Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

yawa

Nádherné kostýmy, kulisy a výprava. Inšpiráciu Miyazakim vidieť na celom vizuáli. Škoda len, že okrem prekrásneho vizuálu film ničím extra nevyniká. A kráska sa nám zaľúbila do zvieraťa nejako prirýchlo. Očividne stačí na získanie srdca ženy pár krásnych šiat :) (ale že boli fakt nádherné!) ()

gael83

Velmi přehnané a po americku zbytečně povrchní avšak atmosféru to má a trikově je to famózní, kostýmy navrhovali trancky nejspíš. Hudebně spíš nevýrazné a škoda, že se maximáně využívalo CGI, chtělo by to víc živých zvířat a přírodních lokací, pak by to dostalo naprosto jiný rozměr a nadhled. Ve srovnání s českým filmem Panna a netvor, vycházíme o několik řádů líp, nejenže se Juraji Herzovi podařilo vytvořit úžasnou atmosféru, ale taktéž zbavil story patosu a romantiky. Jako celek úchvatné avšak ubral bych té monumentálnosti a dosadil lepší herce, příběh si žádá více psychologie a méně triků. ()

Pythonator

Tak tento námět ještě stále čeká na pořádné hollywoodské zpracování. Ne, že by to Frantíci nedokázali taky, ale to by asi nesměli být v koprodukci se skobčáckým filmovým antitalentem. Vizuál byl dobrý a vzhled zvířete taky, jen někde pokulhával příběh a romantická linka, jako by ani nebyla. Film doporučuju všem, které zajímá, co by vzniklo, kdyby Gremlini ošukali čivavu. Nějaké takové potvůrky jsou totiž ve filmu k vidění. ()

Erizu

Na pohled pěkné, hlavně co se krajiny a kostýmů týče (i když teda někdy je CGI už přehnané). Jen vývoj vztahu mezi Belle a Zvířetem se někam ztratil. U filmu, který na vztahu hlavních postav stojí a padá, je to trochu zádrhel. Ale pobavily mne sestry Clotilde a Anne. ()

dogrose

Těšila jsem se, jak se Francouzům podaří zpracovat formování vztahu mezi Kráskou a Zvířetem, neboť to je podstata celé pohádky. Jsem šokovaná tím, že právě tato podstata z pohádky vypadla a byla nahrazena sexuální agresivitou a stockholmským syndromem. Proto mne překvapuje zdejší poměrně vysoké hodnocení. Takže tohle je náš ideál? Dominantní muž, který si ženu vezme, kdykoli chce, protože je to jeho kořist, a ona jej za to bude milovat? Z jeho strany žádná lítost, žádné vnitřní pnutí, které by naznačovalo "polepšení"... Považuju za velmi nebezpečné zavádět takového tendence do pohádek a divácky je akceptovat. Vizuály jsou nádherné, ale celé je to prázdné, bez duše, prvoplánové. Ach jo. ()

namo3nik

Do kina šlo spousta dětí....je to pohádka o dobru a zlu. Je to pohádka především pro děti , nádherně vizuálně udělaná. ()

kika

Očakávala som rozprávku, rozprávku som aj dostala. Miestami to bolo prehnané, výsledný efekt by bol krajší, keby vynechali tie vyumelkované postavičky (akože psov, chodiace sochy, .....). Kazili "pochmúrnu" atmosféru rozprávky. Ale v celku dobré, určite príjemná vecička, ktorá skrášli romantický večer vo dvojici. ()

Navan

Někde cestou vyčerpávající postprodukce film přišel o to nejpodstatnější z příběhu - o vývoj charakterů a vztahu hlavních postav. ()

skromna

Kostýmy se povedly, a chronicky známý příběh v novém kabátě taky ušel. Sice bych měla výhrady k té linii děje s neposlušným Maxem a co jsem vůbec nepobrala byly ty oživlé obří sochy. ()

Hrmak

V ktorej fáze filmu sa dotyčná ,,zamilovala,, do zvieraťa? Pretože mám pocit, že vo verzii, ktorú som videl ja, táto časť chýba. PS.: niektoré efekty ako zo starších PC hier. ()

