Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

kenkaku

Na rovinu říkám: tohle mělo být v 3D (ale není). Obrazově (jakmile je tornádo na scéně) je to pecka (a zvukově také). Fakt jsem jim věřil, že u toho tornáda jsou :). Ale... film je ve vší úctě debilní. Ani tak ne scénářem (kdo by tam čekal děj...) ale faktem, že "nebylo pře-tornádováno". Na film jsem šel kvůli pasece co umí nadělat větřík v USA a ne poslouchat debilní kecy místních náctiletých, když jim teče do bot (a to doslova). Už jen to, že z filmu co má hodinu a půl (což je jen dobře) se tornádo pořádně předvede až po půl hodině. Do té doby se jen žvaní. Další věc kterou jsem nepochopil byl ten pokus o "handycam". Ano, buď vše točené "jakože amatérsky", nebo jen prokládané a jasně vymezené. Tady se to tak nějak plíživě prolíná, že je to až otravné. Ano člověk si najednou říká "proč ten výlev?"... aha... ono je to jakože DO KAMERY! A to jste to nemohli říct dřív, že si hrajem na Blair Witch? Vodotěsné kamery a nekonečná výdrž baterie zaručena :). Mimochodem... asi mám alergii na Američany. Když jsem totiž viděl ta dvě vidlácka paka, jak se stále předvádí na kameru (aby měli milion shlédnutí na YouTube a byli slavný!!!) a chovají jako neandrtálci, bylo mi spíš zle, než abych se tomu smál :/. ()

sedm.1

Výborná efektní smršť, která se stejně jako samotné tornádo roztáčí postupně do maximálních obrátek a v tomto ohledu prostě absolutně nelze V oku tornáda jakkoliv kritizovat. Dechberoucí trikové zpracování na nejvyšší možné úrovni, které má koule, je adrenalinově strhující, zkrátka mazec, který postupně graduje až do skutečně zničujícího finále a to má grády jako kráva. Co se týče hojně kritizované zápletky, pro její jednoduchost a neoriginalitu, na to já z vejšky seru, pro mě bylo nejdůležitější, že měla spád a nenudila, ohromující dějové varieté vyžaduji u zcela jiného typu filmu, takže onu zde použitou přímočarost jsem naopak uvítal a Into the Storm tím jen získal. Herecké obsazení je pak vesměs sympatické, všem postavám bez výjimky jsem skutečně přál, aby z toho nakonec vyvázli se zdravou kůží, ikdyž bylo již dopředu dost jasné, kdo to dá, a koho si tornádo nakonec odnese. Jinak částečné využití found footage stylu je pro tento film určitě přínosem, já tento především hororový subžánr fakt žeru a zde to má především oživující charakter, který diváka vtáhne ještě víc do děje. Já jsem zkrátka s tímto sice očividně levnějším, přesto trikově úžasně zpracovaným, katastrofickým bijákem vážně spokojen, je to efektní jízda s mnoha nezapomenutelnými scénami, prostě zábavný, adrenalinový zážitek, který mě dokázal opravdu strhnout a který sice mohl jít určitě udělat daleko lépe, nicméně i takto se pořád jedná o solidní nadprůměr, který nenechá ani na chvíli nikoho na pochybách, že lidi jsou jen loutky ve hře mocné přírody, a je to tak jen dobře. ()

slovan1

Ach jo, a takovou slinu jsem měl... Kdyby film obsahoval jen tornáda, a hezky natočenou všudypřítomnou katastrofu, tak bych šel výš. Ale jakmile někdo s "herců" otevře pusu, tak se člověk osype. Scénář, dialogy, herci - to vše je naprosto špatné. Chvílemi mi to přišlo jako parodie a s některými komentáři se ztotožňuji. Takové tóčo bych čekal od Asyla. Na konci jsem musel konstatovat, že i ten starý Twister strčí tenhle film hravě do kapsy. Člověk díky dementním dialogům, mluvě vůbec a chování, nemá jakoukoliv šanci si k nějaké postavě vytvořit vztah. IQ některých postav taky pokulhává (viz nováček posera u lovců a pak namachrovaně jde točit ohnivé tornádo...). No a rozloučení se s blízkými v zatopující se papírně mě dostalo do kolen. Při psaní totohle komentáře si vlastně říkám, jak jsem mohl dát 3 hvězdy. Nakonec 2 a ani o píď výše. ()

