Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

suzanne1997

Podle mě byl tenhle film slabý, neříkám špatný, ale něco mu chybělo. Byl originálně pojatý, líbil se mi ten závěr, příběh vypravovaný jako pohádka před spaním, ale je tady několik ale, hlavně se mi nelíbilo, že nedokázali ničím překvapit, ten děj byl nudný a nevím, jestli bych ho doporučila, asi ne, ani mne příliš neoslovil, sice jsem jej shlédla celý, avšak nesplnil má očekávání, proto dávám hodnocení, jaké dávám. ()

Lilloos

Na první pohled mě oslnila nádherná výprava (takový palác nemá ani Šípková Růženka) a taky překvapivě zdařilé efekty, které bych od francouzské pohádky nečekala. Zvíře podobné lvu působilo majestátně, jako správný princ. Označení thriller v popisu filmu je zavádějící, ničeho temnějšího jsem se nedočkala, pořád je to jen pohádka. Proč tedy ty nedotažené pokusy o umělečno (hlavně v retrospektivních snech)? Děj je zbytečně překomplikovaný, scénář naopak osekaný a kromě holých významově nutných vět se moc povídání nedočkáme. O nějakém vývoji postav či vztahů mezi nimi se mluvit nedá vůbec, ačkoliv česká Panna a netvor z roku 1978 může být důkazem, že to u tohoto motivu možné je. ()

Greg25

Jeden z těch současných filmů, kde je poetičnost a atmosféra tvořena především vizuální stránkou a přitom se zapomíná na to nejdůležitější - na příběh, na chemii mezi herci. Je fajn, když máte velký rozpočet, trikové studio plné talentovaných ajťáků, báječné kostýmy, hudbu, ale kde jsou ty emoce, kde je ta láska, kde je ta přitažlivost, kde jsou ty dialogy? Nota bene, když na to mám tak dobré herce. Líbivé a prázdné. Současný trend nejen v kinematografii. 55% ()

kamil.i

Christophe Gans je šikovný a nápaditý remeselník, bohužiaľ však nie rozprávač. Často pracuje s kvalitným castingom, no nedokáže z neho vyžmýkať dostatočne presvedčivé výkony. Koniec koncov francúzska Kráska a zviera neurazí a je to príjemná rozprávka. ()

Aluminium

Krásne kostýmy, krásne (digitálne) kulisy, super Lion-O, ale príbeh trošku zaostáva. Bolo to chladné a neúplné. Kde je chémia? Veď "Zviera" neurobil nič také, čím by si mal zaslúžiť obdiv alebo lásku Belle. Vincent Cassel bola voľba úplne mimo. Celkovo to výpalilo dosť rozpačito. ()

ashtangi

První hraná verze tohoto příběhu, kterou jsem viděl a byla úžasná. Celkově se mi to moc líbilo. Efekty, kostýmy, hudba, příběh a hlavně Léa. Krásná pohádka. ()

Untitled07

Z Krásky a zvířete jsem poměrně zklamaná, protože jsem čekala parádní fantasy pohádku, místo toho jsem ale viděla mírně podprůměrné cosi, co ač má výborný vizuál, děj a provedení za moc nestálo. Tempo bylo pomalé, herci nebyly zrovna výrazní a sotva měsíc po zhlédnutí si vybavuji jen některé vizuální věci. 45% ()

Matli

Moc hezky natočený, spousta příjemných efektů. Výprava taky nemá chybu. Jen ten scénář mi přijde takovej kostrbatej. A zvíře vypadá jako vychrtlá kočka co nám běhá po dvoře, jen pohladit a nakrmit. Na frantíky slušná práce. 70% ()

Qeo

Oddychová věcička, kde nemusíte složitě přemýšlet nad dějem (ani se o to pokoušet). Pohltí vás barvičky v takovém rozsahu, že i Care Bears by mělo co dělat aby neoslepli. Děj sem nepochopil. Kde že proběhla ta zamilovanost? O čem byly ty flashbacky? Co všichni ti sourozenci, kteří by byli zralý na pořádej výprask? Růže? No prostě trhlin to mělo jak po zemětřesení. Stejně se, ale na to dalo koukat a hlavně se tomu chtělo i dokoukat. Tudíž bych hned neodsuzoval, otevřel láhev vína, nalakoval nehty, zabalil se do županu a rozplynul se v trikových lahůdkách. Páni už to nějak vydrží... ()

M.Myers

Příběh této pohádky je všem známý, takže nemá cenu se jím nějak zabývat. Spíš mě zajímalo, jak to ten Chris Gans vlastně vyrobil. A musím opět říct, že vizuálně je to fakt hezká podívaná(Silent Hill byl v tomto ohledu dokonalý). Po vstupu do zámeckých zahrad i komnat nás čeká skutečně pastva pro oči, vše je hodně detailní a pěkně vybarvené. Pak je tu krásná Léa Seydoux, která se do své role hodí a fajn se na ní kouká, no a pak je tu Vincent Cassel, který se do role zvířete zoufale nehodí a nehodí se ani k hlavní hrdince. Tak nějak ho mám zafixovaného jako drsného chlapa, než jako nějakého zoufalého lvíčka, který potřebuje získat lásku Belle, aby mohl být zase normálním člověkem. Tohle tam prostě nefunguje a tak nějak to kazí dojem... Ale na film jako celek se kouká celkem hezky, takový ten film, kdy nevím jaké hodnocení dát, mezi třema až čtyřma hvězdama. Vizuál má Gans v malíku, jen ten vztah mezi kráskou a zvířetem chybí a jelikož na tomto vztahu by měl celý příběh stát, musím zvolit tentokráte nižší hodnocení.... ()

burton

Milé děti, byla jedna obyčejná holka, krásná, pracovitá a nejchytřejší z celé zchudlé rodiny. A ta se vydala napospas lítajícímu DrákuloLvu, který byl svým způsobem také krásný, i když původní záměr byl, aby byl šeredné zvíře, což se však při tomto uměleckém ztvárnění pohádky maskérům nepodařilo. Zato se dramaturgovi a režisérovi podařilo pohádku tak přeplácat, milé děti, že se zde můžete setkat i s dvěma Kamenožrouty a Trifidy, kteří vylezli Bůh ví odkud a už vůbec nikdo neví proč. Ale nebojte se. Protože je to pohádka, vše dobře dopadne. Tedy jak pro koho. Pro mě moc ne, protože jsem zase utřela a mám pocit, že i přes obrovské množství speciálních triků, krásného DrákuloLva a pracovitou podnikavou Krásku jsem o něco přišla. ()

lemonova

Mám podobne rozpačité pocity ako pri Maleficent. Začalo to nádejne.. a potom sa to celé začalo rozpadať na márne kúsky, až som mala problém dopozerať to do konca. ()

Deratizer

Vizuálně nádherně natočená romance disponující stejně tak povedenou hudební kulisou,. Kráska si svoje označení taktéž zasloužila, chyběla zde ale větší citová chemie mezi Kráskou a zvířetem, aby divák uvěřil, že se nakonec Kráska do zvířete skutečně zamilovala, čemuž měl být dán ve scénáři ten největší prostor. Kráska hraje karty něco za něco a najednou má ve finále divák uvěřit, že v tom je skutečná láska, která prolomí kletbu. V tom nejpodstatnějším se tedy film moc nevytáhl. Pro ženské publikum se pak nabízi otázka, jestli samotný princ je taky tak pohledný pro ženy, jako je Kráska pro muže. No, kdyby finální zamilovanost Krásky ke zvířeti byla uvěřitelnější, tak by to bylo na 4 hvězdy. ()

Heroine

Tenhle film mně mate. Je to klasická pohádka, pojatá na jednu stranu sympaticky vážně, na druhou stranu rozvlekle a melodramaticky. Nevím jestli je to pro děti, nebo ne. Má to hezké, i když možná až přepísknuté kostýmy, je to příliš dlouhé. Líbí se mi, že tam nefiguruje žádné polopatické, dětinské vytrestání "zla", ve stylu "chtěl jsi zabít štěňátko, zapeču Tě do dortu". Ale nelíbí se mi opuchlá Léa v hlavní roli, Cassela mám ráda, ale na prince mi připadá poněkud přestárlý, a nelíbí se mi, že "horší osud" znamená "nepříjemnější smrt". A ten nápad, že když se princ promění ve zvíře, promění se jeho psi v digitální skoro-psy? Nechápu! ()

Faila

S Vincentem Casselem mám zvláštní vztah. Když jsem ho viděla poprvé, vzbuzoval ve mně odpor. Teď ho miluju a přijde mi nádherný. A v tomhle filmu pro mě nebylo vůbec nic jiného, co by stálo za mou pozornost. Je to americké a novodobé, takže to má určitý vizuál, kterému mám tendence automaticky dávat aspoň 3 hvězdičky, ale jelikož je to v současné době už jakýsi standard, kašlu na to a téhle ptákovině víc než dvě hvězdičky nedám! ()

BOURQUE

Prekrásne kostýmy pre prekrásnu L. Seydoux, slušne dokreslené PC-generované pozadie, dvojitý V. Cassel a známy príbeh „v novej alternatívnej verzii“. Nič viac, nič menej. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Avantgarda

Možná jsem to trošku přehnala, když jsem tomuhle filmu dala čtyři hvězdičky, ale srdce mi to netrhá. Při sledování filmu se ve mě neustále střídaly dva pocity: pocit překvapení a pocit zklamání. Spousta věcích mi připadala až přehnaně přehnaná, ale na druhou stranu je to pohádka, takže spoustu vážně divných věcí promíjím a některé se mi naopak hrozně líbili. Dále velice oceňuji, že i přes to, že je to pohádka, jsou zde velmi dobře zachycené reálné mezilidské vztahy. Zvíře je prostě úplně jasnej perverzák, který se sice těší na to až bude zase člověk, ale hlavně se taky těší na to až dostane Belle do postele, to se během filmu sice trošku změní, ale v posteli spolu stejně skončí, to tam sice není vidět, ale jak se na konci filmu dozvídáme, jsou dokonce dva důkazy, že k tomu došlo. Pak mě ještě velice pobavila věta, kterou pronesla Belle, když se rozčílila při večeři se zvířetem: "Myslíte si, že zvíře jako Vy, může uspokojit ženu jako jsme já?!" Výborná věta! Co mě rozčilovalo byl český dabing! Fuj! Pánové, co to v těch kinech máte na starosti, alespoň první týden by to mohlo jít bez dabingu, ne?! ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)