Ada Monroevá se se svým otcem přestěhovala z města do obce Cold Mountain, kde se okamžitě zamilovala do muže jménem Inman, který se zase okamžitě zamiloval do ní. Dvojice spolu zažila pár pěkných momentů, ale oba byli velmi zdrženliví, a než mohl jejich vztah přerůst do další fáze, přišla občanská válka. Inman narukoval do jižanské armády. Dvojice si před Inmanovým odjezdem dala polibek a slíbili si, že na sebe počkají. Inman bojoval ve válce statečně a díky němu a mužům z Cold Mountain vyhráli mnoho bitev. Jednoho dne se je seveřané pokusili vyhodit do vzduchu, ale nakonec dostali sami sebe do pasti. V té bitvě zemřelo hodně mužů, ale seveřané byli poraženi. Inman a jeho muži dostali za úkol v noci postřílet přeživší nepřátelé, ale akce se nepovedla a Inman byl vážně postřelen. Inman byl převezen do nemocnice, kam se mu po delší době dostal do ruky dopis od Ady. Ada si mezitím prošla peklem. Válka převrátila její život vzhůru nohama. Otcovo zdraví se horšilo, museli propustit všechny otroky a farma nebyla udržována. Jednoho dne otec Ady zemřel a ona byla odkázána na milodary místních. Adě nejvíc pomáhala Sally, jejíž synové odešli taky do války. Ada byla zoufalá, a proto Inmanovi napsala, aby za ní okamžitě vyrazil. Inman ten dopis dostal v nemocnici a hned, jak mohl, tak z nemocnice utekl. Tehdy už bylo jasné, že jižanská armáda prohraje, ale i tak byli zběhové zabíjeni. Inman měl před sebou velmi dlouhou cestu. Nejprve se seznámil s reverendem Veaseym, kterého přistihl, když chtěl utopit černošku, se kterou čekal parchanta. Inman ho zastavil, ženu zachránil a reverenda přivázal ke stromu, aby se každý o jeho činu dozvěděl. Později se tito dva opět setkali, reverend byl z města vyhnán a nyní je na útěku před domobranou. Dvojice byla na cestě spolu, dlouho si pomáhali a pak jednoho dne narazili na muže, kterému umřel býk v potoce a on ho nyní musí dostat z vody, protože ji zdechlina znečišťuje. Muž se dvojici odvděčil dobrým jídlem a pitím, a když byli oba opilí, přivedl muž domobranu a dvojice byla zatčena. Před smrtí zachránila Inamana skupina seveřanů, na kterou narazili. Vojáci všechny postříleli a Inman hrál taky mrtvého. Inman se pokusil od mrtvých kolegů osvobodit, ale neměl dost sil, nakonec mu pomohla jedna stařenka. Tato stařenka odvedla Inmana k sobě domů, kde mu dala najíst a vyléčila ho. Po nějaké době se vydal Inman opět na cestu, až jednoho dne narazil na dům patřící jedné vdově s miminkem. Sara nabídla Inmanovi jídlo, přístřeší a oblečení. Jeho blízkost v ní vyvolávala vzpomínky na jejího mrtvého muže. Dvojice spolu nic neměla. Ráno je překvapila trojice seveřanských vojáků, ale Inman je zlikvidoval, a tím Saře zachránil život. Pak už se vydal na cestu domů, která byla ještě dlouhá... (TV Prima)

dANo

Návrat Inmana do Cold Mountain je príbeh o tom, aké osudy mali bežní ľudia počas americkej občianskej vojny a o tom, že láska hory prenáša... Quantum skvelých hercov je asi najväčšie plus tohto filmu, ináč je to jednoduchý príbeh s množstvom pekných obrazov. ()

JohnSmith

Jude Law je velmi dobrej,Kidmanová je jak ledová královna a jen díky Zellwegerové nejsou scény z farmy naprostá nuda.Příjemné je i obsazení malejch roliček Gleesonem,Ribisim,Portmanovou(tu jsem napoprvý vůbec nepoznal),Sutherlandem nebo Hoffmanem ()

