3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

PamelaJJK

Svižná akční jízda s občasnými melancholickými výlety k rodinnému psychologickému dramatu, kterou k metě nejvyšší vynesl Kevin Costner svým charismatem, lehkostí a uvěřitelností. Skvěle mu sekundují C. Nielsen a A. Heard. Celé je to lehce okořeněné tutovými hláškami, které dají zapomenout i na nepříliš sympatickou H. Steinfeld. Z mého pohledu příjemná oddychovka, u které jsem se bavil a v podstatě jsem byl naprosto spokojen, takže jsem původně uvažované čtyři hvězdy přepsal na plný počet. ()

Domas88

Obrovské zklamáí, nic nového nic zvláštního jen samé trapné klišé a to je málo i na Kevina.. Proste trpas :( ()

Stanmi

Bývalého elitního agenta Ethana Rennera (Kevin Costner) čekají perné tři dny. Nejen, že se musí starat o svou dospívající dceru Zooey (Hailee Steinfeld), se kterou nemá příliš vřelý vztah, ale navíc ještě musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince... 3 dny na zabítí je další filmový kousek ze scénáristické a producentské dílny Luca Bessona, který tímto snímkem tak trochu navazuje na svůj předchozí hit 96 hodin. I zde se totiž objevuje postava bývalého agenta, který se moc často nevídá se svou dcerou a celý příběh se odehrává v prostředí Paříže. Tím však podobnost v zásadě končí, protože zatímco 96 hodin je v zásadě čistokrevný akční film, tak 3 dny na zabítí jsou takovým mixem hned několika žánrů. V úvodu to výpadá, že nás čeká přímočarý akční film s přestřelkami a automobilovými honičkami, ale následně snímek změní směr a představuje se nám jakožto komorní rodinné drama a to jenom proto, aby se následně stal vztahovou komedií a tak se nám to takřka periodicky střídá až do závěrečných titulků. Je otázka jestli to byl záměr tvůrců, ale tato žánrová různorodost dle mého názoru příběhu i snímku samotnému moc neprospivá. Přesto film umí docela zaujmout, protože je tady akce, napětí a i ten humor, ale především zaujme díky svému hereckému obsazení. Kevin Costner je totiž i s příbývajícími vráskami pořád ten stejný frajer, jako zamlada a role postaršího agenta mu tak naprosto sedí. Hailee Steinfeld ztvárnila svou postavu rebelující, nepřístupné teenagerky také velmi přesvědčivě a potěšila mne i přítomnost Connie Nielsen. Akorát fešná Amber Heard nedostala příliš prostoru (což na druhou stranu dohání svými kostýmky). Snímek 3 dny na zabití je tak vcelkou zábavnou bessonovkou, která slabší scénář vyvažuje sympatickým hereckým obsazením. ()

baclajean

Rodinný, humorne ladený akčný thriller. Nepoznám veľa filmov, ktoré by mohli dostať takúto nálepku. Kevin, sťa Jason Bourne a John Wick v jednom, rozhodne nesklamal. pochválim tiež kameru a hudbu. ()

wick

Překvapivě zdařilý mix....krimi, melodramatu otce a dcery a komedie. i když jsem na počátku čekal spíše akční kriminálku, samotné prolínání scén akčních, humorných a sentimentálních kupodivu neruší, spíše naopak. Kevin C. ukázal po dlouhé době, že ještě do starého železa nepatří. Tento vydařený snímek je toho důkazem. ()

david666

Všechna možná klišé na jednou místě - místy již je to opravdu už trošku směšné. Ale i tak jsem se u filmu bavil, a to zejména díky sympatickému Costnerovi a sexy Amber. ()

rigby

Někteří muži umějí stárnout s grácií. A Kevin Costner patří mezi ně. Příjemný film plný napětí, ale i humoru, včetně rozhodování o smyslu života, kterého náhle ubývá. Moc jsem se bavil a bylo mi až smutno, když film končil. ()

v.indruchova

Příjemná akční záležitost ala bondovka. Agent, který není ve formě ukáže, že vše co se na něj hrne zvládne. Obraz studeného drsňáka roztaje pod pohledem lásce ke své dceři a to naštěstí jen velmi málo pateticky. I zabijáci mají své city. Dobrá hudba a obrazové umění. Pohled na zdegenerovanost světa s pohledem jak problémy pubertální holky řeší po svém? Hlavní hrdina v podaní skvělého herce K.Costnera se musí postavit nevyřešeným smutkům, které tak dlouho odkládal. Co je důležitejší rodina či práce? Konečně něco skvěle akčního s propletencem citů, úvah a dokonce komedie. A nedělali si malinko šoufky z bonda? Narážky na oblečení tohoto Pro (profesionálního zabijáka). Paráda. Pozmánka: akce je tam, podle mě dost, ale výplach mozků nekončičího násílí? Tohle hledáte?..zde nenajdete. Nadávat sprostě vám nepomůže, já jsem v posledních dnech viděla víc věcí co mi nesedlo a kdo za to může? No my SAMI. ()

SteveV

No, nevěřil bych že i Kevin Costner může zNeesonovatět. Ale on může a dokonce se to velice povedlo - to dokonce tak, že velice přemýšlím, která z postav je mi bližší! ()

Delmondo

Nemůžu si pomoci ale tenhle americko-francouzskej import se mi líbil. Jedná se vlastně o pořádně nadsazenej akční thriller říznutej rodinnou komedií, dokonce jsem měl chvílema pocit že sleduju tu starou dobrou Francii jak za časů Belmonda kde se krásně snoubila akce a humor. Kevin Costner je tady prďáckej fotr kterej hláškuje, jezdí na dámským kole a akci zvládá stejně dobře jako za mlada. Z dámského osazenstva musím vyzdvihnout Amber Heard, ne kvuli tomu že by nějak božsky hrála ale je to prostě kočanda na kterou se dobře dívá. Suma sumárum Besson mi dělá stále radost. Jen tak dál Lucu. ()

Zeddi

Většinou jsou ty akční komedie strašné slátaniny, ale McG to nakombinoval velmi dobře. Chvíli sranda, cvhíli akce a vše dokresluje excelentní herecký výkon Costnera. Velmi mile mě překvapilo. 80% ()

R.R.R.Remeck

Hmm Costnerovku som už dlho nevidel. Kevin ako vždy perfektný ale z filmu je totálny odpad. Spájať thriller, krimi, drámu, akciu a nejakú tu komédiu veľmi zlý nápad. ()

topvideo

Costner je síce prestárlejší, ale stále dokáže rozdávať presne mierené rany. Pohodový akčňák na nedeľné popoludnie... ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)