Laslo

Christophe Gans sa zaskvel v minulosti dvojicou filmov Plačúci Freeman a Bratstvo vlka, ktoré mali dobrých hercov, zaujímavý príbeh i pevnú réžiu. Neskôr prišiel Silent Hill, ktorý patrí medzi lepšie adaptácie videohry a potom sa Gans na dlhé roky odmlčal. Až sa vrátil k osvedčenému námetu, ktorý pasuje na jeho vizuálny štýl. Výsledný film zastal niekde na polceste a Gans ho nemá pevne v rukách.Kde bolo tam bolo, žil raz jeden obchodník. Mal troch synov a tri dcéry. Jedného dna prišiel o svoje bohatstvo, keď mu stroskotali lode na mori. Neskôr sa mu podarilo odísť na vidiek a pri potulkách lesmi objavil záhadný zámok. Na tomto pozemku kvitla krásna ruža, ktorú chcel priniesť svojej dcére Belle. No majiteľ hradu (Zviera) mu dal ultimátum, že ruža ho bude stať život. Keď sa to dozvie Belle, je ochotná ísť na zámok a vymeniť svoj život za otcov. Začne tu bývať a odkrývať mnohé tajomstva tunajšieho pána.Dej vychádza z predlohy, takže v priebehu deja viete identifikovať základnú dvojicu postáv a očakávate ich romancu, no tá príde prekvapivo neskoro. Toto je ďalšie stvárnenie klasiky, do ktorej scenáristi dokázali vložiť neskutočné množstvo ďalších prvkov a rozšírili existujúcu mytológiu o nove časti zápletky. Na jednej strane je to dobrý prístup, ak sa chcú odlíšiť od iných verzií, no vloženie dodatočných epizód musí fungovať. Kraska a zviera dostala dostatočnú stopáž, no využíva ju veľmi zvláštne – rozšíreniam venuje totiž väčší priestor ako samotnému základu.Prológ o otcovi Belle a jej súrodencoch (nie je jedináčik ako v animáku, napočítate ich až šesť) zaberie dobru polhodinku. Keď príde Belle na zámok a začnú flashbacky, vyhraďte si cca 15-20 minút. A to ešte budete spoznávať obyvateľov lesa či infantilne postavičky. Je toho dosť (a sú tu aj magické víly, duch lesa a vo finálnej tretine bojujú zbojníci). V jednom momente bolo rozšírení tak veľa, že mi pripomenuli české rozprávky posledných rokov, čo chcú tiež do 90 minút dať aspoň 3-4 príbehy.Je to škoda, lebo tým trpí ústredná línia, budovaný vzťah a neskôr romanca Krásky a Zvera. Autori im síce venujú druhú tretinu, ale nestačí to. Ak rátali a tým, že diváci jadro príbehu poznajú a chcú sa sústrediť na omáčku okolo, je to chyba. Po porovnanie netreba ísť ďaleko; Disneyho animák z roka 1991 perfektne vystihol odohrané udalosti v štýlovom prológu s rozprávačom, potom uviedol postavy, zamilovanosť a finále. Ešte mu ostal čas aj na pesničky a kultový tanec. Áno, romantika a tanec prídu aj tu, no sú menej uveriteľné. Ostala len klasika zapadnutá zväčša balastom.Svoj podiel nesie aj obsadenie. Léa Seydoux sa ukázala ako šikovná voľba, je krásna i talentovaná. No Vincent Cassel je mimo, zle obsadený, hoci má kontrast staršieho charakteru. Nesedí sem z hľadiska veku, charizmy, nedokáže správne uchopiť postavu Zvera v kľúčových bodoch. Vo flashbackoch je ešte celkom dobrý, ale interakcia pod maskou mu príliš nejde (hoci je očividne vytvorená pre neho).Christophe Gans dodal tradične silný štýl, tvorí magické lokality, najmä zámok. Majú ponurú, tajomnú atmosféru. Výprava je skvelá, kostýmy drahé, masky prácne. Vizuál bohatý, hoci oproti iným filmom mu čosi chýba. Kamera dobrá, soundtrack sedí. Gans lepšie pracuje s trikmi ako s hercami. A očividne sa vyčerpal už pri písaní scenáru a neostal mu dosť síl a kreatívy na réžiu.Kraska a zviera má dosť dobrých nápadov na čele s pokusom rozšíriť dielo o temnejšie spracovanie. Ale aj kopu slabých a zbytočných scén, ktoré odsúvajú základný príbeh na vedľajšiu koľaj. Je to nevyrovnaný celok s neurčitou cieľovou skupinou. Pochopíte to pri krížení ťažších flashbackov a infantilných postavičiek. Ale už bude neskoro.PS - Čaro filmu sčasti uberá aj český dabing. Gansove dobrodružné kúsky treba vidieť kvôli hlasom hercov v origináli. Škoda. Bez neho by som dal aj o bod viac. () (méně) (více)