Mihail123

Perfektné historické love story, do ktorej natlačil Minghella čo najviac malých cameo úloh (P. S. Hoffman, Natalie Portman). Hneď od začiatku ma tento film chytil za srdce (veľmi podarená bojová scéna, pohľad do minulosti), oscarový výkon René Zellweger a Judeho Lawa, vynikajúca réžia A. Minghellu (R.I.P). A k tomu všetkému prekrásne zábery prírody. ()

Andreas83

Krutá válka roztrhá nadějně se rozjíždějící vztah a až časem se pozná že to co má bránit a chránit vlastně zanechal za sebou, proto se rozhodne vrátit domů za svojí láskou, která mezitím doma bojuje se svými problémy které přinášejí život na farmě bez muže. Skvělé herecké obsazení! ()

hroubek

Návrat do Cold Mountain jsem viděl před hodně dlouhou dobou, ale včera jsem dostal nesnesitelné nutkání ho znovu vidět. Anthony Minghella tady předvádí mistrovskou režii, kterou začne syrový úvodem, který si v ničem nebere servítky. Brutalita, špína a strach je všudepřítomný. A do toho jsou tyhle záběry, vyplněné flashbacky z domova hlavního hrdiny. Ten kontrast je úplně jasný. Hrdina, který prožívá peklo, myslí pouze na svůj vlastní ráj, který na něho snad čeká. Film je možná přímočarý, a ve spoustě ohledech mě připomínal Odysseovu cestu domů, ale je tak působivě je natočený, že mu jisté věci odpustíte. Minghella ví, které záběry chceme vidět a proto nám neustále ukazuje krásnou přírodu, nádherné záběry na cestu hlavní hrdiny, které pak střídají záběry na to, že to nebude zadarmo a všechno něco stojí. Film stojí na Jude Lawovi, který díky několika scénám dokáže prodat hlavní motivaci svého hrdiny a my jako diváci mu budeme fandit. Totéž se povedlo i Nicole Kidman, která měla malinko složitější roli, ale zvládla jí velmi dobře. Renée Zellweger je tady hodně fajn, hláškuje, je drsná a vůbec mi nedělalo problém jí to věřit. Hodně mile mě potěšily herci ve vedlejší rolí, jelikož si dokážou vždycky ukrást pozornost pro sebe. Brendan Gleeson je neselhávající, Philip Seymour Hoffman snad neumí hrát špatně, Natalie Portman má jednu z nejlepší vedlejších postav a její zápletka je velmi dobrá. Dále mě potěšil Giovanni Ribisi, Ray Winstone, Charlie Hunnam nebo v opravdu maličké roličce Cillian Murphy. Ve filmu je spousta momentů, které jsou nádherně natočené, jako úvodní bitva, hledání uprchlíků, převoz, celá scéna s Portman, scéna u ohně v zimě a následná poprava nebo samotné finále. Návrat do Cold Mountain je nádherný film, které mu podráží nohy lehká přímočarost a v neposlední řadě délka. ()

Eleanor05

Pokud tento film berete jako velkolepou historickou fresku doby, a ne jako romantický film, je výborný. Ovšem v rovině romantiky nefunguje vůbec. Mezi Nicole Kidman a Judem Lawem neexistuje sebemenší napětí, ani kdyby se rozkrájeli a postavám ani tu jejich "neskutečnou" lásku nevěříte, protože se potkaly jenom párkrát a prohodily spolu sotva pár vět. Všechno kromě Ady a její lásky k Inmanovi je ale jinak zajímavé a velmi poutavé. Film je paradoxně nejsilnější nikoli v romantických scénách, ale ve scénách zobrazujících lidskou krutost a mezilidské vztahy za války (jedna z krvavých bitev Severu proti Jihu, praktiky vojáků hledajících zběhy, opuštěná žena s dítětem proti skupině vojáků atd.). A právě za téměř hmatatelnou atmosféru občanské války v Americe (nebojím se napsat, že zatím nejdetailněji ztvárněnou vůbec), nadprůměrné herecké výkony všech zúčastněných a hezkou hudbu, po letech zvyšuji hodnocení. ()

