Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  *****

  Cold Mountain je přesně takový jaký jsem ho chtěl. Jemný, romantický, ale i velmi drsný a upřimný. Minghella je skvělý režisér a vypravěč a Cold Mountain je vyladěný masterpiece do posledního detailu - tedy hudebně, technicky i dramaturgicky.(26.3.2004)

 • EdaS
  *****

  Moc se mi líbila knížka (u nás jako Chladná hora) a film její duch vystihl přesně. Neměla to být romance (jak se domnívá většina, co předlohu nezná). Minghella velice citlivě přepsal a natočil skvělý román, který je spíš než romancí vyprávěním o překonávání životních utrpení a naději, že se nakonec dočkáme i nějakého toho štěstí. To ovšem může trvat jen chvíli... Herci, kamera i režie naprosto unikátní. Kidmanová i Zellwegerová dokazují, že patří k absolutní současné špičce. Potěší i skvěle obsazené vedlejší role (Hoffman, Portmanová, Sutherland a další).(24.4.2004)

 • H34D
  *****

  Co lepšího se u sledování epické romance může přihodit, než že ji zcela uvěříte? Prožívat srdcervoucí cestu v přetěžkých časech za láskou je u Cold Mountain tak snadné... Vynikající výprava i celá vizuální stránka, poetika, citlivé dávkování emocí a hlavně perfektní herecké výkony - plejáda slavných jmen zde opravdu není samoúčelná - to vše podkresluje velice podmanivý filmový zážitek. Členění na jednotlivé, ať už více či méně podstatné, úseky zavání možná epizodičností - teoreticky, ovšem v praxi se jedná o promyšlené dokreslování výsledného efektu v podobě přijatelného prodlužování hořké cesty nazpátek... Byť mám pár výhrad, například k příliš sladkému konci a také trošku nepřehledným akčním scénám v úvodu, tak musím připustit, že Cold Mountain se mě opravdu dotkl. 9/10(16.11.2008)

 • Rob Roy
  ****

  Ani ne tak romance jako spíše historické drama a především obraz války, která poznamenává všechny lidské bytosti bez rozdílu. Film je postaven na výborných výkonech všech herců, i těch v malých rolích. Snad každá postava v tomto filmu je zajímavá a dočkáte se mnoha emotivních působivých scén ( Inmanovo setkání s Natalií Portmanovou, Renée versus otec ). Anthony Mingella pořád umí! P.S. - Storme, Renée je fakt super - "Nesnáším výbojný kohouty."(27.12.2004)

 • castor
  ****

  Bezesporu kvalitní milostný příběh (a ideální oscarový kandidát), kde ale hlavní milostná linie něco postrádá. Scenárista sice prosytil příběh vedlejšími postavami (nadprůměrní Hoffman, Ribisi nebo Portmanová), ale tu a tam už neví, kam svoje hrdiny nasměrovat. Minghella je ale mnohem lepší vypravěč milostných příběhů, takže Lawova cesta domů byla příšerně dlouhá (a místy nesnesitelná). Bez připomínek je skvostná vizuální stránka. Ta společně s vynikajícími herci a hudbou Gabriela Yareda zachraňuje to, co scénář nedokázal. Minghella tak namíchal velmi specifický nápoj, který občas velmi zachutná, ale jinak je místy docela studený!!(25.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace