Ada Monroevá se se svým otcem přestěhovala z města do obce Cold Mountain, kde se okamžitě zamilovala do muže jménem Inman, který se zase okamžitě zamiloval do ní. Dvojice spolu zažila pár pěkných momentů, ale oba byli velmi zdrženliví, a než mohl jejich vztah přerůst do další fáze, přišla občanská válka. Inman narukoval do jižanské armády. Dvojice si před Inmanovým odjezdem dala polibek a slíbili si, že na sebe počkají. Inman bojoval ve válce statečně a díky němu a mužům z Cold Mountain vyhráli mnoho bitev. Jednoho dne se je seveřané pokusili vyhodit do vzduchu, ale nakonec dostali sami sebe do pasti. V té bitvě zemřelo hodně mužů, ale seveřané byli poraženi. Inman a jeho muži dostali za úkol v noci postřílet přeživší nepřátelé, ale akce se nepovedla a Inman byl vážně postřelen. Inman byl převezen do nemocnice, kam se mu po delší době dostal do ruky dopis od Ady. Ada si mezitím prošla peklem. Válka převrátila její život vzhůru nohama. Otcovo zdraví se horšilo, museli propustit všechny otroky a farma nebyla udržována. Jednoho dne otec Ady zemřel a ona byla odkázána na milodary místních. Adě nejvíc pomáhala Sally, jejíž synové odešli taky do války. Ada byla zoufalá, a proto Inmanovi napsala, aby za ní okamžitě vyrazil. Inman ten dopis dostal v nemocnici a hned, jak mohl, tak z nemocnice utekl. Tehdy už bylo jasné, že jižanská armáda prohraje, ale i tak byli zběhové zabíjeni. Inman měl před sebou velmi dlouhou cestu. Nejprve se seznámil s reverendem Veaseym, kterého přistihl, když chtěl utopit černošku, se kterou čekal parchanta. Inman ho zastavil, ženu zachránil a reverenda přivázal ke stromu, aby se každý o jeho činu dozvěděl. Později se tito dva opět setkali, reverend byl z města vyhnán a nyní je na útěku před domobranou. Dvojice byla na cestě spolu, dlouho si pomáhali a pak jednoho dne narazili na muže, kterému umřel býk v potoce a on ho nyní musí dostat z vody, protože ji zdechlina znečišťuje. Muž se dvojici odvděčil dobrým jídlem a pitím, a když byli oba opilí, přivedl muž domobranu a dvojice byla zatčena. Před smrtí zachránila Inamana skupina seveřanů, na kterou narazili. Vojáci všechny postříleli a Inman hrál taky mrtvého. Inman se pokusil od mrtvých kolegů osvobodit, ale neměl dost sil, nakonec mu pomohla jedna stařenka. Tato stařenka odvedla Inmana k sobě domů, kde mu dala najíst a vyléčila ho. Po nějaké době se vydal Inman opět na cestu, až jednoho dne narazil na dům patřící jedné vdově s miminkem. Sara nabídla Inmanovi jídlo, přístřeší a oblečení. Jeho blízkost v ní vyvolávala vzpomínky na jejího mrtvého muže. Dvojice spolu nic neměla. Ráno je překvapila trojice seveřanských vojáků, ale Inman je zlikvidoval, a tím Saře zachránil život. Pak už se vydal na cestu domů, která byla ještě dlouhá... (TV Prima)

Pavel_Pan

Mám doma CD i s bonusy, kde jsou vystrižené scény. A nutno říct, že od třetiny filmu měl Anthony Minghella více než šťastnou ruku. Všechny odklizené scény byly, i když emočně silné, naprosto zbytečné. Zabíjeli prostor určený divákovi k domýšlení. A přetvořily by realistický příběh ala romance v propagandu a demagogii velkých slov o kterých se smí pouze přemýšlet; a to ještě velmi potichu. MMCHDM :film by dopadl podobně jako reklama popkultury žití v rámci demokracie, která všem nezblblým kreativcům vadí. ()