herr_carter

Nechápu, co tady všichni žvatlají o špatné režii a hercích???Prvotně tady snad šlo o efekty, které se podle mě povedly na výbornou a když už jsme u hereckých výkonů, nemyslím si, že by to neznámé osazenstvo tady nějak zklamalo - naopak. Myslím si, že na to, jak je dnes filmový fanoušek vyvinutý a ve všem hledá chyby a rýpe, byl tenhle snímek natočen s bravurou. A to hlavní - napětí a trikové efekty - byly obsáhnuty více než adekvátně!Takže závěrem mohu kritické filmové obci vzkázat jenom - FUCK OFF !!!!........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Melios

Ako tu už niekto písal - učebnicový príklad zlej réžie....ale v klasických žánroch. Vo Found Footage žánri je toto úplne normálne. Ak ste stále nepochopili ,čo sa tu má diať tak ani ja vám to nepoviem. Je to film ,ktorý sa má chovať ako reálny nájdený záznam a miesto toho tu dostanem film o lovcoch tornád ,ktoré ani pomaly nemôžu existovať a je o to ešte väčšia náhoda je ,že sa objavia na tom istom mieste v takmer ten istý čas. Ale to už rozprávam zase o niečom inom. Film chcel byť katastrofický film s ťaživou atmoškou a poriadnou veľkoleposťou...no nízky rozpočet tieto veci musel trošku vyškrtať. Musím ,ale pochváliť filmárov ,že aj s nízkym rozpočtom spravili perfektný vizuál sprevádzaný ( celkom ) normálnym chovaním postáv a zábávným dejom ,ktorý vždy keď príde tornádo poriadne zhustí a nastane tá pravá dráma. Posledná tornádová scéna bola vrchol napätia ,ale aj zároveň vrchol niečoho ,čo pomaly nedávalo zmysel. Celkovo mi to dosť pripomenulo film Twister. VEREDIKT: Film spravil všetko správne ako mal a všetko je na svoj rozpočet a techniku spravené dobre. No stále som presvedčený ,že tento film mal väčší potenciál a dal sa urobiť ešte lepšie. Miesto perfektne spravených technických katastrof s tornádom sa mohli filmári viac zamerať na dej a vyšperkovať ho. Za poslednú scénu ,kde sa Amerika patrioticky vyzdvihuje ,čo úplne zničilo celú myšlienku dávam 65% ()

DonQ

U Sarah se mi potvrzuje názor, že by se na herectví měla vyprdnout. Hrát zkrátka neumí a Walking Dead nebyla náhoda. K filmu samotnému - vizuál pěkný, příběh podstatně slabší a chvílemi trochu chaotické. Celkově shluk tornád působil hodně jako scifi. Co lze pochválit tak zpestření v podobě dvou vidláků s kamerou. Rozhodně typ filmu, který nepotřebuji vidět znovu. Nicméně věřím, že na velkém plátnu to mohlo působit hodně líbivě. ()

KoRner

Bolo to... divné a vôbec nehodiace sa do kinodistribúcie. Okrem efektov všetko bolo proste na smiech - dialógy, zápletka, výkony,... jedine triky celkom slušné. ()

Pavlík

20. 11. 2014 (306.); tornádo je přírodní jev, o kterém jsem slýšel, viděl, ale nikdy nezažiji, není asi o co stát ()

