V oku tornáda

(neoficiální název)

Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2014, 90 min

• D.Moore

Vypadá a zní to vážně skvěle, jenže ty tuny vousatých, jinde tolikrát viděných a přitom stále tak vážně míněných situací jsou opravdu katastrofické. A ozvláštnit je nedokázal ani nápad natočit celý film ručními a veřejnými kamerami, protože člověku se skoro zdá, že v tomhle městě má kameru každý (nenatáčel snad jen pes) a všichni chtějí být dokumentaristy, což veškerou "autentičnost" sráží. Ať jsou triková tornáda jakkoliv povedená a scény jejich řádění zajímavé, V oku tornáda je především nuda a já se někdy budu zase muset podívat na Twister. Dvě a půl.(24.12.2015)

Docela zábavné počítačové hrátky se splašeným větrákem totálně zazdívají až nevšedně nesympatické postavy. U některých byla dokonce moje touha vidět je plápolat v tornádu a následně je nechat totálně rozmrdat o zem silnější, než touha vidět šum svistu přímo v oku větrné centrifugy. Ale něco do sebe ty kornouty určitě mají, přírodní úkaz je to hravý a vizuálně atraktivní. Katastrofický žánr mám ráda, škoda jen, že "katastrofický" tady platí doslova i pro scénář a obsazení.(7.12.2014)

Tady je asi úplně jedno, jak to kdo hodnotí, protože se na to každý díval z jiného úhlu pohledu. Já osobně kvůli efektům i když pár filmů s tornády jsem už viděla. Takže příběh a to kolem nebudu moc rozebírat, některé jasně neuvěřitelné situace také ne, to je zbytečné. Ale hlavně ke konci jsem se přistihla, že se občas mrknu ven z okna na oblohu, byla jsem nervní, jestli mně neklikne PC a párkrát jsem mrkla očkem po mobilu, jestli má signál, což je můj filmový barometr vzhledem k hodnocení. Chvílemi tam všechno lítalo jak při ohňostroji, včetně letadel bez pilota, s tou školou to taky nebylo špatné, zkrátka na efekt super a co jsem chtěla, to jsem dostala, navíc všechno mi doma funguje a tornádo v našich oblastech nehrozí i když jeden nikdy neví. To žel nelze říct o místech, kde si taková tornáda zažívají často i v reálu, ale pochopitelně ne asi v takovém měřítku jak bylo v Black Sky. Lepší trojka.(5.11.2014)

|92%| Shlédnuto v kině. A já jsem teda velmi spokojen. Opravdu mě to chytlo proto se nestydím dát plný počet. Možná by to mohlo být delší, velkolepější a tak, ale já si nemohl pomoct. Jasně, začátek se prý trochu táhne, ale to není ani tak pravda. Poznáváme tu postavy, které mi přišly normální, ale během dramatických chvil či napínavých scén jsem si je později získal. Uvěřitelné postavy, které se do tohoto filmu hodily. Tak, každý má svůj názor, ale tak to je. Jakmile začne zuřit tornádo, tak už je tu jedna destruktivní akce za druhou. A musím říci, že je to perfektně natočené. V kině to znělo opravdu skvěle. Takže v tomto směru asi není co dodávat. Je tu ke konci i dost napínavých chvil, kdy člověk neví jestli to dotyčný přežije. Spoilerovat nechci, ale jsem rád, že tu byla i nějaká ta obět. Bylo by moc fantastické aby to přežil každý. Konečná fáze či vyvrcholení posledního údera tornáda měla atmosféru. Hudba od mého oblíbence Briana Tylera se povedla. Není úplně fantastická jako u Expendables, Iron Man3 atd, ale ty známé hudební motivy a podobný styl tu byl. No, myslím, že asi není nutné abych komentář nějak natahoval. Jako katastrofický film to vyloženě není. Spíš takový zmutovaný moderní pokus, ale mělo to rychlý spád a mě to bavilo opravdu hodně. Nemám co bych už dodával. Těším se na opětované shlédnutí.(19.8.2014)

Televizní inscenace s o dost větším rozpočtem. Tak čtyři, pět scén opravdu stojí za to (hlavně ohníček a Mackův přelet letiště), proto tak vysoké hodnocení, ale zbytek je vata nad vatu. Hloupé dialogy, "náhodné záběry" kamerou, logické nesmysly. A chudák Richard Armitage obsazený v roli totálně míjející jeho schopnosti bezcitných drsňáků.(20.8.2014)