Návrat do Cold Mountain

Cold Mountain

Návrat do Cold Mountain

Drama / Válečný / Romantický

USA, 2003, 155 min

Oscar 1 : Herečka VR - Renée Zellweger + 6 nominací: Kamera, Herec HR - Jude Law, Střih, Hudba, Píseň - "Scarlet Tide", Píseň - "You Will Be My Ain True Love"(1.3.2004)

Takto vyzerá film, ktorý má všetky súčasti pokope: Predloha, scenár, réžia, herecké obsadenie, technická stránka. Aj napriek dhlšej metráži som zostal v kúzle Cold Mountain. Ps: Asi najsilnejší a najpresnejší casting za dlhú dobu. Nebyť Lord of the rings v roku 2003, premenil by tento film minimálne 4 nominácie, a nie jednu. 90%(15.2.2016)

Krásný, místy trochu delší westernový příběh lásky z období války Severu proti Jihu. Nejvíce mi sedla živočišná a rozcuchaná skvělá Renée Zellweger, která se mi tu líbila ještě více než jako Bridget Jonesová. Naturalistická kamera a dobří herci. Trailer: http://www.csfd.cz/film/32940-navrat-do-cold-mountain/videa/(14.11.2010)

Cold Mountain jsem shodou okolností shlédnul teprve až dnes 20. března 2008, dva dny po Minghellově nešťastné smrti. Do jisté míry tak mohu brát svou premiérovou projekci jako pietní akt (bohužel). U tohoto snímku se sešel (ne)skutečně talentovaný ansábl (výteční herci, citlivý skladatel, sám režisér, kameraman...) a stvořili nádherné a poetické dílo o lásce a válce, aniž by se dopustili levného sentimentu. Mít tak klobouku ke smeknutí, který by nahradil všechna ta slova, jichž se mi nedostává...(20.3.2008)

To se zase jednou Akademie vyšvihla, opravdu úchvatný film!(21.5.2008)