Ada Monroevá se se svým otcem přestěhovala z města do obce Cold Mountain, kde se okamžitě zamilovala do muže jménem Inman, který se zase okamžitě zamiloval do ní. Dvojice spolu zažila pár pěkných momentů, ale oba byli velmi zdrženliví, a než mohl jejich vztah přerůst do další fáze, přišla občanská válka. Inman narukoval do jižanské armády. Dvojice si před Inmanovým odjezdem dala polibek a slíbili si, že na sebe počkají. Inman bojoval ve válce statečně a díky němu a mužům z Cold Mountain vyhráli mnoho bitev. Jednoho dne se je seveřané pokusili vyhodit do vzduchu, ale nakonec dostali sami sebe do pasti. V té bitvě zemřelo hodně mužů, ale seveřané byli poraženi. Inman a jeho muži dostali za úkol v noci postřílet přeživší nepřátelé, ale akce se nepovedla a Inman byl vážně postřelen. Inman byl převezen do nemocnice, kam se mu po delší době dostal do ruky dopis od Ady. Ada si mezitím prošla peklem. Válka převrátila její život vzhůru nohama. Otcovo zdraví se horšilo, museli propustit všechny otroky a farma nebyla udržována. Jednoho dne otec Ady zemřel a ona byla odkázána na milodary místních. Adě nejvíc pomáhala Sally, jejíž synové odešli taky do války. Ada byla zoufalá, a proto Inmanovi napsala, aby za ní okamžitě vyrazil. Inman ten dopis dostal v nemocnici a hned, jak mohl, tak z nemocnice utekl. Tehdy už bylo jasné, že jižanská armáda prohraje, ale i tak byli zběhové zabíjeni. Inman měl před sebou velmi dlouhou cestu. Nejprve se seznámil s reverendem Veaseym, kterého přistihl, když chtěl utopit černošku, se kterou čekal parchanta. Inman ho zastavil, ženu zachránil a reverenda přivázal ke stromu, aby se každý o jeho činu dozvěděl. Později se tito dva opět setkali, reverend byl z města vyhnán a nyní je na útěku před domobranou. Dvojice byla na cestě spolu, dlouho si pomáhali a pak jednoho dne narazili na muže, kterému umřel býk v potoce a on ho nyní musí dostat z vody, protože ji zdechlina znečišťuje. Muž se dvojici odvděčil dobrým jídlem a pitím, a když byli oba opilí, přivedl muž domobranu a dvojice byla zatčena. Před smrtí zachránila Inamana skupina seveřanů, na kterou narazili. Vojáci všechny postříleli a Inman hrál taky mrtvého. Inman se pokusil od mrtvých kolegů osvobodit, ale neměl dost sil, nakonec mu pomohla jedna stařenka. Tato stařenka odvedla Inmana k sobě domů, kde mu dala najíst a vyléčila ho. Po nějaké době se vydal Inman opět na cestu, až jednoho dne narazil na dům patřící jedné vdově s miminkem. Sara nabídla Inmanovi jídlo, přístřeší a oblečení. Jeho blízkost v ní vyvolávala vzpomínky na jejího mrtvého muže. Dvojice spolu nic neměla. Ráno je překvapila trojice seveřanských vojáků, ale Inman je zlikvidoval, a tím Saře zachránil život. Pak už se vydal na cestu domů, která byla ještě dlouhá... (TV Prima)