hajner

Príbehovo obohraté ale vizuálne strhujúce takmer dvojhodinové divadlo. Nemám nič moc čo vytknúť, klobúk dole nad trikovým pokrokom vo Francúzskej kinematografii. ()

hovadko.bozi

Jako Vincent Cassel je furt kus, i když skoro v padesáti to asi není úplně typický princ Charming... ale zase ve Francii se na to asi tolik nehraje, i novýmu Joffreymu je asi 70... :D Sourozenci jsou velcí sympaťáci, se všemi klady i zápory, otec je pitomec, co favorizuje benjamína, ale to očividně k pohádkám patří, ale jak se ti dva do sebe zamilovali, to fakt nechápu. Jako dobře, u ní ještě přimhouřím oči a řeknu si, že je puberťačka, co se z ničeho nic najednou zamilovala do chlápka z filmu / ze snu, ale kde on vzal to zalíbení v první husičce, co mu vlezla na zámek, to fakt netuším. Spíš vzal za vděk tím, co mu vlezlo do cesty. Obzvlášť v komparaci s jeho dokonalou první ženou. Soráč, ale tohle není pohádka, o který by měly malý holky snít. Ona se zamiluje do kočky, co umí chodit po zadních, páč je zazobaná, a on se spokojí s první tuctovkou a pořídí si s ní děti, protože ho dokáže zbavit pracek s drápama a 70% tělesnýho ochlupení. To zní spíš než jako pohádka jako pohádková realita, o který začne 20% těch malejch holčiček snít až po pubertě. A ostatní si řeknou, že prostě nejsou kurvy. ()

verfrt26

Sklamala som sa. Čakala som totižto, že dnešné spracovanie tohoto silného a pritom rozprávkového príbehu bude veľmi dobré a nebolo to ono. Sklamal ma najmä spôsob, ako spracovali (vlastne ako nespracovali) vzťah medzi Kráskou a Zvieraťom. To niečo výnimočné a veľmi zložité, čo medzi nimi vzniklo, ten krásny a krehko-pevný vzťah zahodili. Vôbec sa mu nevenovali. 3 hviezdičky však dávam za pekné spracovanie (i keď len škrabnutie po povrchu), za efekty, za Léu Seydoux a za spracovanie nanovo niečoho starého a vzácneho. A ešte niečo, tie malé stvorenia ako myšky, mi tam rušili celý príbeh a vôbec to tam vlastne nemali dávať. Urobilo to z toho čisté fantasy. Ale ak chcete deťom ukázať klasický príbeh, myslím že nenáročným sledovateľom postačí. ()

Sirenie

Musím upřímně říct, že to byla nejlepší adaptace této pohádky, jakou jsem kdy viděla. Dokonce o dost lepší než přeceňovaná Kráska a zvíře od Disneyho. Celkem mě zarazilo 64%, protože podle mě si zaslouží přinejmenším 75%. Za mě je to 5*. Prostředí, kostými i postavy byly naprosto úžasné. Jen mě trochu zmátl konec filmu, ale jinak to podle mě nemělo chybu. ()

DajmeTomu

Milujem rozprávky a na túto som sa veľmi tešila. Avšak... bola to hrúza. Prečačkané, moc farieb, pri páde z postele zo seba kráska nevidela ani hláska. Netvor nebol netvorom, ale len akýsi priteplený lev. Viac sa netvor bál krásky ako kráska netvora. Koniec dokončený ako z nejakej komédie a po romantickom bozku ani slychu. Skrátka... grrrrr. ()

utopia

Vizuálně překrásné! Plus dávám i za obsazení role Belle a hudbu. Mínusem je zbytečně roztahaný začátek na úkor rychlého konce a chybějícího probuzení lásky mezi Belle a zvířetem. Škoda! Moc jsem se těšila, ale ve finále mi to přišlo vlažné a bez jiskry. Napadá mě seriál Once upon a time - tam je příběh Belle a ,,zvířete´´ upraven, ale nechybí v něm přerod z odporu v soucit a následně lásku. Tady jsem hlavní moment příběhu postrádala a zkazilo to celý dojem. ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)