666Carnage

Katastrofický film to byl pěkný a měl i dobrý efekty. Škoda jen, že to bylo spíš o velmi křehkých vztazích než o tornádech. Tohle úplně kazí tyhle filmy. 55% ()

iXtr3m3

Tak toto môžem. Hneď som si vo filmotéke vyhrabal, pozrel a porovnal Twister. Krása moderného spracovania vs. nostalgické klasické 90-te roky na čele s úžasným Paxtonom. Jasné, Twister bol vo svojej dobe tvrdé áčko a toto je jasné béčko, ale aj tak sa mi to páčilo. ()

bloodline

Halóóóóóóóó páni a dámy, čo majú na rováši v oku katastrofy, viete čo je Twister? Jáááj vy si myslíte, že to je nanuk? Ak si otvoríte veľký kinematografický slovník, zistíte, popri oblizovaní presladenej vody, že ide o prvotriedne špičkový katastrofák, ktorý hravo sfúkne Vašu zle nasnímanú, zahranú, zrežírovanú a vyrozprávanú kataklizmu ako sviečky na narodeninovej torte hurikánu Katrina. Ešte aj efekty dostali lekciu po takmer dvoch dekádach a pán Emmerich by dokázal z tejto recyklácie vytvoriť svižné zimomriavky, pardon vetromriavky. Minimálne by ma ušetril od talentu bezvýrazných hercov, ktorým kraľuje pán no name, čo vyzerá ako nedocenený mladší brat Wayna Gretzkého. Konieckoncov 10 ľudí v sále cez prime time počas prvého týždňa premietania hovorí jasnou rečou... 2 a 1/2* ()

divak84

řeknu to asi takto: všichni kdo kritizovali (a popisovali) film Prometheus takto: debilní chování lidí / skvělý vizuál, by si měli pustit tento film a ještě jednou se nad sebou zamyslet... Tornádo všechno ukázalo v trailerech (kromě big-ass velkého finálního tornada) , zbytek je spíš hloupoučké americké chování lidí, kteří raději zachrání svou hand kameru než vlastní žiivot. pokud se logika filmu točí kolem toho, že mam super těžke auto s dvěma (2) hroty, které se zaboří do země maximálně tak na cca 30 cm a věřím, že ŽÁDNÉ tornádo auto od země neodtrhne, tak je asi chyba ve scenaři nebo v mozku scenaristy... efekty byly fajn, nudu mužou pubescentní diváci vyplnit čuměním do vystřihu mladé kočky. bohužel když x km všude kolem létají letadla (díky tornádu) ale dva redneci přežijí vše, i vcucnutí do vortexu, tak se tento film musí řadit do kategorie komedie, nikoliv katastrofického filmu. ()

Tessie

Nelíbí se mi, že tihle magoři dokumentující si vše na vlastní kůži získali svůj film a někteří slaboduší jedinci by si mohli myslet, že to je jejich oslava. Na druhou stranu se mi líbil způsob, jakým byl film podaný a dobře nadsazený. Aspoň tedy doufám :) ()

dopita

O nic jinýho než o řádění přírodních živlů v tomhle filmu nejde. Nic jinýho taky nestojí za řeč. Postavy jsou ploché, vývoj postav v podstatě o ničem a dialogy vyloženě k smíchu. Na druhou stranu když se do toho matinka příroda (a počítačoví kouzelníci z Digital Domain) náležitě položí, tak je to moc pěknej bordel. Střídmá stopáž je ku prospěchu, ale i tak bych některý dialogový scény vyházel, protože jak na ně dojde, stojí film za prd. ()

Litvicek

Bože, ta kráva z walking dead musí a musí otravovat i tady v tomhle filmu. NASRAT! Scéna z kostela dává nový rozměr výrazu "debilní dialog".... Jako, to, co vypustila z držky a ještě k tomu, jak to vypustila, to je fakt na pěst. "Myslíš si, že je to moje vina?", "no, on tam nenatáčel sám pro sebe, natáčel ten tvůj film", vždyt to je jeho práce ty debilní krávo! Chcípnul, protože se nechal zaměstnat u lovcu tornád, tohle není sběr odpadků v lese ale lov TORNÁD! TY VOLE, otřesný. Co bylo pěkný na filmu? Ta kozatá holka, od toho jednoho kluka, jo, ta je měla krásný a pevný, to mi zvedá, no, samozřejmě hodnocení filmu ale i píínis zároven. Některé scény fajn, některé vyloženě stupidní, mám z toho hodně smíšené pocity ale spíš převládá ta stupidita. 3 hvězdy, na tu kozatou pipinu bych mohl jinak koukat céééélýýýýýý den. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru