužíc po momentální romantické naplněnosti než bulvě diváka životem ošlehaným a normálně smýšlejícím. Děsí mě samotného má kritičnost, která mi není nikterak blízká, ale tady jako kdybych cítil, že je jí potřeba. Filmem jsem proplul aniž by mnou nějak otřásl a to je to co mě na Divergenci mrzí nejvíc. ()

PauloZ

Podobná emo jízda jako Hunger Games, ovšem v porovnání s prvním HG podstatně zábavněji a napínavěji podaná. Jinak je to lautr stejné. Imaginární postapo svět je v fajn, ale absolutně nevysvětlený a neopodstaněný... co je sakra za tou zdí??. V rámci žánru však podařené, sice bez zásadnějšího momentu, ale velmi dobře se mi na to dívalo a bavilo mě to. ()

Kryton

"Milé Bravo Girl byla jsem nudá šedá myška. Rodiče mě nerozuměli a nutili mě dělat, co jsem nechtěla. Viděla jsem super cool namakané sportovce a to mě změnilo. Okamžitě jsem šla za nimi. Tam jsem potkala moc pěkného kluka. Je starší, ale to nevadí, má moc sexy oči a tělo. Jednou jsme se políbili. Otěhotním z toho?! "....tolik k jedné z další stupidit pro náctileté holčičky. Tolik klišé a tuposti jako v Twillight a Hunger Games, ale jen s lepší režisérskou židlí. Nejhorší na tom vše je, že si to hraje na něco více. Bleagh! Hodnocení OST: Nudil jsem se u filmu a nudil jsem se i u hudby. Je-li hudba u takovéto blbosti vůbec nutná?! 1/10 ()

hous.enka

Důstojně natočená knižní předloha. Oproti Katniss je mi hlavní herečka sympatická, takže to nebylo v tomhle ohledu tak útrpné jako sledovat Hunger games. Nejzajímavější je tu ale Kate Winslet. Kdo by to do ní byl řekl... Strašně mě baví sledovat její filmy. Pokud jde o děj a zpracování, odpovídalo to docela mým představám, takže i v tomhle ohledu jsem spokojená. ()

keddy79

Předlohu znám, takže jsem věděla, že mám čekat nenáročný sci-fi z nedaleké budoucnosti se šestnáctiletou silnou hrdinkou a přesně to jsem dostala, a navíc v dobře zpracované podobě. Velice mne potěšilo, jak se film popasoval s výběrem důležitých momentů z předlohy, protože právě tohle bývá častým neduhem knižních adaptací. Ke kladům filmu připisuju suprové záporáky a hudbu. Škoda, že si scénárista při psaní dialogů vzal za vzor Twajlajt. Ďěkuji čsfd za projekci. ()

Lokutus

zmatená protahovaná slátanina jen nebytečně vykrádající Ender's Game, Hunger Games, The Host a kdoví kolik dalších hovadin na stejný téma. ()

agentmiky

Je to určitě kvalitní film roku 2014,ale přecejen mi tam pár věcí chybí.Povedl se asi více než Transcendence,z kterého se stala ke konci blbost.Příběh byl spíše takový pro teenagery,a to se mi přesně líbilo.Fimový nápad s pěti frakcemi také nebyl úplně k zahození.Docela by mě zajímalo,v jakém roce se filmový příběh odehrává,protože to buď ve filmu nebylo řeknuto,nebo jsem to nepostřehl.Hlavní hrdinka byla celkem sympatická a třeba se ještě v Hollywoodu chytí.Kate Winslet si zahrála v zásadě hlavní záporačku,ale moc jí to nesedělo.Konec byl dobře vymyšlený.Akce se mi líbila.Filmu dávám 3.5*.Hodnocení:70% ()