VanTom

Obě poutě tohoto rozmáchlého „intimního eposu“, svázané nezmírajícím milostným citem, mi přišly vyrovnaně silné: jak Inmanova vyčerpávající odysea z fronty domů, sestávající ze symbolických výjevů krutosti války a zoufalosti trpících lidí, tak krušné přežívání nepraktické Ady s ráznou Ruby na farmě v Cold Mountain. Každou strast i radost jsem v mistrovské Minghellově režii a bez přehánění dokonalé produkci prožíval s nimi; i když hodně kvůli jejich vyznění a přesahu, štědrá délka pravda přinesla pár „méně pohlcujících“ míst (a to se ještě ve dvacetiminutovce vystřižených scén skrývaly klenoty jako fatální tečka mikropříběhu Natálčiny osamělé vdovy). ()

fabecc1222

Krásný příběh, potažmo spíše dva příběhy, které jsou navzájem propojené skrze vztah obou postav, kdy každý příběh znázorňuje jiné hrůzy doby konce Občanské války. Krom obou hlavních příběhů je film protkám malými příběhy postav, které hlavním postavám vstupují do cesty a zpravidla jsou jako bonus hvězdně obsazeny a nejvíce chytne za srdce asi příběh Natalie Portman. Romantická linka evokuje osudovost vztahu jako má například Titanic, i s podobným vyústěním. Dobová linka poté evokuje absolutní klasiky odehrávající se v dané době, jako je Sever proti Jihu či Sever a Jih. Natočit takovýto film se většině tvůrců podaří tak jednou za jejich kariéru. ()

ravenir

Výborná výprava, trochu čitelný příběh, skvělá Zellwegerová a P.S.Hoffmann a mezi nimi chladná krása božské Nicole. Rumunsko je krásná země! ()

Jacob23

Pripada mi,ze vetsinu scen tohohle filmu jsem videl uz nekde jinde,kazdopadne zpracovani je vyborne!Hromada cameorolicek,hodne pribehu,skveli herci a opet krasna Nicole..70% ()

Ravi

Pod epickou cestou vojáka vracejícího se přes válkou zuboženou zem a žen, které se doma zatím musely postarat samy o sebe, se skrývá nejen dojemný osový příběh, ale také hned několik postranních osobních dramat lidí na pozadí války S proti J. Strhující výprava, hudba i kamera. Brilantní režie a do mrtě vypiplané scény. V rámci tématu jedno z nejlepších ztvárnění vůbec. Dávám 100% = 5/5 ()

Puyi

Pro mě velmi milé překvapení, ikdyž se spoustou kvalitních herců, kteří jsou v tomto snímku to snad ani jinak nešlo. Krásný příběh ani mi nevadilo, že chyběly válečné scény (které jsem teda trochu očekával ale nevadí :D), které, když už tedy byly, byly něco navíc…A okmažik, který mi v hlavě zůstane asi docela dlouho je scéna s Natalie Portman :) A dál marně přemýšlím, který herecký výkon vyzdvihnout více - Law, Kidman nebo Zellweger?... Krásný film! :) ()

vyfuk

Cold Mountain je krásný příběh z občanské války, který so tolik nezaměřuje na válku jako takovou, ale na to co se děje mimo bojiště. Říkám si zda byla cesta Jude Lawa nakonec k něšemu platná nebo ne. Je až nehorázné co se dělo v konfederaci. Krásně zfilmovaný snímek byl krásně odlehčen a také se mi krásně sledoval. Asi to není jeden z největších bestsellerů filmové kinematografie, ale já se nenudil a příběh byl krásný, takže není co řešit. ()