Zadri

Kdo to neviděl, ať můj komentář nečte. Všechny nosné prvky příběhu byly uvěřitelné a životem vytištěné. Láska dokáže hory přenášet, válka mění lidi v něco, co naše dnešní společnost již ani nedokáže identifikovat a těžká životní situace donutí člověka změnit návyky a způsob života. Z těchto důvodů se sám sebe táži, proč jen mě tenhle film nesemlel nadrobno? Vždyť i ta kamera je pěkná, herci zahráli vše tak jak měli, tak kde je ta chyba? Asi to bude tou lehkou roztříštěností. Motiv války udeří na city silně a velice povedeně (poučení, že válka je vždy špatná je zde hodně cítit), ale nakonec je zastíněn ústřední láskou, která se však nakonec ani nenaplní - škoda. Většinou moc happy endy nemusím, ale u tohoto filmu mi vysloveně chyběl. ()

vlKousek

Co k tomuhle dodat, tento režisér se mi vryl do srdce už pokáním, což považuju za masterpiece, ale tohle je vážně úžasně dojemnej příběh, který se snad člověku ani nemůže nelíbit...Role Ruby v podání Renée Zellweger byla naprosto dokonale zahraná a myslím, že zastínila všechny ostatní. vážně skvělé dílo a přeju MInghellovi více takovýchto filmů!!! ()

Peter-1307

Silný protivojnový film. Na začiatku sa otvára ako romantický príbeh o osudovej láske, vojna však tento príbeh rozsekne na dve časti, ktoré začnú plynúť nezávisle od seba, aby sa na záver príbehy opäť spojili do jedného celku so smutným koncom. Tak jednoduchý námet, ktorý je tak zložito zapletený snahou vyrozprávať milostný príbeh na pozadí vojny. To, že sa nezauzlil sa stalo nielen vďaka režisérskej taktovke Anthony Minghella, ale predovšetkým zásluhou hereckých výkonov – z hlavného tria predovšetkým Renée Zellweger, ale aj hercov vo vedľajších úlohách v podaní Donalda Sutherlenda, Giovanni Ribisa, Natalie Portman, či Brendana Gleesona. Výborná kamera, prekrásne exteriéry a hudba celý tento príbeh len umocňujú. Aj napriek miestami pomaly až zbytočne plynúcemu deju je to film, ktorý sa oplatí vidieť nielen raz. ()

Lennie

Zpočátku jsem měla pocit, že jde prostě o romantický film, kdy se dva na začátku potkají, zamilují se, on odejde do války, ona na něj počká, a vše skončí happy-endem. Naštěstí už první půlhodina mě přesvědčila o opaku a celé dvě a půl hodiny mě dokázala udržet u Judova putování a Nicolina čekání. Ano, hlavní dějová linie je možná poněkud typická, ale všechny okolnosti z ní dělají skutečně krásné dílo...herecké obsazení, hudba i všechny odbočky, které sice dělají Cold Mountain dvakrát delší a místy protažený, ale bez nich by to nebylo ono. ()

Ernie_13

Uprimne nemam co vytknut. Ano...na konci som bol sklamany, ze Inman zomrel...kto by nebol...ale to iba pridava realnosti celeho filmu. ()

Arcipes

Neuvěřitelně působivá reklama na americký jih a neuvěřitelně velkolepé drama o utrpení, zlu, krajině, a vůbec... o lidech. 5/5 ()

Darkone444

Moc pěkně natočený film, pojednávající o nesnadné době během americké občanské války. Když se najednou na obrazovce objevila Natalie Portman, byla jsem příjemně překvapena. Opět nezklamala a odvedla prvotřídní výkon (i když se jednalo pouze o vedlejší postavu). Jinak díky filmu jsem si vytvořila slabost pro Jude Lawa. Nezbývá mi, než film doporučit a připravit citlivější diváky na to, že ke konci je potřeba vyzbrojit se zásobou kapesníků. ()

HayLLey

Jeden z najkrásnejších romanticko-dramatických príbehov, ktorý snáď každého chytí za srdce. Toto je jeden z tých filmov, ktoré sa bezprostredne dotkli mojej duše. Nicole Kidman podala skvelý herecký výkon ako je jej vlastné. Film nabitý kvalitnou dávkou emócií a excelentných hercov. Film tejto kvality sa nedá oceniť inak ako 5 hviezdičkami. ()

helrohir

Tento film ma dostal. Každá scéna chrlí na diváka príval emócií, ktorým sa následne bezostyšne poddáva. Každý detail filmu je premyslený a jednotlivé aspekty ako réžia, scenár a hlavne úchvatná kamera a hudba spolu vytvárajú jeden úžasný kompaktný celok, na ktorom je následne postavený srdcervúci príbeh o nešťastnej láske. Herci sú absolútne dokonalý, nie je potrebné vybrať pár mien, v tomto filme išli všetci naplno. Mimo tohto všetkého by som vyzdvihol skvelo fungujúcu romantickú líniu, ktorá je nenásilná, neklišéovitá a skutočne dokáže človeka rozľútostiť. 95%. ()

