Návrat do Cold Mountain

Cold Mountain

Návrat do Cold Mountain

Drama / Válečný / Romantický

USA, 2003, 155 min

Oscar 1 : Herečka VR - Renée Zellweger + 6 nominací: Kamera, Herec HR - Jude Law, Střih, Hudba, Píseň - "Scarlet Tide", Píseň - "You Will Be My Ain True Love"(1.3.2004)

Čím to je, že všichni pohlední muži ve filmu zemřou strašlivou smrtí? Na mysli mám samozřejmě vyplašeného vojáka v podání Cilliana Murphyho a potom toho roztomilého albína. Jinak film vnímám spíš v jednotlivých epizodách než jako celek, protože Nicole moc nemusím a už vůbec ji nemusím, když milostně vzdychá. Nejvíc se mi líbil fragment v Nataliině domě. "Říkají, že válka je mrak, který zakryl zemi. Přitom to oni způsobili tohle počasí. A teď si stojí v dešti a křičí: 'Doprdele, ono prší!'"(18.11.2006)

Dokonalé a téměř absolutní ztělesnění žánrového kýče. Ale kouká se na to moc pěkně.(21.10.2005)

Moc se mi líbila knížka (u nás jako Chladná hora) a film její duch vystihl přesně. Neměla to být romance (jak se domnívá většina, co předlohu nezná). Minghella velice citlivě přepsal a natočil skvělý román, který je spíš než romancí vyprávěním o překonávání životních utrpení a naději, že se nakonec dočkáme i nějakého toho štěstí. To ovšem může trvat jen chvíli... Herci, kamera i režie naprosto unikátní. Kidmanová i Zellwegerová dokazují, že patří k absolutní současné špičce. Potěší i skvěle obsazené vedlejší role (Hoffman, Portmanová, Sutherland a další).(24.4.2004)

Pomerne rychly strih a caste menenie sa pritomnosti s minulostou na zaciatku moze na divaka posobit dost chaoticky, postupne sa vsak film rozbieha do uzasnych pribehov dvoch na prvy pohlad cudzich ludi. Inmana a Ady spaja pocas krutej vojny silne puto lasky, ktore im pomaha prekonat aj tie najvacsie uskalia. Krasny a dojemny pribeh o sile cloveka... Sila vole, tuzba stretnut sa a byt zas spolu privadza hlavnych hrdinov do komplikovanych situacii, z ktorych im pomahaju najst cestu DOBRI LUDIA... btw: R.Zellweger si Oskara zasluzila skutocne opravnene.(1.7.2004)

• - Pro roli staré ženy v horách se nejdříve uvažovalo o Francis Kemp. (HellFire)

• - Nicole Kidman při hře na piáno nikdo nezastupoval. Stejně tak se nenechal zastoupit Brendan Gleeson při hře na housle. (HellFire)

• - S rozpočtem 79 miliónů dolarů to byl k roku 2003 pro Miramax nejdražší film, který si sami financovali. (HellFire)