TheRoller

"Ought to send you out with a shotgun a lot more!" Jude, Jude... to máš za to, že si mohol mať Natie a ty blb si pokračoval v návrate za šeredkou Nicole. A tak si aj skončil. Ak Cold Mountain vyhráva nad inými filmami, je to len a len kvôli hereckému obsadeniu. Začiatkom by som chcel rýchlo a bezbolestne popraviť Nicole, pretože tentokrát ani jej herecký výkon, ktorý bol ničím výnimočný šedý priemer, ma nedokázal zaujať. A keďže je to na nej vždy tá jediná vec, ktorá ma dokáže zaujať a kvôli ktorej som ju ochotný trpieť, tu nastal menší problém. Ona je totiž krava (pokojne s urážkou) a keď ešte aj hrá nič moc, je to dosť prúser. Našťastie zvyšok hercov bol dokonalý - Jude Law niesol celý film na pleciach a poskytol nám jeden z najlepších mužských hereckých výkonov vôbec a on je tým faktorom, vďaka ktorému na tento film nezabudnem až tak rýchlo. Čo mi Kidmanka kazila na plnej čiare urovnávala Renée, ktorej rola jednak sadla a jednak hrala ako život. Najviac potešila Natie Portman a aj za to zrnko času, čo mala v porovnaní s hlavnou postavou, Kidman sfúkla ako hurikán Isabel roku 2003 Ameriku. Veľmi dobré obsadenie potvrdzuje napríklad aj to, že zaujal aj Cillianko Murphy chudáčisko, aj v takej mikroskopickej úlohe. Čo sa týka filmu, ani jedno oko nezostalo suché - nieže by som plakal, ale vizuál (čo sa týka prostredia) bol tak krásny, že som potreboval čistiť oko žmurkaním častejšie ako obvykle. Ešte viac potešila hudba a napr. aj záverečné titulky boli bomba. Na dej ako taký nechcem použiť výraz "nudný", skôr to netrafilo tempo, na aké bol nastavený môj metronóm. Zároveň nevidím dôvod tak ukurnej dĺžky filmu, kde sa už vážne ponúka výraz "nudný", ale pri tej audiovizuálne kráse a výkone Juda ho jednoducho nejde použiť. Zostaňme teda pritom, že film má vlastné tempo, ktoré sa môže a zjavne sa aj mnohým páči a mňa to zrovna netrafilo. Práve jeho dĺžka je ale fakt, pre ktorý nie som zrovna dvakrát ochotný sa na to pozerať znovu, resp. dať tomu šancu, nech to naplní očakávania. Ale za skvelý obraz aj zvuk, náladu zlepšujúcu Renée, pri ktorej čas utekal lepšie a pocitovo zlepšovala aj to tempo (plus neutralizovala moju obľúbenkyňu Nicolku), heroický výkon Juda a potešujúca prítomnosť Natie to nejde nižšie. S odretými ušami tak, že ostali len zvukovody bez ušnice a s ťažším svedomím, ale nejde. Najlepší moment: Aby to nebolo šmrncnuté spoilerom, povedzme, že posledná scéna Nicole a Juda. :) ()

Autogram

Krátke stretnutie a je z toho láska, ktorá musí vydržať aj občiansku vojnu. Mal som pochybnosti o takomto námete pre trojhodinový film, ale moje váhanie sa pomaly rozplynulo. Návrat spočíva v dvoch príbehoch, jeden o putovaní a druhý o čakaní. Ani jedno nie je ľahké, každý príbeh má množstvo zaujímavých vedľajších postáv, len tá lesná babička bylinkárka bola trochu z ríše rozprávok. –––– Co jsme ztratili, to nikdy nedostaneme zpět. Nezbývá nám nic jiného než smířit se s minulostí. A vzít si z ní ponaučení. Jsou dny, kdy se mi daří na tebe nemyslet. Když je práce naléhavější než volání mého srdce. ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)