Návrat do Cold Mountain

Cold Mountain

Návrat do Cold Mountain

Drama / Válečný / Romantický

USA, 2003, 155 min

Klasický "oddyseovský" příběh o pouti, doplněný pohledem z druhé, ženské, strany a důkaz, že i z obyčejného námětu lze s perfektními herci a cílevědomou režií vykřesat nadobyčejný filmový zážitek. 90% Zajímavé komentáře: kleopatra, Cival, Kass, HoneyBunny, luplik, GREGOIRE(24.4.2005)

Cold Mountain jsem se dost bál, protože Anglického pacienta považuju jen za navoněné pozlátko. Tentokrát je to ale jiné. Možná i díky vždy skvělé Kidman. Minghella má ale opět problém vyprávět příběh a držet se dějové linie, takže místy nudí. Je to škoda, protože je tu velký potenciál, který je proměněný jen částečně.(8.10.2011)

rozpočet : $79 million tržby celosvetovo : $173,013,509(15.12.2006)

Co lepšího se u sledování epické romance může přihodit, než že ji zcela uvěříte? Prožívat srdcervoucí cestu v přetěžkých časech za láskou je u Cold Mountain tak snadné... Vynikající výprava i celá vizuální stránka, poetika, citlivé dávkování emocí a hlavně perfektní herecké výkony - plejáda slavných jmen zde opravdu není samoúčelná - to vše podkresluje velice podmanivý filmový zážitek. Členění na jednotlivé, ať už více či méně podstatné, úseky zavání možná epizodičností - teoreticky, ovšem v praxi se jedná o promyšlené dokreslování výsledného efektu v podobě přijatelného prodlužování hořké cesty nazpátek... Byť mám pár výhrad, například k příliš sladkému konci a také trošku nepřehledným akčním scénám v úvodu, tak musím připustit, že Cold Mountain se mě opravdu dotkl. 9/10(16.11.2008)

Návrat do Cold Mountain na mě kladně zapůsobil pouze na samotném začátku a úplně ke konci; vše mezitím je takové sice pěkné na dívání, ale bez vnitřní šťávy a jakékoliv atmosféry.(25.1.2007)

• - Nicole Kidman při hře na piáno nikdo nezastupoval. Stejně tak se nenechal zastoupit Brendan Gleeson při hře na housle. (HellFire)

• - Na natáčení filmu se podílela i češka Petra Novotná. Dělala zde tzv. horse wranglera, což je člověk, který má na starosti koně a jejich výstup ve filmu. (Ganka)

• - Ve filmu si „zahráli“ i čeští krkavci. V Hollywoodu je známo, že právě krkavci z České republiky jsou ti nejlépe cvičení. Tito filmoví byli trénováni pod taktovkou Václava Tomšovského a Viktora Čahoje. (Prochy38)