Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

deLaFere

Další naprosto zbytečný a tupý snímek. Když se podívám na tržby, vytváří se mi jasný a velmi negativní obrázek, hodnocení 57% je snad vtip. Ukrutný scénář, amatérští herci, prázdný a hloupý děj, bylo mi úplně jedno jak to dopadne. Hlavně, že tam jsou triky, to je důležité. ()

Alexandre

No... Nezvratný osud 5 byla mnohem napínavější a drsnější jízda než tahle honička za tornádama. Takže pro mě velký propad co se týká napětí. Co záporného bych tak ještě vzpomenul, jsou scény, které se snaží z diváka ždímat slzy. No a pro změnu taky rádoby humorné scény, které jsou tak vtipné, až jsou trapné. Trikově je to ovšem ve všech směrech dokonalé. Hlavně scéna s letadýlky potěšila :-D Takže jako oddychovka je to celkem fajn. Sleduje se to dobře, nenudí to, ale já od pana Qualea čekat po jeho předchozím výtvoru trochu víc. Nicméně i tak jeho novinku řadím mezi nadprůměrnou katastrofickou jízdu. ()

E lan

Slušný film, který si na začátku hraje na dokument a později plynule a nenásilně přechází v ryze katstrfickou podívanou. Příjemné decentní herecké výkony a vynikající spád tak nezničí ani debilní americký konec plný vlajek a proslovů. ()

Martell47

Film "Into the storm" je skutočne slabým katastrofákom bez nejakej väčšej akcie resp tuhnutia krvi v žilách. Film nevyvoláva v divákovi žiadne napätie alebo strach. U seba som nezaznamenal veľký rozdiel medzi sledovaním bežnej rozprávky a tohto filmu. Slabé, slabé, od love story cez akciu až po tuctový scénar. Film tohto žánru, čo nemá gule nemôže byť úspešný. ()

rublik05

Katastrofické filmy bývají obecně strašné nekoukatelné hlouposti, v tomto případě se ovšem jedná o vizuálně podmanivý kousek, který však dojíždí na naprosto otřesné herce a ještě horší dialogy. Tempo je spíše vlažnější, postrádal jsem lepší spád a nějaký ten závěrečný masakr. Pochválit nicméně musím kameramany a střihače, ti odvedli fakt perfektní práci, velká škoda, že to scénárista a režisér tak zazdili. 4/10. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po rokoch. Katastrofický film, ktorý sa režisér rozhodol natočiť dosť netradične. Príbeh je jednoduchý a rýchly. Je tu pár úsmevných momentov, ktoré aspoň mne neprekážajú. V podstate je to prezlečení film Twister z roku 1996 do modernejšiého šatu a celkom mu to sluší. Tých 90 min ubehne ako voda. Celkom zaujímavá voľba je kamera a to Found Footage. Prečo sa režisér rozhodol ísť touto cestou netuším ale musím uznať, že mne osobne to vôbec neprekáža. Herci a ich výkony sú fajn nič prevratné ale dá sa na to pozerať. Dialógy sú fajn a hlavne úplne jednoduché, tak ako vlastne aj celý scenár. Efekty má za to veľmi príjemne prekvapili. Film môžem odporučiť, každému kto má rád katastrofické filmy a hlavne, že sú vzaté trochu netradične. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

TommyDiamond

Drtivá většina katastrofických filmů o tornádech nestojí ani za zlámanou grešli. Ovšem snímek V oku tornáda se vydařil a líbil se mi. Hlavní úspěch celého snímku podle mě tkví v obrovských akčních efektech a nekompromisnímu spádu, který nedovolí ani na minutu divákovi polevit..... Děj celého snímku je velmi prostý a jednoduchý. Na malé městečko kdesi v Americe udeří rej tornád a ničí prakticky vše co jim stojí v cestě. Tato velká katastrofa nám dovoluje nahlédnout do životů místních obyvatel, ale i senzace chtivých lovců tornád. A i když pro jedny tato situace znamená tragédii a pro druhé práci, tak s příchodem mega tornáda je jedno spojuje a to boj o přežití..... ()

zuzka236

Čo k tomu dodať? Film sa mi aj celkom páčil, nemôžem povedať žeby ma nebavil, a aj napriek tomu, že filmov s podobným námetom bolo už natočených pomerne dosť a ja o filmy s podobnou tématikou veľmi nestojím, musím povedať, že u mňa vzbudil záujem a určite som sa nenudila. No ale, čo tam robili tí Jackass??? To bola taká menšia facka pre mňa, lebo mi to prišlo ako úplné pokazenie celkom slušného filmu. Týmto u mňa pokazili celý dojem, preto hodnotím iba na 3* ()

papadoce

Čo ešte všetci očakávate od katastrofického filmu zameraného na tornáda v trvaní 90 minút aj so záverečnými titulkami. Lepšie dialógy ? Tak jeden poďme rozpútať. Ste KOKOTI. A všetci pod 4 hviezdy choďte do PIČE. Americká vlajka na konci ma síce pohoršila, ale momentálnych 59 percent ma nasralo viac a preto dávam 5. ()

KdG

Děj tuctovej a předvídatelnej (ono vymyslet něco kam napasovat tornádo asi nebude legrace), herci nic moc, ale co bych ocenil jsou triky a celkově kamera. Co stojí za zmínku je i příjemná stopáž, takže krom začátku, film ani moc nenudí. ()

DaweForeman

Když to porovnám s ostatníma přírodněkatastrofickýma filmama, tak tohle z toho vychází asi nejlépe. Vidím, že spousta lidí tu nadává na kameru, ale já bych to naopak viděl jako plus, kdy na jednu stranu nemůže být všechno natočeno z první osoby, protože by člověk přišel o spoustu událostí a navíc to dává tomu filmu realističnost (ne nějaký úplně vymyšlený příběh - např. typu "Jooo povedlo se mi získat data z toho tornáda a jsem dobrej."). Říkáte si asi teď, že to tam bylo právě. Ano blbci, kteří se snaží udělat senzaci z něčeho jsou vždy, ale zde je to spíše komerčnější a dělaný formou dokumentu, než příběhu. Nemusím samozřejmě poukazovat ani na ty dva vidláky, kteří mě opravdu pobavili (nechci spoilovat) a bylo na nich vidět krásně ona stupidita některých lidí (obecně amíků). Dále taky motiv oné časové kapsule, kdy jednu chvíli člověk řiká tohle, bum a najednou se mu životní priority obrátěj. Jinak efekty to má pěkný a má to taky určitou hloubku, kdy člověk sedí a nestačí zírat, je plný očekávání nebo je napjatý. ()

JeanMarthan

Nevím, jestli to každý hned postřehl, ale ve filmu je opravdu hluboké poselství. Nezletilým prostě nůž do ruky nepatří a jen a pouze taťka rozhodne, kdy jo! Svůj nožík si musíš zasloužit! Za mě zklamání. Mám rád, když si matička země uprdne tak silně, až to město odvane nebo když má výron a vše lehne popelem, tedy jen ve filmech. Raději bych viděl silnější příběh se slabším tornádem než takové obří digitální hovado co se prožene a ani to se mnou nehne (a to nejsem Titus). ()

Knor

Demoliční scény jsou pravda velmi efektní, ale všechno ostatní stojí za hovno. Nesympatičtí hrdinové, debilní dialogy atd... . ()

JohnZ87

V porovnání s Twisterem z roku 1996 působí V oku tornáda trochu prázdně a ploše. Nicméně se jedná o vizuálně působivou podívanou s průměrnými hereckými výkony. 60% ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru