V oku tornáda

(neoficiální název)

Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2014, 90 min

• -bad-mad-wolf-

Dokud se tam točí větry a tornáda cucaj lidi, je na co koukat - scény s nimi jsou dynamické, ba až agresivní a jsou vybaveny prvotřídním zvukem i trikovou stránkou. Zbytek filmu je bohužel směšné puzzle těch nejnudnějších rodinně-vztahových klišé (dočkáme se i provařeného stlačování hrudní kosti za hysterického volání "Dýchej, dýchej!") v podání nevýrazných herců. Dějová výplň je dokonce natolik impotentní, že VŮBEC nevadí její případná absence, což mám ověřeno - v průběhu filmu se mi povedlo dvakrát vytuhnout a při následném dokoukání jsem zjistil, že výsledný zážitek stejně o nic ochuzen nebyl. Spíše naopak.(23.11.2014)

|| Scenár: John Swetnam | Hudba: Brian Tyler | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Village Roadshow Pictures | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 160,6 milióna $ | Ocenenia: Výhra: Golden Trailer Awards - Najlepší strih zvuku, Nominácia: Society of Camera Operators - Celovečerný film || Celkom podarený katastrofický skoro krátkometrák, ktorý svoje najlepšie scény ukázal už v traileru. Každopádne je tam tornádových scén viac, a tak veľa času na postavy neni, čo je možno aj dobré, pretože sú celkom ploché a štandardné. Na jedno videnie príjemná oddychovka. 60% | FullHD, THX, EN DTS |(17.1.2015)

• Rocky62

Změť xkrát omletého klišé, nesympatických herců a klasických úniků smrti o vlásek. Samozřejmě nesmí chybět rádoby dojemná scéna s dětmi, kteří tušíc svůj brzký konec sdělují na kameru své omluvy a láskyplné řeči rodičům. Z podobných vyděračských scén by se poblil i pes. Za zmínku stojí jedině efekty a stále rajcovní Sarah Wayne Callies.(31.12.2015)

• Peytl

Tak jak, Bobíku? Mrknem na Tornádo Lou, tu Arizónskou pěnici, prohlédneme jí oftalmoskopem? Pokud je tedy okem míněn opravdu sklivec a nejedná se jen o téměř básnický pojem vytvořený poetickým střevem, pak bude dozajista myšlena prdel. Prdel!!! No, to abych vyměnil nástroj. Vzhledem k tomu, že jaksi uznávám své občasné autority, uvěřil jsem některým zde vyprodukovaným větám v komentech, že klasický model o tak či jinak pochroumané rodině zde figurovat nebude, super, klišé se nekoná a o čem ten film teda bude, hehe, dále až božsky opěvované dramatické scény a další všemožná superlativa o supercele. Do prdele. Po trapných patnácti minutách měním lékařský kufřík, neskonale se směji ftipné dvojce na čtyřkolce, proklínám svou důvěřivost a čekám na ten neskutečný vrchol, grandiózní finále, tak, větře duj. No, přetrpíme pochroumanou rodinu, zív, já to věděl, kreténské dialogy primitivních scénáristů napsaných pro idiotské studenstvo, plky a milion kamer geniálně obhajitelných projektem časové kapsle, to už jsem opravdu uchcával. Tolik trivialit na jednom místě... větře, duješ??? Pořád čekám! Fůůů a fííí, meluzína jak od Křemílka s Vochomrchou a stejně zákeřná, dokonce jednomu hrdinovi, zástupci pana šiditele, vytáhla prdel skrze kanál. Nebój, kufřík už mám otevřený. Dočkali jsme se i přerodu cynika profesionála v citlivou duši a miláčka všehomíra a pozór, jeho letu vokem... tak to bylo ono? Na to tady hodinu a půl čekám? K dokončení trapnosti další rozhovory do kamer, společné mazlení bratrů Bíbrů a taťky a džouk v podobě již zmíněné dvojice na úrovni tele-tele. Od začátku dokonce dokonale bez napětí, neboť každé z hrajících telat má na čele napsáno, jak že to s nim bude dál. Ač jsem nečekal nějaký extra umělecký zážitek, tohle bylo velmi podprůměr, přátelé. O hrdě ač potrhaně třepotajících se vlajkách se ani nezmiňuji, je to špatné pro morálku. Takže, Bobík je neskonale nasrán a bude se více držet hesla „důvěřuj, ale prověřuj.“(16.11.2014)

• D.Moore

Vypadá a zní to vážně skvěle, jenže ty tuny vousatých, jinde tolikrát viděných a přitom stále tak vážně míněných situací jsou opravdu katastrofické. A ozvláštnit je nedokázal ani nápad natočit celý film ručními a veřejnými kamerami, protože člověku se skoro zdá, že v tomhle městě má kameru každý (nenatáčel snad jen pes) a všichni chtějí být dokumentaristy, což veškerou "autentičnost" sráží. Ať jsou triková tornáda jakkoliv povedená a scény jejich řádění zajímavé, V oku tornáda je především nuda a já se někdy budu zase muset podívat na Twister. Dvě a půl.(24.12.2015)

• - Ve scéně, kdy má ředitel Thomas Walker (Scott Lawrence) na začátku příběhu proslov před školou, bylo využita jeho podobnost s Barackem Obamou. Prostředí vypadalo jako volební pult a herec tak zahrál i některé jeho pohyby, úsměv a mračení, když začalo pršet. (Terva)

• - Spoiler: Pri zachraňovaní mladšieho syna v kanáli použije otec nôž, ktorý ale pri zachraňovaní staršieho syna odhodil do vody a nechal ho tam. (Johnny.ARN)

• - Automobil Titus vytvořil výtvarník David Sandefur. Celé vytvořené zařízení bylo uloženo na podvozek pickupu Dodge. (Terva)