Guran

Další film, který ukazuje Americkou metalitu, kterou poznáte z příběhu a ocenění snímku. Film je nudný a vlastně i debilní, ale protože je to o AMERICE tak proč tomu nedát ty ceny a ohodnotit tu kravinu, kde mi nejvíc vadila Nicole Kidman, která mi nejen nepříšla krásná, ale i herecké ubohá. Snímek má pěkné efekty a hezkou příjemnou krajinu, nic víc, jinak nuda s šílenými dialogy a průměrným scénářem. ()

johnsnow

Tak toto bol naozaj krásny, dojemný, surový a smutný príbeh na pozadí Americkej občianskej vojny. Výborné, herecké obsadenie, perfektná hudba, drsnosť a surovosť doby, krvavá a krutá akcia. Naozaj nádhera a ľutujem iba to, že som to videl až teraz. ()

Ukrizku

Jeden si může myslet, že krásný lidi to mají jednodušší a oni pak trpí pro svoje extrémní nároky. Napodruhé mi nevadily skřípající housle ani prodlužované válečné putování. Spokojila jsem se s touhou setkání, jedinečného odhodlání být spolu. Asi jsem poprvé nevnímala film od zažátku, jinak bych nemohla dát 4. ()

shade000

Jeden z najkrajších filmov, z prostredia Americkej občianskej vojny. Krásny príbeh, dychberúca krajina a úžasná hudba robia tento film nezabudnuteľným... ()

PlayEasy

Opravdu velmi hezký velkofilm o nehynoucí lásce, občanské válce a o všech důsledcích. Minghella je prostě na filmy tohoto typu přeborník a vybral si velmi dobře. Každičky záběr vypadá úplně opravdově, nijak "hollywoodsky" upravený! To vše doplňuje nádherná hudba, výprava, krásná příroda, kostýmy, válečné scény i scény v Cold Mountain, výtečná Renée Zellweger (Oscar), krásná Nicole Kidman a Jude Law taky nedělal onoho typického borce, ale odehrál kvalitní výkon. To hodnocení sice není úplně čisté, ale když to je přesně na hranici, vybaví se nám krásné momenty z filmu (tady je jich mnoho) a většinou jdeme výš :-) 85% ()

Joedas

Scéna zásahu domobrany na farmě se mi jako malýmu vryla hodně hluboko do paměti a já se tehdy zařek, že už se na film nikdy nepodívám. Po více jak patnácti letech jsem ho náhodou chytil na HBO a nějak se mi to nepodařilo přepnout. A ačkoliv film prakticky nepoleví v kopání do divákovy duše, vyznění je převážně hřejivý. Člověk se pak zuby nehty chytá každýho sebemenšího záchvěvu lidskosti a dobrý vůle. Za to má film můj velkej obdiv. Že má v sobě filmovou poetiku a krásu, aniž by dělal kompromisy v zobrazování děsů a hrůz, který se za války dějí na bitevním poli i mimo něj. P.S.: Že toho albínskýho hnusáka hraje sympaťák Charlie Hunnam bych bez titulků nepoznal. ()

Hemlock

Zřejmě nejlepší romantické drama, které jsem kdy viděl. Precizně natočeno, hvězdně obsazeno, takže podtrženo a sečteno - čtverec jako řemen a solidních 80%. ()

PlysovyMacko

Príbeh sa odohráva počas občianskej vojny , ide o autentickú drsnú drámu a zápletka je jednoduchá - hlavný hrdina Inman sa vracia z vojny do zapadnutého mestečka Cold mountain k svojej láske Ady. Romantická linka mi neprišla presvedčivá a už vôbec nie osudová. Inmanova cesta domov je plná nebezpečenstva a je tu pár momentov nevyprovokovaného násilia. Postava Ruby je najvýraznejšia a Renée si ocenenie zaslúžila. Najviac sa mi páčilo veštenie v studni. ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)