Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

venison

Pro mě hodně rozporuplný film.. Z poloviny obsazen pro mě nesympatickými herci a z druhé zase těmi pro mě skvělými.. Nemám ráda chrámy konzumu všeobecně a nemusím na ně ještě koukat z 90% ve filmu, to si radši pustím "Útěk do divočiny".. Průvodní myšlenka vnuknutí věšteckých schopností andělem pro mě byla stravitelnější, když jsem si za tu střapatou bytost dosadila kámoše z vesmíru.. Hudba byla vydařená, některé snové záběry na českou produkci nadprůměrné.. Scénář průhledný a laciný jak igeliťák.. Nic moc, ale na ČR celkem dobrej průměr :-) ()

_DAVE_

Ne, tohle mě moc nebavilo. Ale problém bude asi u mě, nezvládám "svatební a vánoční" filmy. Tedy s výjimkou, "Bad Santa" :)) ()

oveckaoa

Tak, že 4 přátelé pracují v Glóbusu  jeden je optik co souloží se zadanýma ženskýma v maringotce a chová klisnu, která je kůň (viz zajímavosti) druhý je blbeček co dělá maskota třetí je pracovník reklamace a do toho ještě taxikář  a čtvrtá je ženská co pracuje jako balička dárků. Optik se jednou ožere a omylem podřízne (absolutně nerealistické takovým způsobem) uvidí anděla (to neukážou)  a získá schopnost vidět do lidí. Jeho přátelé to využijou  a maskot si přeje být slavným a pracovník reklamace/taxikář mít na Vánoce klid a později se jim to splní maskot zachrání kočárek (jde krásně vidět, že tam ani to mimino nebylo) a natočí o něm reportáž, tak, že je slavný a ten druhý přijde o příbuzného (nevím už o koho) a zbytek skončí v nemocnici.  Do toho se optik zamiluje do baličky dárků  a má tam sex s  minimálně  dvěma dalšíma ženskýma což mu ta balička dárků vyčítá ačkoliv dříve sama spala se všema kromě něho (což evidentně nevadí) a pohádá se s ním on dá v práci výpověď najde si ji a odjedou kamsi do prdele .  P.s. ve filmu je několik záběrů Kluse (asi na to přispěl ) jak v televizi asi ze slavíka a z jakési pohádky (asi Tajemství staré bambitky) P.s. 2 ve filmu je scéna jak optik a balička dárků kradou za provozu v supermarketu a nic se jim nestane  20 procent asi za závěrečný song ()

Tomatáš

Každý počin, který alespoň trochu poukáže na pomíjivost a svým způsobem nesmyslnost konzumního světa "psychohouzů" alá Globus a jemu podobní, je pro mne obdivuhodný. Nemám je rád a iritují mě rodiny, trávící volné dny a svátky v těchto prostorech. Snímků s podobným námětem existuje mnoho a ze srovnání by zřejmě nevyšel úplně špatně. Postrádám ovšem jistou dávku větší propracovanosti a autentičnosti. Tato vánoční pohádka pro dospělé je ovšem i tak minimálně díky Richardovi a Vice záležitost, která stojí za shlédnutí. ()

hroubek

Křídla Vánoc mě zaujala svými trailery, které byly na české poměry velmi kvalitní a působivé a tak mě film začal zajímat. Když se objevil v kinech a vyšli první recenze, tak jsem si řekl, že si na film chvilku počkám a kino odložím. Hodně těžko se někomu bude vysvětlovat jaké vlastně Křídla Vánoc jsou. Je to drama s romantickými motivy? Je to realita s prvky nadpřirozena nebo je to něco mezi komedií a dramatem? Jediný, kdo o tom má jasno je sama režisérka a zároveň scénáristka Karin Babinská. A právě tahle rozpolcenost snímku mě vadila ze všeho nejvíce, protože po obrazové stránce to vypadá prostě nádherně. Hudba, velký detail a pak zpomalovačka a k tomu naprosto kýčovitá scéna, která v tomto daném složení naprosto funguje. A takových to momentu je filmu spoustu. Babinská ukazuje, že umí točit hodně kvalitní a krásné záběry. Horší je to pak s logickými lapsy a jednoduchými oslími můstky v příběhu, které nefunguji, tak jak by měli. Jak jinak si to mám vysvětli, že u dramatických scén(ne u všech) jsem se častěji smál, než abych cítil nějaké znepokojení. A pak je tu ještě hlavní hrdina, který se chová jako totální osel, ale z nějakého mě neznámého důvodu ho všichni mají rádi a pomáhají mu a on jim to oplácí tím, že zas něco zkazí. K takovému hrdinovi se těžko vytváří nějaké sympatie. Co se týče zbytku tak tam je to mnohem přirozenější a snadnější. Jeden se chce v životě posunout někam výš, druhý chce mít trochu klidu, další chce, aby o ní konečně projevil zájem atd. Všechny vedlejší postavy jsou moc dobře napsané, ale nejvíce pozornosti si ukradne Vica Kerekes. Její výkon mě zaujal a moc se mi líbil, jelikož je takový nenucený a přirozený, na rozdíl od zbytku herců. Ze scén se mi hodně líbila milostná scéna v obchoďáku a stavění anděla. Křídla Vánoc jsou zajímavý filmem, který bohužel dojíždí na svou rozpolcenost a nespraví to ani působivý závěr. ()

Maik22 odpad!

Krajča, jako herce i zpěváka (či muzikanta - jak už chcete) mám rád, ale tahle příběhová omáčka nemá hlavu ani patu. Pro mne nepochopitelné (nad)hodnocení. Beru to tak, že jste se většina z vás nechala unést časem Vánoc, kdy jste se už nemohli dočkat až se přežerete při štědrovečerní večeři a rozbalíte své dárečky. Možná vás k tomu navedla i Cesta, dua Klus-Krajčo (mimochodem vážně super song, nedělám si prdel). ()

romajz15

Vzhledem k tomu, že je to česká komedie, je to dost dobrý. Pustit si to o Vánocích a užít si správně tu atmosféru dal bych 4* ()

Master19

Velká chyba je dívat se na tenhle film mimo vánoční shon. Nejlépe se na něj podívat ve čtvrtou adventní neděli večer, po dni stráveném v obchodním centru mezi miliardou dalších nešťasníků, kteří nevědí co hledají a nemohou to najít. Pak mohou přijít banální příběhy lidí "na druhé straně barikády" přece jen trochu stravitelnější. ()

Beatle

Film vůbec nebyl o tom, co jsem čekala, ale dramatický příběh čtyř přátel, kteří poznali co to znamená, že se sliby maj plnit o Vánocích, mě příjemně překvapil. Bylo to takové pozvolné, klidné, prostě fajn koukání na trochu toho hypermarketového love story mezi doktorem z Grand Optical a baličkou dárků :)......80% ()

VasaX

Jak tu padlo, Křídla vánoc jsou vánoční pohádka pro dospělé. No... "pohádka". Vica je fajn a Krajčo leze krkem jen lehce. Příběh má hlavu a patu, ale svým provedením dost osciluje mezi podivnou otravností a zajímavou pseudohlubokostí. Sám nevím, jak se k tomu stavět, takže to v rámci hvězdiček napálím někam doprostřed. Přeci jen, na vánoční náladě mi to nepřidalo, ale nedá se říct, že by jí to i uškodilo. Proč ne, obzvlášť poté, co křídla přelétla z plátna do televize, kde jim to sluší mnohem více. ()

Timak

Řekl bych, taková česká předělávka Fenoménu s Travoltou. Bylo to trochu depresivní, ale vlastně to nebylo špatný. ()

Guzo

Režie i kamera velmi povedené, herci se snaží a až na Krajča (nic proti němu, jen je vidět, že to není zkušený herec) předvádí uvěřitelné výkony. Co ale filmu chybí je nějaký scénář, který by měl hlavu a patu. Takhle se střídá scéna za scénou a ve skutečnosti jsem z pozice diváka nevěděl, kam se vlastně děj filmu (a celkově vývoj postav) posouvá a proč. To se může stát u komedií, akčních filmů a jiných žánrů, ale drama by se mělo opírat o solidní příběh a ten mi tady prostě chybí. 5/10 ()

ghatos

Zvláštní film. Odehrává se to skoro celé v nákupním středisku. Přitom to má svou estetiku, psychologii postav nebo melancholickou posmutnělou atmosféru. Krajčo zahrál úplně v pohodě...72%. ()

Mr.KarlAdler

Obecně mám tendence filmy s Vicou Kerekes nadhodnocovat, ale tady to šlo prostě tak nějak snadno. Sedl mi způsob vyprávění, sedla mi symbolika vyjadřovaného a hlavně jsem se prokristapána po dlouhé době nečervenal, co že zas za pseudovtipné, rádoby ze života, divácké zpestření to české řemeslo vyprodukovalo. Byla to milá sranda s pokusy o intenzivní, detailní kameru a na český mainstream povedenou muzikou i příběhem. Každý to vidíme jinak, ale když čekáte stupidní klasiku, jste schopní své příjemné překvapení náležitě docenit. ()

koog

Celkový dojem z filmu je trošku rozpačitý a s hodnocením váhám. Nebýt výborného Davida Novotného v komediálních scénách a přirozeného Richarda Krajča, skvělé hudby a pár krásně natočených scén, tak jdu ještě o jednu hvězdičku dolů. Některá místa jsou neuvěřitelně hluchá a zápletka s anděly není moc funkční. Přestože jsem se během filmu mockrát upřímně zasmála, celkově ve mně film zanechal spíš smutný a bohužel svým způsobem prázdný dojem. Je to takový podivný koktejl, který se mi nepil s úplnou lehkostí. ()

jefff

Krásný film s nezvyklou atmosférou a nezvyklou charakterizací postav. Film, který zaujme skvělými herci i ve vedlejších rolí, film, který typově nemá v naší kinematografii příliš velké zastoupení. Křídla Vánoc mě prostě zaujala a potěšila, ale hlavně překvapila. Na to, že jsem toho moc nečekal, jsem dostal jeden z největších tuzemských filmových zážitků letoška. ()

venca163

SPOILER Nebýt tam ta bezpředmětná bouračka, která skončila vlastně happyendem (pádžto to zatáhli jen babča s dědou), uvažoval bych i o lepším hodnocení. Tak kurva je to pohádka nebo ne? Musim si ještě rejpnout: semtam úplně za uši tahající střih a hlavně česká klasika - tragickej zvuk. (60%) ()

P1tr

Film Karin Babinské má nepochybně solidní ambice a snaží se zabývat zajímavým tématem, které skýtá spoustu možností ke zpracování, jenže bohužel zvolená varianta dokáže pouze načrtnout potenciální zajímavosti a většinu z nich nedotáhne do konce, díky čemuž příběh nepůsobí celistvě a zdá se býti spíše malým fragmentem, který byl náhodně vyjmut z celku a samostatně nedává příliš smysl, neboť spousta kontextových prvků zkrátka chybí. V mnoha ohledech jde o sympatický projekt, neboť se snaží o neobvyklé téma i zpracování na České poměry, ale výsledek je bohužel pouze nabubřelé, prázdné a pózovité nic. ()