maddy

V zásade chápem existenciu týchto pubertálnych knižiek typu Twilight, Hunger Games (aj keď v tomto prípade sa filmová verzia, rozumej druhý film Catching Fire, podarila) alebo aj Divergent. V trinástich človek ešte nepotrebuje čítať literatúru ako Philip Roth, McCourtney a k šťastiu stačí aj zápletka so zamilovanou hlavnou hrdinkou s prímesou kvázi odvážneho konceptu. Ale preboha, ten svet, v ktorom sa zápletka odohráva musí dávať aspoň aký taký zmysel. Bohužiaľ, Veronica Roth sa evidentne chcela zviesť na úspechu podobných kníh, ale rozum do písania už nezapojila. Ňou prezentovaný fiktívny svet s kastovým systémom totiž nie je dostatočne odôvodnený a akékoľvek dianie, akékoľvek konanie hrdinov nedáva zmysel ani na tej najzákladnejšej úrovni. O nefunkčnosti celého tohto sveta by sa dala napísať esej, ale aspoň v krátkosti: to mi chce niekto povedať, že na fungovanie celého mesta stačí týchto päť veľmi úzko profilovaných profesií? A načo sú vlastne v takomto „postapo“ svete vlastne sčítaní? A keď má tento svet zaistiť fungujúcu spoločnosť prečo je jedna z tých päť ráz polícia/armáda? A vôbec, konanie a výber kasty hlavnej hrdinky nedáva zmysel. Krehké žieňa, ktoré na to očividne nemá silu by si vybralo najdrsnejšiu kastu bojovníkov? Aký má na to dôvod? Ten, že sa jej nechce nezištne pomáhať druhým v jej vlastnej kaste, tak sa pri prvej možnej príležitosti rozhodne vrhnúť do tej kde ju čaká hromada svalnatých výrastkov? A to jej mám kvôli tomu fandiť alebo mi jej byť nebodaj ľúto? Väčšinou som ochotný/schopný podobné logické prehrešky vo filme prehliadnuť, ale čo je veľa to je veľa. Keď sa navyše kniha/film chce hrať na dystopickú sci-fi a pokúšať o spoločenskú kritiku a pritom sama je nefunkčnejšia ako systém, ktorý kritizuje, tak to teda prr. V tom prípade vďaka, že sa filmovej verzii ujal Neil Burger (Limitless, Illusionist). Ten napriek všetkým výčitkám, ktoré som doteraz k predlohe smeroval natočil bez problémov znesiteľný film. Svet, v ktorom sa odohráva radšej podrobne neskúma a venuje sa triviálnej zápletke. Tá je vďaka sympatickým hercom taktiež sledovateľná. Shailene Woodley je na rozdiel od Kristen Stewart obstojná herečka a rolu krehkej, ale rebelujúcej dievčiny jej je možné uveriť, Theo James bol taktiež netradičná voľba do úlohy jej partnera. Akurát stopáž je tu neúmerne dlhá. Nechápem načo má podobný film 130 minút, keď sa takmer po celý čas venuje len „výcviku“ hlavnej hrdinky. Zaujímavejšie otázky ako napríklad čo je za tou stenou okolo mesta vôbec nerieši. Burgerovi sa našťastie aj napriek tomu darí udržať tempo neustálou obmenou prostredia, situácii, tréningu a aj tie halucinogénne sekvencie sú nápadité. Divergent tak nie je otravný ako Twilight, kde sa dokáže päť filmov riešiť, či si sexnem s upírom alebo vlkolakom. Sympatický mi je aj fakt, že film je v podstate ucelený a udalostí zakončí, na rozdiel od iných adaptácii ako The Host, Beautiful Creatures, Vampire Academy a pod., tak že pokiaľ by kvôli prepadu v kinách nedošlo na pokračovanie stále sa dá chápať ako jeden príbeh s jasným začiatkom a záverom. Bez zbytočne sileného cliffhangeru v závere alebo useknutia rozbehnutej zápletky (aj keď v tomto prípade sa prepad nekonal a trilógia bude natočená celá). Vo výsledku mi to prišlo znesiteľnejšie a o málo pútavejšie ako iné novodobé fantasy/sci-fi knižné adaptácie pre pubertiakov (Mortal Instruments, Beautiful Creatures, Vampire Academy ...), ale najväčším problémom tu je debilná predloha. Verím tomu, že keby sa Neil Burger nemusel striktne držať sveta Veronicy Rothovej mohol natočiť svieže sci-fi. Takto to je len zbytočne dlhý film, v ktorom sa po väčšinu času nič extra zásadné nedeje a navyše sa odohráva v značne nefunkčnom svete. Mať to maximálne hodinku a pol, tak vďaka obstojnej réžii prihodím aj tú tretiu hviezdu. V tomto prípade však nemám najmenší dôvod ťahať to hodnotenie vyššie. CELKOVO: 2,5* (5/10) () (méně) (více)

baribal

Dvě hodiny celkem slušné zábavy zabillo posledních dvacet minut. Matroš rozhodně lepší než tvajlajt, ale slabší než vyhládlé hry. Proč? Divergence chce být taková celospolečensky komplexní, ale ve výsledku to celé vyznívá naprosto směšně. Ale zpět k filmu. Herci špatní nejsou, ale nerozumím obsahu. Má to být trilogie, ale v podstatě to celé skončilo už teď, žádný arcipadouch už neexistuje (a vlastně ani neexistoval). Film je plný naprosto nepochopitelných jednání hlavních postav. Příklad. Hra získej vlajku soupeře. "Čtyřka" jako šéf týmu svůj tým opustí a radši leze po ruskym kole s Tris. Spíš než na výjimečné vůdcovské schopnosti to poukazuje na to, že nepřemýšlí hlavou (ale těžko mu to mít za zlé). Takovýchto errorů je film plný a dost ho to sráží, v momentech kdy má být vážný je akorát tak směšný. Všiml jsem si, že další dva díly má pod taktovkou Schwentke, takže by to mohla být trochu lepší akční jízda, ale co se týče příběhu se asi musíme spolehnout na to, že knížky nejsou úplné kanální výplachy. ()

fannah

Hra na Hunger Games, ale vzhledem k tomu, že v HG děj filmu táhnou dobří herci a případné nedostatky bohatě oživují šílená Elizabeth Banks s Woody Harelsonem, tak tomuto filmu nepomůže ani bílá Kate Winslet... Ale možná to ani nebylo cílem. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)