V oku tornáda

(neoficiální název)

Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2014, 90 min

• -bad-mad-wolf-

Dokud se tam točí větry a tornáda cucaj lidi, je na co koukat - scény s nimi jsou dynamické, ba až agresivní a jsou vybaveny prvotřídním zvukem i trikovou stránkou. Zbytek filmu je bohužel směšné puzzle těch nejnudnějších rodinně-vztahových klišé (dočkáme se i provařeného stlačování hrudní kosti za hysterického volání "Dýchej, dýchej!") v podání nevýrazných herců. Dějová výplň je dokonce natolik impotentní, že VŮBEC nevadí její případná absence, což mám ověřeno - v průběhu filmu se mi povedlo dvakrát vytuhnout a při následném dokoukání jsem zjistil, že výsledný zážitek stejně o nic ochuzen nebyl. Spíše naopak.(23.11.2014)

Pozor, může obsahovat volně ležící bojlery, totiž spoilery...... Hovno! Tedy pardon, není moc slušné začínat slušný komentář takovýmhle ošklivým slovem, ale stejně.... Hovno! Už jsem nevěřil že se po těch všech televizních sračkách, kde tornáda mají svoje vlastní ruce, jsou inteligentní a klidně si i pět minut počkají až hrdinové vylezou z budovy, potom je sežerou s doprovodným zvukem jeskyního obra a radostně odkráčí... tedy odvanou o dům dál, nemyslel, že natočí film s větrnýma sloupama, u kterýho si od nervů kompletně ohryžu dlouho pěstované Oldfieldovské nehty. A ono se to stalo! Konečně film bez zbytečných keců, s velice zajímavým úhlem pohledu (tedy spíše úhlama pohledu), sympatickýma postavama, kterým dokonce dokážete fandit (teda alespoň v mém případě tomu tak bylo) a fantastickou vizuální stránkou oněch větrných oblud a jejich destruktivních schopností. Pochválit musím taky skvělou hudbu, která výborně doplňovala už tak napínavý scény. A scéna, kdy tornádo vynese tank s řidičem až nad mraky a poskytne mu neskutečný pohled a potom ho nemilosrdně hodí až dolů? Jedna z nejlepších scén roku a přísahám, že jsem po celou dobu, co ta scéna trvala, nedýchal. Bez milosti sardel.(15.11.2014)

• Rocky62

Změť xkrát omletého klišé, nesympatických herců a klasických úniků smrti o vlásek. Samozřejmě nesmí chybět rádoby dojemná scéna s dětmi, kteří tušíc svůj brzký konec sdělují na kameru své omluvy a láskyplné řeči rodičům. Z podobných vyděračských scén by se poblil i pes. Za zmínku stojí jedině efekty a stále rajcovní Sarah Wayne Callies.(31.12.2015)

Jako kdybych tu toho deště neměl dost, vlezl jsem do kina na bouřku. Musím se ale poplácat, ještě nikdy jsem nezažil takový zvuk, jako tady. Už je mi jasné, proč mají na Zélandu tolik otřesů půdy, protože když se v sále Delux na Ken Terrace rozjede film, musíte se připoutat k sedačce, jinak skončíte na chodbě. K vidění nebylo nic nového, ale dalo se na to úspěšně koukat, což je a) to jediné, co od katastrofického filmu čekám a b) stokrát lepší, než trpět u rozmazaných výmyslů strýčka Musímbýtoriginálnízakaždoucenu. (Wellington, NZ)(27.11.2014)

• Davies182

Jsou béčkové filmy, které jsou (schválně) blbé, až je to dobré. A jsou jiné filmy, které jsou (nechtěně) blbé, až je to trapné. Televizní srágora na nedělní katastrofické odpoledne pro TV Barrandov.(25.12.2014)

• - Na tvorbě vizuálních efektů se podílelo více studií. Jedním z nich je například Method Studios, jehož práci jsme mohli vidět na filmech jako Robocop (2014) nebo Iron Man 3 (2013). (imagoo)

• - Natáčalo sa v Detroite, Rochestri a jeho okolí. (Erik7595)

• - Původní název filmu zněl Black Sky. (BLANIK.)