Ogrb

Celkem ucházející historická romance.Přesto celkem zklamání,vzhledem k obsazení a Minghellovým zkušenostem jsem čekal o dost víc než jen hollywoodský průměr.Jude Law,Nicole Kidman,Renée Zellweger,všichni podávají víceméně ucházející výkony,ale že by některý z nich přímo zazářil,To teda ne.Oscar pro Zellweger mi tady vůbec nesedí.Víc mě jednoznačně upoutali vedlejší role,třeba Natalie Portman nebo Philip Seymour Hoffman byli výborní.Úvodní bitva mě řádně navnadila,protoí mě následující děj zklamal.Dvě a půl hodiny jsou dost a film bohužel nudí víc,než by se slušelo.Ale pořád je to lepší než Poslední samuraj,to zase jo. 6/10 ()

xenopus

SPOILERY... Všechny takovéto odysey mi přijdou takové zbytečné... Vždyť divák není blbý a ví dopředu, že Law tam prostě musí dojít. A aby to byla úplná romanťárna, tak si nic nezačne s žádnou jinou, Kidman s žádným jiným, v závěru počnou potomka, tatík musí zemřít, aby potomek mohl žít dál (to je ten filosofický smysl a kruh života) a Zellweger si přece jen ustele s tím potulným muzikantem nejasného pohlaví (což je zřejmé už od počátku). Kdyby to náhodou nemyslící divák nepoznal z podoby, je mu ohleduplnými scénáristy výslovně naznačeno, že mladá slečna s Kidmanovou v záběru v samotném konci filmu zjevivší se, je dcera hlavního páru. Všechno je tak schematické, popisné, jednoduché až archetypální a navíc - bohužel - docela nudné a do jednotlivých epizod rozpadlé. Pohádka pro slečinky, které kolem svého prince ještě neovinuly nožky a jestli ano, tak jen jednou, načež jim umřel v náručí, a proto už do smrti na žádného dalšího nemohou pomyslet, protože on byl ten první a jediný, na kterého by chtěly čekat nejlépe až do menopauzy. Anebo pro akademiky, kteří dle výsledků ale snad přece jen sebrali rozum do hrsti a neudělili této ubrečené limonádě všech sedm sošek za sedm nominací. Škoda nesporného filmařského umu vystříleného na tak slabou předlohu... ()

Rodin

Moc pěkná milostná dramatická romance, která měla trvat do 100 minut. Ze zbytku by dal vystříhnout desetiminutový pás s nesmyslně zařazenými scénkami a nakonec zbývající třičtvrtěhodinku sestříhat na přírodopisný film BBC o krásách americké přírody. Obě díla by byla skvělá, přičemž tomu filmovému by to moc a moc prospělo. ()

PavelH

Musím uznat, že putování Inmana bylo natáhlé více, než je nezbytně nutné, ALE mně to vůbec nevadilo. Hltal jsem všechno, co mi bylo podáno. Kdyžbych měl vyzdvyhnout několik částí filmu, tak určitě počíteční romantické "oťukávání" mezi Inmanem a Adou. Válečná část byla výborná. Jeden s nejsilnějších momentů přišel společně s Natalie Portman a její Sarou. Ukázala jak válka dopadá na obyčejné lidi (konkrétně zde ženu padlého vojáka). Celkově dílo působí dojemně, ale není nijak ubrečené. Reneé přinesla do filmu nutné odlehčení a svoji buranku Ruby zahrála velmi dobře. Nicole se až tolik neprojevila, což je možná na škodu. Zato Jude sehrál výbornou roli a věřil jsem mu úplně vše. Nádherný příběh natočený na jedničku. 5* je dle mého samozřejmostí. ()

Izz

Dost přetažený,ve výsledku ale krásný příběh o odysseovské pouti v jednom plánu a čekání věrné lásky v tom druhém.Anthony Minghella uměl tyhle velkolepé slzoproudné bijáky vždycky dobře,tím lépe pak,že mu v tomto pomáhají špičkoví herci,skvělá kamera a dechberoucí výprava.Mně osobně přišla oscarová spíš Nicole než Renée Zellweger,ale to bude asi spíš osobními antipatiemi.Je škoda,že ve vzpomínkách se mi film spíše drolí na jednotlivé působivé segmenty a neskládá se v jeden kompaktní celek,ke konci to už pak bylo opravdu zdlouhavé,přesto je Návrat poctivá práce,za kterou se nikdo ze zůčastněných rozhodně nemusí stydět. ()

dj_kure

Dlouho jsem nevěděl jak hodnotit. Asi jsem si to potřeboval nechat rozležet. Hned po shlédnutí jsem byl upřímně dost zklamanej. Nechápal jsem jak film kterej má 155 minut mě může takhle silně nepřekvapit. Už po pěti minutách mi bylo jasný jak to skončí. Možná na mě mělo vliv taky to, že je tu vysoce hodnocen a čekal jsem prostě víc než jsem mohl dostat. Určitě nelituju, že jsem tenhle film viděl. Má silný příběh a snaha o emotivní konec a komediální vložky v podání Zellweger jsem v klidu překonal. Takže když to shrnu. Jednoznačně zklamání, nezanechalo to ve mě nic a brzy to taky vypustim z hlavy. Myslím, že mi to stačilo jednou a příště si raději po třetí pustím Bíle peklo :)) 3* (60%) ()

Kozy9

Prvotriedna celovečerná dráma. Snímok nepredstavuje iba obraz sily lásky na pozadí nezmyselného vojenského konfliktu ale aj problém vysporiadania sa s danou situáciou nepriamych obetí celej situácie. Nicol Kidman ako vzdelaná no neschopná žienka v okovách víru beznádeje a zúfalstva podporovaná navonok excentrickou, no skúsenou Zellwegerovou sú iba malý dôkazom toho ako dobre sú postavy charakterizované a scenár bravúrne napísaný. Krásne scénky prostredia pôsobia v skutku upokojujúco a tak zmierňujú ten negatívny pocit, ktorý sa tvorí postupne s tým, ako sa rozvíja tragický dej plný zvratov a krutých realít. Po zhliadnutí jemne mrazivého konca vo vás zostane k počudovaniu celkovo pozitívny pocit, lebo všetko dopadne tak dobre, ako bolo v danej situácií možné a to len dokazuje že autori vytvorili drámu nových rozmerov, drámu, ktorej dimenzie vyvrcholenia deja lietajú vysoko nad béčkovými dramatickými snímkami. Dokonalý film. 95% ()

viky13

Proč mi tenhle film tak připomíná Titanic? Z jedné strany je to proto ,že ve mě hýřily ty samé emoce od začátku až do konce. Z té druhé proto ,že průběh obou filmů je tak podobný. No jen osuďte sami....Na začátku se potkají dva naprosto neznámí lidé...ona je bohatá a on chudý...už od začátku to mezi nimi jiskří...ale pak se něco stane a kolem nich začnou umírat tisíce lidí...jenže to je jen komparz ,hlavní dějová linka se točí kolem těch dvou...i přes tyhle hrůzy se do sebe zamilují...nakonci si po strastiplné a dlouhé cestě konečně řeknou : "Miluji tě"....jenže prostě nemůžou žít šťastně až do smrti a tak on prostě umře v jejím náručí. Trvalo mi nejmíň deset reprýz Titanicu než jsem se konečně smířila s tím ,že Leo na konci umře a zrovna ve chvíly kdy se tak stalo ,mi osud do života přivál film Návrat do Cold Mountain. Takže teď se musím znovu smiřovat s tím že sexy Jude Law na konci zemře. ()

Franche

Asi se budu vymykat celé ČSFD komunitě, ale mi se to prostě nelíbilo. Po x letech jsme tomu daly šanci s kamarádkou. V půlce filmu jsem nás přistihla, že to vůbec nesledujeme. Druhý den ráno, když jsem tomu dala šanci znovu, mi došlo proč. Linie se táhne jako válka Severu proti Jihu a nezachraňuje to chemie mezi Nicole a Judem ani herecký výkon Renée. Vzhledem ke dvoum zmíněným bodům tedy alespoň 2* za to, že pro mě v tom filmu fungovalo alespoň něco tak, jak mělo. ()

hazdrova

Tak myslela som, že to bude lepšie teda! Renée Zellweger bola jediná ako tak zaujímavá postava. Ostatní sa mi zdali takí plochí a nezaujímaví. Príbeh bol akože zaujímavý, len to malo príliš dlhú stopáž. Hlavne tá začiatočná 20 minútová scéna je odveci. 3* ()

Shitonit

Moooc pěkná pohádka. Kdyby tenkrát měli mobilní telefony, tablety, ajfony a ufony, neměli by čas se takhle třískat, a svět byl krásný už i tenkrát. Ale zase by nebylo o čem točit tyhlety hezký filmy, páč dneska lze točit už jen napínáky o digitálním hovně na útěku před miniaturizací. ()

Dzun

Návrat do Cold Mountain mě teda rozhodně nezaujal. Už po prvních deseti minutách filmu jsem vytušil, jak to zřejmě dopadne. Do poslední chvíle jsem doufal, že mě scénaristi překvapí a vyvrcholení bude jiný...ale bohužel...návrat "ztraceného milence" se samozřejmě konal... Z válečných scén byla cítit umělost "holywoodských ateliérů", stejně tak jako z exteriérů točených v zimě. Postava Inmena nebyla vůbec psychologicky podchycena. Z jeho putování si o jeho charakteru můžeme jakousi představu udělat, ale stejně jako by pořád ve vzduchu viselo: "Co je vlastně zač?" Pro diváka je pak těžké se s jeho postavou sžít, což je podle mě u romatického dramatu docela důležitý. První třetina se neskutečně vleče a závěr je tak nudný klišé, že jsem při něm usínal...Chápu, že tenhle film si své příznivce najde, ale pro mě v námětu americké občanské války bude na celý čáře pořád vyhrávat Návrat Summersbyho...Na 3* to z mýho pohledu vytáhla jenom Nicole Kidman a Renée Zellweger ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 1 : Herečka vedl. role - Renée Zellweger. Nominace 7 : Režie, Film, Hudba, Píseň ''You Will Be My Ain True Love'', Herec - Jude Law, Herečka - Nicole Kidman, Scénář ......... Bafta 2 : Hudba, Herečka vedl. role - Renée Zellweger. Nominace 11:Nejlepší Britský film, Kamera, Kostýmy, Střih, Film, Masky, Herec - Jude Law, Výprava, Scénář, Zvuk, Režie. ()

curfew77

Povedená a hlavně velkorysá romance s vpravdě luxusním hereckým obsazením: nikdo ze sestavy Law, Kidmanová, Zellwegerová, Hoffman, Portmanová vás nenechá vydechnout (výtky směrem k Nicole moc nechápu, právě ona se mi líbila ze všech nejvíc). Především počáteční milostné oťukávání Ady a Inmana je přímo rozkošně starosvětské, ostatně právě tento motiv mi z filmu zůstane v paměti nejsilněji. Taky bojové scény mají koule, horší už je to se záporáckou domobranou, jejíž nejviditelnější gauner, psychopatický platinově blonďatý mladíček, spíš jako by omylem vypadl z některé Smrtonosné pasti - typologicky ani charakterově se do motivu vůbec, ale vůbec nehodí. Navíc, ke konci už se nám to přeci jen trochu vleče a úplné finále je tedy očekávatelné až hrůza, takže zatímco kdysi se mi při návratu jistého Sommersbyho draly slzy do očí, tady jsem je měl suché doslova jako troud. Sečteno a podtrženo: stojí za vidění, ale těžko najdu sílu pustit si takhle pekelnou stopáž ještě jednou - už proto, že Lawa i Kidmanovou jsem už v podobných rolích viděl (namátkou Nepřítel před branami, respektive Moulin Rouge). Pro mě poctivých 80 %, hvězdičkově ale "jen" za 4. PS: Málem bych zapomněl: Zellwegerka je opravdu kouzelná a Oscara dostala myslím zcela po zásluze, nezbytné je ale pustit si titulkovanou originál verzi, v dabingu se nejspíš neskutečný "venkovský" přízvuk její postavy zcela vytratí :) ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)